Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj 2005


Brrrm

Priporočene objave

:D danes prevozil približno 230 km. Po dolgem času sem zopet na zadnjem sedežu imel sopotnika, zato pa guma ni šla do roba :P zraven še en kolega na fzr-ki :yea2: odpravili smo se proti Orehovi vasi, kjer je potekalo OFF ROAD tekmovanje, katero se i šteje za državno prvenstvo. Naši so dosegli zadovoljive rezultate, tako da nam ni bilo žal glasnega navijanja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skupaj z Fabi naredila okrog 300 km.Divača-Kozina -Grobnik-proti Crikvenici(ob morju spila pijačo naredila mal fotk in nazaj) čez Ilirsko bistrico-V Ribnici levo proti Divači-Sežana-Štanjel(malo pred Štanjelom naju ulovi dež)-Rožna dolina.

Ko pa sem se vračal domov je pa padalo ko prasica(50 km).Še dobro da so dežne obleke.

Skratka ne glede na to da je zadnjih 50 km padalo ko da bi iz škafa zlival je bil to en super dan. :OK:

post-5996-1116102126_thumb.jpg

post-5996-1116102033_thumb.jpg

post-5996-1116102096_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora, lepo po vrsti ku grejo hiše u Trsti...

Prvo, štart od doma v oblačnem vremenu :rolleyes: ma ni padalo, hvala bogu. Pičim do Ajdovščine, tam zavijem na Col :kva2: waaaa, se je že lotilo pilit kolena. Dalje Črni vrh - Kalce, spet kolena O:-) Pole pa počasi skozi tiste blesave omejitve po vrhniki, Brezovici in LJ. Evo, prijem na 3M kjer smo bli zmenjeni z yozo-tom in Dax-om. Prevzamem in oddam nekej robe, nadalje pa kreneva z yozo-tom nekam, kam ne povem :P OK OK nej bo :doze: V dokaj oblačnem, ma ne zastrašujočem vrmenu greva z Lj lepo skozi Kamnik, še neki umes je blo, kasnej do Trbowl, kjer zavijemo za Prebold, tam pa.............................. PAZI SE MARIJA :kva2: gresta dva tavečja jebača :lol1: Vreme je blo bol jasno kukr u LJ, asvalt tudi bol topu :yes: Prva fura za ogled, da si ogledamo ovinke (jah prvič tam) na vrh se ustavimo spijemo kokakolo (za zdravje B) ) in zaslišimo nekej waaaaaaa, krsssssssss, waaaaaaaaa.... kasneje še vidmo eno plavo Fazerko. Wiii dr. Premza se je prdrajsu na Marijo. Se nam pridruži pri pijački, in kasneje na ovinkih. Jah, kapo dol :worship: se vidi kdo zna in kdo je nardu 3/4 svojih km na Mariji :P (hecam se) hip hop in že je bil "the doctor" u dolini, mi zadi nekje 5 ovinku :D Se obrnemo na ravnini spodi in gasaaaaa, ksss so pilila kolena, in tako do vrha. Zgori pa..... guma je prou en velik svalk ratala :slap: :whistle: nč, obrni barako in ponovi vajo. Tako še 4x pa je blo natepavanja konc, smo se ka dobro držali, mamo kondicjo :grim :yea1: Enkrat pa tudi te zmanka tko k cajta in smo se mogli poslovit od marije :( :friend1: še te bomo obiskali baba :wub: Pot domou je bla po malo drgačni špuri, piču skozi trojane kjer so mi zadišali krofi. Že dam žmigouc d pojem enga :eek: gužva še na asvaltu za krofe, mah, sklopim žmiguc, zbijem dve prestave dol in piči miška. U Logatcu obrnem še na Ride kjer sta bla zvesta primorca Burnout in TC. Vržemo še dve na jezik pa se odpravmo usak na svoj konc. Cela pot brez dežja dokler ne pridem 5km od bajte :doze: kaaaaaa se je ulilo. Glede na to kašna fura je bla za mano me tudi ta dž ni spravu u slabo voljo. Še več, lepo mi je spucu use mušice z motorja :P

števc obrnu 380km

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OOoooooo jaaaaaa.... :yea2:

Je končno prišla sobota... sem bil že cel teden vznemirjen, ko sem pa vedel, da bom Golico štepal... :grim ... No, ob 10:30 pozdravim še pavličevo sekcijo, dam :004 deklicam, kot sem obljubil, nato pa solo varianto preko Jezerskega do Lavamunda... Bladzo je bil sicer še malo neodločen, ali bi šel z mano, a ker mora (spet) nov motor uteči, se je zadržal (drugače se ne bi, verjemite mi... :P )... tako pridem jaz lepo na spodnji konec Golice... in da revica ne bi preveč takoj jamrala, sem šel najprej malo bolj na lahko... ne prevečkrat na kolence... potem sem na vrhu še odložil prtljago, nato pa se je divji ples začel... :yea2: ... sem uspel še dvakrat zadovoljiti najine skupne potrebe, nato sem moral narediti premor... za eno cocacolo... vmes je prišel še motoristek... nato še mariborska sekcija "divjakov" :P ... so še oni enega grupnega izvedli... potem sem pa za finale, ko sem prišel k sebi, šel še enkrat Golici spodrezati krila... :grim .. pa nato še malo foto sekcije... nato pa v Radlje... na zasluženo papico... :afro2: :beer2: :drunk:

Prišel domov malo pred polnočjo... z Bladzem... vseeno ni zdržal brez Golice... :grrr :P :yea2: O:-) Lepih 375 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Včeraj ena luštna furca cca. 190 km. Iz Domžal preko Kamnika , na Črnivec , Gornji Grad, Mozirje , Nazarje, do Celja, Laškega , pa čez Hrastnik in

Litijo in za Domžale :OK:

:( Moram povedat , da so štajerski modri angeli precej dejavni in tudi motoriste zelo radi ustavljajo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na golici. Imel sem obilo časa, da sem raziskal kje imajo njihovi taplavi štante. Eden je pri črpalki (omejitev 70) . Postavijo se za kontejner na črpalki ali pa še bolje v gozdiček nad črpalko. Tam je tudi postavljen stol s katerega ima gospod P**** lep razgled. Včeraj so kar pridno kasirali, tudi od mene (30 €). :SS

Spodaj še sličice :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En report od Dolomiti dnevov (Torek-Petek):

Dan 1 (torek): transfer, malo dezevno med Korenskim Sella Nevea

Maribor - Jurij (MH Avstrija) - Magdalensberg- Lawamund - Dobrowa -Velikovec (desno na St. Weit) - Bruckl - Waldorf - Ossiacher See - Korensko Sedlo -Podkoren -

Rateče - Sella Nevea - Tolmezzo - pso. Rizzo - Lago di Cadore - Auronzo - pso. Tre Croci - Cortina d'Ampezzo

(Nocenje 50EUR, drago, amapk večer, mokro in prvi dan)

422km / 09:32- 18:01 / Tempo:Turisticno / Povp. bruto ~49km/h

Dan 2 (sreda): Prvi dan prelazomanije

Cortina d.Ampezzo - pso. Tre Croci - Misurina - Cortina d.Ampezzo - pso. Falzarego - pso. Valparola - pso. di Gardena (Grodner Joch) - pso. di Sella - pso. di Fedaia - Caprile (Nasel prenocisce za 29Eur in sel naprej do vecera) - pso. di Giau - pso. Falzarego - pso. Pordoi - Predazzo - pso. di Pramadicio - pso. Lavaze - pso. Costalunga (Karerpass) - pso. San Pellegrino - Alleghe - Caprilo

(Večerja 20E, spanje + zajtrk 29E)

338km / 09:38 - 19:15 / Tempo: Turistično / Pov. bruto ~35km/h

Dan 3 (četrtek): Drugi dan prelazomanije

Caprile - pso. di Staulanza - pso. Duran (Ozko, asfaltirali) - Aurine - pso. di Cereda - pso. Rolle - pso. id Valles - pso. id San Pellegrino - pso. di CostaLuinga (Karerpass) - pso. di Nigra - Bolzano - pso. di Mendola - pso. delle Palade (Gampen Joch) - Merano - S. Leonardo di Passiria - pso. di Monte Giovo - Vipiteno - cesta za Bressanone

(Večerja 13E, spanje + zajtrk 26E)

327km / 08:53 - 17:49 / Tempo: Turistično / Pov. bruto ~37km/h

Dan 4 (petek): Vračanje

Bressanone - St. Andrea - pso. Erroes (Kofel-Joch) - pso. d. Erbe (Wurzjoh)/ Zaprta cesta v dolino: Asfaltiranje - Dolina Luson - Bressanone - proti Brunico (Bruneck) - pred Burnico na Montana (ozka cesta, ampak ni prometa) - s. Vigilio di Marebbe - pso. Furcia (Furkelpass) - Dobbiacho - pso. M. Croce Comelico (Kreuzgerpass) - S. Stefano di Cadore - Sappada - Comeglians - Sutrio - pso. di Croce Carnico - (Plockenpass) meja Italija/Avstrija - Nassfeld pass (pso. di Pramolle) meja Avstrija/Italija - Ponteba - Tarvisio - Rateče meja Italija/Slovenija - Korensko sedlo meja Slovenija/Avstrija - Celovec - Lavamund - Magdalensberg - Radljsko Sedlo - Maribor

588km / 08:14 - 19:52 / Tempo: Turistično / Pov. bruto ~52km/h

Dan5 (Sobota): dan za čiščenje auspuhov (Danci tempo)

Maribor

Portorož (Internautica)

Maribor

Zaprta (zaradi vremena/casa) sta samo še prelaza Stelvio in Robmo, ki ju odprejo v začetku junija.

Vreme toplo (razen prvi dan, ko je bilo "normalno" za rahlo deževni dan).

Ceste po prelazih čistijo 100 na uro, še največ peska na pso. Pordoi, ampak tudi tam so brneli metla-stroji.

Še najbolj moteče je bilo pogosto popravljanje cestišča, ampak Maj jim je edini kolikor toliko "mrtev" mesec, preden se začnejo zgrinjati trume tja (pa ne, da bi bilo sedaj prazno).

Srečal kakšnih tisoč motoristov (od tega mogoče samo enega ali dva dvakrat), v glavnem oprema turisticus. Kolikor sem se menil v glavnem Nemci, nekaj pa še Belgijcev, Nizozemcev, ...

Na bolj znanih prelazih že avtobusi (previdno vožnjo !!) polni turistov.

Ponovitev:

Drugi teden Junija (po 4/5 dirki v Mugellu) obvezno še enkrat v Dolomite. Tokrat s postojanko v Caprilu, tako da ne bom rabil torb vsak dan vlačit s sabo; se kar poznajo pri vožnji). Če je kakšen interesent/(ka) za priključitev se kar javite :)

Če bi kdo mel tracke za GPS so tudi na voljo.

lp

gody

post-3284-1116167086_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OOoooooo jaaaaaa....  :yea2:

Je končno prišla sobota... sem bil že cel teden vznemirjen, ko sem pa vedel, da bom Golico štepal...  :grim ... No, ob 10:30 pozdravim še pavličevo sekcijo, dam  :004 deklicam, kot sem obljubil, nato pa solo varianto preko Jezerskega do Lavamunda... Bladzo je bil sicer še malo neodločen, ali bi šel z mano, a ker mora (spet) nov motor uteči, se je zadržal (drugače se ne bi, verjemite mi...  :P )... tako pridem jaz lepo na spodnji konec Golice... in da revica ne bi preveč takoj jamrala, sem šel najprej malo bolj na lahko... ne prevečkrat na kolence... potem sem na vrhu še odložil prtljago, nato pa se je divji ples začel...  :yea2: ... sem uspel še dvakrat zadovoljiti najine skupne potrebe, nato sem moral narediti premor... za eno cocacolo... vmes je prišel še motoristek... nato še mariborska sekcija "divjakov"  :P ... so še oni enega grupnega izvedli... potem sem pa za finale, ko sem prišel k sebi, šel še enkrat Golici spodrezati krila...  :grim .. pa nato še malo foto sekcije... nato pa v Radlje... na zasluženo papico...  :afro2:  :beer2:  :drunk:

Prišel domov malo pred polnočjo... z Bladzem... vseeno ni zdržal brez Golice...  :grrr  :P  :yea2:  O:-) Lepih 375 km.

Kaj naj rečem, bilo je fajn :naughty: , adrenalinsko :kva2:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-5391-1116144259_thumb.jpgin opazujejo proti črpalki !  :BUA:

Nisi bil edini. Lani smo mi tudi tu plačali..... :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

V petek je tu avstriček fajn svojo rdečo R1 fental. Je šel čez ovinek proti tistim drevam tam levo, dol pa je šel k sreči sam motor, ded je gori ostal. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Točano tu je v petek avstriček fajn fental svojo R1. Je šel proti tistim drevesom mimo ograje-motor v dolincu, ded pa je k sreči ostal na gozdni poti.

:OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gody01, Res ne vem, zakaj nisi tega pod Dolomite pripopal :hmm: Tukaj bolj dnevne ture mišljene. Bi bilo več koristi tam .) Mogoče bo pa kdo od moderatorjev tvoj post preselil .), pa tega mojega zbrisal :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Golici pri jezeru so včeraj tud mene jodlarji "štrafnal za dva jurrhrja tolar". Več na srečo nisem imel zraven. Lucky me :OK: .

nauk zgodbe: nekaj drobiža v denarnici, ojrote pa v gatah :whistle: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:  :eek: Se je pa takrat dobro naganjal en z CE reg. tablico (rdeča CBR 600.....), tak da smo najprej mislili, da je bil on. Mogoče kdo iz Motosveta? Tisti, ki boste danes gor, pazite ta zadnji ovinek, ker je verjetno še danes poln plastike (dvomim da so ga uspeli počistit).  :yea1:  :yea1:

Če je šlo za 600rr-ko (rdeče/črn kombinizon) potem sem bil jst...btw: sej je blo vse v mejah normale :eek: ampak jst nisem opazu, da bi kerga odneslo. Ta ovinek je bolj nevaren, da ti kdo ne vzame prednosti, ko si sredi ovinka na kolenu. Drugače pa zelo lep ovinek, ki ga redko gdaj odfuram :P drugič me pa pocukajte za rokav, da se spoznamo, ponavad furam kr sam tole holico in jo že mam poln kufer. Kaj češ, če si gor dnevno pa na leto nardiš 7k km po holici potem jo lohka miže odfuraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na golici. Imel sem obilo časa, da sem raziskal kje imajo njihovi taplavi štante. Eden je pri črpalki (omejitev 70) . Postavijo se za kontejner na črpalki ali pa še bolje v gozdiček nad črpalko. Tam je tudi postavljen stol s katerega ima gospod P**** lep razgled. Včeraj so kar pridno kasirali, tudi od mene (30 €).  :SS

Na tole nas je pa en motorist včeraj opozoril... Hvala mu... res... :worship:

Bmwslo, tebi pa sožalje za 30 €... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem, bilo je fajn :naughty: , adrenalinsko :kva2:

Motoristek... tebi pa res veliko tega: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Hvala za slike... :yea2: Še sam nisem vedel, da tako dobro izgledam... O:-) O:-) O:-) Samo drugič moram luč ugasniti... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

... emmmmm... tukaj sem se pa potem ustavil... sem kot turn... :D

Mimogrede... Motoristek, drugič pa vzamem jaz tvoj foto v roke in poslikam... ;) Mogoče pa bomo prej Marijo poštemljali... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... emmmmm... tukaj sem se pa potem ustavil... sem kot turn...  :D

Mimogrede... Motoristek, drugič pa vzamem jaz tvoj foto v roke in poslikam... ;) Mogoče pa bomo prej Marijo poštemljali...  O:-)

Vsekakor :yea2: Bladzo ima moj mobi, pa mu reči naj ti ga da, pa se čujemo. :yea1:

Ja, Marija mora pasti! :lol1:

Ps: Če hočeš fotko, pošlji mail?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale turca je pa kar luštkana........ nisem bila s puncam, ampak z BMW sekcijo in je sploh avstrijski del prav lušten - o našem delu pa raje ne bi, ker je grozno, kako so ceste umazane od blata in polne peska.

Ja, včeraj prevozil od vikenda, pa do Ljubljane(avto aktiv) šli na Jezersko, Pavličevo sedlo, g. grad, Črnivec, Kamnik in nazaj do Ljubljane (MAKSI) pol pa nazaj do Celja. Do doma me je pralo, ko sam :devil: Od Trojan do Celja pa kot, da se je odtrgal oblak. :SS Bilo je fajn :yea2: družba tudi :004

Kilometrov spljoh ne štejem :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je šlo za 600rr-ko (rdeče/črn kombinizon) potem sem bil jst...btw: sej je blo vse v mejah normale :eek: ampak jst nisem opazu, da bi kerga odneslo. Ta ovinek je bolj nevaren, da ti kdo ne vzame prednosti, ko si sredi ovinka na kolenu. Drugače pa zelo lep ovinek, ki ga redko gdaj odfuram :P drugič me pa pocukajte za rokav, da se spoznamo, ponavad furam kr sam tole holico in jo že mam poln kufer. Kaj češ, če si gor dnevno pa na leto nardiš 7k km po holici potem jo lohka miže odfuraš.

Ko si se ti uspel na parkplacu ustavit, smo mi lih šli. Trije z MB reg. (Aprilia Falco, Honda hornet in Yamaha fazer). Malo pred tem pa smo onega avstričeka ven iz grabna dvigovali. Ja če ovinka ne poznaš, zna bit kar zajeban. Se je že zgodlo, da je šlo za dlako, ko si je tip sredi ovinka naenkrat premislil in brez žmigavca zavil levo na parkplac, pa je direktnega po bremzi vžgal. Sicer ne nardim tolk KM na Golici kot ti, sem pa kar pogosto(enkrat na teden-pa rajši med tednom, ko ni žandarjev) zgoraj. Jep, mogoče pa se res kdaj srečamo in kako rečemo. LP :yea1: :yea2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!