Skoči na vsebino

prometni zakon od 1.1.2005


rebel

kdo bo profitiral??  

197 članov je glasovalo

  1. 1. kdo bo profitiral??

    • podpiram
      25
    • nasprotujem
      159
    • mi je vseeno
      13


Priporočene objave

danes je bila v oddaji jasno in glasno tema novega zakona...če koga zanima si lahko pogleda predvsem prispevek, ki je nastal v Zavodu Soča, kjer so intervjurali 2 poškodovanca in enega zdravnika...vam bo dalo mislit....

Ne verjamem! Vsi smo že neštetokrat slišali za zgodbe o nesrečah, o ponesrečencih, tudi o zapitih ljudeh in ljudeh, ki so umrli za rakom na pljučih. In teh zadev je še na stotine. Enostavno ti to pride do srca samo momentalno, za naslednjim ovinkom pa pozabiš na tegobe drugih in si podzavestno misliš, da se kaj takega tebi ne more zgoditi. .)

In samo srečni smo lahko, da je tako. Ker po moje bi se mi zmešal, če bi pred vsakim ovinkom razmišljal, kaj če, kaj če, kaj če... Enostavno tako ne bi mogel živet. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se delat O:-) Tudi tisti strici, ki na TV govorijo: "A se je tko težko držat zakona in vozit po omejitvah" dam roko v ogenj, da se ne držijo zmer omejitev. Eno je naselje, s čimer se strinjam,da je takšen zakon, drugo je pa izven naselja,kjer ni nikjer nobenga bla bla bla bla :D Da pa o "po moje" brezveze postavljenih omejitvah in o znakih, ki jih kakšni delavci pozabijo po končanem delu, ne govorim.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napisal sem "vam bo dalo mislit"... nisem rekel da boste zaradi tega drugače vozili...

Enostavno ti to pride do srca samo momentalno

torej ti da mislit, kajne?

Ne verjamem!

a ne verjameš da ti da mislit, al kaj...odloči se kaj hočš povedat.... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja zdaj sem se spomno enega primera, ki pove vse o tem kaksna je skrb odgovornih za udelezence v prometu. Peljite se enkrat po "stari cesti" (preko Dupleka) iz Maribora na Ptuj. Ravnina kak kilometer in pol. na levi strani sicer res hise, na desni polje, omejitev 70, polna crta. Se peljes malo dalje, omejitev 90, breg gor, totalno nepregledni zaprti zaporedni ovinki, prehitevanje dovoljeno, tudi cez ozek most!!! Zdaj mi pa povejte ce je tu kaka logika :hmm: Jaz je namrec ne vidim. Drugi primer je malo naprej od Spuhlje, omejitev 60, ceprav okoli ni niti ene samcate hise. Potem prides pa v naselje kjer so hise levo in desno in je omejitev 70 :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje,da postavljajo znake na sledeče načine:

- statistika prometnih nesreč

- zakonska omejitev

- želje stanovalcev

No tko nekak so men možje v plavem razložli. Če sem se zmotil...sorry :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes ob 13 h lokacija KRANJ-Labore so merili smrkci z laserjem kolega ki so ga slučajno vzeli v objektiv pištole,zaustavitev in kontrola po PS-u nato gospod kje imate montiran RADAR DETEKTOR,,,,, ja nimam ga,,,,nene ni res na laserskem merilniku je izpisalo motnje in kaj je hotel....pokazal ga je montiran za odbijačem....kazen 120.000sit in zaplemba detektorja še preje ga je moral sam odmontirat...če nebi to storil sam bi pa naročili vlečno pa na servis....itd :SS :SS :SS

skratka fantje ne se igrat je zelo drago :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gre kdo slučajno na Gorenjsko se je kranjskim smrkcem čist odfukal :SS :SS :SS cel kup radarjev v vsemogočih koretah pa še kontolirajo nafto skupaj s carino :SS :SS :SS

Slovenija pof...država :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes ob 13 h lokacija KRANJ-Labore so merili smrkci z laserjem kolega ki so ga slučajno vzeli v objektiv pištole,zaustavitev in kontrola po PS-u nato gospod kje imate montiran RADAR DETEKTOR,,,,, ja nimam ga,,,,nene ni res na laserskem merilniku je izpisalo motnje  in kaj je hotel....pokazal ga je montiran za odbijačem....kazen 120.000sit in zaplemba detektorja še preje ga je moral sam odmontirat...če nebi to storil sam bi pa naročili vlečno pa na servis....itd  :SS  :SS  :SS

Je šlo za radar detektor ali motilec (jammer)?

Če prav vem, so po zakonu prepovedane samo naprave, ki onemogočajo policistom izvajanje meritev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svega in svašta. Tale zakon je folk vzel ko da bo zdej konec sveta, fertik, apokalipsa.

Danes sem, celo zasledil oglas kjer možakar prodaja motor zaradi zaostrenih kazni :lol1: :lol1:

Nobena juha se ne pje tako vroča kot se skuha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gre kdo slučajno na Gorenjsko se je kranjskim smrkcem čist odfukal :SS  :SS  :SS cel kup radarjev v vsemogočih koretah pa še kontolirajo nafto skupaj s carino :SS  :SS 

a tja so šli vsi pulcaji?!? jest sem jih ravno včeraj začel pogrešati na območju okolice LJ in v LJ. sem ravno razmišljal - pičkumatr, nobene kontrole že od 20.12.2004...a so se zdej za par mesecev potuhnili in ko bo folk mislu "...itak-sam nakladal so-sej ni nič poostren nadzor...." in bo začel spet "neprevidno" vozit, pol pa Hop Cefizelj in čakanje v vrsti, da ti napišejo kazen...

se pravi, da nisem imel prav in izvajajo sezonske selitve.

predlagam, da jih kar gor obdržite.. :devil:

tole s cariniki in "letečimi carinskimi kontrolami" je bilo pa pričakovati. pravtako bodo poleg bencina v tandemu z modrimi uniformami ustavljali pretežno tovorna in poltovorna vozila in kontrolirala tovor, mal se bojo še sprehajal od podjetja do podjetja in kontrolirali uvozno-izvozne papirje (inšpekcija...) ipd ampak to je pa že :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo pač našo sosedo Hrvatijo začel obiskovat pa se bomo tam vozli, ko se še da glede kazni zment. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo pač našo sosedo Hrvatijo začel obiskovat pa se bomo tam vozli, ko se še da glede kazni zment.  B)

Ja, najboljš in najcenejš, ter za tuje glave najbolj varno (za tvojo ti je očitno itaq vseeno) se da zment glih pri njih...na Grobniku :OK: :angry2: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozim tako kot prej, tekoče, do kakih 20km/h (ali 30km/h - če se spozabim) več kot bi sicer smel. Kar seveda ne pomeni da vedno vozim več. Kot pač dopuščajo razmere na cesti in pa konec koncev moje razpoloženje.

Upam pa, da mi ne bo žal ... :D

Če me bodo tako pogosto ustavljali kot so me do sedaj (od maja predlani niti enkrat, prevoženih pa 22000km), bo čisto OK. :D Drastično pa nikjer ne prekoračim hitrosti + vedno sem popolnoma trezen.

Aja ... vse to se nanaša na avto :blush: Z motorjem sem imel kdaj že kako večje odstopanje znotraj naselja, kljub temu da je hard enduro in sem na cesti samo toliko da do šodra pridem O:-)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, najboljš in najcenejš, ter za tuje glave najbolj varno (za tvojo ti je očitno itaq vseeno) se da zment glih pri njih...na Grobniku  :OK:  :angry2:  :topic:

To pa nism reku da mi je vseen, samo omenil sem da je hrvatija glede kazni bol ugodna! :P

Se opravičujem če sem te prizadel! :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa nism reku da mi je vseen, samo omenil sem da je hrvatija glede kazni bol ugodna! :P

Se opravičujem če sem te prizadel!  :worship:  :worship:  :worship:

Jaz sem pa hotu napisat, da je za hitro vožnjo dirkališče....ker na cest smo jaz, in ti, moji otroci, tvoja draga...nekaj meni ljubih osebkov, in če slučajno kdo komu (recimo jaz tvoji dragi, al pa ti mojim otrokom) kaj tam narediš....dobi tole prbijanje drugačne aspekte....

Je pa res, da so njihovi plavi prijatelji bolj podkupljivi, kar tudi sami na veliko priznavajo, in vidijo v tem velik problem...le, da se je tarifa podkupljivosti tudi pri njih z novim prometnim zakonom in novimi kaznimi lani konec avgusta kar nekaj dvignila....

Jebi ga, trg, ponudba povpraševanje...šticunga...še pomnite tovariši :kva2: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok čist te razumem in te podpiram, samo js sem mislil primere ko je prekoračena hitrost od 5 do 10 km/h pa me zanima s komu se boš bolše zmenil z našim al hrvaškim žandarjem. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sm slišal dons. Pa to ni res kok mamo mi pametne politike, kateri spejemajo zakone.

Vse prometne table, ki so bile do sedaj modre barve naj bi se v treh letih zamenjale za rumene z črno obrobo. Katastrofa, isto velja tudi črte na asvaltu ki so sedaj bele, naj bi bile rumene, no sm to glede črt je še sprejemljivo.

za kaj gre;

V naselju ŽlebiČ oz. že izven naselja kjer je omejitev normalnih 90 km/uro (relacija Kočevje - Ljubljana) je vijadukt kateri je imel do sedaj normalno modro tablo z belim robom in napisom vijadukt žlebič. Ta tabla je bila v kratkem zamenjana z rumeno tablo in črnim robom.

Klical sm na policijsko postajo, kjer mi je prijazen policaj razložil da to ni pomota in da nameravajo v treh letih komunalci zamenat vse takšne table.

Da se zamisliš.

KO sm ga vprašal oz. mu reku a ni to mal čudno, je bil pameten da je škoda besed, češ sej se VE da to ni naselje :hmm: :hmm:

KO PA SM MU OMENU, KAKO BO EN ŠVABO ALI KALABREŽ, KATERI VEDO SM TO DA PR NAS VELJA RUMENA TABLA Z ČRNIM ROBOM OMEJITEV 50 km/uro, NE ZNAJO PA PREBRAT in doumet da to ni naselje in bodo vozili 50 km/uro, je ostal pa brez besed.

EJ ZA KOZLAT, AMPAK RES :SS :SS :SS

Popravljeno . Popravil SHARKi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v razmislek: Minister Vizjak je pojasnil, zakaj vlada nasprotuje zaposlovanju novih policistov - že sedaj ima Slovenija 30% več policistov na prebivalca kot recimo Avstrija. :angry2: :SS

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo pa taka banda lopovov in banditov, da je pač potreba met toliko policije ne? :lol1: :lol1: :lol1:

kar se tiče pa one reči okoli zamenjve plavih tabel...biznis za tistega ki jih bo delal in seveda za policiste, ki bodo seveda čakali v "zasedi" (kako lopovsko se sliši to? :lol1: ) in kasirali, ker si preko viadukta na avtocesti, ker je pač mel tablo kot naselje šel 130, torej 260% več od dovoljene hitrosti :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: AHAHAHAHAHAHAHA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče pa one reči okoli zamenjve plavih tabel...biznis

No jest tuki tud pomislu nism na biznis, je pa vse možno.

Bolj se bojim k mi bodo BUDALE vozile 50 km/uro, tam kjer to sploh ni potrebno. In to se bo dogajalo. Kako naj nekdo ki pride iz tujine, ki še dobr ne razume kaj piše, ve pa da rumena z črnim robom pr nas pomeni omejitev 50, potem ne zmanjša hitrosti.

ejejej, to bo zanimivo, katastrofa, že zdele mi penzjonisti dvignejo pritisk k ne vejo da vsako križišče razvelavi omejitev, oni pa kr poooooolahko :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tja so šli vsi pulcaji?!? jest sem jih ravno včeraj začel pogrešati na območju okolice LJ in v LJ. sem ravno razmišljal - pičkumatr, nobene kontrole že od 20.12.2004...a so se zdej za par mesecev potuhnili in ko bo folk mislu "...itak-sam nakladal so-sej ni nič poostren nadzor...." in bo začel spet "neprevidno" vozit, pol pa Hop Cefizelj in čakanje v vrsti, da ti napišejo kazen...

se pravi, da nisem imel prav in izvajajo sezonske selitve.

predlagam, da jih kar gor obdržite.. :devil:

tole s cariniki in "letečimi carinskimi kontrolami" je bilo pa pričakovati. pravtako bodo poleg bencina v tandemu z modrimi uniformami ustavljali pretežno tovorna in poltovorna vozila in kontrolirala tovor, mal se bojo še sprehajal od podjetja do podjetja in kontrolirali uvozno-izvozne papirje (inšpekcija...) ipd ampak to je pa že :topic:

HE, HEHE, HEHE :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!