Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj 2005


Brrrm

Priporočene objave

Z jax-om sva šla sam mal trenirati ovinke na Rakitno in malo se posončiti ob kavici...kam dlje pa mogoče jutri .) ...

Popravljeno . Popravil Black Knight
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šoštanj -Dravograd - Golica - Radlje - Maribor -po južni straqni Pohorja do Šoštanja , vreme čudovito in dobrih 220km v riti,

drugače pa :topic: so Radlje na Štajerskem,če koga zanima. ( lahko pa to turo ponovim in pokažem kje poteka deželna meja :naughty: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena super turca dons: Tepanje - Slov. Konjice - Celje - Šempeter - Logarska Dolina (odlično) kavica, malo sončenja ipd. :photo: - Velenje - Dobrna - Frankolovo - Slov. Konjice - Slovenska Bistrica (sladoled) in nazaj domov! okoli 230km odlične sončne vožnje v dvoje... :004

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva z mojo boljšo polovico prvič po ne vem kolk mesecih sprobala svojo lepotico, v novi barvi in zvoku. Sicer me ušesa še sedaj bolijo, tolk je glasno, samo po drugi strani pa nova čelada ne ropota, kot so mi doslej stare, tako da se približno izenači. No al je pa samo motor tako glasen, da ne vem, če sploh kaj ropota zaradi vetra. O:-)

Tura je bila Litija-Hrastnik-Laško, tam 3 ure kopanja nato Celje, družinski obiski in dve kavi, nato pa po stari cesti proti Žalcu, čez trboveljske ride v Trbovlje, nato pa po zasavski cesti nazaj v Litijo. Super vreme, super fura, super motor. Samo še jutri moram pogledat, kolko vijakov sem zgubil, ker sem pri sestavljanju na par podložk pa puš pozabil. :devil:

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil Saint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Soboto:

Kr-Mengeš-Moravče-Vače-Litija-Trebnje-Žužemberk-Dvor - Čikpavza

Dvor-Kočevje (Srečal Dave-a. Ma tko razpoznavem motor, da ga ne morš falit) potem Sodražica, Loški potok pogledat žegen. Malo iz Sodražice pri Luku odličen odojek :OK:

Cerknica-Rakitna (hvala lepa prijatu Jeti enduraš za prelep makadam :nono: zmerej me nekako nategne, pa na makadam zvleče)

Iz Rakitne v Podpeč-Vrhnika-Horkul-Poljane-Kr

Nekaj čez 350km

Danes:

Kr-Rateče- Sella Nevea-Rezija-Učja-Bovec (Odojek je bil spet super)-Vršič-Kr

Točno 300km

Obe furi sta bili odlični, brez stresnih dogodkov (razen prehitrega prihoda v zadnji hujši ovinek pri spustu iz Rakitne) vendar zelo utrujajoči.

Počasi bomo že rit natreniral!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Stigmato sva jo danes mahnila proti Prekmurju :yea2:. Ptuj, Radenci, MS (NE MOTOSVET :whistle: :devil: ), G. Radgona, Ptuj.

Aja dopoldne pa S. Bistrica ..... Alena Thanks za postrežbo kufeja :OK: :004 hihi.

LP Jaša

Popravljeno . Popravil Jasa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzhod-Celje-Tuhinjska-Kranj (pitstop: potica)- N.Štifta (Niko rulz)- Kočevje - Dvor - NM - Sela pri Ratežu (pitstop: dunajski šnicl :yea2: ) - Brežice - (ena velika jeba, ko je cela smreka padla čez cesto sama od sebe in pri tem skoraj en avto pod sabo zgazila, ki je potem pristal v gozdu :unsure: ) - Bizeljsko - Bistrica ob Sotli - Rogaška slatina - vzhod.

Koolio. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nabralo se je dobrih 500km, destinacija Grobnik in nazaj, sam ni jih pa čez ovinke Dvor-Kočevje :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa MB - GROBNIK - MB

dol grede preko Marije reke in Postojne,

Nazaj grede pa preko Prezida in babano polje ter direktno po stari cesti v MB.

Lepo, lepo, ae vec takanih...

:OK:

LPMM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa Kočevje-Dvor :grim  :lol:

Tko ja, bo bl, k gre vse skupi mal u hrib :naughty: :D :kva2:

Današnja tura: Garaža jug, v garažo sever. Hitrih 78m :kva2: wa ka je trgalo gate. Pol pa plastike brusit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ob 14.45 sem se po dolgem času spet mal usedel na svoj motor.

Smer Prebold, Žalec, Griže po svojo bodočo ženo.

Skupaj sva se odpeljala malo na potep.

Pot naju je vodila skozi Žalec, Šempeter, Šentrupert, Letuš, Mozirje, Gornji Grad, čez Černivec v Kamnik in skozi Tuhinjsko dolino proti Šempetru, Žalcu in Grižam.

Odložim ženo, par besed in že pičim proti domu. A me v Preboldu premami še skok v Marijo Reko. No pol pa res domov.

Doma parkiram, grem okrog motorja in ugotovim... :eek: neki manjka...

Sranje, zgubu sem registrsko tablico CE 69-4C... Če jo kdo najde nej mi sporoči na PM, čaka ga nagrada... + :beer2:

Kljub temu, da je bila tale vožnja po vtisu zame najbolj zanimiva, nisem srečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes s prijateljem krajša vožnja cca50 km, na koncu še srečal JOSE-ja, s katerim sva

pri :drunk: malo poklepetala in bolje spoznala :OK: Vreme odlično :D

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

150 km po prlekiji pa mal na štajersko, fajn vreme :grim samo je blo polno zemlje in šodra ki ga prinašajo traktroji na cesto :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bolj švoh, 80km več ali manj okolica Cerknice.. Nova vas, Loška dolina, Planina, itd.. Nasploh je bil beden dan, tudi zaradi dveh nesreč na ridah. Bo jutri bolje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z jax-om odvozila krajšo turico in sicer Lj-Logatec-Laze-Rakek-Cerknica-Begunje-Rakitna-Lj.

Odsek Begunje-Zg.Otave čist v kurcu oz. ful šodra na ovinkih, zato to relacijo odsvetujem, ker moraš peljati malo manj kot po jajcih.

Na Rakitni kar nekaj motoristov kofetkalo ostalo BP.

LP Bošte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sredisce/dravi, kjer ze startal s cudnim obcutkom, saj se je skoraj-sosed vceraj z zeno smrtno ponesrecil pri ljutomeru. :blink:

lady seveda v primerni krizi.

fura preko ptuja in majsperka do ptujske gore in dalje do poljcan. dohitel eno `buso, s katero se ovinkaril do odcepa za konjice. jaz naprej pod bocom do mestinja, imena in bistrice ob sotli, kjer se odlocil, da letos se nisem sprobal ceste preko ....hmnja, priznam, pojma nimam kako se tem kupckom rece...... do sentjurja. tam nazaj proti rog. slatini, a za mestinjem levo proti sl. bistrici, kjer zaradi casovne stiske ubral "bliznjico" preko AC do MB in pesniskega rondoja.

tam odvinkaril po stari cesti do sentilja, kjer spet na AC in na sever domov.

srecal en kup motorjev z sprva .....ahem.... nekako prestrasenimi voznicami in vozniki. prvih nekaj ducatov ni hotelo odzdraviti, najbrz panika, da bi lahko kak del se osamosvojil, takorekoce. se kot dobro vzgojen huligan ne cirkuliram, ce mi ne odzdravijo. B) cez tiste "kupcke" pa sploh fantazija.

sprasil nadebudnega schumelmacherja v vectri - kaj mu je sovoznica vse delala :lol1: :grrr - in odslovil trio "sonarodnjakov" iz linz-a na GS-ih. "nekateri" so res nekaj vec kot mi navadni smrtniki. :doze:

nekaj cez kaj pa vem koliko km - 250? 280? za en popoldancek kar ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonce me je zgalo v hrbet in s cela mi je teklo. Prehitro sem hodil. Doma sem pograbil celado in v garazo po motor. Se dobro da sem imel oprijeto majico, da je ni prevec dvigovalo. Pozabil ledvicni pas. Pa bi ga moral imeti gor, ker me nekaj v krizu spika zadnje case.

Najprej na pumpo. Da startam s polnim tankom. Pa gume je treba preveriti. Sem se zadnjic nekaj igral z amortizerji, pa ga je zacelo zvijati v ovinkih.

Tako, tank je poln, se gume. Ga nisem hotel vzigat za tistih 10 metrov. Celado na komolec in rinem. In ga pririnem.

S stranskim stenderjem sem zadel v robnik, motor se je nagnil; presenetil me je. Nisem ga mogel zadrzati in ga spustim, da se zvrne po tleh.

Na, pa imam. Spet sem bil nekje drugje, namesto, da bi gledal, kaj delam. Primem ga za gas rocko in ga poskusam dvigniti, bencin pa mi kaplja po roki. Ne gre, rocka se je zacela snemati. Pogledam naokoli, seveda ni nobenega, da bi pomagal. Eni se smejijo, drugi nezainteresirano gledajo, kaj bom naredil.

Ma kaj me briga. Jest se znam tudi smejati. Hahaha, evo, takole. Popravim rocko, dvignem motor in ga postavim na centralni stender. Ni panike, spet so stange resile cilinder. Tudi kapca od svecke je ostal cela. Je pa avspuh malo opraskan. Ma ja, ce ni hujsega. Sem vedel, da moram stange pustiti gor. Me je srce bolelo, ko sem masko zagal, ampak brez nje je pa res izgledal ko en zalosten kuza.

Napumpam gume, so bile kar malo prazne. Bomo videli, ce ga bo se zvijalo se bo treba se igrat z amortizrji. Pa domov na dva deci olja, v usnje in start. Sem bil ze malo pozen.

Dva motorja, stirje cilindri, tri duse, trije odprti avspuhi, ena cesta. Kako ji je zaklokotalo. Mistral mi je zapihal v celado, pa sem bil kaksne tri metre za njo... Srce sem imel v grlu in solze v oceh. In smo leteli. Jest kmalu njej v rit. Potem sem pa raje zaprl sipco.

Skozi Idrijo, v Mostu na Soci sem jo spet odprl. Pa nisem niti prijel se za belanco, mi je ze nekaj priletelo v levo oko. Je moralo biti nekaj velikega, ker me je se pol ure bolelo. Takoj spet sipco dol. In kava pri jezeru. Pa sok. Marelcni.

Nazaj grede sem se spet zacel spominjati, kaj smo se ucili. Kerberjevo srce je divje nabijalo pod mano, cel se je tresel od vznemirjenja, ko jo je lovil. Ampak tista cesta cez Petrovo brdo je obupna. Najboljsi primer, kaksne ne maram. Ozka, asfalt naluknjan, kratki, zaprti ovinki, da ne vidis 5 metrov naprej, potem pa se kaksen avto nasproti po tvoji strani, pa pesek in kamni po ovinkih. Potem pa nagibaj, ce si upas. Jest si nisem. Beda.

Na drugi strani pa cisto druga pesem. Rori so spet zagrmeli. Dokler ni nekaj mocno zaropotalo po maski. Takoj sem vedel, da ni bil kamen, da je nekaj odpadlo. Samo kaj? Ustavim se ob robu ceste. Na brzino pogledam, vse zgleda OK. Gremo naprej. V Zeleznikih se ustavim na parkiriscu zraven plavza. Gledamo, kaj je. Potem pa koncno ena luknja pade v oci. Aksa od sprednjega kolesa. Ampak saj jo se en sravf pa matica drzita na mestu. Do doma bo ze.

Malo naprej se se ustavimo na pumpi, je zejna. Moj ni. Vsaj ne bencina. Olja bi rabil, menjalnik je ze trd, se zatika.

V Lj na sladoled. Pa na kavo. Pa kuza je bil vesel, je z repom mahal. Saj ni cudno, guma je cisto pospricana.

Ampak stvari grejo na bolje. Se vracajo v normalo. Iz iberlaufa spet kaplja crno olje.

Kilometri? Kaj pa vem koliko. Zajla se je ze po enajstih spet utrgala. Bo treba novo nabavit, te se ne da vec krajsat.

In ko sem ga zvecer dal pocivat, srecam enega tipa. Mi je ves ponosen pokazal svoj novi motor. Crno rdec. Res lep. In glasen. Z Lafranconiji. Ga je pripeljal iz Italije. Letnik 76.

Pa je en vec v Sloveniji. Fino.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bled - Škofja Loka - Petrovo brdo - Most na Soči - Bovec - Predil - Bokšendorf (Rateče) - Bled

Razen ceste iz Petrovga brda do Podbrda (glej prejšnji post) enkratno. Motoristov velik, pa ne tolk kolk sem mislu, da jih bo.

Ja, nova guma trena, ni kej... :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj z mojo boljšo polovico MB-CE-Trojane....pavzaaa,-LJ-PO-vse po stari cesti, pavza in ogled jame. Zvečer pa obratni vrstni red do CE- pol pa tema gas na AC in v MB, cca 400 km pa dve trde riti... :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz danes bil dejaven in sicer sva z prijateljem obiskala Nassfeld. Pot pa je bila kot že velikokrat in sicer Batuje-Bovec-Tolmezzo-Hermagor-Nassfeld-Pontebba-Chiusaforte-Sella Nevea-Strmec na Predilu-Bovec-Nova Gorica Batuje. Hotela sva obiskat tudi Mangart, vendar nas je na pol poti ustavil sneg, ki je pokrival cestišče. Pot gor ni očiščena, kar pomeni, da je zelo grda, polna peska, polna usutih skal, tudi tunel se na določenih mestih posipa. Pot še zdaleč, da bi bila varna. Tabla z napisom:"Uporaba ceste je na lastno odgovornost" ni brezveze postavljena .) Drugače, pa danes vreme lepo, srečal bolj malo motoristov, verjetno vsi silijo proti morju :D Se je pa nabralo 357 km.

Še ena slikca iz Italijanske strani .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1115052291_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pičila z jax-om na gorenjsko in sicer; Lj-Kr-Preddvor-Cerklje-Vodice-Lj.

V preddvoru na jezeru hotela pokofetkati, vendar ni bilo nobene mize frej :( ...

Nabrala tam okoli 100km, pa še ena slikica z jezera v Preddvoru...

post-870-1115053363_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Black Knight
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!