Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj 2005


Brrrm

Priporočene objave

po "dodani vrednosti" (v masini je manjkalo ca. 600 ml olja :blink: ) in pregledu najave vozenj (nobenega odgovora) sem picil do zelezne kaple in na pavlicevo sedlo.

dva "utrinka":

v glavnem malo pod vrhom me doleti snezni metez, "zgoraj" na prehodu je ca. 10 cm snega. mrzlo ko hudic. :xx: okoli vse belo. :blink:

cesta od pavlicevega po dolini do mozirja je srednja katastrofa - MPP, duty calls :grim - da ne govorim kje sem "zalutal", sicer prostovoljno a vseeno.

:wacko: od luc preko volovjeka na cesto malo pod crnivcem :slap: nikoli vec. enduro, pa se to se mi zdi skoda motorja.

pred nazarji spet en model v seat cordobi in obvezni paket: nizek, sirok in bejba. sledi klasika: 2 min CMM. v nazarjih pavza za voznika in Suzie Q, katera je za 271 km porabila 16,5 l. pa se zadnji sendvic na pumpi sem pajsnil.

ko sva oba spet suha izbiram najmanj oblacno pot: cez braslovce do AC do CE in od tam po stari cesti MB-sentilj-graz.

vsega skupaj mrzlih 370 km.

post-32-1115567605_thumb.jpg

post-32-1115567620_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice - priznanje za hrabrost!

Meni je včeraj skoraj "voda v mehurju" zmrznila ... z Gorenjske do doma :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po doooolgem času spet nekaj vrstic od mene... pa ne bom opisoval tunizijskih ravnic... :P

Danes, ko sem stresel še zadnja zrnca peska iz gat in ostalih stvari, ki sem jih prinesel od Climberja, sem si nekako rekel, da me moja lubizza pa prav preveč pogreša... in sem jo lepo pobožal, poljubil, nato pa sem ji nežno rekel, če bi šla jezdit z mano... vsa vzhičena je dejala, da je sedaj pa končno že zadnji čas, tako da sem hitro smuknil v kombinezon, nato pa nežno stisnil tisti knofek... Ups, čaki malo... o čem že govorim?! :blush:

Skratka, hrzala je v nežnem drncu do delovne temperature, nato sem jo malo konkretneje privil... se na hitro ustavil pri Sinetu (pogledal slikce z njegovega fotota :yea2:), nato pa na Planino (malo gor-dol, jasno), potem še do Godoviča, nato pa nazaj do Vrhnike in Borovnice ter Podpeči in, jasno, Rakitna (moram povedati, da nekajkrat gor-dol?! :blush: ). Potem pa še malo do Grosuplja in nazaj v domačo štalco... Je povedala, da je zelo uživala, ampak tako, kot sem jaz, pa gotovo ne... :grrr Fletnih 220 km... :grim

Sotrpini tunizijski, vem, da me boste kleli, ampak čez lep asfalt in balance navzdol ga ni... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, živimo na istem planetu :? ( :D )

namreč današnja fura je bla megafantastična. že dolgo se mi ni tolko smejalo :afro1:

sonce je noro grelo, ceste so bile prazne, družbo nam je delal moj sanjski bike,...

skratka, nestrpno čakam na podoben dan :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nato pa na Planino (malo gor-dol, jasno), potem še do Godoviča, nato pa nazaj do Vrhnike in Borovnice ter Podpeči in, jasno, Rakitna (moram povedati, da nekajkrat gor-dol?!  :blush: ).

Si se na cesti idrija-logatec ustavil ob desnem robu ceste in hodil 5m stran od prasičke z mobitelom na ušesih?

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

:: vikend ::

relacija postelja-wc-kuhinja-postelja (nekajkrat gor, dol)

sesuti hrbtenici se je pridružil še vnet živec na desni nogi, pa smo se skupaj drajsali po stanovanju..

prelazi odprti, poti suhe in brez peska..

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In res, v petek sem ob 15:00 uri odrinil od doma. Proti morju. V oblake.

Do Ljubljane prijetno toplo in suho. Mimo Vrhnike šel po avtocesti.

Tam na klancu zastoj, ampak se je dalo lepo mimo.

Pred menoj oblaki, vedno več oblakov.

Na Razdrtem zavil dol.

Tam pa prve kapljice. Malo kapljic, malo nič, mešano. Do Divače, potem pa že skoraj dež. Ampak trmast in len pa sem in se mi ni ljubilo zaustaviti in protidežnega navleči. Na Kozini se je kazal svetlomoder trak tam za oblaki.

Na vrhu Črnega Kala stanje oblakov tako, da nad Strunjanom ne bi smelo deževati.

Deževalo še vse do Izole, potem pa ponehalo.

Sestopil v Strunjanu, se malo pretegnil in že so priletele dežne kaplje. Sem si rekel, 5 minut počakam, če ne pa dežnega gor in hajd domov. In po petih minutah nič več dežja.

Odkosil svoje in res lepo zgleda, ko je trava sveže pokošena.

Malo pred 19. uro pogledal proti zahodu in nad Piranom velika gmota sivih oblakov, za Piranom pa bliski, ki so švigali v morje.

Na srečo bil na koncu, hitro pospravil kosilnico, se preoblekel, posejla še nekaj trave po plešah in odkokdodakal. V prvih kapljah.

Vendar, uspešno pobegnil, do CE nikjer dežja.

Pa še dve živalski:

ko peljal nazaj, med Izolo in KP, nad morjem, v višini 10 m ob cesti letel racak v moji smeri, s približno enako hitrostjo, kot jaz, tako da sem ga lahko nekaj časa opazoval, kako leti.

Druga pa na Prevojah, ali kateri je že tisti kraj, ko zapustiš na Krtini avtocesto, in se potem priključiš na cesto LJ-CE. Ko se cesta prevesi navzdol in ko sem oprezal, ali so kje za tistim vulkanizerjem na desni skriti policaji, pa mrak je tudi že bil, ko sem pogledal pred motorciklel, sem na levi strani pred prvim kolesom opazil mačka, ki je prečkal cesto. Ampak to ne, po kratki, prečni smeri, ampak počez. Mače je teklo ob kolesu, sprednjem, in nato pred menoj prečkalo mojo smer vožnje in nato izginilo ob desnem robu ceste. Jo je mačor žgal 50+ km/h. Me je tako presenetil, da niti zaviral ali plina odvzel nisem, le gledal sem ga.

Sicer vožnja nazaj suha, a razmeroma hladna. Pa še usnje je bilo vlažno.

V soboto pa skočil v MB k Rutarju fehtat za razbita steklena vratca v kopalnici.

Tam nekje opoldne šel iz CE. In poleg motoristov srečal tudi nekaj dežnih kapljic. Nič pretresljivega. V MB in na poti tja tudi ne. Nazaj pa ugotovil, da imel srečo, ker ceste bile dokaj mokre, jaz pa ne, ker me je nevihta, ali kaj je že bilo, zgrešila.

Naredil pa neumnost, ki se zaradi previdnosti dobro končala.

Ko šel nazaj, se po Slovenki Bistrici spustiš v dolino, omejitev 70 km/h, pa potem gor in potem zopet dol in potem pride križišče na ravnini. In tam se, jaz, brihta, odločil prehiteti dva avtomobila pred menoj. En zdomar z avstrijsko tablico in en Poljak pred njim. Kaj je lahko cilj Poljaka v moji blodni glavi? Morje, torej samo naravnost in nikamor drugam. Ampak pozabil, da od 1. maja lani pri nas dela že dosti SK in PL, ki so sedaj tu doma in zavijajo tudi na najbolj nemogoče stranske ceste. In res, jaz bil vzporedno z dunajskim avtom, ko Poljak dal smernik levi, da bo v križišču zavil levo. Ker neumnosti nikoli ne delam na polno, sem imel dovolj časa in dovolj malo hitrosti, da sem lahko elegantno znižal hitrost, ga pustil na levo in potem odbrzel naprej domov. Prehitevati v križišče :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si se na cesti idrija-logatec ustavil ob desnem robu ceste in hodil 5m stran od prasičke z mobitelom na ušesih?

El B.

Zna biti, ja... sem se ravno odscal, pa na hitro eno prijateljico poklical... Jebemo, a si bil ti v enem avtu z MB registracijo?! :hmm: A je bila slučajno opelica rdeča... hmmmm... hmmm....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti, ja... sem se ravno odscal, pa na hitro eno prijateljico poklical... Jebemo, a si bil ti v enem avtu z MB registracijo?!  :hmm: A je bila slučajno opelica rdeča... hmmmm... hmmm....

Tvoje oči te niso izdale, pa klonk klonk klonk je delala, ane...

Posvetilo pa se je Dašenki, ko sva bila že 500 m naprej.

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoje oči te niso izdale, pa klonk klonk klonk je delala, ane...

Posvetilo pa se je Dašenki, ko sva bila že 500 m naprej.

LP, El Barto

... peesda, pa da me nista ustavila, ko sem vaju spet prehitel?! :grrr ejejejejejjeej.... drugič OBVEZNO ustaviti, pa obrniti, pa nazaj, potem pa častim sok... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes ene 70 km po okolici, je blo fejst oblačno pa nisem upal it daleč :doze: srečal pa nisem nobenga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvih 50 km z novim Z-jem :kva2: :kva2: :kva2: .Sicer še brez izpita ampak nisem zdržal :whistle: Sex is good but...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj vzhod - Laibach - vzhod.

Asfalt Slovenske Konjice - Celje se dozdeva še bolj fkurcu kot zadnjič, drugače pa koolio. Edini dve packi: 1. gor grede zaradi naglice ni bilo cajta za Marijo, 2. ponoči nazaj malo zeblo, pa prednost so jemali. :glare:

Čeprav je kar nekaj odsekov ceste obdano z gozdom na obeh straneh, z radostjo v očeh javljam, da je vsa gozdna živad kljub nočnim uram, ko baje migrira, nepoškodovana. :yes:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem službeno skočil do Lesc :kva2: Se mi zdi, da so na gorenskem vozniki nekako bol tolerantni do motoristov, ker so se mi v glavnem kar vsi v desno odmikali. Mogoče je pa to kriva pojava mojega bikca, ki zgleda kot p.....

Lepa vožnja ni kaj :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem službeno skočil do Lesc  :kva2:  Se mi zdi, da so na gorenskem vozniki nekako bol tolerantni do motoristov, ker so se mi v glavnem kar vsi v desno odmikali. Mogoče je pa to kriva pojava mojega bikca, ki zgleda kot p.....

Lepa vožnja ni kaj  :lol:

vidu v križišču v Podvinu. :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorenci smo itak face :)hehe

Sam se pa res umikajo, zadnjic se mi je policajska astra karavan umaknila tok da sem sel po svojem pasu mimo nje..pa je bla polna crta :)

Face ni kej...

LP;Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem si kaj, da vam ne bi povedal kako sem pred kratkim 5-krat naskočil Rakitno... :blush: Srečal eno modro R6.... ki je prav tako naskakovala večkrat... :D Mati mila, med tednom je res super gor, ko ni avtov... in ne motiš tistih vikendašev v ovinku... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne z dvema prijateljema:Selnica - Radlje-Dravograd-Lavamund-Soboth (Golica)-pa po avstrijski strani do Šentilja. Lepih 150 KM. Ovinki na Golico spucani, asfalt primerno ogret, na prehuda gužva (beri ni blo avstričekov), vidli pa na vrhu kar spektakularen padec enga avstričeka z rdečo R1. Tip je zgleda sred zadnjega ovinka na vrhu (pri bifeju, tam ko je parkplac) malo preveč pohodil prednjo. Pa je odrsel skupaj motorjem čez cesto v gozd. Motor kr fejst fasal, fantu pa k sreči ni blo nič (podrsan kombinezon). :OK: :topic: :topic: Slovenci šli takoj pomagat dvigovat bike iz gozda, avstičeki pa so veselo slikali z digitalci (ne moreš verjet). Na koncu pa so še tipa z razbito R1 nasrali, da jim je poziral pri polomljenem motorju :eek: :eek: Se je pa takrat dobro naganjal en z CE reg. tablico (rdeča CBR 600.....), tak da smo najprej mislili, da je bil on. Mogoče kdo iz Motosveta? Tisti, ki boste danes gor, pazite ta zadnji ovinek, ker je verjetno še danes poln plastike (dvomim da so ga uspeli počistit). :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes LJ-vrnika-logatec-planina-postojna-senožeče-......-sečovlje-portorož. Ena pijacka, pol pa bezat po isti poti nazaj pred kapljami.. večinoma bil rahlo pred dezjem, pa tut ujelo me je.. no, na planini sm končno pobegnu in nazaj v lj, kjer je blo nakako več sonca kot na obali .)

290km, pa morem priznat da sm kr utrujen.. bo treba mal kondicijo nabrat spet :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci1973 sem skoraj 100%, da ste se vi peljali mimo bencinske v Šempetru ob 10.25

Škoda, da se niste ustavili, ker sem 5 min kasneje izvedel, da bo pjoter zatajil in bi šel z vami. Ampak nič zato. Vseeno sem se imel :OK: .... sem šel malo splužit Marijo :kva2: , pa spoznal sem motobaby, Motomaniac-a, eliminator-ja. Skratka super je blo :P .

PS1 Motomaniac hvala ti za kavo :)

PS2 Motobaby ti se pa s tem husotom prekleto dobro pelješ. Kaj bo šele, ko boš imela za sabo kakih 30kkm :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... Vseeno sem se imel  :OK:  .... sem šel malo splužit Marijo  :kva2:  , pa spoznal sem motobaby, Motomaniac-a, eliminator-ja. Skratka super je blo  :P . 

PS1 Motomaniac hvala ti za kavo  :)

PS2 Motobaby ti se pa s tem husotom prekleto dobro pelješ. Kaj bo šele, ko boš imela za sabo kakih 30kkm  :kva2:

Lepo te je bilo spoznat, pa Eliminatorja tudi (čeprav zelo na hitro).

@PS1: pa še kdaj .)

@PS2: thanks :blush:

MIdva pa sva danes naredila cca 200 km in sicer relacija:

Višnja Gora - Bogenšperk - Litija - Trbovlje - Marija Reka (2x) in nazaj do Šmartnega pri Litiji in še ovinek do Trebeljevega - nato pa nazaj proti Bogenšperku, nato na kosilo k Japu in domov počivat.

Skratka: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!