Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj 2005


Brrrm

Priporočene objave

Ko si se ti uspel na parkplacu ustavit, smo mi lih šli. Trije z MB reg. (Aprilia Falco, Honda hornet in Yamaha fazer). Malo pred tem pa smo onega avstričeka ven iz grabna dvigovali. Ja če ovinka ne poznaš, zna bit kar zajeban. Se je že zgodlo, da je šlo za dlako, ko si je tip sredi ovinka naenkrat premislil in brez žmigavca zavil levo na parkplac, pa je direktnega po bremzi vžgal. Sicer ne nardim tolk KM na Golici kot ti, sem pa kar pogosto(enkrat na teden-pa rajši med tednom, ko ni žandarjev) zgoraj. Jep, mogoče pa se res kdaj srečamo in kako rečemo. LP :yea1:  :yea2:

Mislim, da se vas spomnim...smo se pozdravli, preden ste odrinli... Drugače pa unga za R1 nisem opazil. A je bil mogoče mal starejši tipo z 04 rdečo R1. K ta tipo ga pele :worship: :worship: in mi je mal čudn, da bi ga un kej usral. Dober, da je bla polomlena sam plastika... moped bo že poštimu :whistle:

Glede policajev pa paste na unem tahitrem delu Golice. Na tapočasnem spodnjem delu sem v celi moji karieri srečal samo enkrat radar pa še to čisto spodaj na unem prvem levem ovinku. Drugače pa itak taspodni del furam po omejitvah kolker se le da. Sej ni treba bit hiter, da bi bi užival na Golici.

Naslednič me kr porufite, k nemško sploh ne obvladam in sem tam gor k en japek in ponavad kr sam, če ni kakih kolegov zrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čež vikend sem obiskal slovensko primorje MB - Portorož - MB ( so kolegi doli naredili en dober piknik) .... je kar sedel po dobri MotoGp dirki :OK:... Drugače v Portorožu cela norišnica zaradi Internautike... V soboto sem imel z vremenom kar srečo ( ko sem parkiral v Portorožu se je vlilo kot iz škafa ) Srečal sem mali milion motoristov ( tudi na ridah jih je blo kar nekaj )... Moram pa skur.. tri motoriste, ki me pred Črnim kalom sploh niso opozorili na radar !! :eek: :nono: :( :angry: :fight2: :fight1: :hmm: .... HVALA PLAVEMU GOLFU, ki mi je blendal kot nor :OK: :yea1:

Pot nazaj pa en sam dež, od Postojne naprej, v taki in drugačni obliki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ovinek je bolj nevaren, da ti kdo ne vzame prednosti, ko si sredi ovinka na kolenu.

cist tko informativno za vse:

za enosledna vozila je iz strani lavamünd (koroska stran) od ca. cetrtega ovinka do table "willkommen in der steiermark" (ca. 2 km za parkiriscem zgoraj) omejitev 70.

predvsem bi vsem dirkacem in takim z ambicijami priporocal se vsaj mimo parkirisca zgoraj in mimo tiste gostilnice na ca. tretini poti navzgor se vsaj okvirno drzati omejitev, ker jih je ze nekaj fasalo na racun wannabe-racerjev.

ergo ti zgoraj noben ne vzame prednosti (katere BTW nimas, ce nekdo pred teboj zavija levo na parkirisce), ce ti pripizdis ko sneta skira in nimas casa gledati. zaradi takih primerkov vem za tri tezko poskodovane ravno pri parkiriscu zgoraj. :BUA:

in zaradi takega pocetja tudi obstaja omejitev 70 km/h SAMO ZA ENOSLEDNA VOZILA na koroski strani.

malo vec z glavo voziti in ne samo z jajci ne bi nobenemu skodilo.

drugace sem uspesno ovinkaril med dezevnimi oblaki. gregs, tvoje zelje ocitno vec kot delujejo, ergo bi te tudi v bodoce prosil, da zines kaksno dobro besedo "tam zgoraj" se zame. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se vas spomnim...smo se pozdravli, preden ste odrinli... Drugače pa unga za R1 nisem opazil. A je bil mogoče mal starejši tipo z 04 rdečo R1. K ta tipo ga pele  :worship:  :worship: in mi je mal čudn, da bi ga un kej usral. Dober, da je bla polomlena sam plastika... moped bo že poštimu  :whistle:

Glede policajev pa paste na unem tahitrem delu Golice. Na tapočasnem spodnjem delu sem v celi moji karieri srečal samo enkrat radar pa še to čisto spodaj na unem prvem levem ovinku. Drugače pa itak taspodni del furam po omejitvah kolker se le da. Sej ni treba bit hiter, da bi bi užival na Golici.

Naslednič me kr porufite, k nemško sploh ne obvladam in sem tam gor k en japek in ponavad kr sam, če ni kakih kolegov zrov.

Ta, ki je padel je imel R1 mislim da letnik 2001 (rdečo-belo), tega pa ki ti misliš pa je star cca 60 let, ima pa bordo rdečo metal letnik 2003. Ta pa res odpele Golico za 5. Sem bil enkrat ful presenečen, ko je dal dol čelado (sn mislil da bo en pubec - pa je bil deda bolj za leder hoze :OK: :OK: ).
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cist tko informativno za vse:

za enosledna vozila je iz strani lavamünd (koroska stran) od ca. cetrtega ovinka do table "willkommen in der steiermark" (ca. 2 km za parkiriscem zgoraj) omejitev 70.

predvsem bi vsem dirkacem in takim z ambicijami priporocal se vsaj mimo parkirisca zgoraj in mimo tiste gostilnice na ca. tretini poti navzgor se vsaj okvirno drzati omejitev, ker jih je ze nekaj fasalo na racun wannabe-racerjev.

ergo ti zgoraj noben ne vzame prednosti (katere BTW nimas, ce nekdo pred teboj zavija levo na parkirisce), ce ti pripizdis ko sneta skira in nimas casa gledati. zaradi takih primerkov vem za tri tezko poskodovane ravno pri parkiriscu zgoraj. :BUA:

in zaradi takega pocetja tudi obstaja omejitev 70 km/h SAMO ZA ENOSLEDNA VOZILA na koroski strani.

malo vec z glavo voziti in ne samo z jajci ne bi nobenemu skodilo.

drugace sem uspesno ovinkaril med dezevnimi oblaki. gregs, tvoje zelje ocitno vec kot delujejo, ergo bi te tudi v bodoce prosil, da zines kaksno dobro besedo "tam zgoraj" se zame. :)

Glej, sam se glih nimam za nekega kolenčkarja. Čist lepo pri zmerni hitrosti odpelješ ovinek, pred tabo tip, ki prav tako ne daje nobenih znakov za kakšno pizdarijo. Nato na sredi ovinka pogled v levo (kao neki kolegi), pa že bremza (ful; da ga je skoraj preko zabrisalo) pa kr brez da preveri, če ga kdo piči dol proti Lavamundu, zavije levo..........ni dobro, pa ga nisem žgal, ker če ga bi bi ga 100% guznu.... :nono: :nono: Je pa blo na knap.... :yea1: :yea1: :yea1:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, včeraj prevozil od vikenda, pa do Ljubljane(avto aktiv) šli na Jezersko, Pavličevo sedlo, g. grad, Črnivec, Kamnik in nazaj do Ljubljane (MAKSI) pol pa nazaj do Celja. Do doma me je pralo, ko sam :devil: Od Trojan do Celja pa kot, da se je odtrgal oblak. :SS Bilo je fajn :yea2: družba tudi  :004

Kilometrov spljoh ne štejem :lol1:

res je, bilo je fajn... sicer zaradi dežja nekoliko bolj počasi, a mi je kar pasalo..... družba petka :004 :004 :004 in Fishermanu enega :004 in bi se še kar vozila, čeprav je deževalo......... tokrat me dež sploh ni motil .) samo fjakanje po zicu naprej in nazaj je bilo občasno malo moteče....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ergo ti zgoraj noben ne vzame prednosti (katere BTW nimas, ce nekdo pred teboj zavija levo na parkirisce), ce ti pripizdis ko sneta skira in nimas casa gledati. zaradi takih primerkov vem za tri tezko poskodovane ravno pri parkiriscu zgoraj. :BUA:

in zaradi takega pocetja tudi obstaja omejitev 70 km/h SAMO ZA ENOSLEDNA VOZILA na koroski strani.

malo vec z glavo voziti in ne samo z jajci ne bi nobenemu skodilo.

Sej sem vedu, da bodo padale pripombe ampak samo tolko glede dirkacev ne mislim razglablat. Sam se imam za skrbnega voznika in vozim varno kjerkoli in kadarkoli se le da. Vsi delamo napake zatorej prosim ne obsojate česar ne veste. Res je, da je omejitev 70 in se je tudi poskušam držati. Če ne verjamete lahko odpeljemo skupaj. Elegantno iz ovinka v ovinek, pa še bremzat ne bo treba :)

Glede unega zgornjega ovinka, če mene vprašaš je tudi 70 km/h preveč. Lahko potrdijo tudi očividci, da v ovinek nisem prletu več kot 60km/h (čeprav se ga da zelo lepo odpeljati z enkrat večjo hitrostjo) in ponavad se zapelem globoko v ovinek in šele nato, ko se prepričam položim in odpelam. Nobene znanosti. Vsekakor je nevarna zadeva, ker je možen izvoz na cesto na obeh delih ovinka (začetek/konec ovinka) in na to je treba bit precej pozoren. Sej motoristi itak potegnejo, se pa najde kakši z avtom, k mu ni glih jasno kaj se dogaja in tudi z 70km/h ti takrat težko koristi...mogoče 40km/h. Kot sem rekel, ponavadi ne vozim tega ovinka, pač sem mel dan in sem odpelal še tega...da se razumemo v območju omejitve.

p.s. Ni edini ovinek, ki je nevaren. Kot si rekel z glavo!! Moja pripomba je bila samo na zgornji ovinek, ker je zelo mamljiv ampak od vseh najbolj nevaren. Vsaj po moji presoji. Marsikoga zanese in odfura krivino na polno, kar pa ni pametno.

Tolko o mojem opažanju na Golici. Pazite nase in furajte v mejah normale in svojih sposobnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem vedu, da bodo padale pripombe ampak samo tolko glede dirkacev ne mislim razglablat. Sam se imam za skrbnega voznika in vozim varno kjerkoli in kadarkoli se le da. Vsi delamo napake zatorej prosim ne obsojate česar ne veste. Res je, da je omejitev 70 in se je tudi poskušam držati. Če ne verjamete lahko odpeljemo skupaj. Elegantno iz ovinka v ovinek, pa še bremzat ne bo treba :)

Glede unega zgornjega ovinka, če mene vprašaš je tudi 70 km/h preveč. Lahko potrdijo tudi očividci, da v ovinek nisem prletu več kot 60km/h  (čeprav se ga da zelo lepo odpeljati z enkrat večjo hitrostjo) in ponavad se zapelem globoko v ovinek in šele nato, ko se prepričam položim in odpelam. Nobene znanosti. Vsekakor je nevarna zadeva, ker je možen izvoz na cesto na obeh delih ovinka (začetek/konec ovinka) in na to je treba bit precej pozoren. Sej motoristi itak potegnejo, se pa najde kakši z avtom, k mu ni glih jasno kaj se dogaja in tudi z 70km/h ti takrat težko koristi...mogoče 40km/h. Kot sem rekel, ponavadi ne vozim tega ovinka, pač sem mel dan in sem odpelal še tega...da se razumemo v območju omejitve.

p.s. Ni edini ovinek, ki je nevaren. Kot si rekel z glavo!! Moja pripomba je bila samo na zgornji ovinek, ker je zelo mamljiv ampak od vseh najbolj nevaren. Vsaj po moji presoji. Marsikoga zanese in odfura krivino na polno, kar pa ni pametno.

Tolko o mojem opažanju na Golici. Pazite nase in furajte v mejah normale in svojih sposobnosti.

:worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta, ki je padel je imel R1 mislim da letnik 2001 (rdečo-belo), tega pa ki ti misliš pa je star cca 60 let, ima pa bordo rdečo metal letnik 2003. Ta pa res odpele Golico za 5. Sem bil enkrat ful presenečen, ko je dal dol čelado (sn mislil da bo en pubec - pa je bil deda bolj za leder hoze :OK:  :OK: ).

yep, misliva istega... tipo je car... Baje fura neko Avstijsko prvenstvo ampak to sem zvedu tko iz govoric in ni preverjena informacija. Prav ta tipo je razlog, da Golice ne furam več na hitrost ampak za užitek in tudi z elegantno zmerno vožnjo lahko lepo polagaš krivine, tudi do kolena, če treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yep, misliva istega... tipo je car... Baje fura neko Avstijsko prvenstvo ampak to sem zvedu tko iz govoric in ni preverjena informacija. Prav ta tipo je razlog, da Golice ne furam več na hitrost ampak za užitek in tudi z elegantno zmerno vožnjo lahko lepo polagaš krivine, tudi do kolena, če treba.

Ja, se dedku vidi, da je res moral dirkat, saj dela z motorjem ful na "easy". Nobene matrarije ni videt. Sploh pa pri teh letih :worship: :worship: Sva ga lani skup pičila proti vrhu ( s tem, da ga jaz nisem videl odzadaj). Občutek sem imel, da mi gre ful dobro v ovinke, nakar tip poblenda, me prehiti, nato pa sem ga enih par ovinkov sledil, tako da sem videl, da res obvlada (sam sem se pa kar skuliral). Sva zgoraj par vljudnostnih rekla, pa je ded rekel, da gre počasi v penzijo, dnevno pa Golico odpelje vsaj 4 x gor in dol. :yea2: :yea1:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta tip mi je enkrat pokazal vse radar pozicije :OK: :OK: res vozi eleganto in sploh ne bremza..... lepo tekoče in v ovinkih precej hitro

Popravljeno . Popravil IBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Moram pa skur.. tri motoriste, ki me pred Črnim kalom sploh niso opozorili na radar !! :eek:  :nono:  :(  :angry:  :fight2:    :fight1:  :hmm: .... HVALA PLAVEMU GOLFU, ki mi je blendal kot nor  :OK:  :yea1: 

so bli slučajno ravno na "oddihu" ob tisti klopci na sredi klanca ? če misliš nanje, smo tudi mi šli mimo njih, še več, celo pozdravli smo se, pa ni blo ne duha ne sluha o kakšni potezi za upočasnitev B)

zgoraj sva uletela v ovinek po drugem prehitevalnem pasu in zagledala policaja, ki je "udano" spustil liziko

tolko kot sem se takrat nasmejala, se še nisem nikoli .. filmski prizor, res :afro1:

drugače pa je čisto možno, da so takrat policaji šele prišli in ti motoristi niso vedeli, da so tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem jih srečal med vožnjo enih 500m pred radarjem.... za nijimi pa rešitelj v Golfu ....

Bolha sta dobro prišla skoz ( finančno mislim ) ? glede na to da si se smejala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sta dobro prišla skoz ( finančno mislim ) ? glede na to da si se smejala!

ma ne.. so bli ta "fajn" plavčki :OK:

nas ni ustavil (ali pa le utegnil ustaviti) in ravno zaradi tega mi je bila sitacija tako smešna ^_^

poleg tega takrat še niso merili z radarjem (očitno sva prišla ravno ko so dospeli na plac X :devil: ), 10 minut zatem ko sva se vračala pa so že veselo paradirali z njihovo igračko :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: sreda, 18. maj 2005 ::

relacija dom-ulica kozjanskega odreda-cesta na kmetijsko šolo-ulica tonče čečeve

one way ticket, nepozaben 1 kilometer vožnje. na koncu ceste kozjanskega odreda pri odcepu za akvonij okoli 200g peska. brez policajev, brez kritičnih situacij

prevod: kravca je šla k lokalnemu vulkanizerju in bo danes dobila nove metzelerke Z6 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: četrtek, 19. maj 2005 ::

vulkanizer-celje(XXXkava)-šentjur

:: petek, 20. maj 2005 ::

šentjur-MB :naughty:

popoldne me čaka testni BMW K1200S :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popoldne me čaka testni BMW K1200S :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štartal iz Kranja proti Kamniku.... tuhinjska... marija reka. Sem moral it pogledat, ker je baje moderna - zame pa deviška. Ovinki so slabo pregledni, tudi "luža" peska se kje najde. Dobro je to, da je ovinkov veliko. Slabo pa to, da si jih ne moreš kar v eni furi že napamet naučit. Spustu sem se naprej v Trbovlje, kjer cesta ni primerljiva s tisto iz celjske strani. Naprej do Litije, Ljubljana, Ig in druga cvetka dneva - rakitna. Prvič bil gor! Zanimiv prihod do "the ceste". Ko že misliš, da si zašel na še eno poljsko pot, se kar naenkrat odpre super cesta! Imel sem namen iti dalje do Cerknice. Uf.... :fight2: ... kva sem pa jest cviknu! Noben mi ni povedal, da je tam naprej makadam :glare: . Ravno gledam jezero na levi strani in malo navijem gas.... pogledam spet naprej.... hudo!!!! priletel na makam in to celo v ovinek na makadamu! :blink: .... Pomoje letos še nisem bil tolk bliz dričanja po riti. Ker sem vztrajen, sem se pač podal naprej s čisto novimi 208RR gumami (spredi in zadi). Sicer ne vem, če razgretim gumam makadam res kaj škodi, sam prav dobr pa sigurn ni! :hmm: Na drugi strani proti Cerknici se je spet odprla kar lepa cesta, le kamenje po ovinkih me je držalo nazaj. Videl pa kar lepe enosledne črte po ovinkih od zalaganja drugih. :nono: ... Tretja cvetka, definitivno zame še vedno najboljša... kačje ride. Nisem ravno štel... samo pomoje je bil faktor 10x. Nazaj domov čez Ljubljano. Bil 4x na pumpi! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v Kocini na guzzistih... fletkan. Nazaj grede žal avtocesta.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja tura:

MB - Dravograd - Iverčko jezero - Črna na Koroškem - Šoštanj - Dobrna - Vojnik - Maribor. Samo 200 km.

post-2208-1116713881_thumb.jpg

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesto na Jezersko so končno popravili, tako da je sedaj povsod asfalt

:blink: Kje si ti videl asfalt?! Cesta je že nekaj let f'qrcu, na vsake toliko časa naredijo nekaj novih lepih zaplat, vmes pa nasujejo malo asfalta v luknje... cela cesta je ena sama podrtija, edijo od Jezerskega do Jezerskega vrha je v redu... pa seveda potem na avstrijsko stran... :OK: ...čeprav je zgornji del sf**an, ker so preplastili z enim usranih asfaltom... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni da bi vam govoril, kako sva z Ar-om naredila 380 km, preštemljala tri babe... pardon, mislim ženske.. pardon, mislim moram kar našteti: Jezersknico, Golico in Marijo Rečno... :yea2: Vsako večkrat, čeprav na žalost Marijo najmanjkrat :( Spotoma sva se nazaj grede ustavila še na Jančah, da sva pozdravila prisotne SR-je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!