Skoči na vsebino

DAKAR 2005


Lunč

Priporočene objave

Na eurosportu je bil pravkar exluzivni prispevek v živo iz dirke, med prikazovanjem posnetkov Meonija je napovedovalec skoraj planil v jok, ko je kasneje moral simultano prevajati neko izjavo se je opravičil in si uzel nekaj trenutkov da je sploh lahko prišel do sape.

Vse to govori kako priljubljen je bil Meoni.

Danes bo ob 22:30 na eurosportu oddaja o Dakarju v celoti posvečena Meoniju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem koliko deleč bo jo še šli z tem, to je že mal brez veze?

Slava jim!

kakorkoli se sliš to je čar športa, Dakar je bil in bo še naprej.

Lep primer je Isle Of Man, vsako leto se jih par ubije vendar se kljub temu vsakič znova najbolj hrabri zberejo na štartu, gledalci pa željni padcev spremljajo tekme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dirko je napovedal, da je to njegov zadnji Dakar. Žalosten zaključek.

Slava mu.

Pa še res je bil njegov zadnji :( Tragedija. Čeprou ne spremljam Dakarja redno sem Meonija poznal kot zmagovalca Dakarjev in ne vem zakaj ampak človeka res stisne, ko sliš take novice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novico sem slišal pri inštruktorju z radia... :cry:

Novica me je kar šokirala... Torej je letošnji Dakar zahteval že dve življenji med motoristi? :? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem za koga od moto legend bi me bolj stisnilo pri srcu, kot za Meonija. Car! Če mu je blo res usojeno, da ga kap, pa je še zmerej najboljš, da ga je na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:( ja jest sem brez besed.Hočem pogledat na netu rezultate današnjega dakarja pa vidm napis :eek: DEATH OF FABRIZIO MEONI :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvakrat sem prebral naslov na prvi strani Motosveta saj nisem mogel verjeti.

Bil je vsekakor ena izmed legend dakarja :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM pozval vse KTM dirkače k prekinitvi, a zadevo prepušča lastni presoji. KTM pravi, da da bo premislil o razvoju rallye mašin in podpore rallye športu.

Uraden press release:

----------------------------------------

RALLY

Press Release: Fabrizio Meoni`s fatal accident (11.01.2005)

----------------------------------------

Fabrizio Meoni was in a serious crash during the 11th stage of the Dakar Rally. Despite immediate medical attention, it was not possible to save Fabrizio Meoni's life and he died of his injuries at the scene of the accident.

Due to this tragic incident the KTM management explicitly urges all KTM teams and factory riders to break off the Dakar Rally. KTM is however leaving it up to the individual drivers, teams and their sponsors to decide whether or not to continue the Rally.

Since KTM lost two of its best rally pilots, Fabrizio Meoni and Richard Saincts, in fatal accidents within a period of only a few months, the manufacturer will be contemplating its future support for the rally sport.

Our thoughts go out to Fabrizio´s wife and children.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je dokaz o veličini Meonia v tem športu, vodilna dva premišljujeta o prenehanju z letošnjim Dakarjem.

KTM will leave it up to individual competitors whether to continue or pull out. Moto leader Cyril Despres seems certain to withdraw after the death of his mentor Fabrizio Meoni. Stephane Peterhansel may also quit, saying: "I don't feel like going on at all." Meanwhile, the car drivers are considering a move to cancel tomorrow's stage 12.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Official KTM statement.

Dakar 2005: Death of Fabrizio Meoni

11.01.2005

10.00 p.m.

A tough decision

After Fabrizio Meoni’s death the KTM factory teams decided not to ride tomorrow’s stage to Bamako. The A.S.O. respected their decision. They will transport the bikes by airlift to Bamako. The 12th stage is therefore cancelled for the motorcycles. The factory riders will start racing again on Thursday.

post-1-1105480441.jpg

post-1-1105480457_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bodo vsi nadaljevali.

Meoni je po lanskem Dakarju objavil svojo upokojitev, vseeno se je odločil, da odpelje še enega. Če bi šlo za čisto navaden rally, bi se verjetno upokojil. Duhu, ki ga prinaša Dakar se je najbrž teško upreti. Nevarnost, nepredvidljivost, sreča, vzdržljivost, izkušenost,.... toliko stvari se ti mora poklopiti, pa še vedno ne veš, če boš sploh videl cilj, kaj da bi vnaprej napovedovali zmage. In to se mi zdi bistvo najtežjega rallya na svetu. S tem, ko bi preostali dirkači odstopili od dirke, bi pokvarili tisto, kar je vsa ta leta Dakar predstavljal in iz najzahtevnejše dirke na svetu, ki ima tudi črno stran, naredili ravno to, kar si Meoni nebi želel, da Dakar postane. Naj se odpovedo tempu dirke, ne pa rallyu samem in naj ga vsaj prepeljejo, saj je že to velik dosežek, na koncu pa naj 27. DAKAR posvetijo 22 žrtvam tega rallya.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosedaj sem slišal kar nekaj različic, sprva sem razumel da je doživel srčni infarkt in zato tudi padel, kasneje sem razumel naj bi umrl zaradi hudega padca povrhu pa še odpoved srca (po padcu) pred pol ure pa so na "eurosport news" kot vzrok smrti navedli zlomljen tilnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpišem se pod bladzota.

Tudi ne vem če bi potencialni KTM ov umik iz športa pripomogel k temu da bi se izognili takim dogodkom. Dejstvo je da je Meoni umrl med tem ko je počel tisto v čemer je najbolj užival in zagotovo se je zavedal nevarnosti, pravtako se nevarnosti zavedajo mnogi ki se vsako leto znova prijavijo na dirko in pravgotovo to počno ker v tem neznansko uživajo. Morda nebi bilo slabo omejiti končno hitrost motociklov kot so to storili pri tovornjakih (in tu bi lahko KTM nastopil kot pobudnik in s tem veliko pripomogel k varnosti), a mislim da je ravno nepredvidljivost in nevarnost tisto kar dela Dakarski reli to kar je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil zvečer ful šokiran. Dobre volje sem čakal začetek na eurosportu potem pa ta novica. Če sem pravi zastopil vzrok smrti je bil zlomljen vrat, ne gre mi pa skupaj ko je nekdo od voznikov mislim da COX rekel, da bo molil pri bogu zanj, ampak ko je videl toliko krvi je vedel da molitev ne bo uslišana. Kaj imamta kri pa zlomljen tilnik skupnega?

Po navedbah voznikov so vozili s skupini (5voznikov) in da hitrost ni bila visoka. Tako da vzrok padca ni hitrost. Predvidevam da je temu botroval delček sekunde nezbranosti oz nekaj nepredvidljivega spomnite se lanske miranove krave.

Vsekakor razpravljenja kako in zakaj ne bodo omilili bolečine pri zgubi dobrega dirkača

Slava mu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je o tem sedaj jalovo razpravljati :topic: a osebno mislim, da mu je morda res odpovedalo srce in da se je zato tako razkantal kot se je... Fretigne je rekel, da je ful padel in to pri nizki hitrosti, to pa je po moje lahko le če je že pred padcem izgubil zavest/umrl/whatever.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm kr obstal, ko sem vidu na eurosportu popoldne, kaj se je zgodil.

Sej kr ne morš verjet, da je nekdo še pred nekaj minutami narekoval tempo, mal kasnej pa je že življenska zgodba končana in vse kar še spominja nanj so njegovi dosežki.

Res žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IKONE motošporta, oče Dakarja,... ni več. Enega boljših ljudi in dobrih prijateljev (A. Cox) je Dakar vzel za svoj davek.

Koliko je Meoni pomenil Dakarjevi karavani se je včeraj na Eurosportu lahko videlo. Ni bilo enega dirkača, ki bi novico mirno prenesel.

Kar se tiče nadaljevanja: mislim da je prav da nadaljujejo (tisti ki želijo). Od KTMa je sicer "lepo" da je izrazil željo o prekinitvi, samo mislim da ta želja ni realna, KTM namreč ni edini sponzor in le ti bodo rakli naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry: :cry: bil je zakon!

ne morem še najbolj doumet, kar dva v dveh dneh?!?

nesreča pač pride zlo hiter

R.I.P. both

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obžalujem vsako smrt - tako Perez kot Meoni. Ampak mnenja sem, da se mora rally nadaljevati - tako ali drugače. Dakar je vedno terjal svoj davek in Perez in Meoni sta se dobro zavedala v kaj se podajata in če bi mogla, bi po vsej verjetnosti želela isto.

Še mala pripombica: ob smrti Pereza le en post, ob smrti Meonija pa cela stran objokovanja - ali je bil Perez manj človek kot Meoni?

Za oba: R.I.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni manj človek, ga je pa poznalo manj ljudi in je bil manj izkušen, žal je to tako, da smrt tistih najboljših in najbolj karizmatičnih prizadane več ljud.

@spidy: za zlomljen tilnik je moral verjetno kar orenk pasti in posledično se je poškodoval še kje drugje...od tod predvidevam kri, Cox pa ni vedel za tilnik in je verjetno že zaradi količine krvi sklepal o posledicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zelo ganljiv video:

Še men so solze stopile v oči, ko sm gledu kako prizadeti so bli tekmovalci in šokirani ob novici :cry: :cry:

Ob vseh teh tragičnih dneh me na nek način vseeno tolaži to, da je po eni strani kar prav, da se je naš Miran poškodoval ( čeprav mu absolutno tega ne želim) da je varno doma. Si predstavlate, da bi se Miranu zgodilo kaj tagega :wacko: Ob tolikih nezgodah je kar prav, da je letos ostal doma :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!