Skoči na vsebino

Koliko konjev zakaj kdo potrebuje (ali ne)


kOdEbLuE

Priporočene objave

Moje zelje:

100-120KM na razpolago pri kakih 5000 obratih

100+ navora na razpolago pri 4000 obratih

pa brutaln glas like ducati, samo fajn bi blo ce bi bil japonec - mission impossible :grrr

Popravljeno . Popravil AREA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

… še okoli 3,2 s … 4,0 s ….. x,x s do 100 km/h …..

Vse tovarne nas obkladajo z ne vem kakimi podatki, ki so zgolj teoretični in jih lahko iz stoja izvabi le mojster (pa še to pod določenimi pogoji).

Poleg izjemnega znanja, ki je potreben da se doseže približek tovarniško izmerjenega (izračunanega ???) časa je potrebno imeti tudi nekaj »soli« v glavi in »nekaj« med nogami.

Seveda pri večkratnih preizkusih doseganje »rezultatov« pa najbolj trpi »denarnica« ( in to vedno v direktnem nasprotju s količino »sivih celic« - pa ne med nogami!).

Jaz sem lekcijo že davno predelal, kaj pa vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljate, da je motor igrača, s katero se lahko celo vozite. In ta igrača je podvržena tehničnemu napredku, katerega osnova tiči v konkurenčnosti med proizvajalci igrač.

In leta 2004 smo prišli tako daleč, da si igračo z dirkalno tehniko lahko kupite za roko na srce smešne denarje (stil: 1kg in 1 KM). Tisti pa, ki jih boli križ, se imajo za intelektualce ali retro frike, si pa kupujejo igrače, katerih pomembnost je npr. v blagovni znamki, količini kroma, statusni simbolnosti in podobno (stil 2 l+ prostornine) .

Ampak ker ni nič enostranskega na svetu, je tudi v dirkalni tehniki nekaj retro/navorne romantike in v drugi skupini nekaj športnega duha.

Konji so pa samo eden izmed vzvodov za igranje "potrebnosti". Preveč jih je lahko le zaradi neznanja ali pa zaradi tega, ker ostali vzvodi ne sledijo povečanim zahtevam (npr. zavore, okvir, vzmetenje).

In mimogrede, v večini filmov žanra ZF se tudi v letu 2035 vozijo s staromodnimi motorji z notranjim izgorevanjem. (npr. Matrica - Ducati; I, Robot - MV Augusta).

Na slikici imate moj prispevek športnega duha, zavitega v krom.

post-601-1103098149_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da te pusti zadej pri pospešku mi je jasn valda... kar me pa dejansko zanima je pa razlaga kolk je važno pri pospešku do 100 3,6 al pa 4,2 sekunde, pa še to vprašanje bi postavu kolk ljudi tuki al pa vsaj njihovih znancev je recmo sprobal dejanski pospešek recmo r1 al pa firebladeja tanouga al pa vsaj 600rr k ma 70 konj manj, pol pa še kar se končnih histrosti tiče na kateri cesti pri nas se voziš lahk 300 ali več

Ni tolko važen pospešek od 0-100 pač pa pospeševanje že pri neki hitrosti (recimo 100km/h). Tu se potem pozna. Meni bi bilo recimo 100KM dovolj za mojo vožnjo po lokalnih cestah, prehitevanje in da ko sta na motorju 2, le-ta ne spušča zadnjih zdihljajev ob pospeševanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce je okol 80km dost za normalno voznjo mel sm v mislih motorje bandit 600 zr7 ali pa sv650 al pa comet 650? Normalno mislm da lahko prehitim avto z 2ema gor brez teskih muk tko da morm kaksen zalet mal prej jemat (ni mi problem 1 prestavo dol ruknt pa navit).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce je okol 80km dost za normalno voznjo mel sm v mislih motorje bandit 600 zr7 ali pa sv650 al pa comet 650? Normalno mislm da lahko prehitim avto z 2ema gor brez teskih muk tko da morm kaksen zalet mal prej jemat (ni mi problem 1 prestavo dol ruknt pa navit).

jst mam 45KM na svojem, avtomobile prehitim brez težav (ok pač s tretjo), pri samem pospešku pa sploh sej ma že pri tolk mal konjih samo 8s do 100 se pravi da s samega praktičnega vidika 80km več kot zadošča (pomojem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sploh ce je teh 42 HP dvotaktnih, v motorju z maso 117 kg (Zok's aprilia AF1 125 Futura)... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce je okol 80km dost za normalno voznjo mel sm v mislih motorje bandit 600 zr7 ali pa sv650 al pa comet 650? Normalno mislm da lahko prehitim avto z 2ema gor brez teskih muk tko da morm kaksen zalet mal prej jemat (ni mi problem 1 prestavo dol ruknt pa navit).

imel na prejšnjem motorju 50KM za 2 na motorju za hiter skok mimo avta premalo tudi pri hitrosti 120km/h premalo moči za prehitevanje, zdaj govorim za hitre skoke na kratkih ravninah takoj iz ovinka ter seveda 2 na motorju

za dolge ravnine je tudi virago 250 dober za prehitevanje B)

dokler ne probaš nekaj močnejšega ti dovolj tisto kar imaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce je okol 80km dost za normalno voznjo mel sm v mislih motorje bandit 600 zr7 ali pa sv650 al pa comet 650? Normalno mislm da lahko prehitim avto z 2ema gor brez teskih muk tko da morm kaksen zalet mal prej jemat (ni mi problem 1 prestavo dol ruknt pa navit).

ja in ne. z dvema, če avto vozi do 120 km/h ni panike, prideš vzadaj, prestavo nižje (iz 5 v 4) in greš mimo. AMPAK!!!!! to lahko delaš tam kjer je dovolj prostora in pri tem nimaš NIČ rezerve. se pravi če ti kak tip med tvojim pospeševanjem začne pospeševati (recimo 2.0 mašine ali 2.5 Tdi) zna bit zadeva neugodna. sicer ga boš vseeno prehitel ampak naenkrat boš rabil dosti dalj.

ni panike, samo pripravljen moreš bit na to, z 80 KM pač še nisi superioren napram avtomobilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z 80 KM pač še nisi superioren napram avtomobilom.

pomojem pa tle nimaš prou... z 80km pa povprečnim navorom za tak razred morš prit do 100 v 5-7 sekundah pa še kake 3-4s do 130-140 kar pomen da sterseš skor vsak avto razen res zverin k majo bedake za volanom da ti grejo pospeševat sam zato k jih mot to da ji prehitevaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tud nevem. Se peljem z mopedm po cesti, pa je kolona. Pa pred mano vozi avt in ko vid da sem za njim, počasi zmanjšuje hitrost. Tako da je med njim in spredaj vozečimi avtomobili luknja. Grem po gasu in začnem prehitevat avto. Skorej ko ga prehitim, da po gasu in se pelje vštric z mano, tako da moram bremzati, da pridem nazaj za njega. Smejim se mu pa, ko neki avto pred njim zavija s ceste in se ustavijo. Takrat grem pa lahko mimo. In to se dogala non-stop. Komej čakam da dobim 125, da se jim lahko maščujem, ker ne priznavajo prednosti dvokolesnikov v prometu. Al uni težijo al pa sem jest neumn, da grem z mopedom prehitevat, ker se poj zmerej obrukam. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ kodeblue:

govoris ti o pospeskih od 0 do neke hitrosti ali od hitrosti x do hitrosti y ?

po domace pospeski in navor. .)

@ raceboy:

ne bi se ti "masceval". raje pamet v glavo in desno zapestje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z 80 KM pač še nisi superioren napram avtomobilom.

S tem se pa ne bi povsem strinjal... Mam "samo" 70 kljusetov,a se vseen da povsem normalno pelat. Vsaj za moj stil vožnje mi povsem zadošča :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. z 80 KM pač še nisi superioren napram avtomobilom.

Tole čist drži. Mam tud tak motor in vem, kaj se zgodi pri 100+ km/h z dvema osebama, ko hočeš prehitevat. So me že pelal scat z avtomobilom. Tko to je. .) :? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja lahko teoretizirate kolikor hočete, sam vozim ZR7 (73 KM naj bi bilo po meritvi motorrada na kolesu) in sploh z dvema pri 120 km/h nisi TAKO hitro mimo, če pa imaš v avtu še kakega bedaka se lahko hitro čisto preprosto prehitevanje spremeni v tekmo za metre na cesti - sem doživel že več kot enkrat. in ker sem imel tudi kar nekaj dobrih (močnih) avtomobilov ti lahko zagotovim, da lahko takemu motorju z avtomobilom konkretno zagreniš življenje. z dvema pospeški od 120 gor niso več nič tako posebnega kar kak boljši avto nebi zmogel. in ne govorit o sekundah od X do Y. gre se za to da v par metrih hočeš prehitet avto, pri 100+ konjskem motorju lahko on v avtu dela kar hoče pa boš ti obrnil gas in zletel mimo, pri 80 KM pa te bo oviral in ne bo šlo tako lahko kot si planiral. in tu stil vožnje nima veze, ko prehitevaš pač hočeš čimprej mimo!

tako da če lahko, se držimo teme, malo smešno pa je ko nekdo ki vozi čoperja začne pametovati o konjih. vozi, probaj in si potem ustvari mnenje! jaz sem tudi imel čoperja in mislil kako to leti dokler nisem probal še kaj več - potem pa imaš možnost da se sprijazniš z konji ali menjaš motor.

tolikokrat kot sem z čoperjem bil v škarjah zaradi takih for nisem bil več nikoli niti pribljižno. konji nikoli ne škodijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U p***a, eni si pa prvoščijo...  :o

Pa nej še kdo reče da slovenci nismo bogati.  :D

Pa brez zamere,bladzo.Ti prvoščim  :yea2:

in to je tudi vse kar imam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam trenutno 45 KM in ... hja, ni kaj, rabim več. :) Prehitevanje raznih VW Pasat-ov je že večkrat bilo prav neprijetno. Zanimivo, da večino problemov na cesti delajo prav Pasati...

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi če ti kak tip med tvojim pospeševanjem začne pospeševati (recimo 2.0 mašine ali 2.5 Tdi) zna bit zadeva neugodna.

Maš pa pol veselje, ko mu prpeleš eno okol kepe :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojih 75 konjev v dvovaljniku mi do sedaj ni delalo problemov pri prehitevanju raznih močnih avtekov, s tem da sem skoraj vedno z sopotnico na motorju...Če vidiš da bo šlo na gusto pa počakaš do druge priložnosti. Konji mi pri izbiri motorja niso igrali odločilne vloge, Fazerca katero sem imel namen kupiti jih ima 98, SV650S za katerega sem se pa kasneje odločil jih ima pa 20 manj....In mi je vožnja z veliko navora v nizkih obratih dosti bolj uživaška kot pa navijanje brencljev v enormno visoke vrtljaje.....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da večino problemov na cesti delajo prav Pasati...

nak. vec jih glede na moje izkusnje delajo stari civici (od cetrte do seste generacije), ce ma pa se kak dodatn spojler al pa je se mau dou prbit, pol pa lahk ze prcakujes d bo potegnu... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva se pred par meseci peljala z frendom po zelo ravnem odseku ceste za avtom ki je vozil cca 80km/h.

Frend je vozil za mano z astro cupe (200KM) ...Naenkrat sva zacela prehitevat in pospesevat do kjer je dalo.....do moje koncne hitrosti(200KM/h po stevcu)...

Nekje do 180KM/h sem mu gladko spizdeval, in poveceval razdaljo med nama,nato pa se mi je zacel priblizevat......(dobro da je zmankalo ravnine...sicer bi me prehitel <_< ) Frend mi je povedal iste obcutke iz njegovga zornega kota.....

Vozil pa sem TDMja900 z akrapoti race verzija (74KM na zadnjem kolesu..merjeno v I.G.) pa da ne pozabim....oba sva imela sopotnici....

Tko da mislim, da ce dohitis enga ki vozi cca 100Km/h z avtom in mas ti 80KM pod ritjo....mora bit tip ze v zares strupeni masini in dobro pripravljen, da ti bo zagrenil prehitevanje)......to je samo moje mnenje ter izkusnja....sem pa tudi ze dozivel, da sem se dajal na hrvaskem z nekim mercedesom,ki sem mu ze prisel vstric in na koncu sem ga moral spustit mimo.......samo to je res bila redka izjema....in bogsigavedi kaj je imel pod havbo..... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!