Skoči na vsebino

prometni zakon od 1.1.2005


rebel

kdo bo profitiral??  

197 članov je glasovalo

  1. 1. kdo bo profitiral??

    • podpiram
      25
    • nasprotujem
      159
    • mi je vseeno
      13


Priporočene objave

od zdej naprej bom tudi js to prakticiru :grim Nekje sm slišu d je 40k če jim uideš :? kaj je res?

Pojma nimam, kakšna je zagrožena kazen za pobeg. :?

Če jim uideš pa tako in tako ni več pomembno kakšna kazen je zagrožena. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je kazen za pobeg 90 ali 120000 sam nism sigurn, bol ugodno ziher ko pa karkoli drugega od večjih prekrškov :grim hehe js bom v izrednih primerih in ob nujni vožnji med bežečimi :), kaj pa vi? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

represija pa taka

dozdej smo ustavljal, zdej bomo bežal

pozitivni učinki novega zakona?

namesto 20 jurjev za kazen bo država dobila od mene 0 (al pa celga mene)

brainstorming ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe js bom v izrednih primerih in ob nujni vožnji med bežečimi :), kaj pa vi? :naughty:

Bova že dva, se mormo zment d se ne kje srečava, d ne bojo iskre :kva2: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse skupi je en velik k....

drug let bo ze obvezn da bos mogu met kombinezon gor ce se bos hotu vozt.

:SS drzava sam krade drazja registracija,izpiti,kazni vecje vse gre v k.

zmeram slabs bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

represija pa taka

dozdej smo ustavljal, zdej bomo bežal

pozitivni učinki novega zakona?

namesto 20 jurjev za kazen bo država dobila od mene 0 (al pa celga mene)

brainstorming  ;)

Res je.. Žalostno, vendar mariskdo bo raje privil ročko za plin, kakor pa ustavil in bil ob izpit in celo mesečno plačo. Sicer sem mnenja, da se je potrebno kolikor se le da držati ccp, vedar vožnja striktno po predpisih enostavno ni mogoča in to je dejstvo (pa če se strinjate ali ne, tako je)! In še vedno sem proti novemu zakonu, zaradi načina izvajanja! Radar u kanto za smeti! J**EM JIM M**ER! Naj postavijo table kjer so radarji, pa se bodo vsi počasi peljali tam, ne pa zdaj, ko bo nekaj naključnih "slikala kanta".. S tem ne bo doseženo zmanjšanje potovalne hitrosti in doseg večje varnosti. 1 teden po prejemu kazni bo šlo po omejitvah, potem pa bo pri večini že izdelan načrt kako pobegniti, skriti tablico, ipd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja fora je pa tole (velja le do novega leta):

če boš peljal 20 km/h čez omejitev, te bo policaj kaznoval - dobiš položnico

če boš peljal npr. 80 km/h čez omejitev te bo policaj ustavil, kaznoval te bo pa sodnik za prekrške....

A je kdo dobil kako idejo? Škoda, da nismo poleti.

Kazni od sodnikov za prekrške se bodo po 1.1.2005 itak zbrisale in je potemtakem bolje ful noreti, da se ogneš kaznovanju. 1:0 za pametnjakoviče, ki so pogruntal tole o brisanju.

Ostane nam še 23 dni, da se znorimo po cestah :kva2: :kva2: :kva2:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazni od sodnikov za prekrške se bodo po 1.1.2005 itak zbrisale in je potemtakem bolje ful noreti, da se ogneš kaznovanju. 1:0 za pametnjakoviče, ki so pogruntal tole o brisanju.

če se sploh bodo izbrisale je tudi vprašanje katere se bodo izbrisale...po zadnjih izformacijah naj bi to veljalo le za prekrške "neznatnega pomena" za prometno varnost :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prihaja nov zakon. Zaradi zaostankov sodišč se bodo stari prekrški brisali. Hkrati pa oblast grozi svojim državljanom z odvzemom 1000 izpitov!? Strah pred anarhijo v državi, ki je članica EU in je z nesmiselnimi priredbami zakonov pljunla sama sebi v skledo, je upravičen.

Dragi državljani;

Vse prekrške, ki vas še čakajo in vse, ki si jih boste priborili v tem iztekajočem se letu 2004, vam bo oblast v novem letu 2005 velikodušno izbrisala. Zatorej se ne pustite ustrahovati še teh par tednov v starem letu.

Želim vam vesel (in anarhaičen, komur pride prav) praznični december. :beer2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če ta trditev drži.

Najhujši prekrški (alkohol, hitrost ...) po vsej vrjetnosti ne bodo stvar abolicije, če ta sploh bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D ti slučajno ne širiš kakih dezinformacij,ne vrjamem da se bi to lohk nardil,taka anarhija pa spet ne vlada.V bodoče priporočam preverjanje takih info pred objavo,ali mogoče zgolj ugibaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o prekrških, ki stopi v veljavo 1.1.2005 določa:

Začetek dela prekrškovnih organov in sodišč (215. člen)

(1) Prekrškovni organi in sodišča, ki odločajo o prekrških po tem zakonu, začnejo z delom v zadevah prekrškov z dnem začetka uporabe tega zakona.

(2) Z dnem, ko začnejo z delom prekrškovni organi in sodišča po tem zakonu, prenehajo z delom sodniki za prekrške in Senat za prekrške Republike Slovenije, organi iz 2. točke prvega odstavka 258. člena zakona o prekrških (Uradni list ... ) pa nadaljujejo z delom kot prekrškovni organi.

(3) Do začetka dela prekrškovnih organov in sodišč po tem zakonu odločajo v zadevah prekrškov organi, ki vodijo postopek o prekrških po zakonu iz prejšnjega odstavka.

Prevzem zadev (216. člen)

(1) Okrajna sodišča po začetku dela v zadevah prekrškov prevzamejo vse nerešene zadeve dosedanjih sodnikov za prekrške z območja svoje krajevne pristojnosti.

(2) Višja sodišča po začetku dela v zadevah prekrškov prevzamejo vse nerešene zadeve Senata za prekrške Republike Slovenije.

....

Kot izhaja iz zakona ne bo država ničesar brisala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je podobna kot julija par let nazaj. Noben ni nič vedel in vsi so se čudli, da kako še nič ni prišlo. Po tem so nekaj časa sodniki za prekrške uspevali zadeve reševat, dokler se ni spet vse "zabasalo". Tako bo tudi z novim zakonom. Gdo je kriv? Policija, in to zato, ker za vsak neznaten prekršek piše predloge sodnikom za prekrške, ker ima racije sedem dni v tednu, 24 ur na dan v vsaki ulici in najbolj zakotni slovenski vasi. Glede tega, da nam bo policija po novem še sodila?! :lol1: Vsak, ki da kaj nase, bo zahteval STROKOVNO mnenje sodnika za prekrške. Pa smo tam. Država pove kar hoče, in za kar noče, podaja dvoumne diplomatske odgovore. Glede zaostankov sodišč, poleg sodnikov za prekrške ne bi komentiral, ker je vse jasno. Zato je neko prelaganje dela nično.

Glede abolicije majhnih prekrškov pa le tole. Če nekomu za majhen prekršek oprostijo npr 3 točke, morajo nekomu za velik prekršek tudi oprostiti 3 točke. Temu se reče enakost pred zakonom! Prekršek vreden 18 točk, kar pomeni odvzem izpita, kar naenkrat pade na 15 točk, kar ne pomeni odvzema. Vendar po tem država ne bo mešala, ker nima nobenega interesa.

Če ne pride do abolicije, bodo stare zadeve pač zastarale, kakor tudi nove, kar pa ni v interesu snovalcem novega zakona. Če do abolicije pride, se pa bodo veselo tolkli po prsih, kako je njihov veleum rešil slovensko sodstvo. Teorija je eno, praksa pa drugo. In kakor nam je vsem poznano, naša volilna gospoda zelo rada uberejo bljižnico ne glede na to, kaj zakon pravi.

Osebno nimam nobenih starih grehov in kazenskih točk. Ni mi pa čisto vseeno, kaj se dogaja z prostorom v katerem živim.

Zaupate sodiščem?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaupate sodiščem?

Od moje matere prijateljica je sodnica na ljubljanskem okrožnem sodišču! Njena izjava (bil priča): Če iščeš pravico, potem na sodišču nimaš kaj počet!

Če oni tako, potem si lahko misliš kakšno je šele moje mnenje. Grem enkrat :SS v dotično temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede abolicije majhnih prekrškov pa le tole. Če nekomu za majhen prekršek oprostijo npr 3 točke, morajo nekomu za velik prekršek tudi oprostiti 3 točke. Temu se reče enakost pred zakonom!

za male prekrške se ne podeljuje nobenih točk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, pa vi že cel cajt večinoma v meglo brcate, kar se tiče vzrokov in predvsem zdravil za to pizdarijo :SS , ki nam jo pripravlja en, ki si že celo življenje želi bemflo, pa je ne more dobit, ker ma premalo plačo, pa je zato fauš vsem ostalim na štirih, treh al pa dveh kolesih, ki so hitrejši od njegovega fičota . :BUA:

Pravi problem je v dejstvu, da mamo ceste za en ku..c! Ceste nam gradijo s hitrostjo, za katero že hitrost polža predstavlja mach5.

Naj banda vladajoča zgradi štiripasovne avtoceste po vsej državi, na njih pa po vzoru švabov omejitev naj ne bo (razen na kritičnih mestih).

V takem primeru sem tudi jaz popolnoma za stroge predpise na ostalih cestah.

Ne pa da se bom po novem do svoje pupike tistih par km moral vozit 20 min, če ne bom hotel tvegat kazni (to bo še posebej težko, če bo sila :grim ).

Torej – avtoceste do vsakega večjega mesta gradit, jebenti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor je že Bladzo dejal...

V celoti podpiram zvišanje kazni, saj menim, da bodo z leti prinesle več reda na cestah.

Sam v tujini vozim veliko počasneje, pa ne zato, ker mi je pokrajina lepša....lahko si mislite zakaj.

Poglejte si kazni v Franciji recimo. Precej hitro si lahko privoziš polni penzion, pa ne v hotelu, da nou pomote.

Kaj ma to veze kok maš gnara???? SEJ KAZNI BODO SAMO ZA KRŠITELJE!!

drugače pa...

...eni znajo (beri-vozit po predpisih), drugi pa imajo (beri-dovolj denarja) ...vmes ni nič...pardon je...so nekateri ki bi radi znali, pa ne gre in uni k bi radi imeli, pa nimajo...haha

... torej, če nimaš, boš pač zapestje malce na obcestne sedative navadil...

...a je tok težko zračunat kok si lahko privoščiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega, da nam bo policija po novem še sodila?!  :lol1:  Vsak, ki da kaj nase, bo zahteval STROKOVNO mnenje sodnika za prekrške. Pa smo tam. Država pove kar hoče, in za kar noče, podaja dvoumne diplomatske odgovore. Glede zaostankov sodišč, poleg sodnikov za prekrške ne bi komentiral, ker je vse jasno. Zato je neko prelaganje dela nično.

Ta navedba z novim Zakonom o prekrških nima čisto nič skupnega. Po novem bo prekrškovni organ tudi policija (in vse ostale službe z javnimi pooblastili - carina, inšpekcije ....) in sodišča ne bodo podajala nikakršnih STROKOVNIH mnenj.

V novem zakonu si prečitaj poglavje VII. od člena 49. dalje pa do 58. člena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Pravi problem je v dejstvu, da mamo ceste za en ku..c! Ceste nam gradijo s hitrostjo, za katero že hitrost polža predstavlja mach5.

Naj banda vladajoča zgradi štiripasovne avtoceste po vsej državi, na njih pa po vzoru švabov omejitev naj ne bo (razen na kritičnih mestih).

V takem primeru sem tudi jaz popolnoma za stroge predpise na ostalih cestah.

Ne pa da se bom po novem do svoje pupike tistih par km moral vozit 20 min, če ne bom hotel tvegat kazni (to bo še posebej težko, če bo sila  :grim ).

Torej – avtoceste do vsakega večjega mesta gradit, jebenti!

No, vidite, niso vsi motoristi taki, da bi se avtocest ogibali!

Saj verjetno je hotel reči, naj se čez celo državo naredi dirkališče? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vidite, niso vsi motoristi taki, da bi se avtocest ogibali!

Saj verjetno je hotel reči, naj se čez celo državo naredi dirkališče? :hmm:

Hehe, HHV dobra ideja…Začni zbirat podpise za referendum. :OK:

Ampak morš pa priznat, da je večina vzhodne polovice našega kraljestva precej podhranjena, kar se tiče avtocest – recimo Koroška, Prlekija, Prekmurje, vzhodna Štajerska itd. :hmm:

Primer – če se hočem iz Ptuja pelat v MB, kar pomeni cca 25 km, ter se pri tem držat omejitev, ne prehitet nobenega pri polni črti ali na način, ki je prepovedan v novem zakonu, potem se bom v MB pripelal v 50 minutah – če bom mel srečo. Največkrat pa bo ta številka bližje eni uri.

Kajti večino časa je glavna magistralna cesta MB–Ptuj–Gruškovje(eden treh največjih cestnih mejnih prehodov s Kroatenland) popolnoma zabasana s kolonami v obe smeri. In te kolone se premikajo s povprečno hitrostjo največ 50, v 70% pa 30 km na uro.

v razmislek:

Če naredimo experiment – jaz grem iz LJ proti morju po avtocesti in spoštujem vse omejitve, ti pa iz Ptuja proti MB (seveda moraš spoštovati vse omejitve). In potem me ti pokliči, ko boš prevozil teh 25 km, pa bomo vidli, koliko bom, spoštujoč omejitve, prevozil v smer LJ–morje jaz. Rezultat bi znal bit zelo zanimiv. :naughty:

Da ne govorimo o neprimerno večji količini živcev, ki jih boš potrošil.

Toliko o tem.

Piss!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!