Skoči na vsebino

zakaj je nekdo čoperist ali sportaš


kOdEbLuE

Priporočene objave

kupi si golf dizl  .)

Golf dizel mi bo dal prevoz iz točke A v točko B. V vožnji avtomobila ne uživam...

Na motorju je pa vožnja tista, ki šteje. A teb daje motor slučajno kej drugega kot užitek ob vožnji?

Imaš pa najbrž prav, res bi lahko popravil izjavo v: Užitek ob vožnji iz točke A v točko B, tako da bi tudi ti razumel :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kako, jaz če bi mel dost denarja bi bil čoperist,enduraš,streetfighter,supermotaš,crossist,...

sam ko imam pa lahko sam en motor mi je pa najbližje športen .)

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajde z besedo na plan... kaj vam dajejo čoperji, kruzerji, klasiki ipd... in kaj vam dajejo športni, superšportni, nejkedi...

čoper mi da adrenalinsko vožnjo čez ovinke, ka nikol ne vem, kdaj bo zaplužu že pri najmanjšem nagibu po asfaltu ... sportaš pa mi, za razliko od čoperja, ponuja lagodni užitek, ker je vedno "še dovolj" manevrskega prostora, da ga lahko nagnem še za 5 ali 10 stopinj brez skrbi ... s čoperjem sem tudi vedno na trnih, ali se bom pravočasno ustavil itd, s sportakom te dileme ni - če hočem, se lahko ustavim tudi samo na prednjem kolesu ...

PS: pozabil si dodati še, "kaj vam dajejo kroslje in hard endure, pa minimoto, skuterji in druge vrste motociklov"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sportak? hja, najboljsi instrument za sproscanje adrenalina na meni najljubsi nacin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kako, jaz če bi mel dost denarja bi bil čoperist,enduraš,streetfighter,supermotaš,crossist,...

sam ko imam pa lahko sam en motor mi je pa najbližje športen .)

lp cagiva

Se popolnoma strinjam! Mene tudi privlači vsak stil na svoj način. Zadnja 3 leta sem sicer preživel na 125ccm chopperju in kljub temu, da s 125ccm ne morem imeti objektivnega pogleda na vožnjo s chopperjem, me je le ta nekoliko minila. Že ko je sosed kupil 500ccm nakeda, mi je bil sam stil vožnje veliiiiko bolj všeč, kot vožnja na chopperju(pa čeprav sem vedno bil le sopotnik), ko pa je bratranec kupil aprilio 125 in mi dal za krog, sem pa doživel razsvetljenje! To je bilo to! :OK: :naughty: In tako sem pristal na nakedu 650, ki trenutno zadovoljuje vse tisto, kar pričakujem od motorja in stila vožnje! :D

Vsak vozi motor, ki mu zadovolji tisto, kar mu je prioriteta. Če imaš rad hitro adrenalinsko vožnjo voziš cestaka, če imaš rad u izi kruzanje si nabaviš chopperja, če rad potuješ si nabaviš potovalno enduro, če ti je prioriteta razkazovanje standarda kupiš HD-ja, itd., itd. Konec koncev pa ni važno kdo kaj vozi, saj smo vsi motoristi in vse nas druži skupna stvar - ljubezen do motorjev, vožnje, svobode, užitka in seveda tudi adrenalina! Torej ne predalčkajmo se, ampak držimo skupaj! :OK:

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nudi mi različne užitke:

Dobre vibracije, za moj okus krasen izgled, neskončno možnosti predelav in podobnega izražanja, unikaten zvok, nekaj, kar eni poimenujejo kot "duša" in nepredvidljivost (nikoli ne veš, kaj se mu dogaja in kaj se bo zgodilo).

Ne gre za sportaka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre vibracije, za moj okus krasen izgled, neskončno možnosti predelav in podobnega izražanja, unikaten zvok, nekaj, kar eni poimenujejo kot "duša" in nepredvidljivost (nikoli ne veš, kaj se mu dogaja in kaj se bo zgodilo).

Ne gre za sportaka...

Bi človek pomislil da o kakem Tomosu govoriš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti kruzer niti športen. :huh:

O kruzerjih imam slabo mnenje, predvsem zaradi obremenjevanja ledvenega dela hrbtenice (moje skromne izkušnje). Všeč so mi pa zaradi možnosti predelav in zvoka.

Športni na pisti :OK: . :grim Športni na cesti :BUA: . :grrr Pa ne zaradi motorja, temveč zaradi mene in nepredvidljive ceste. O:-)

Ker imam rad predelave in zelo zmogljive in okretne motorje je zame zakon streetfight narejen iz športnega motorja. :notworthy: :OK: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kako, jaz če bi mel dost denarja bi bil čoperist,enduraš,streetfighter,supermotaš,crossist,...

sam ko imam pa lahko sam en motor mi je pa najbližje športen .)

lp cagiva

morm priznat da kr mal obetaš s svojimi izjavami... dobr ajde, občasno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel dve leti chopperja UŽITEK...imam dve leti naked UŽITEK...

za tem boš kupu športlerja...dve leti UŽITEK a?

kar se mene tiče da ma dve kolesi, motor, in potegne mene in tamalo zadi kamor pač mislva it... to je hrana za mojo dušo (ranjeno od trdega dela :blink: ), ne mone dan da ne pomislm na to kolk bi se šou pelat mal... ampak kej več kot po ulici gor dol ne upam brez registracije (kazen presega višino polletne registracije)... ponoči že zdej komej spim pa je še precej mesecev do sezone in mam splaniran :hmm: že vse kje se bom spomladi začev okrog prevažat (valda iz lastnega dvorišča :wacko: ) na žalost pa do aprila :cry: verjetno ne bo nič...

upam da vsi tolk dobr kt jst :kva2: :kva2: :kva2: prenašate zimsko spanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja igračka je pa kar registrirana pa, če je lepo vreme lahko naredim krog, da malo dušico privežem ;) .

Drugače pa... sportak je vse, kar sem si želel... občutek svobode, zmogljivosti... in predvsem to, da me sploh ne gane kaj oz. kdo je na cesti... Če hočem lahko prehitim vse na 4 kolesih... in ni fora, da tišiš... fora je, da lahko izbiraš... Z drugimi besedami... na R6 ostanejo vsi problemi zadaj... free as a bird...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj so mi všeč čistokrvni športniki in pa cross motorji (iz ene skrajnosti v drugo). Eno za asfalt, drugo za brezpotja. Samo zaenkrat še nimam možnosti,

da bi imel oboje. Vse kar je pa vmes bi bilo pri meni iskanje kompromisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom malo pojasnil na nekaterih primerih, ki sem jih vozil in so mi ostali najbolj v spominu:

Ninja 12 - nor adrenalinski občutek, dobra zaščita in občutek, da bi se kar gor vsedel z minimalno prtljage (gate in kreditna kartica) in šel bluzit po evropi. dobiš občutek da bi že čez 5 min brez najmanjših problemov bil nekje na portugalskem ali v skandinaviji.

R1, Mille R in podobno - HOČEM PISTO!!!!! kolena in prsti zasrbijo, že samo ob misli na tak motor se takoj zatresem in si predstavljam kako po kolenu priletim iz reškega ovinka, previdno dodajam gas v luknjo in iz luknje navijem do max proti zagrebškem, motor se trese, poskušam držat čim krajšo linijo, a motor kar sili ven in samo z težo ga vlečem v levo. potem bremzam tako da je zadnje kolo v zraku, oči pa nalimane na vizir, položim v zagrebškega in v glavi mi odmeva "bo šlo al nebo", spet odprem gas na polno, motor nori, hoče iz asfalta, držim ga desno, grbine na izhodu ga še dodatno premetavajo, skrivam se za oklep in poskušam počasi nastavit idealno linijo za prvo desno-levo kombinacijo,.......itd. krog za krogom.

no že ko sem to pisal mi je puls poskočil :kva2:

predvsem KTM Adventure 950 (in podobni GS 1150, Tiger, Caponord,...)- joj joj pesek, puščava, sipine, free as a bird!!!!!!! res v meni se prebudi raziskovalec, avanturist. prevozil bi puščave, šel preko rusije in kitajske v tibet od tam naprej v arabijo,........ drugače pa tudi raziskovanje pohorje zelo paše .)

naked, streetfighter (katerikoli samo da je nad 120 KM in da ima dobro podvozje, ne da je kak šminka naked z vzmetenjem ko čigumi) - no ja, tu postanem nesramen. na cesto, po zadnji od vsakega semaforja, po črti med avti, na koleno na obvoznici ali rondoju, hitro skok na pohorje ali na kak drug dober asfalt,.... BREAKING THE LAW, BREAKING THE LAW :yea2:

big twin made in USA totalna custom predelava - poka pod ritjo, trese ko vrag, glasen je, neokreten ampak obrača glave - vidim se nekje na dolgih rahlo zavitih cestah počasi (120 km/h) pokat kakih 100 km max, potem pa na rivo pa "ČAO PIČKE PERVY IS IN TOWN". sledi zaključek kot zadnja scena v Harely-Davidson & Marlboro Man .) :grim

KTM 620 hard enduro (OK rajši bi kaj manjšega okol 350 ccm) ali kak čisti tekmovalni krosar - BLATO BLATO BLATO :kva2: HOČEM RIT PO BLATU, SE VSRAT KO SVINJA, MALO SKOČIT TU IN TAM IN DA MI JE ČISTO VSEENO ČE VSIPAM!!!!

in potem je tu še kar nekaj motorej, ki so vmes in čisto OK in ti nudijo podobne občutke.

torej, če bi imel denar bi imel vse to in še kaj, tako pa je treba delat kompromise zato se pač sedaj odločam med sport-tourer, supersport (z tourer bilanco in višjo šipo) ali naked.

pa še moja sanjška garaža:

ZX-12R (za ture), ZX10-R (predelan v streetfighter), ZX-6R (samo za pisto), Klemenčič Nibiru (za pičke pobirat :grim ), KTM Adventure 950 (za avanture), en hard enduro KTM med 300 in 500 ccm (za Pohorje in kako kros progo) + športni quad + sedeči jet-ski + stoječi jet-ski + dirkalne snežne sanke + navadne snežne sanke + gliser z jet pogonom (za smučat) + hoovercraft + ...................... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj takega ko je honda transalp morem dobit.ker se je preprosto lepo in v užitek pelat.

potem kak cross,da lahko riješ po blatu in se fijakaš po hostah.

ATV je tudi must have.obilooo užitkov :D

potem kako ninjo alpa R1,da se lahko malo izstreljuješ iz ovinkov :D

čoperja ne bi mel,ker se mi ne dopade. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!