Skoči na vsebino

Nov prometni zakon


Black Knight

Priporočene objave

Kakor sem jaz razumel objavo novega prometnega zakona,ob 50% prekoračitvi dovoljene hitrosti fašeš 18 kazenskih točk in gre izpit v maloro.Ponovno ga pa lahko delaš čez pol leta.

To se pravi če v naselju,kjer je omejitev 50km/h voziš 75km/h,se lahko posloviš od izpita... :blink: :blink: :(

Če ima kdo kakšne druge inf.naj napiše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,to seveda drži,veljati naj bi začel 1.1.2005,piše v dnevniku,sam vete kuk hiter je 75kmh v naselju,mislim da bo veliko voznikov ostalo brez izpita,pa sodnik,pa nanovo delat izpit,pa si spet mlad voznik 3 leta,sranje,LP Curi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako hitro kot 0,2.

Še z avtom si hitro na 50 % ne pa z motorjem. sicer se v naselju tega striktno izogibam, v "naselju" pa si hitro preko 50kmh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš mimo kake table 60 peljal 90... :huh: :blink: :( :cry:

Včasih (ko se gradili avtocesto) je bila pred križiščem Šentjakob na popolnoma ravnem odseku kak kilometer omejitev 40! Na levi njiva, na desni njiva. Gradbišče, ki je bilo vzrok omejitve, šele na križišču. Se navadno držim omejitev, ampak ta je bilo pa huda. Sem upočasnil na 40, pa se mi je zdelo, da ne bom nikoli do križišča pripeljal. In če bom peljal 60, bom ob izpit... :? :cry:

Je pa 135 zunaj naselja kar precej, pa 75 po naselju tud, a kaj ko policaji vedno ustavljajo na najbolj butastih mestih... dva metra za tablo naselje postavljeno 500m pred prvo hišo, Na odseku, kjer stoji tabla 40, ker se je delavcem po končanem delu ni dalo pospravit, ... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi za vir, ker se mi to zdi skoraj nemogoče!

Če si preveč napihal, ti je izpit tudi za vedno odšel in si ga moral iti ponovno delar, pa so to ukinili. Tako, da ti ga zaradi alkohola ne morejo več za vedno odtujiti.

Zaradi tega mi je težko verjeti, da bi sedaj to uvedli zaradi prekoračitve hitrosti.

Če ne drugega bo ta zakon padel tako kot je 0,2!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolokor se spomnim,je pisalo, naj bi bil izpit odvzet ob prekoračitvi v naselju za 50km/h, ne pa za 50%.

Se pravi, če voziš v naselju 100 km/h.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si preveč napihal, ti je izpit tudi za vedno odšel in si ga moral iti ponovno delar, pa so to ukinili. Tako, da ti ga zaradi alkohola ne morejo več za vedno odtujiti.

Ta informacija ni točna.

Če napihaš več, kot 1.50 promila , ti gre vozniško pa,pa.

Edino prva pomoč ti še velja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si preveč napihal, ti je izpit tudi za vedno odšel in si ga moral iti ponovno delar, pa so to ukinili.

Lahko še ti vir za tole navedeš. Najbolje kar št. UL!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih (ko se gradili avtocesto) je bila pred križiščem Šentjakob na popolnoma ravnem odseku kak kilometer omejitev 40! Na levi njiva, na desni njiva. Gradbišče, ki je bilo vzrok omejitve, šele na križišču. Se navadno držim omejitev, ampak ta je bilo pa huda. Sem upočasnil na 40, pa se mi je zdelo, da ne bom nikoli do križišča pripeljal. In če bom peljal 60, bom ob izpit... :? :cry:

in seveda so bili policaji med delavce pomešani in so prav čakali na prvih 200 suckerjev, da jim vozniške poberejo? O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem jaz razumel objavo novega prometnega zakona,ob 50% prekoračitvi dovoljene hitrosti fašeš 18 kazenskih točk in gre izpit v maloro.Ponovno ga pa lahko delaš čez pol leta.

Edino pravilno!!!

Prometni znaki so zato, da se upoštevajo.

Pravila so pa zato, da se kršijo :)

Jaz se strinjam z zakonom... resno, največji problem se mi zdi ENAKOST PRED ZAKONOM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmmmm ... mi ni niti mal všeč .... a pol naj grem jst na upravno kr vozniško vrnt da nebom mel niti sodnih stroškov :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm to bo pa zanimivo! :wacko: kolikor poznam naše poicaje bojo spet za tablami za naselje stali al pa na drugih glupih mestih kjer bodo najlažje kasirali :angry:

se pravi boš lahko mimo šole 200 vozil ker bodo oni itak na kaki ravnini na koncu naselja stali. hmmm če je to res, se bo treba pripravit psihično na bežanja in dobit že v naprej odvetnika za vsak primer. no ja, parkrat bi že ostal brez izpita :P

kar me spomni, morem res pogledat kolko pik še mam in kdaj se brišejo, da vem kolko bonuse še imam za to sezono :ph34r: :devil:

eh sicer pa ni panike, od predloga do izvedbe je še daleč, mogoče bom do takrat že poslanec pa se bom lahko pijan prehitro vozil brez problema. pa še plačo bom mel tako, da si bim brez problema eno navito dvanajstko al pa desetko kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj je copy-paste dela 31.člena predloga ZVCP, ki govori o prekoračitvi hitrosti:

(7)Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje za prekršek:

a )  če prekorači hitrost do vključno 10 km/h, z globo 10.000 tolarjev;

b )  če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h,  z globo 30.000 tolarjev. Z enako kaznijo se kaznuje voznik, ki do vključno 10 km/h prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa;

c )  če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h,  z globo 60.000 tolarjev. Z enako kaznijo se kaznuje voznik, ki nad 10 do vključno 20 km/h prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa;

d )  če prekorači hitrost za več kot 30 km/h, z globo najmanj 120.000 tolarjev in najmanj 7 kazenskimi točkami. Z enako kaznijo se kaznuje voznik, ki za več kot 20 km/h prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa.

(8) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka tega člena, se izreče vozniku motornega vozila, ki v naselju prekorači dovoljeno hitrost za več kot 50 km/h, ali v območju za pešce, v območju umirjenega prometa oziroma v območju omejene hitrosti za več kot 30 km/h, poleg globe tudi 18 kazenskih točk.

(9)Voznik, ki preseže s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, se kaznuje za prekršek:

a )  če prekorači hitrost do vključno 20 km/h, z globo 10.000 tolarjev;

b )  če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h, z globo 20.000 tolarjev;

c )  če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h, z globo 40.000 tolarjev;

d )  če prekorači hitrost za več kot 40 km/h, z globo najmanj 60.000 tolarjev in najmanj 5 kazenskimi točkami.

(10)  Z globo 10.000 tolarjev se kaznujejo za prekršek drugi udeleženci v cestnem prometu, ki prekoračijo največjo dovoljeno hitrost, predpisano v tem členu.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem jaz razumel objavo novega prometnega zakona,ob 50% prekoračitvi dovoljene hitrosti fašeš 18 kazenskih točk in gre izpit v maloro.

Kaj nas strašiš po nepotrebnem! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si bomo pa pol sploh se upali dati duska?? Edino grobnik mi pade na misel sam to za moj stil voznje odpade... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Marauder-ju za pojasnilo in se opravičujem,če sem koga prestrašil.Je pa res,da si tudi v naselju hitro preko 100km/h,če je ravna in pregledna cesta.

Treba bo pazit :hmm: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res,da si tudi v naselju hitro preko 100km/h,če je ravna in pregledna cesta.

Treba bo pazit :hmm: ...

hmmm ja, ampak doslej si jih za 123 km/h pri 50 odnesel z 45.000 sit + 6.000 povprečnine in 3 pikami. šment, bo treba tablice zvijat pa bežat začet al kaj :devil:

eh no ja saj nebo take panike, kot vedno je eno zakon na papirju eno pa praksa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si bomo pa pol sploh se upali dati duska?? Edino grobnik mi pade na misel sam to za moj stil voznje odpade... :cry:

Priporočam vsa večja križišča v večjih mestih, po možnosti med 14. in 17. uro popoldan, ter ozke cestice v podeželskih vasicah cel dan, zlasti med vikendom in v času kakšne pol urice po koncu šolskega pouka ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm ja, ampak doslej si jih za 123 km/h pri 50 odnesel z 45.000 sit + 6.000 povprečnine in 3 pikami.

al pa si na koncu avtoceste za 140 pri 60 dobu 5 jurjev za neupostevanje znaka ce si bil pridn pa tih. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm ja, ampak doslej si jih za 123 km/h pri 50 odnesel z 45.000 sit + 6.000 povprečnine in 3 pikami. šment, bo treba tablice zvijat pa bežat začet al kaj :devil:

eh no ja saj nebo take panike, kot vedno je eno zakon na papirju eno pa praksa!

Dokler ne bodo zaceli namescat avtomatskih radarjev in avtomatiziranega nacina posiljanja kazni (odpade cloveski faktor), kot je to v modi v Franciji, bo vse kul. Tu (trenutno sem v Parizu) te nic ne vprasajo, sam na dom dobis poloznico pa slikco, kazni so pa enormne. Pritozbe na te zadeve skoraj niso mogoce, ker se postopek vlece predolgo, masine se pa kao nikoli ne zmotijo. Toleranca jim je pa nula. Pri omejitvi 50 te flesa ze pri 56 in adijo pike! Hvalabogu da te oh kako osovrazene naprave stanejo cca 80.000 evrov, za kar pri nas se ni dnarja. Se pa v franciji na strateskih lokacijah investicija povrne v nekaj tednih. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!