Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj 2005


Brrrm

Priporočene objave

Končno je tudi meni letos ratalo narediti eno turo :D po okoliških krajih in še pred dežjem priti domov. :OK:

Ceste so že kr dobro očiščene peska tako, da ni bilo nikjer panike.

Tura je potekala iz Litije do Zagorja, od tam do Izlak ina naprej čez Vače na Hotič in nazaj do Litije pa še en krog do Bogenšperka in nazaj domov.

Srečal sem kr nekaj motoristov tako, da je bilo kr prijetno. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po dolgem odlašanju dopoldne a bi šli a ne bi ,presneto vreme,no ob 11 končno gremo kar bo pa bo,smer ptujska gora - žegenj. naravnost čudovito vreme in vse , dež nas je dobil samo doma s parimi kapljami.nekaj slikic aja sam z gorenjskega konca pa mislim da sploh nikogar ni blo,kajne.

post-3097-1113671871_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nardil lepih 175km na relaciji dom-celje-šentjur-dramlje-vojnik-vinska gora-velenje-mozirje in nazaj domov :OK:

p.s. s kolegom sva se zapeljala do Yogija, ker mu je namontiral akrapota na Fazer 1000 ampak smo DB eater takoj ven vzeli, da je dal malo glasa od sebe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj en krog po dolenjski, danes pa v Portorož na kufe. Včeraj malo kislo, danes sončno samo vmes par kapljic in veter :glare: .

Vsega skupaj nekaj čez 500 km :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes štart ob 10:20 iz LJ proti Mostu na Soči... dve prasički (Hondi), trije ljudje... kavica, kavica, voda, voda, sok... jezero :wub: ... nirvana... :grim ... potem pa še na Maksi delavnico malo delat in trenirat... :yea2: ... zvečer še Slamca... :beer2: ... vsega skupaj 225 km... :OK:

PS: ampak nekje danes na poti so mi ukradli profil zadnje gume... :hmm: :lol1: :whistle: ... če ga kdo najde, naj mi ga vrne... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj: Celje-Kumrovec (partizani smo se morali pozdraviti z Jožekom) Mokronog- Hrasnik- Marija reka- Celje. Vsaki dan vse bolj napredujem. :lol1:

Prišel domov zamenjal olje in filter. :worship: Km tudi nekaj čez 200. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D V soboto je bla ena luštna furca , na Moravče, Izlake, Zagorje , Trbovlje,Litija in potem domov . Čednih 130 km.

Včeraj pa Maxijeva delavnica . Moram pohvalit , zadeva je še kako dobrodošla za utrjevanje svojega znanja in nabiranje izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: petek, 15. april 2005 ::

lanski dopust: -1

relacija: šentjur-vransko-ljubljana-vrhnika-logatec-idrija

logatec-idrija ena boljših slovenskih ovinkastih, prekaša kačje ride, zelo priporočam..

post-685-1113802352_thumb.jpg

kosilo

nadaljevanje: žiri-škofja loka-kranj-jezersko-A-pavlicevo sedlo

post-685-1113802410_thumb.jpg

kot je ze nekdo zapisal, je treba malce popazit na mokro cesto, drugače pa :worship:

n2: logarska-celje-XXXkava-šentjur

365 nasmejanih km..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. policijsko spremstvo v idriji

post-685-1113802688_thumb.jpg

in še poziranje na jezerskem...

post-685-1113802706_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kravca in bikci :blush:

post-685-1113802843_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj malo posnofal po stajerski; sentilj-MB-sl. bistrica-do ptuja po novi obvoznici mimo pragerskega (jo imam nekako bolj belo v spominu; snegpress)-cez zgornji in spodnji vurberg (al´ kaj je ze tam vzadaj) do MB in po obvoznici malo enemu MB-M3 nagajat do ovinka (bilo nikjer nikogar, vsaj ne z mopetami) in preko pesnice nazaj na sever.

aja, mimo pragerskega bil prvic letos zegnan (pa samo en oblak je bil na celem nebu! :slap: ). what shells..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jazst tudi včeraj bil v tistem koncu.

Zjutraj odpelajl z avtom mulota na tekmo v Volčji potok, bil ob 9:30 že nazaj,

ob 10:00 že sedel na kravi in se pognal do Ptuja, kjer dal tri palice v popravilo in nazaj domov na kosilo.

Pri nas sončno, brez oblaka,

kljub temu, da vremenkoti napovedali deževno nedeljo.

Na Dravskem polju pa oblačno in občutno hladneje.

Tudi jaz preizkusil pragersko obvoznico.

Srečal zgolj enega motorista.

Videl klavrno tablo, v bistvu kos kartona z zmazkom MOTO tam na odcepu v Cirkovce in se spomnil, da so na motosvetu nekaj napovedovali za tiste konce.

Nazaj grede pa pot malo podaljšal še skozi Vitanje in vse tri Doliče in Hudo luknjo, kjer je bilo tudi hladno, v Velenje in domov na kosilo.

Tam na ovinkih skozi Hudo luknjo mi je v ovinku malo zdrsnilo sprednje kolo. Pa nikjer opazil peska. Vozil potem dalje hudo previdno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sva se zadnje case tako lepo odkrito pogovorila, sem sklenil, da grem danes malo na obisk k Dediju. Me je zanimalo, kaj ima za povedat.

In je imel veliko za povedat :) Najbolj zgovorna je bila seveda luzica pod menjalnikom. Sem jo ze v garazi opazil, pa sem najprej mislil, da sem slabo po tleh pobrisal.

Cisto preventivno sem naredil eno cik pavzo na Vrhniskem klancu. Se mi je salthebel odsraufou ;) No, ne cisto, srauf je se drzal, matica pa na sreco ni mogla odpasti, ker jo je krivina od avspuha zadrzala. Pritegnem in greva naprej brez ustavljanja do Gorice.

In sem prisel ravno na kosilo. Le kako sem lahko tako tocno preracunal :P Ricet, kos rebra, weisses fleisch in radic :naughty:

Po kosilu pa kava, ampak je plina zmanjkalo. Ja, ni panike, bom jest to takoj zamenjal. Po kavi se je spomnil, da je treba se tendo prisraufat, da ne bo sonce sijalo v dnevno sobo. Ok, bova se to naredila, ampak se mi je ze malo zacelo muditi, predno se se kaj spomni :rolleyes: Se mi je ze skoraqj uspelo izmuzniti, ko se je spomnil, da sem mu obljubil prebeliti hodnike...

:slap:

Uh, OK, ja. Macek je, copic je, barvo bo on nabavil, bom prisel cez dva tedna. No sedaj je pa res ze skrajni cas da grem, so se zaceli crni oblaki nabirati. Samo, caki mal... Zakaj pa skozi iberlauf iz masine pluva belo? Pa saj je sveze olje. Da niso slucajno novega papeza izvolili?

V Cesti pa naenkrat ne morem saltat. Ne gre ne dol ne gor, salthebel opleta v prazno. Ustavim na avtobusni postaji. Hja, matica je odpadla. Na sreco so tiste s tack enake velikost. Sicer so zaprte, tako da se ne dajo zategniti, ampak stiri bodo pa ja dovolj do doma. Malce hecen obcutek pri saltanju, ampak peljemo se in to je glavno. Prav krasno. Pa gume presenetljivo dobro drzijo. Suha cesta in pomladne temperature jim ustrezajo. Hehe, komu pa ne...

Do rid se prve matice nisem izgubil. Se kar nisem mogel nacuditi. Bo treba eno cik pavzo naredit, da ni slucajno kaj narobe? In ko takole gledam malo proti masini malo proti soncu, s stenderja kapne na gumo. Caki, tole pa ni iz menjalnika... Manseta na kardanu pusca. No, super. Sem res pozabil stender namazat, pa je cez zimo zarjavel.

En problem manj. Sedaj je cisto masten. Pa vilce tudi. Ma ja, od viska ne boli glava, ali kako so vcasih rekli nasi bivsi bratje....

Parkiram pred blokom, spet bela luzica pod iberlaufom. Pa kaj je to? Ze res, da oljnega filtra nisem menjal, ker caka da bom globji karter dobil, ampak... belo olje? Najbolje, da grem do svojega najljubsega dilerja z rostfrei sravfi z biciklom. Poberem za vzorec eno matico in en sravf, pa gasa.

So me bili veseli. Jest pa malo manj, ker sem zaradi vetra moral poganjat pedala ko zmesan. Mogoce imajo pa za stalne stranke kaksno dostavo na dom, ali kaj podobnega. Moram naslednjic vprasati ;)

In ko ves presvican pribicikliram domov, je bila ze tema. Ma ne, ne bom danes nic susmaril, se slabo vidi. Najbolje bo zapeljat steklo zver v garazo. Saj je jutri se en dan.

Lahko reci, tezje narediti. Je takoj vzgal, pa zelo kmalu crknil. In potem nic vec od njega. Tak krasen dan, sedaj pa da se tako konca? Da ga bom moral riniti do garaze?

Na tleh opazim lezat fusraster. O pismo, a sem ga prej pozabil not odnest? OK, ga bom pobral, ko pridem iz garaze. Ampak on se vedno nic. Se parkrat je kresnil, potem pa tudi to ne vec. Pocasi me je minevala dobra volja. Res, da je masina ze mrzla, ampak saj bencin je... A bo treba svecke pogledat? Pa sem rekel, da ne bom danes nic vec razdiral. Pa kaj ti je ze spet, za hudica?

Potem pa le kresne. Fino, gremo. Med potjo sem se spomnil, da nimam kljucev od garaze. No krasno, gremo nazaj. Ampak ga ne bom ugasnil, naj laufa. Potem hocem da v prvo, pa ne gre. Seveda ne gre, ce sem pa tudi matico s salthebla dol vzel. A to je blo? Samo, kako pa da je prej slo? Ma daj, sedaj mi pa ze nagajas...

Gor gre. V redu, greva pa v drugi. Se bolje, v prvi bi prevec masina tulila. In koncno v garazi. Sem si kar malo oddahnil. V usehih mi sumi, v glavi naziga.

No, pa sem mislil, da grdo delam z motorjem. Ampak taprav greh se je delal, ko je 6 let stal zaprt v eni luknji. Sedaj pa rori tako lepo pojejo. Normalno, da ga od veselja razganja. Ampak to so malenkosti, to bomo vse zrihtali. Mogoce je pa prevec odkrit z mano? Mu moram cimprej masko dat nazaj gor.

Pa da ni slucajno za glavobole kriva celada? Je res glasna, pri odprti sipci pa sploh zvizga. Samo kaj, ko pa tako pase veter v oceh...

Ma ja, to je to. Prevozil sem pa....24,2 kilometra? Aja, tocno. stevec je crknil ze na Vrhniki. Zato sem se pa tako kmalu prvic ustavil.

Lep soncen dan :worship:

post-2120-1113859752_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj ob 16h sva s sebatom zajahala goldo in jo pičila do nove gorice k simčiču po žlajfe za mojo yamahco nato čez štanjel do sežane na prehod fernetiči mim trsta na škofije izolo in nazaj čez črn kal postojno in domov odličnih 270km :OK:

Popravljeno . Popravil Sanda7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil več kot 200km. Večino kilometrov se je nabralo prav v okolici Ceknice, sem se kar malo za brezveze gor pa dol vozil, namesto da bi se učil! <_< :D Aja, pa trikrat sem bil na ridah! :) Jutri pa kakšna bol konkretna tura, če bo vreme..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar prišel iz vožnje. Lepih 120 km in sicer Selnica - Dravograd-Vič-Lavamund- Soboth-Arnfels- prelaz Radelj-Radlje in nato domov. Naj povem da bife na vrhu zaprt, cesta je še vedno na nekaterih mestih polna peska (previdno), osojne strani so še polne snega (mokra cesta), cesta sama pa je na nekaterih delih popolnoma bela od soli. Skratka zaenkrat bo še treba "langzam un ziher". Je pa blo fajn, ker ni bilo gužve in ne žandarjev :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Prva resnejša vožnja letos.

Reacija: od doma proti Ljutomeru-Križevci-radenci-radgona(tankal) nazaj v radence-kapelski vrh-sv.jurij-cerkvenjak-ptuj-ormož-ljutomer-črenšovci-lendava-dobrovnik-turnišče-žižki.

Prijetna tura! Okoli 180 km. Glede na lepo vreme vas ni bilo dosti na cesti.

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!