Skoči na vsebino

prometni zakon od 1.1.2005


rebel

kdo bo profitiral??  

197 članov je glasovalo

  1. 1. kdo bo profitiral??

    • podpiram
      25
    • nasprotujem
      159
    • mi je vseeno
      13


Priporočene objave

Očitno pod vplivom alkohola pomeni, da kaže očitne znake alkoholiziranosti (zadah iz ust, nesigurna hoja .....), dokazuje se z alkotestom O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno pod vplivom alkohola pomeni, da kaže očitne znake alkoholiziranosti (zadah iz ust, nesigurna hoja .....), dokazuje se z alkotestom  O:-)

Točno tako, samo pa če si sopotnik na motociklu, ti policaj ne bo dal pihat, saj bo kazen, če se prav spomnim, plačal voznik, ki vozi tako osebo, isto velja za sopotnika na sprednjem sedežu v avtu, če je 'očitno' pod vplivom alkohola, kazen prav tako plača voznik :hmm: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Kranju opažam, da je v avtu samo še en smrkec, ki za cesto čaka. Mogoče zato tolk več zased naenkrat?

Sej avtomobilov imajo dost, se verjetno šefi ne vozijo več s službenimi domov.

Opažam pa še nekaj, da pri 50/h v avtu preganjaš dolgčas in gledaš in delaš vse drugo, razen voziš ne :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opažam pa še nekaj, da pri 50/h v avtu preganjaš dolgčas in gledaš in delaš vse drugo, razen voziš ne :cry:

Dokler opažaš tudi pešce in otroke, ki občasno skačejo po cesti je vse OK! :)

Če pa samo enega spregledaš lahko postane življenje zelo grenko! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opažam pa še nekaj, da pri 50/h v avtu preganjaš dolgčas in gledaš in delaš vse drugo, razen voziš ne :cry:

V življenju še nisem toliko gledal na števec kot to počnem zdaj. Imam občutek, da drgih stvari spoloh ne vidim več :BUA:

Se mi pa zdi, da je malo zatišja pred nevihto. Zelo malo je policije na našem koncu na cesti.

Po 1.1. so bili non stop. Npr. celo ob jutranjih urah ob 5 in 15 so na Hotavljah že enega masirali. Sedaj pa jih ni :hmm: Ali smo bili tako pridni ali pa bodo drugi prijemi.

Ne morem pa se znebiti občutka, da se bodo v pravem številu pojavili z novo motoristično sezono.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem pa se znebiti občutka, da se bodo v pravem številu pojavili z novo motoristično sezono.

LP Cvetoo.

Sva že dva taka :(

Po moje bojo tam začetek maja prilezel ven,pa letečmani bojo s tistm RT-jčki brenčal in bo cel hudič se mi zdi :(

Ja pazit bo treba, no sej ne da do zdej nismo, sam zdej bo treba še bol. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že reku mehaniku, naj zamaši dva cilindra, da ne bom mogel it več kot 100 :lol1:

še bolje, naj mu rečem da kar odstrani bate? :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na našem koncu je pa norija, vsak dan vidim plave, včeraj jih je samo od Slovenj Gradca pa do Dravograda szalo pet komadov, tk da to kar se zdaj dogaja se mi ne zdi najbl normalno. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa taplavih ne vidim kaj več kot prej. Res je sicer, da se ob delavnikih vozim večinoma samo po mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kaj je meni zanimivo je to ,da če nenadoma zaviraš ali menjaš brez najavljanja, torej smerokaza vozni pas in te pohapsajo ali pa povzročiš nezgodo plačaš samo piškavih 30tbaksovin to brez ene pike.. :BUA:

On odzadaj pa najebe...bogi smo si bajkeri.. :angry2:

post-6275-1110098377.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če s kršenjem kateregakoli določila ZVCP ogrožaš drugega udeleženca ali povzročiš prometno nesrečo, te bo doletela kazen najmanj 30.000 SIT ter najmanj tri kazenske točke...pri tema pa kazen ne more biti manjša, kot jo ZVCP predpisuje za enak prekršek, če pri tem nikogar ne ogrožaš oz.ne povzročiš nesreče...

Zakon za nepravilno vključevanje v promet, spremembo smeri ali premike z vozilom sicer predpisuje kazen 10.000 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje preveč razmišljajo:

Glede na to, da so danes sistemi za pozicioniranje GPS že zelo poceni ter hkrati tudi natančni za civilno uporabo predlagam slovenski policiji, da kot prva država na svetu uvedemo najsodobnejši sistem za nadzor voznikov in optimizacijo prometa.

V vsak avtomobil vgradimo tako napravo, ki bo v centralni računalnik na policiji pošiljala informacije o poziciji in hitrosti vozila. V ta računalnik je potrebno samo še vnesti digitaliziran zemljevid vseh cest ter hitrostnih omejitev na posameznih odsekih.

Na ta način cena za prometne prekrške ne bi bila več določena tako kot sedaj recimo 10.000 SIT za prekoračitev 10 km/h, ampak bi bila definirana kot integral razlike med dejansko hitrostjo vozila in omejitvijo po času (tu bi lahko policiji pri izdelavi programa in računalniške optimizaciji numeričnega integriranja pomagali tudi strokovnjaki iz fakultete za matematiko in naravoslovje. olajševalno dejstvo je, da bi se zapletene matematične operacije numeričnega integriranja izvajale enkrat na mesec, morda bi se za te potrebe lahko uporabljal princip poznan iz superračunalniškega sveta ko se preko sobote in nedelje vse računalnike ki jih premore policija poveže v mrežo, ta mreža potem paralelno izvaja računanje in končni izpis položnic z kaznimi).

Za kako zahteven sistem gre pa zgolj za ilustracijo nekaj številk. Predpostavimo da je v sloveniji aktivnih kakih 500.000,00 vozil, ki naredijo mesečno povprečno 1000 km in da je vzorčenje opravljeno vsakih 100 metrov (v praksi bo moj sistem prilagajal vzorčenje na podlagi računanja odvoda hitrosti voznika - to pomeni da če voznik hitrosti ne spreminja se interval vzorčenja podaljša in obratno). Torej mesečno imamo tako 5.000.000.000 vzorcev oziroma računalniških zapisov pri čemer vsak zapis mora vsebovati vsaj podatek o poziciji, hitrosti in ID vozila. Ob predpostavki torej da z uporabo stiskanja vsak zapis vsebuje 500 Bitov (morda bolje rečeno Bytov) dobimo, da bo baza na mesec narastla za 2.500.000.000.000 Bytov (pojma nimam kako veliko to je, na oko cenim na 2.500.000 MB oziroma 2500 GB oziroma 2.5 TB če zamižim na obe očesi). To je za današnje pojmovanje ogromno, če ne celo veliko. V tej fazi sem že prišel do tehnične rešitve, da bo integracijo potrebno opravljati sproti in ne enkrat mesečno, ker bi bil zalogaj prevelik, oziroma bi bila potrebna prevelika procesorska moč. Res pa je, da takrat ko bo bil sistem operativen bodo 12 procesorski strežniki z po dvema jedroma nekako povprečje in bo diskovna kapaciteta razreda 20.000 TB nekako priporočljiva za srednje velike sisteme. Po izpisu položnic in koncu 3 urnega pritožnega roka se potem stare podatke tako ali drugače zbriše (morda ukaz deltree z popravkom za večprocesorkske računalnike?).

Patch 1.1

500 Bytov je absolutno preveč saj lahko z enim Bytom opišemo hitrost do 256 km/h kar bo za večino voznikov dovolj (ne vem pa kako se pišejo koordinate, samo upam da je par Bytov več kot dovolj saj smo vendar mala država). Pač Schumahru v prvi fazi te naprev ne vgradimo dokler zapis hitrosti ne bo dvo Byten. Tako mesečno velikost baze zmanjšam na 250GB, kar je petina diskovnega prostora povprečnega računalniškega pirata.

Service pack 1

Dodana možnost da voznik kupi tako imenovan predplačniški kaznovalni paket po principu poznanem iz mobilne telefonije. Tako na primer kupiš žeton za 120.000 SIT in lahko potem narediš za toliko denarja prekrškov, pri čemer imaš prek brskalnika in s spletnim potrdilom za občane vedno možnost preveriti kakšno je stanje na računu. Proti koncu meseca ko zmanjkuje denarja pač pogledaš kateri izmed treh pedalov je zavora. Iz tega lahko oddelek za trženje naredi celo znanost. Na primer narediš prekrškov za 0,5 M SIT in dobiš bonus 100 K SIT zastonj, zmagovalec meseca dobi brezplačno inštrukcije vožnje in ponavlanje izpita ter tako naprej da ne vskačem v zelje marketingarjem z kravatami in mojo plačo krat (x) 8.

TechNote 2321 - 32323

V primeru da bo sistem uporabljal mobilno omrežje bo to praktično preobremenjeno z SMS sporočili o hitrosti in poziciji vozila na vsakih 100 metrov?

Odgovor razvojne ekipe:

To ne drži in take insinuacije odločno zanikamo. Očitno stranka nima drugega dela, kot da za***ava ljudi ki ponoči ne morejo spati. GPS sistem v vozilu bo imel tudi svoj pomnilnik v katerega bo beležil podatke. Tako se bodo ti podatki prenesli ne preko SMSa v centralni sistem samo občasno. Obremenitev mobilnega omrežja ne bo nič večja kot je novega leta dan ob 00:00 ko sistem zaradi preobremenitve in poddimenzioniranja vsako leto počepne.

TechNote 2321 - 32324

Zakaj meriti hitrost avtomobila če je znan čas in pozicija?

Odgovor marketinga?

Stranja je kralj in se z njo v vsem absolutno strinjamo. Zakaj spraševati neumnosti, če je lahko vprašanje inteligentno? Iz razvoja so nam sporočili zaskrbljujočo novico, da jim ni jasno kako bo sistem vedel če se nekdo vozi v krogu po parkirišču 200 km/h. Rešite problem. Kdo pa dela v razvoju vi ali mi?

Pisma bralcev:

France emigrant iz Melburna me sprašuje:

Ali bo ta sistem bolj pravičen kot so sedanje policijske zasede?

Odgovor:

France DA in DA. Sistem bo temeljil na preprostem pravilu KOLIKOR GREŠIŠ TOLIKO DOBIŠ in ne bo več tako kot sedaj, ko plačujejo samo naivneži ki niso sposobni ločiti navadne kante za smeti od posebne kante za smeti z vgrajenim policijam z radarjem.

Monika me sprašuje:

Kaj se bo zgodilo, če položnice ne plačam?

Odgovor:

Draga Monika. Pojma nimam. Verjetno nekaj podobnega kot edaj in boš dobila priporočeno ponudbo od sodnikov za prekrške, ki je ne boš smela zavrniti. Naj ti namignem da so sodnike za prekrške ukinili začetkom leta. Torej brez skrbi.

osnovnošolec Luka iz delavskega predmestja Spodnje Polskave me sprašuje:

Ali ne bo tak sistem grob poseg v zasebnost?

Odgovor:

Luka razumem si osnovnošolec. Vendar nekatere reči bi pa že lahko razumel. Ali ne bo poseg v zasebnost tudi to, če te bo žena posnela med svojim najljubšim opravilom s skrito kamero in dala posnetke na internet?

Dr. Thomas (za 3.500 SIT naredil rename iz Tomaž) univ. phd. sprašuje:

Sem ekskluzivni zastopnik za prestižne znamke Ferari, Lotus in Tatra. Zanima me, kdo bo moje avtomobile še kupoval?

Odgovor:

Nihče! No resno, avtomobili niso vaši saj nameravate kakšnega tudi prodati. Takšne primere smo imeli v mislih in bodo imeli vgrajene posebne naprave, ki zaznavajo hitrosti šele nad 50 km/h. Problem je v načinu delovanja GPS merjenja hitrosti in s tem povezanih zakasnitev (za tiste ki še niste sedeli v Ferariju F350 - do 50 km/h potrebuje 1.6 sekunde od 200 km/h do 0 km/h pa lahko tudi 0.2 mikro sekunde - potem vas niti ne izrežejo iz avtomobila ampak skupaj pokoplejo). Zadovoljni?

Potem je gospod zastopnik poklical ponovno in objavljam necenzuriran citat:"p*r*o*k*l*e*t*a banda pokvarjena birokratska. Nekateri se preživljamo s svojim delom!"

Jap. Pa svizci tudi, samo morajo zato da preživijo švicarjem čokolado zavijat v nemogočih delovnih pogojih.

Tak sistem ima vrsto revolucionarnih prednosti:

Možnost analize gibanja posameznega vozila v primeru storitve kaznjivih dejanj ter "on line" nadzor nad gibanjem sumljivih ali varovanih oseb.

Obstoječe policijske kontrole z radarji in podobnimi triki bi odpadle.

Sistem bi bil pravičen, plačaš absolutno toliko, kolikor narediš integralno prekrškov zaradi "overspeeda".

Število rešenih življenj bi bilo enormno. Morda za preživetje ne bi bilo potrebno izvajati neljubega ukrepa povečevanja števila rojstev.

Razne ABC smešnice bi odpadle. Voziš in na koncu meseca dobiš integralni zapitek (prekrški + cestnine).

Z uporabo daljinsko vodenih LCD prometnih znakov možna "online" optimizacija prometa na daljavo. V tej fazi testiram na simulacijskem programu pisanem v C++ hitrosti radi in z dodatnimi moduli v zbirniku. Kot princip sem uporabil zaradi prilagodljivost Fuzzy logiko tretje generacije. Ima pa zadeva še oznako zaupno, zaradi nekaterih inovativnih metod, ki mše niso zaščitene pred azijskimi copycat's.

Cel svet bi nas opazoval z odprtimi očmi. Razvita programska oprema v Visual Basicu bi čez čas šla za med (za strežnik sicer zaradi varnosti podatkov predlagam trislojno arhitekturo - prvi nivo podatkovna baza kakšna eksotika na SUN solaris strežnikih v clusterju da raznim ljubiteljskim hekerjem z prhljajem in visokim čelom zapre usta + drugi aplikacijski nivo pisan v Borneu ali Celebesu (dejstvo je da je Java de facto out) na kakšnih UNIX sistemih seveda obvezna IPSec enkripcija prometa med prvim in drugim nivojem + tretji nivo Windows 98 delovne postaje z visual basic odjemalci v GPU kar je nekoliko daljši izraz za GPU).

Stroški investicije bi se samo na račun prekrškov povrnili v nekaj letih (sicer bi lahko stroške naprav v vozilih preprosto prevalili na voznike, kot je bil trik z nalepkami).

naprej raje ne naštevam, da komu ne pade res na misel da projekta ne izvede

Prosim samo resen komentar, ker trenutno delam primerjalno analizo vrste cost-benefit, računam statistično povprečni informacijski tok (za prenos informacij bi se lahko uporabljal neobstoječ UMTS sistem - mobilni operater si že mane roke) ter poizkušam problem vrednotiti tudi iz moralno etičnega vidika s pomočjo McCartyeve še neodkrite metode.

Onyx

6 let

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hitro preletel teks in se ne strinjam. Čisto poseganje v privatno življenje. Ni šans,da bi me nekdo nonstop sledil, vedel za vsak korak ki ga naredim....JOK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojoj, doma pa te bo zena gledala kje hodis :D

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da je to butast predlog! Itak pa se to ne bo nikoli zgodilo, vsaj ne v bližnji prihodnosti! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte malo bolj prebrat tekst. Mišljen je kot zafrkancija.... zaenkrat.

Kdaj se pa bo uresničil...je pa (IMO) vprašanje časa (ne v letih ;)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste kaj sm se zdej spomnil? Da ta zakon na koncu koncev sploh ni tko slab. :?

Zdej bomo itak morali vozit tolko bolj pocasi in bomo v bistvu ful zmanjsali stroske. Gume se razen po sredini ne bodo obrabljale, posledicno bomo lahko kupovali trse, bolj touring gume tko da bomo delali z njimi celo 15-20.000km!! :grim Veste kaj je to? Poleg tega se verige ne bodo tolko nategovale, zobniki bodo dobri se za dvojno menjavo verig, sportnih auspuhov tudi nam ne bo treba vec kupovat ker itak takih performans ne bomo rabli... Veste kolko bomo prsparali na sezono? In to vse po zaslugi drzave! :yea2: ...pa se sigurni bomo da prezivimo se preden se vsedemo na motor!!! :)

Razen ce nam seveda kaki stricko stari ne zapelje na kriziscu pred nos in se vanj zaletimo. Ma itak ni panike ker bo itak motorist kriv ker ni nosil zastav, fluorescentnih lajbicev in rossi-colour-style celade. <_<

This is one great state that I'm living in. :slap:

Jao jao. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahahahahahaahahah duhec dobro si to povedal jaz sem s tabo :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej, to nism vedu kam napisat, al v politiziranje al v novo temo "Slovenija, policijska drzava" ker imam obcutek da bo zaklenjena sam...

Veste kaj mam obcutek?

Imam obcutek, da tudi ce danes, vse kazni, ki jih mamo, podvojijo, skupaj s tockami in vse, bomo (=slovenceljni) samo se bolj pizdili sami pri sebi in si grizli nohte in vozili 35km/h skozi naselje in izven ker.. ne vem, se mi zdi da "uni tam gor" lahko delajo ma prou kar jim pase. Tako kot ze pise na motosvetu in minestri.com, zategujejo nas okoli vratu da ni res. Najbolj me razžalosti ker vem, da ce bi podvojili vse kazni ne bi blo nobenga protestiranja pred parlamentom, mogoce bi se motoristi kej zmenli ampak to je to. Glede davkov je isto. :doze:

Najraje bi, da vsem vse poberejo, da ne bomo meli vec nic, ker ko ne bomo meli vec nic, ne bodo meli kje vec pobirat. In takrat bom sposoben it v LJ in pomagat protestirat kolkr se da, pa cetudi mi odvzamejo svobodo. Bom vsaj vsak dan jedel topel obrok. <_<

Sej, upam da se na vse zgoraj nasteto motim in da ne bo prislo do tega, samo sem prej bral motosvet o kaznih in zategovanjih in me je posteno razjezilo tko da sm nekam pac moru izlit mojo jezo. :ninja:

Najraje bi sel na motor se zdivjat ampak ne morem... mam prevec za zgubit. :( Komej cakam pa da mi poberejo vse. Pol bo super 'cause when you got nothing you got nothing to loose, right?

lp

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!