Skoči na vsebino

prometni zakon od 1.1.2005


rebel

kdo bo profitiral??  

197 članov je glasovalo

  1. 1. kdo bo profitiral??

    • podpiram
      25
    • nasprotujem
      159
    • mi je vseeno
      13


Priporočene objave

inspektor je zvecer rekel v intervjuju da pricakujejo v decembru 1000 vozniskih. ...

Mojega ne dam, ne dam!

Se bom nalašč po predpisih vozil, a se bojim, da me bo Lady HHV abjajcala, ko bo rit od kište vsa zblinčena. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem bosta sesedov brezposelni foter (neozdravljiv pijanček najhujše sorte)...

Ki ima se vedno avto? Let's get real here.

In kaj je tu nevadnega? :blink:

Kje drugje bi mogoče bilo, v Sloveniji žal ni! :unsure:

In ne govorim kar povprek in na pamet, poznam take patrone! :xx:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo je brati tele vaše izjave in kritiziranja.

Kaj ko bi se začeli pogovarjati, kaj narediti, da bi bili vsi zadovoljni in da ne bi prišel ta zakon v veljavo.

Jasno je da bodo najbolj revni najbolj najebali.

Po mojem bi bilo bolj smiselno v dobi računalnikov izdelati povsem drugačen koncept kaznovanja.

Primer:

Prekoračitav v naselji za 10 km/h. Kazen 10.000

če prekoračiš v obdobju enega leta ponovno za 10km/h (jasno da te dobijo) kazen 20.000

Mislim da bi bilo to bolj smiselno. Enkrat slučajno pelješ v naselju 80km/h pa greš lahko za 1l v arest, posledično ADIJO služba.

Po mojem je boljš taka varianta in pogovarjajmo se o teh rešitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jazbec to kar si npisal, ti dam zelo prav!

Tudi js mislim, da bi lahko bil ta zakon drugačen, samo kdo se pa danes še upa pizdit pa it pred parlament, nič prej ko pa šele po tem ko je že res kriza! :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice dej mi povej kaj pri vas dobiš za 40 Eur?

potrdilo placila kazni za prekoracitev hitrosti:

- v naselju do 9 km/h

- izven naselja do 19 km/h.

seveda pod pogojem, da nic drugega ne napise zraven. :naughty:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V celoti podpiram zvišanje kazni, saj menim, da bodo z leti prinesle več reda na cestah.

Sam v tujini vozim veliko počasneje, pa ne zato, ker mi je pokrajina lepša....lahko si mislite zakaj.

Poglejte si kazni v Franciji recimo. Precej hitro si lahko privoziš polni penzion, pa ne v hotelu, da nou pomote.

Kaj ma to veze kok maš gnara???? SEJ KAZNI BODO SAMO ZA KRŠITELJE!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A polovička v osmih dneh še ostaja ali se jo ukine. Najbolj me skrbijo pike, a se te brišejo po preteku določenega časa ali se jih nabira in sešteva celo življenje.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

polovička se ukine

pike se brišejo na-čez 2 leti

poleg ZVCPja je potrebna upoštevati še Zakon o prekrških (ZP-1 in ZP-1A)

Kršitelj, ki plača globo v osmih dneh, plača le polovico izrečene globe.... (57.čl. ZP)

Kazenske točke v cestnem prometu se izbrišejo iz evidence po preteku treh let...(207.čl.ZP)

sicer pa mi ni jasno zakaj se šele sedaj toliko govori o ZPju in ZVCPju, če pa je bil prvi sprejet že konec leta 2002, drugi pa sredi letošnjega leta - pred tem pa sta se oba zakona pripravljaja več kot eno leto pri čemer ste imeli vsi možnost sodelovanja z mnenja, predlogi, pripombami in sugestijami, pa ni bilo nobenega pravega odziva čeprav je v oktobru 2003 MNZ preko medijev pozval javnost k sodelovanju pri pripravi ZVCPja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanima me kakega mišljenja boš po prvem prekršku, pri katerem te bodo dobili.

Ne mi govorit da ne delaš prekrškov.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi govorit da ne delaš prekrškov.

Si mi dal mal za mislt. Taka je situacija:

Kupil nov avto septembra 2001. Trenutno ima na km števcu cca 158.000 km. V tem obdobju nisem plačal niti ene kazni policajem. Nobene! Ne za parkiranje, ne za hitrost, ništa, njente.. Pa ne zato, ker ne bi plačeval položnic. Enostavno ni bilo prekrška (oziroma, niso me nikol dobil). :OK:

Pa ne da sm pusssssssy? :hmm: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mi dal mal za mislt. Taka je situacija:

Kupil nov avto septembra 2001. Trenutno ima na km števcu cca 158.000 km. V tem obdobju nisem plačal niti ene kazni policajem. Nobene! Ne za parkiranje, ne za hitrost, ništa, njente.. Pa ne zato, ker ne bi plačeval položnic. Enostavno ni bilo prekrška (oziroma, niso me nikol dobil).  :OK:

Pa ne da sm pusssssssy?  :hmm:  :kva2:

Ja tist že da nisi pussssy, lahk si pa eden izmed nji :grim hehe!

Da nisi izdajalc! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo GASAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!

sem prvič mislil, da me bo zaostritev zakona umirila pa me ni, tudi ta in še 500 naslednjih me ne bodo. kvečemu sam se lahko spremenim če se bom kdaj zresnil :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje so napisane kazni za oviranje prometa???

In KDAJ se bodo zacele izvajat????

Do sedaj se nisem slisal, da bi bil kdo kaznovan, zaradi jajcanja...

Vsaki dan srecam taksne zvezdice v osebnih avtih, ki se vozijo npr. 55-60km/h, kjer je 90 km/h, tam kjer je 50km/h se vozijo 35-40km/h.

Evo ravno danes je moral šlepar prehitevat avto, ki se je cijazil s 50km/h po ravnini, kjer je 90km/h. Gospodična je verjetno imela globok pogovor preko mobitela. Takšni primerki posredno povzrocajo nesrece. Da ne omenjam nevarnosti prehitevanja in tudi povzrocitev jeze in s tem dekoncetriranosti ostalim voznikom. Grrr i am mad

Se malo mi fali, pa se bom preselil iz te drzave :SS , pa si naj imajo te nove davke, kazni, visoke cene in mizerne plače :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V celoti podpiram zvišanje kazni, saj menim, da bodo z leti prinesle več reda na cestah.

Sam v tujini vozim veliko počasneje, pa ne zato, ker mi je pokrajina lepša....lahko si mislite zakaj.

vsak zakaj ima svoj zato, zato se sprašuješ zakaj... mislim da zato ker imajo slabše ceste, pa ne gre hitreje ! :stupid:

če pa že zvišujemo kazni, pa cestnine, pa zavarovanja pa dajmo zvišat še omejitve ! :P premosorazmerno ! :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega bi se dalo debatirati v neskončnost.. Res je, da smo pred zakonom vsi enaki, vendar to še ne pomeni, da smo vsi obravanavani absolutno isto, ker to ne bi imelo smisla. Za primer lahko vzamemo razne olajšave in subvencije in podobno sranje. Tam se tudi gleda osebne prihodke. Če tako togo gledaš predpis, ki predpisuje, da smo pred zakonom vsi enaki, bi potemtakem vsi morali dobivati te pomoči. Pa ni tako in tako je tudi prav! Sploh pa namen kazni je, da si kaznovan, da boš drugič ne boš ponavljal vedenja ki je prepovedano, zaradi tega, ker boš zaradi kazni za nekaj prikrajšan! In ne mi govorit, da bo nek delavec v tovarni kaznovan(plača 60.000) z enako težo, če bo dobil za plačat 120.000 sit, kakor npr. nek direktor z 3.000.000 mesečno! 120.000sit za tega direktorja sploh ni kazen! Se mu ne pozna, to je zanj drobiž! In tu kazen zgubi svoj prvotni namen, njega boli k*** in bo naslednič naredil isti prekršek, ker mu je vseeno za tisti drobiž!

Pa še nekaj o enakosti pred zakonom. Če bi bile kazni odmerjene glede na dohodek posameznika, bi npr. predpis, da za določen prekršek plačaš 5% od mesečne plače veljal za vse, za reveža in bogataša! Kazen pa bi imela pri obeh približno enak učinek! In to je tudi enakost pred zakonom (5% za vse, ker smo vsi obravnavani enako)!

Skratka te stvari ne morejo biti tako togo tolmačene, kot tudi zakoni in predpisi ne!

(poslušamusakdannafaksupress)

Direktorja s 3.000.000 SIT plače vozi službeni šofer 24/7. Direktor ne bo nič plačal. Direktor bo na zadnjem zicu dal novo kocko ledu v viski. (Zidar press)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ku sem že reku, vozmo po omejitvah ni druge če nočeš plačat. naše patološko stanje živčnosti, ko smo na cesti poskusimo umirit. malo joge, pa glasbe s ptičjim čivkanjem, globoko dihanje, pozitivno razmišljanje, poskusimo razumet zakaj smo tako živčni in napeti na cesti, naj nas bo ena sama neizmerna ljubezen...

če vas ustavi patrulja objemite policista ali policistko :004 rečte mu/ji, da ste presrečni, da ga/jo vidite, da je živ/živa in se mu/ji zahvalite, da vas je ustavil/ustavila in ste ga/jo tako lahko spoznali...

druga varjanta je izpraznit šaržer(nabojnik)... :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!