Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj 2005


Brrrm

Priporočene objave

Današnja mokra/mrzla/gozdna prva fura s pomarančo...

1. Priprave :eek:

gr1ZlT4x8khW9Sf9.jpg

2. Pa kje je ta "ler" :hmm:

kzMSwhX1AizGGZ8P.jpg

3. Evo jo prva :OK:

TmZJaTz6y9OWcpHj.jpg

Lp,Chris

Popravljeno . Popravil chris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S sodelavcem Borisom, danes odpeljala eno krajšo furo, in sicer Lj - Logatec - Laze - Rakek (kavica v bifeju pri žel. prehodu...Sande nism sreču :P ) - Cerknica - Ribnica - Lj.

Kratkih 127 a sladkih km...

post-870-1122135027_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S sodelavcem Borisom, danes odpeljala eno krajšo furo, in sicer Lj - Logatec - Laze - Rakek (kavica v bifeju pri žel. prehodu...Sande nism sreču :P  ) - Cerknica - Ribnica - Lj.

Kratkih 127 a sladkih km...

sanda je mela roštiljado doma do 5h zutri,škoda k sta bla sam 700metrov stran pa nista zavohala,bi bla dobrodošla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

ali se je kdo že peljal čez ta nov mejni prehgod v istro mislim da je prelog kje se sploh gre hvala in l.p. janih :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

ali se je kdo že peljal čez ta nov mejni prehgod v istro mislim da je prelog kje se sploh gre hvala in l.p. janih :?  :?

živjo

se opravičujem ni prelog ampak je podgorje l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kopanje v Ankaranu. Iz dezele Cvetja v jeseni tja in nazaj, zjutraj cesta prazna in mokra popoldan pa :OK:

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabih 200km po gorenjski proti jesenicam po stari cesti :yes:

Spotoma zapeljal cagivo mito od sestringa fanta... baje ma 23kW.. sm bil kr presenecen - sm prcakoval bolj zamorjeno 125 masinco ampak kr lepo gre :OK:

Planirana kavica v kranjski gori je blo odpovedana.. ma je blo vseeno fajn :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hooray: Letu do Črnivca pa nazaj :) Velik kolesarjev je na cesti , tako , da je treba bit pozoren :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvorišče blizu Bleda - Ljubljana - Brezovica - Vrhnika - Godovič - Most na Soči - mimo Jazbeca - Predil - Rateče - nazaj na dvorišče.

Enih 300 km, sama uživancijaaaaaaaaaaaaaa :kva2: :kva2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabih 200km po gorenjski proti jesenicam po stari cesti :yes:

Spotoma zapeljal cagivo mito od sestringa fanta... baje ma 23kW.. sm bil kr presenecen  - sm prcakoval bolj zamorjeno 125 masinco ampak kr lepo gre  :OK:

Planirana kavica v kranjski gori je blo odpovedana.. ma je blo vseeno fajn  :yea2:

A tja si sel... Videla sva se pa na Trzaski, ce mogoce nisi pogruntal, da sem jaz.

Drugace pa moja fura danes zjutraj od Murskega sredisca cez Lendavo do Ljubljane, nato pa kako uro po prihodu v Lj. preko Logatca, Unca, Blok do Sodrazice po mojo najljubso in nazaj v Ljubljano.. (po prigrizku pri kandidatki za tasco)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tja si sel... Videla sva se pa na Trzaski, ce mogoce nisi pogruntal, da sem jaz.

Sm vidu nalepke in cahn, sam nism vedu kdo od vasih je bil :oops:

Sm lih mislu vprasat v FS debati.. pa si me prehitu tlele :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radovljica - Umag - Radovljica - nekaj čez 400 km

Nekaj postankov za pretegovanje, kavico ali tri, skok v toplo morje, vreme super (brez oblačka), pa spet nazaj domov. Ride med osmo in deveto že zapuščene...

Super vožnja, samo škoda, ker je bilo vse skupaj natrpano v enem dnevu... Drugič gremo za čez vikend :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja včerajšnja furca ("kar nekam v tri krasne" - sestradanavožnjepress) je bila dolga skoraj 7 ur (z nekaj krajšimi postanki) = 460 km & "močna" 6 l/100 - se pravi, da je blo bolj na KK ;) :D ...

približno: Lj - Kočevje - Dvor - Semič - Metlika - NM - Šentjernej - Krško - Sevnica - Hrastnik - Trbovlje - Prebold - Mozirje - Črnivec - Kamnik - Vodice - Šk. Loka - Žiri - Vrhnika - Lj.

Vtisi?

Slovenija je videti (sploh po deželi) zapuščena - dopusti time :? ... vsepovsod je kar nekaj peska na cestah in dvakrat mi je kar pošteno odneslo rit :kva2: ... na Mariji Reki me je v enem ovinku skoraj snel en dirkač ... huuh, fantje, ne vem noooo :hmm: :nono: :P ... aja, pa števc na Rdečmu Levu se je obrnu krepko čez 65k ... pa mal sem seštevala, da sem s to vožnjo porabila cel kup dnarja (čeprav ob tem nisem dobila nč za jest) - pa kaj!!! :wub: ... blo je B) B) - zdej sem lahko za en cajt pomirjena ... no ja, vsaj do danes popoldne, ko/če me bo spet zagrabilo. :yea1:

:)

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v petek popoldan iz Lj - Kočevje -Delnice ( rahel dež)- Crikvenica- naprej z Babarogami in soncem obsijani preko Žute kapele- Šibenik (AC-rahel dolgčas) do Trogirja in Kaštela ! Povratek v nedeljo po stari magistralki :OK: Split - Sinj - Knin -Slunj-Karlovac-Metlika-Novo mesto-LJ ! Okrog 1000 km :hmm: - je še zmeraj števec zajla pokvarjena !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jadranska magitrala 2005, poštemplana

:: 15. julij 2005 ::

ponikva-vransko-ljubljana-postojna-rijeka-paklenica-benkovac-murter

prvi sprehod do morja, zaradi AC fenomenalno spraznjena severna jadranska magistrala (čeprav se gostinci pritožujejo in grozijo z odhodom na dopust).

murter izredno poseljen, tudi v kampu.

jutranja idila v kampu post-685-1122283091_thumb.jpg

:: 16. julij 2005 ::

plaža in lokalno drajsanje po otoku (skok do tisnega)

:: 17. julij 2005 ::

murter-šibenik-slapovi krke-split-makarska

v makarski v edinem (!) kampu naletel na eno staro lastnico kampa, ki bi dala vse, samo da ne bi imela motoristov v kampu (pa pravit čete galamu), itd.

prepričal sebe in svoj ego ter ostal. simpatično, sploh pokrajina ob začetku makarske rivijere.

:: 18. julij 2005 ::

makarska-podgora-makarska.

lokalni sprehod, obiskat letujoče sorodnike.

:: 19. julij 2005 ::

makarska-dubrovnik-mlini

v dubrovniku pred (pre)dragim kampom srečal SiMa in njegovo vege polovico, ki rada je bureke, ki se dimijo v mesenem dimu.

skupaj zakampirali v mlinih, kjer nas dvakrat ni izučilo, da je pet litrov pira premalo. francozi.

SiM in SiMGirl, hvala za dobro družbo in lokalni prijateljici za odlično informacijo o kampu (priporočam)!

kraj zločina post-685-1122283399_thumb.jpg

:: 20. julij 2005 ::

mlini-herceg novi-boka kotorska-budva

se podpišem pod pervyjev post o krščenih dolgih nogah na budvi, drugače pa mi ni simpatičen kraj. črnogorska ibiza, v pravem pomenu kombinacije.

pokrajina boke kotorske pa uhuhuhu. fantastika.

špil se meče v vodo post-685-1122283491_thumb.jpg

:: 21. julij 2005 ::

mlini-dubrovnik-mlini

dubrovnik fantastičen, vendar verjetno tam nekje okoli oktobra. katastrofa od organiziranih čeških skupin s prepotentnimi osivelimi debelimi češkimi vodiči.

:: 22. julij 2005 ::

mlini-split-kaštela (MK Sjene - 2nd Shadow Days)

odličen zbor, srečal celo marijo (pa ne reko) motosvetovcev (RudeBoy, Volk, S57QC (Dane), pa neki mariborsko-ljubljanski HOGovci, kranjčani so imeli svoj tabor, itd.) več v drugi temi, zbor za desetko razen nekaj lokalnih idiotov..

riba na planinskem domu na eni gori nad Splitom, kamor so nas peljali na panoramsko vožnjo:post-685-1122283746_thumb.jpg

:: 23. julij 2005 ::

Split-AC-zagreb-ponikva

zaradi rahlega upada morale po nočni nevihti in boleče riti je padla odločitev o potovanju po AC. fantastika, razen dejstva, da še nista dva predora odprta in poteka promet po njih v sosedjem predoru (ena kolona 7km, druga 11km)+zastoji na cestninskih. za modepiste ni probljema sploh, za avtomobiliste verjetno huda nočna mora..

______________________________________________

vse skupaj 2200 km, sončnih razen pranja po AC na poti domov.

brati hrvati večinoma izredno prijazni (razen makarske tete in prbitega zagrebškega strica, ki mi je v kašteli jebal mater piranskozalivsko, a so ga brati hrvati pravočasno umirili)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P Petek, 15.7.:

Ob cca 17-ih plačilo mojga novega kupa plastike in prevzem le-tega. Okrog 19-ih prihod Decafa. Kavica, smuk v bojno opremo in testiranje mopeda. Testira ga tudi ati in ugotovitve poda z »divji je«. :OK: Mokra krpa in odstranitev večjega mrčesa. (vsaj prvi dan naj zgleda čist.) .) Sledi večerja in krajša debata o tem, kaj naslednji dan vzeti na dopust. :hmm: Spanje. Ugotovitev dneva: ok, ni kawasaki, je pa končno spet motor pri bajti. :ninja: - greenninja je modra..

Sobota, 16.7.:

Zjutraj vstala malo pozneje kot planirano. :zzz: Spakirala in šla. Decaf malo grdo pogledal, ko se v nahrbtnik dobil moje visokopetne šuhe. :P Zajahava in odrineva. Od Spodnje Ščavnice do Lenarta ploha. Postojanka v Celju pri Xxx-ih na kavici, skok do Velenja in do Ljubljane. Kavica. Pičiva proti Postojni. Planina- ni policajev.. Malo naprej- so. Hecna možakarja, duhovita, pa nič nista napisala. Plus točke za modre! Kavica. Črni Kal – Buzet. Hrvatje so se odločili asfaltirat - makedam. Grdi pogled Decafa, ki je pomenil – NIKOLI več te ne poslušam. :slap: Hi, hi.. Vročina za umret. Kamp Valkanela. Parkiranje. Pir. Hrana. Spanje. Ugotovitev dneva: yamaha žre več benza kot kawasaki. Minus yamahi.

Nedelja, 17.7.:

Motorja parkirana. Poležavanje na plaži, kopanje, branje- Decaf moto revije, jaz rumeno tiskovne čenče za babe. Zvečer obisk kamerada z Griž v kampu, pir. Tv, hrana, spanje. Ugotovitev dneva: Lepo je. :)

Ponedeljek, 18.7.:

Ugotovitev dneva: nič sonca zame! Decaf skoči do Kopra po pijačo. Ali je pa bilo to v torek? Pijača, spanje, hrana, tv. Prevoženi kilometri: Decaf- čez 150, jaz ene km in pol- do trgovine. :whistle:

Torek- Sreda- Četrtek, 19.- 21.7.:

Krajše vožnje (kavica predvsem), lenarjenje, plaža- senca, hrana, pijača, spanje. Ugotovitev dneva: ufff je lepo, brezskrbno.. Damn, je res že četrtek?!? :glare:

Petek, 22.7.:

Plaža, namakanje, počitek, večerja v Poreču- qrc, to je bilo menda v četrtek!?! Ni važno- lagan turistički život vglavnem.. Debata o tem kdaj greva domov. :cry: Ugotovitev dneva: jutri domov!?! Neee… Spanje. (ponoči nevihta.)

Sobota, 23.7.:

Pospravljanje, natovarjanje, via Slovenija. Sreča, da sva na mopedih da greva mimo gneče na carini, ubijalska vročina do Kozine. Tam se ohladi, kaže na dež, vendar vseeno suha prispeva v bližino Celja, kjer spijeva kavico in v Velenju parkirava. Decaf nič utrujen, jaz pa malo- od lakote. Vesela, da sva varno prispela na grobo spucava motorje in odideva po nakupih in po hrano. Z avtom. Ugotovitev dneva: fertik lušno. :( Dilema dneva- moja: a so moji čevlji čiiistooo slučajno ostali na morju? Dilema dneva Decaf-ova: sem mu skrila v omari najljubšo srajco? :hmm: Povzetek dilem: nujno morava čimprej nazaj.. :OK:

Nedelja, 24.7.:

Decaf ostane v Velenju, jaz okrog 11-e odrinem proti Murski.. Ugotovitev dneva: Lep teden, ampak- jutri delat?!? :BUA:

Povzetek dopusta: lepo je imeti motor. :) ..pa če tudi ni kawasaki.. :yes:

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Ojla ! :OK:

Spet en mali krog : Mb - Lj - Kr - Jezersko - preko A - Prevalje - Dravograd - Golica - leutscah - Jurij in sevda Mb !!

Pa še zelo lep dan je bil - nič kaj dosti motoristov na cesti ???

Iz Železne kaple proti Pliberku je pred mano vozi en A domorodc z VN800 Classic - pa je mislil , da je car na cesti - nikakor me ni pustil , da bi ga prehitel - jaz na levi pas da ga prehitim - ON na levi pas , da mi zablokira pot !! - potem malo nategovanja levo in desno po cesti - potem pa mi ga je vse eno uspelo prelisičiti in odrvrl sem naprej proti Golici , ki je bila danes zelo prazna .

Skratka bilo je super :yea2:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOLOMITI ŠVICA FRANCIJA

1.dan

Šentjur pri celju-Kamnik-MP Rateče-Pso di Mauria-Pso di Falzarego-Pso di Compologno-Pso di Gardena-Bolzano-Ora

Vožnja je potekala po poti ki je večini tukaj poznana .Kljub grožnji temnih

oblakov ki so se ovijali okoli znamenite Marmolade sva v kamp kjer sva že stalna

gosta prispela suha.

2.dan

Ora-Pso Tonale-Pso Dell Aprika-Tirano-Pso Bernina-Pso Julier-Thusis

Čeprav je ponoči grmelo se je pričel lep dan.Še pozdrav lastniku kampa in veselo

proti Švici.V Tiranu dotočim gorivo ne vem ali bi magna lahko imela še manjši rezervoar

ena izmed znamenitosti ob cesti so bile tudi bencinske črpalke

Po mejni kontroli dokumentov prevoziva prvi prelaz v Švici in nadaljujeva proti Thusisu

kjer pa sva že morala iskati kamp

3.dan

Thusis-Flims-Disentis-Oberalppass-Furkapas-Brig-Sion-Martigny

Ko sva zjutraj štartala je bilo vreme še obetajoče Furkapas pa je bil ves ovit v oblake

tako da sva ves dan bežala pred dežjem in vedrila

Ko sva v Martigniyu postavila šotor se je ulilo in deževalo je do jutra

4.dan

Martigny-Forclaz-Col des Montes-Megeve-Flumet-Roselend-Val d isere-Col de iseran

Modane

To je bil eden najlepših dni na tej relaciji po vremenu in okolici tu se pričnejo prelazi kjer potekajo kolesarske dirke po Franciji ,nebo je bilo brez oblakov in vidljivost odlična

prehitro je minil dan prespala sva v lepem kampu ob vznožju gradov

5.dan

Modane-Col-du Galibier-Briancon-Savines le lac-Col de mauvre-Digne-Castelane

Gorges du verdon

če je bil včeraj najlepši dan se je danes prelevil vnajtežjega kar se tiče vročine kanjon

verdon je vrel od vročine je moja rekla nikoli več

6.dan

Verdon-Monako-Genova-Verona-Gorica-Šentjur pri celju

Ker je bila prejšnji dan neznosna vročina in tudi ta dan ni bilo za pričakovat kaj drugega sva se odločila da odideva proti domu,res je pred nama bilo 1000Km

vročina termometer v okolici verone je kazal 36 stopinj

Ker pa moram pogosto dolivat gorivo je bilo tudi počitka dovolj.Domov sva prispela okoli 22.00 ure

Na koncu moram povedat da sem pot planiral po potopisu MK VIHARNIKI in mi ni žal

ker je omenjena pot lepa kot so verjetno tudi ostale ki vodijo po alpah sosednji držav

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@zlati: Koliko eurov te je koštal tale izlet?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@zlati: Koliko eurov te je koštal tale izlet?

ta izlet meje koštal okoli 300 evrov kampi,gorivo,cestnine

hrane ne štejem ker si jo sam pripravljam

lp zlati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj pa padla ena vroča turca 270km relacija rakek-žabarija-vodice-komenda-škoflca-grosuple-ivančna gorica-žužemberk-dvor-kočevje-sodražica-cerknica-rakek :OK: z ogledom izvira krke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČETRTEK 28.07 2005

Dan se je začel z jutranjo meglo kot jeseni le temperatura je dala vedeti da bo še vroč dan tudi po vremenski napovedi.

Ker pa je dopust treba iskoristiti do kraja sem od doma štartal okoli devete ure v smeri

Krajnske gore ,po dolivanju goriva in pijači pa preko Korenskega sedla v Avstrijo nato

pa levo v smeri Nasfeldpasa .Tudi tukaj je že prevroče, zato pa v dolino in v smeri

Trbiža preko prelaza Predel v dolino Trente in na Vršič.

Ko se peljem proti Kranju se spomnim na sotesko reke Kokre in zavijem na Jezersko.

Temperatura prava ,sledi mejni prehod Jezersko,Pavličevo sedlo ker pa se je počasi bližal večer je bilo treba končati današnji izlet.

Vožnja je potekala brez problemov razen ene mačke ki mi je pritekla pred motor v naselju blizu Rabeljskega jezera pa tudi to se je srečno končalo

Lp Zlati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes padla lepa turca na Golico... :grim

Čeprav je bilo toplo, sem kar užival.. malo me je sicer stisnil pogled na rdeče policijske oznake nesreče na Golici :cry:... tako da... po pameti in po cesti...

Nabralo se je 319 km... z večerjo vred... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!