Skoči na vsebino

prometni zakon od 1.1.2005


rebel

kdo bo profitiral??  

197 članov je glasovalo

  1. 1. kdo bo profitiral??

    • podpiram
      25
    • nasprotujem
      159
    • mi je vseeno
      13


Priporočene objave

predlagam, da se ob uveljavitvi novega zakona vozimo vsi po predpisih, ter da se nabavi kake radarje s fotoaparati in se postavlja "zasede" policajem.  to bi bilo smeha, ko bi bilo evidentno, da so sami največji kršitelji

To je čisto res. Glede na to, da delajo ogromne prekrške v službenih vozilih in prav tako v svojih lastnih vozilih. Samo oni ne odgovarjajo za svoja dejanja :angry: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam, da se ob uveljavitvi novega zakona vozimo vsi po predpisih, ter da se nabavi kake radarje s fotoaparati in se postavlja "zasede" policajem.  :lol1: to bi bilo smeha, ko bi bilo evidentno, da so sami največji kršitelji  :lol1:

Takoj se pridružim izvajanju te ideje :) Tudi jaz nimam nič proti policajem, vendar je res, da bi se morali tudi oni sami držati cpp in biti zgled drugim, ne pa dirkat po cestah s službenimi avtomobili.. Je bilo že preveč situacij, ko sem policaje videl kako so delali kar hude prometne prekrške.. :BUA: Res, da so tudi oni samo ljudje, vendar bi morali že zaradi svojega poklica imeti malo več samokontrole! <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti kr, js sm probu to sam enkrat...

in pol maš en teden policaje po garaži in okol hiše...

najbrž si imel pravo registrsko tablico na motorju.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj se pridružim izvajanju te ideje  :)  Tudi jaz nimam nič proti policajem, vendar je res, da bi se morali tudi oni sami držati cpp in biti zgled drugim, ne pa dirkat po cestah s službenimi avtomobili.. Je bilo že preveč situacij, ko sem policaje videl kako so delali kar hude prometne prekrške.. :BUA: Res, da so tudi oni samo ljudje, vendar bi morali že zaradi svojega poklica imeti malo več samokontrole!  <_<

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: pol bi se pa mi njim smejali :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nic bo treba tablce pod zicem zacet nosit,mislim da bo cenej vse skupi izpadlo,ce te ze stopajo kar tak brezveze,ko bo pa zaradi hitrosti liziko tiscal bom pa jaz tut z desnico tiščal,pa tiščal do prve gostilne in bo problem resen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta zadeva ja zakrožila po elektr.pošti ! :kva2:

V Sobotni prilogi je časnik Večer objavil, članek v katerem je razkril, da ima zakon, ki govori o odvzemu izpita in plačilu kazni v primeru, da voziš vinjen, naravnost fascinantno luknjo. Namreč sodnik za prekrške ti lahko sodi le na podlagi promilov izmerjenih v krvi, torej te na podlagi alkotesta ne more obtožiti ničesar. Glede na to, da pa je bilo na desettisoče ljudem oz. v 99% primerih odvzet izpit in dodeljena kazen na podlagi alkotesta s pihanjem, se nam zgleda obeta nov škandal, proti kateremu bo problem izbrisanih zgledal kot zajebancija, ker imajo sedaj vsi oškodovani pravico tožiti državo.

Povrhu vsega pa časnik v istem članku še omenja, da v okolici Maribora BAJE deluje odvetnik, ki že vrsto let piše pritožbe, do sedaj že preko 200 innaj bi bile vse uspešne, AMPAK sodišče je vse te pritožbe pustilo, da zastarajo, ker so vedeli, da imajo tožniki prav in jih niso vzeli v obravnavo v želji, da se takšna sramota ne bi obesila na velik zvon, torej se je tukaj šlo za zavestno prikrivanje.

Potem se pa človek res lahko vpraša v kakšni državi živimo, kjer 13 let noben državni pravnik ni opazil oz. ni razkril te očitne luknje in še več, nekateri sodniki pa so kljub, da so vedeli za luknjo, še naprej izdajali pravno nemočne odločbe.

Mogoče se lahko kar preimenujemo v BRS- Banana republika Slovenija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude Boy Objavljeno Danes, 10:26 AM

Tole bo držalo,samo po novem ,če boš napihal,boš šel avtomatsko tudi na odvzem krvi,tako bo s tem konec,pisalo v časopisu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

saj vem, da informacija ni kaj prida, ampak nekje se pa morm potožit.

Včeraj gledal dnevnik in veleuma Žlendra.

pa je modroval o tem zakonu in oh in sploh.

Potem na koncu je model, ko je govoru o motorjih, prijavu naslednjo skovanko:

"ropotajoči dvokolesniki"

Mislim, a ni dovolj že to, da nas ruknejo s tem killerskim zakonom, a pol še na je žalit treba al kaj?!?! :angry2:

mislim, vsaj jaz na svojga lubija ne gledam kot na "ropotajoči dvokolesnik".

sux. :SS

P.s.: uhhh, zdaj mi je malo lažje, ko sm to napisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa se pritožujem na neki druzga in verjetno me boste antialkoholiki spucal vendar kdor pije in dela neumnosti naj bo kaznovan, tisti ki ne naj se ga pusti pri miru!!!!!!!!

Čisto tko za info - Znižali so stopnjo alkohola v krvi in to na fini način ponovno prilagam 130 člen

Drugi vozniki imajo lahko največ do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, pod pogojem, da tudi pri nižji koncentraciji alkohola ne kažejo znakov motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu.

Se pravi jim je le ratal spustiti iz 0,5 promila izdihanega zgaka na 0,25 promila - oz če boste smrkca lepo prosili se bo dalo zmenit drugače pa:

če ima več kot 0,50 do vključno 0,80 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,24 do vključno 0,38 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 40.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 4 kazenske točke;

če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 60.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 5 kazenskih točk

če ima več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, z najmanj 120.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi najmanj 10 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila

Žal za odvzem vozniškega dovoljenja ne najdem oz. prepuščam to ljudem ki so bolje podkovani v iskanju

Pa vzdržite se nepotrebnih komentarjev ker marsikdo je popil kaj malega in sedel za volan ne govorim o nalivanju govorim o popitem pivu, vinu ob kosilu, večerji ..... Da ko se jeseni spije na sveže stisnjen jabolčnik ne govorimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

135.člen ZVCP-1

.......(4) Neposredni udeleženci prometne nesreče od trenutka nesreče do zaključka ogleda ne smejo uživati alkoholnih pijač, mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, ki zmanjšujejo njihovo sposobnost za varno udeležbo v prometu.....

....

(7) V prometni nesreči udeleženi voznik iz drugega odstavka 130. člena tega zakona, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena, se kaznuje za prekršek z globo najmanj 120.000 tolarjev

– če ima v organizmu več kot 0,20 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,10 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka ali.......

ali na kratko-če boš udeležen v prometni nesreči (tudi če ne boš povzročitelj) in boš napihal 0,10, boš plačal 120.000 kazni.

izgovori v smislu "tok sem bil šokiran, da sem iz prsne flaške po nesreči spil par požirkov..." ne pridejo več v poštev (4 odstavek 135.člena)

dejansko je po novem zakonu če piješ ne voziš (tudi če spiješ prejšnji dan, naslednji dan ne voziš!) :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: ja ben, pač ne bomo pili več. samo vodo in sokove. bomo živeli bol zdravo in jedli in pili le sankcionirano hrano, homologirano po evropskih normah, boh ne daj da boš pojedel feto mortadele brez ustrezne oznake E...

:topic: sej zej se pojavlja neka reklama, kjer ministrstvo za nevemtočnokaj propagira zdrav način prehrane, kaj je dobro jest in kaj ne. pripravite se na dodatno represijo v stilu povečane cene izdelkov z višjo vsebnostjo maščob in nov člen ZVCP, po katerem ne boš smel vozit oziroma boš kaznovan z globo in točkami, če si pojedel več kot je minimalno za potešitev občutka lakote, kar bo seveda prepuščeno presoji policista, ki je že zato ker je v plavi uniformi strokovnjak za čisto vse.

tako, malo sem zavozil s ceste, ker se skozi pojavljajo neki novi zakoni ipd. pa je fajn prilika dodat kako neumnost :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsem se strinjam z vsemi pripombami. Dejansko so nam skozi stranka vrat pripeljali o,oo alkohola v zakon. So pač bolj prefrigani kot Hrvati, ki gredo z macolo po glavi. Moti me to, da se zdaj pritožujemo, med samo pripravo zakona in potem po sprejetju od česar je že skoraj eno leto, pa praktično ni bilo problematiziranja. Civilna družba v Sloveniji ni klinično mrtva - je mrtva. In zaradi trga nam oblas za vrat spušča vedno več kontrole, vedno bolj nadzira naša življenja, vedno bolj nas stiskajo pri davkih itd... Počasi bomo lahko rekli, da je bila v komunizmu svoboda - udba je zajebavala samo nekatere, ostali pa smo bolj ali manj živeli v miru. Zdaj pa nas jebejo vse po vrsti in na vsakem koraku ups kilometru :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

130. člen

(1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:

1. voznik motornega vozila ali skupine vozil kategorije C, D1, D, B+E, C+E, D1 + E in D+E;

2. voznik vozila, s katerim se opravlja javni prevoz potnikov ali blaga ali prevoz oseb za lastne potrebe;

3. voznik vozila, s katerim se prevaža nevarno blago;

4. poklicni voznik motornega vozila, kadar opravlja ta poklic;

5. učitelj vožnje med usposabljanjem kandidata za voznika v vožnji motornega vozila;

6. kandidat za voznika med usposabljanjem v vožnji motornega vozila;

7. spremljevalec;

8. voznik začetnik;

9. voznik motornega vozila, ki nima vozniškega dovoljenja ali v vozniškem dovoljenju nima vpisane kategorije motornega vozila, ki ga vozi;

10. voznik motornega vozila, ki se mu izvršuje sankcija prepovedi vožnje motornega vozila ali mu je vozniško dovoljenje odvzeto;

11. voznik, ki prevaža skupino otrok.

(2) Drugi vozniki imajo lahko največ do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, pod pogojem, da tudi pri nižji koncentraciji alkohola ne kažejo znakov motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu.

...

IX. PROMETNA NESREČA

134. člen

(4) Neposredni udeleženci prometne nesreče od trenutka nesreče do zaključka ogleda ne smejo uživati alkoholnih pijač, mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, ki zmanjšujejo njihovo sposobnost za varno udeležbo v prometu.

(5) Z globo najmanj 120.000 tolarjev se kaznuje za prekršek neposredni udeleženec prometne nesreče, ki ravna v nasprotju s sedmo alineo drugega odstavka ali s tretjim odstavkom tega člena.

(6) V prometni nesreči udeleženi voznik motornega vozila iz prvega odstavka 130. člena tega zakona, učitelj vožnje ali spremljevalec, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena, se kaznuje za prekršek z globo najmanj 120.000 tolarjev

- če ima v organizmu alkohol ali

- če ima v organizmu mamilo, psihoaktivno zdravilo ali drugo psihoaktivno snov, ki zmanjšujejo njegovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu.

(7) V prometni nesreči udeleženi voznik iz drugega odstavka 130. člena tega zakona, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena, se kaznuje za prekršek z globo najmanj 120.000 tolarjev

- če ima v organizmu več kot 0,20 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,10 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka ali

- če ima v organizmu mamilo, psihoaktivno zdravilo ali drugo psihoaktivno snov, ki zmanjšuje njegovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu.

(8) Vozniku, ki povzroči prometno nesrečo, razen prometne nesreče z neznatno nevarnostjo za druge udeležence cestnega prometa, in ima v organizmu več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka ali mamilo, psihoaktivno zdravilo ali drugo psihoaktivno snov, ki zmanjšuje njegovo sposobnost za varno udeležbo v cestnem prometu, se izreče poleg globe tudi 18 kazenskih točk.

(9) Z globo 60.000 tolarjev se kaznuje za prekršek drug neposredni udeleženec prometne nesreče, ki ravna v nasprotju s četrtim odstavkom tega člena.

Če jaz prav zastopim, je tlele ena nora caka.

134 člen odstavek 7, jasno govori o prisotnosti alkohola v primeru, da ga cukneš po storjeni nesreči. In postavlja nizko mejo 0,20 g. Ponavljam, pridobljeno zaradi pitja po nesreči. Kako hudiča pa se ve koliko si ga imel v riti že pred tem. Zakon dovoljuje 0, 50 g in postavlja dodatno mejo 0,20 zaradi zaužitja po nesreči.

Tukaj so bili pisci zakona spet spretni kot vile za v žep. :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začel sem preprosto razmšljati, da se bi preselil iz mesta visoko v hribe, si kupil par kravic in prašičkov za mesek, klav bi seveda na črno, zravn bi mel še kako luštno heidi, ki bi mi kuhala in pa seveda eno hard endurco, ki bi bila neregistrirana in bi se podil po okoliških hribčkih in dolincah, seveda z domačim toukecom u riti. :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Sam klinc ko ni vse tk ajnfoh k se čuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi vozniki imajo lahko največ do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, pod pogojem, da tudi pri nižji koncentraciji alkohola ne kažejo znakov motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu.

Se pravi jim je le ratal spustiti iz 0,5 promila izdihanega zgaka na 0,25 promila - oz če boste smrkca lepo prosili se bo dalo zmenit drugače pa:

Jeseni sem delal kot varnostnik na enem izmed brzincev rallya Saturnus in poleg nas so za varnost skrbeli tudi policisti. Dan je bil dolg, premori med vožnjami še daljši in posledica tega je bila debata s policisti o vseh mogočih stvareh. Med drugim je debata nanesla tudi kako pa kaj s spremembo zakona o količini alkohola in omenjenem znižanju iz 0,5 promila na o,24 promila alkohola v izdihanem zraku. Po besedah policista naj bi bila to le sprememba na papirju, ki naj sploh ne bi vpivala na to koliko lahko kdo spije, oz. z drugimi besedami, pilo naj bi se lahko ravno toliko kolikor se je lahko po starem zakonu. S tem, ko so mejo spustili na 0.24, naj bi policija tudi zamenjala merilce alkoholiziranosti. Se pravi, če boš zdaj napihal 0.24 je isto kakor če bi napihal s starim merilcem 0.5. Opozarjam pa da ne vzet mojih besed za svete, jaz le povem, kar sem slišal neposredno od nekega policaja, lahko pa da se je le ta motil, oziroma ni razumel prihajajočih sprememb. Vsekakor svetujem tistim, ki radi kaj popijejo, da se še malo bolj pozanimajo o tej stvari oz. še boljše, da gredo v avto z 0.0. To je zagotovo najbolj sigurno za vse!

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeseni sem delal kot varnostnik na enem izmed brzincev rallya Saturnus in poleg nas so za varnost skrbeli tudi policisti. Dan je bil dolg, premori med vožnjami še daljši in posledica tega je bila debata s policisti o vseh mogočih stvareh. Med drugim je debata nanesla tudi kako pa kaj s spremembo zakona o količini alkohola in omenjenem znižanju iz 0,5 promila na o,24 promila alkohola v izdihanem zraku. Po besedah policista naj bi bila to le sprememba na papirju, ki naj sploh ne bi vpivala na to koliko lahko kdo spije, oz. z drugimi besedami, pilo naj bi se lahko ravno toliko kolikor se je lahko po starem zakonu. S tem, ko so mejo spustili na 0.24, naj bi policija tudi zamenjala merilce alkoholiziranosti. Se pravi, če boš zdaj napihal 0.24 je isto kakor če bi napihal s starim merilcem 0.5. Opozarjam pa da ne vzet mojih besed za svete, jaz le povem, kar sem slišal neposredno od nekega policaja, lahko pa da se je le ta motil, oziroma ni razumel prihajajočih sprememb. Vsekakor svetujem tistim, ki radi kaj popijejo, da se še malo bolj pozanimajo o tej stvari oz. še boljše, da gredo v avto z 0.0. To je zagotovo najbolj sigurno za vse!

Žal nisem vidu tvojega odgovora že prej in sem sam šel iskat odgovor na PP.

Kot pravijo nevednost najbol boli.

Za letošnjo leto se pripravlja da bodo v vsakem avtu imeli nove merilce (neki n L )

Te merilci pomenijo strokovno preizkušanje vožnje pod vplivom alkohola (zgleda da je bilo res nekaj na tastarih alkotestih da jih sedaj menjajo)

Tako, da po tastarem še vedno velja 0,5 kar pa je enakovredno 0.25 novih naprav.

Sedaj edini problem je, da teh naprav še nimajo instaliranih v avtih v takem številu, kot bi si jih želeli. Se pravi, da zgoraj navedene variante o oprostitvi odvzema vozniškega dovoljenja verjetno še vedno veljajo Če ni to spet kaka potegavščina!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pijani nimate kaj vozit :) In če vas dobijo v takem stanju, je edino prav, da gre vozniška pa-pa. Pa ne mislim po enem kozarcu vina ali pivu, ampak bolj konkretna stanja. :)

Teženje glede prekoračitev hitrosti gre v večini primerov tudi meni na jetra, odvzem vozniških zaradi prevelike doze alkohola pa povsem podpiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič je g. Zajc izjavil na televiziji nekaj na to temo: če si bil v bližini nekoga, ki je kadil travo, ti lahko še 14 dni po tem na odvzemu krvi ugotovijo sledi mamila v krvi in si ga nejebal :cry: :blink: !

Ali sem slišal prav?? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če si bil dovolj blizu, da si inhaliral... :D

drugače pa je z zadevco takole-sled ostane v krvi še min 14 dni (odvisno od količine in redne "bližine" substanc), so pa pri uživalcih našil tetrahidrokanabiol še 2 meseca po "izpostavljenosti" in sicer v laseh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimivo razmišljanje g. Bojana Černologarja v novi številki revije Motorist,

- citiram; Osebno pa menim, da bi bilo veliko bolje delati na prometni kulturi in izobraževanju starih voznikov (po stažu in ne letih) kot pa nalagati avtošolam, da perejo možgane mlečnozobim avto voznikom pri 16 letih.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta novi zakon je eno navadno sranje, folku pa mislim da se je v glavi nekaj premaknilo - še na slabše :fight2: Prej so vozli pri omejitvi 90 od 70 do 110 (v povprecju po opazanjih), zdaj vozijo pri omejitvi 90 od 60 do 80 :SS :SS In ko dobim pred sabo enega butastega 70 letnega penzionista al pa potegjeno staro babo ki SPLOH NE VE kaka je omejitev in preventivno kljub koncu naselja se vedno vozi 50 - POPIZDIM :fight2: :fight2: Pol pa das po gasu da bi se kretena ki dela zastoj znebil pa te cudno gleda - bog mi daj da bi bil za en dan škif, take bi jebal v glavo do onemoglosti!!!!!!!!! Danes so mi s tem cincanjem hudo dvignili pritisk :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opažam da sem s 1.1 postal na cesti veliko bolj NESTRPEN

počasnežem sam še hupam, pa me boli k**** kaj si mislijo o meni

je pa ena prednost v tem novem zakonu in zakonaboječem folku: zdaj ko vozijo na kočevarki 60 km/h se jih da komot prehitevat tudi na daljših, preglednih ovinkih, ni več treba čakat ravnin

zanimivo, zakonsko predpisane varnostne razdalje noben ne drži (razen dražji avtomobili kadar vozjo za kamionom :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je bila v oddaji jasno in glasno tema novega zakona...če koga zanima si lahko pogleda predvsem prispevek, ki je nastal v Zavodu Soča, kjer so intervjurali 2 poškodovanca in enega zdravnika...vam bo dalo mislit....

ogled oddaje tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!