Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj 2005


Brrrm

Priporočene objave

MB - Lenart - Trate - Apaška dolina - Radgona- Radenci - v Vučji vasi sprememba plana pa nazaj do Radgone, postanek(čvek, kafe) - Benedikt - Malečnik - MB

srečala 3 motoriste... :?

zdaj pa počasi še malo v smer Zreče... :)

pozdravček in obilo užitkov tudi vam :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

danes ob 13 startal iz savudrije proti lj. vožnja je bila zelo pestra saj sem od dragonje do kopra opazoval stoječo kolono proti hr. bila je taka gužva da so se tudi nekateri tuji motoristi zagozdili v koloni potem pa sem se peljal po stari cesti do ljubljane cca 2 uri s postankom v postojni na koncu kačjih rid pa sem videl nekega motorista ki je čepel ob cesti in govoril po tele. na cesti pa so bile sledi kot da bi padel z motorjem na ovinku ali je še kdo to opazil to je bilo med 14 in 15 uro

za drugi teden spet napovedujejo slabo vreme tako da se bo na motorju spet nabiral prah srečno janih :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla

midva sva se tam peljala okoli 16.30 in na koncu rid, pred Planino, je bil na enem od ovinkov ob robu ustavljen policijski kombi, zraven pa je bila, mislim da modra cbr-a in sklepam da motorist, ki se je pogovarjal z policistom. Na cesti je bil postavljen tudi varnostni trikotnik ..........kaj drugega ni blo za videti....upam da ni bilo nič hujšega.

LP, Fračka

živjo

danes ob 13 startal iz savudrije proti lj. vožnja je bila zelo pestra saj sem od dragonje do kopra opazoval stoječo kolono proti hr. bila je taka gužva da so se tudi nekateri tuji motoristi zagozdili v koloni potem pa sem se peljal po stari cesti do ljubljane cca 2 uri s postankom v postojni na koncu kačjih rid pa sem videl nekega motorista ki je čepel ob cesti in govoril po tele. na cesti pa so bile sledi kot da bi padel z motorjem na ovinku ali je še kdo to opazil to je bilo med 14 in 15 uro

za drugi teden spet napovedujejo slabo vreme tako da se bo na motorju spet nabiral prah srečno janih :)  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mesecu abstinence ponovno na motorju. Ker še nisem bil v Logarski dolini in tudi čez Pavličevo sedlo še nisem šel, čeprav sem bil že velikokrat v bližini, sem se odločil, da to naredim danes. Si pa nisem mislil, da je potrebno za ogled Logarske doline plačat vstopnino in sicer 500 SIT za motor.

Vreme je bilo odlično in tudi neprevroče. Motoristov bilo bolj malo in kar mi je tudi pašalo malo prometa. Pot pa Batuje-Ajdovščona-Godovič-Gore-Pečnik-Žiri-Škofja Loka-Kokra-Jezersko-Pavličevo sedlo-Logarska dolina-Solčava-Luče-Radmirje-Črnivec-Zg.Stranje-Kamnik-Moste-Vodice-Zbilje-Škofja Loka-Gorenja vas-Horjul-Stara Vrhnika (se ustavil pri Suzuki-ju, vendar ga ni bilo doma)-Vrhnika-Logatec-Postojna-Razdrto-Ajdovščina-Batuje, kar je naneslo 390 km.

Na poti imel eno prigodo in sicer v Godoviču nisem pravilno postavil tačke od motorja, zato se je zaprla, motor pa na tla. Ne direkt, ker mi ga je uspelo prijet, vendar je bil že tako nagnjen, da ga nisem uspel dvignit. Zato sem ga moral položit na tla in počakat pomoč. Najprej se je ustavila gospa, ki je potem šla iskat moža motorista, da bi mi pomagal, vendar so se med tem ustavili trije fantje z rdečo petko (LJ-tablico) ter mi ga pomagali dvignit. Fantje, še enkrat hvala in gospej tudi .) Ker motor ni treščil direkt na tla je le špeglica podrsana. Dokler je le to, ni blema :D Ja danes sem občutil, kaj pomeni 220 kg :hmm:

Pozdrav od Roberta

P.S.: Pa še par slikic

post-106-1123351431_thumb.jpg

post-106-1123351468_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dve

Iz Horjula proti Vrhniki

post-106-1123356577_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla

midva sva se tam peljala okoli 16.30 in na koncu rid, pred Planino, je bil na enem od ovinkov ob robu ustavljen policijski kombi, zraven pa je bila, mislim da modra cbr-a in sklepam da motorist, ki se je pogovarjal z policistom. Na cesti je bil postavljen tudi varnostni trikotnik ..........kaj drugega ni blo za videti....upam da ni bilo nič hujšega.

LP, Fračka

Tudi jaz to videl, sem se približno ob isti uri peljal mimo.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa nisem mislil, da je potrebno za ogled Logarske doline plačat vstopnino in sicer 500 SIT za motor.

Jaz sem nazadnje kar mimo peljal, in se nisem preveč menil za pobiralčevo mahanje. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz to videl, sem se približno ob isti uri peljal mimo.

Pozdrav od Roberta

Ob 16.00 šel mimo, tam policijski motor in Šternov kombi, z neko špago so čarali nevemkaj.... Ob 18.00 ponovno mimo, tokrat vlečna služba in Šternovi pobje... še vedno jim ni ratalo ujet nič na špago... Kako je tipu ratalo past z motorjem v grapo na notranji strani ovinka?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek prišel z otoka Vira (od Paga še naprej). Tja in nazaj, ter malo po otoku gor pa dol se je nabralo 760km. Vozil po jadranski magistrali. Cesta dokaj prazna za v obe smeri, ovinki super, le za nazaj je fullll pihalo, tako da bi me v enem ovinku hmal snelo. Glih da sm še rešu.. Pot drugače minila brez pretresov, le ko sem doma pogledal gumo, sem opazil da je že platno zunaj :BUA: (Pirelli diablo 6k km).

Drugače pa super izlet, priporočam! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes 150 km po dežju. :BUA: Naredil sem si dežni kombinezon (made by Piskar). Na poti zapeljal v podvoz zalit z vodo. Blo je ene pol metra globoko, tko da me je napolno zalil. Škorne sm mel v vodi. Sam čaku sm kdaj bo voda zalila svečke, k pol pi bil pa v k......

Ta dež mi gre že pošteno na kurac!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obisk prijatelja na Krku. 2 motota in 3 persone. Jasno čez Cerknico in Gerovo :OK: :OK: preko Mrzle Vodice in Risnjaka! Bemtiš, kolk so men všeč ti konci. Narava in nekaj odsekov cest :OK: . Vročine nobene ta prave, tako da je bilo odliiiično.

Na vrhu Risnjaka videl ob cesti čisto pravo mrcino od Šarplaninca. Kot osameli volk jo je počasi brisal med skalami. Respect!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obisk prijatelja na Krku. 2 motota in 3 persone. Jasno čez Cerknico in Gerovo :OK:  :OK:  preko Mrzle Vodice in Risnjaka! Bemtiš, kolk so men všeč ti konci. Narava in nekaj odsekov cest :OK: . Vročine nobene ta prave, tako da je bilo odliiiično.

Na vrhu Risnjaka videl ob cesti čisto pravo mrcino od Šarplaninca. Kot osameli volk jo je počasi brisal med skalami. Respect!

:hmm: Dej prosim razloži mi malo bolj na podrobno kako greš do Gerovega in naprej? A pol čez nacionalni park Risnjak? A greš čez Brod na Kolpi? Pol pa kam? Desno gor? Tanx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Butl nisem vidu teme o ridah, ki so kmalu za slovensko-hrvaško mejo. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem. Popoldan sam doma, ma kdo bi delal. :doze: Sem zapeljal proti Škofji Loki in pozdravil Advokata, ki že teka okoli bajte in zavija z očmi ker se ne more voziti. Kaj češ, te ta nove FJR sploh ne delajo tako dobro kot ta stare :whistle:

Povabilo na kavo sem odklonil, klicala sta me tista dva ovinka v neštetih ponovitvah do LJ, Ribnice, Kočevja in nato do Dvora. Čudovito, nobenega gužvanja, srečal par osamljenih motoristov, vsi odzdravili :worship:

Dolenjske sem imel zadosti, zato sem ubral tista dva ovinka nazaj proti Kočevju, Ribnici, Sodražici in kmalu za odcepom Babno polje-Cerknica dohitel možaka na kužotu in parček na LT-ju, ki so LT drseli skozi pokrajino. Zmanjšal sem tempo in se jim prilepil do Planine, kjer so se naše poti razšle. Mene je nekaj odneslo na ride, uff sonce v glavo, vidljivost :BUA: , na ovinku nekaj gledalcev, pozdrav in lepo počasi naprej. Pa sem obrnil in nazaj, :eek: , sedem in petnajst, fantje res ste vstrajni. Ko zberem nekaj denarja se bom pozanimal kako bi bilo z dokumentacijo za motoristom prijazen bife na ovinku :hooray:

No časa je bilo ravno še za tista dva ovinka proti domu, skozi Logatec. No in tam vozim za fantom na sportaku(CBR ali nekaj takega) nasproti pešačita dve deklici in leva pozdravi motorista pred mano :hmm: prevozim par metrov in mene pozdravi desno dekle :eek: :blush:

Joj dekle, če bi ti vedela koga si pozdravila :slap:

No še skozi Žiri in zrak je začel tako prijetno dišati, znan lajež prijatelja je že vabil na peš turo pred počitkom.

Ja luštnih 270 km.

LP Cvetoo

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se končno pustil prepričat v malo daljšo turco v dvoje.. (do zdaj sem je bila z mano le na rakitni ker nekako ni blo časa oz pobude za kam drugam). No, pa greva.. pogledat proti Opatiji, kjer je ona že dokaj domača, jaz pa dejansko še nisem bil tam :whistle:

Ker je zadnji dan dopusta takooo fajn, je blo treba še malo potegnit s spanjem, tako da sva se na pot spravla šele ob 14h, namesto planih 11h.. nima veze :D

Po stari cesti do vrhnike... brez kakšnega prizanašanja novinki na zadnjem sedežu. Kratek postanek na bencinski in ob vprašanju, če bi rajši zmanjšala tempo odgovor "neeee, je blo super" :OK:

In sva nadaljevala v LS tempu čez Logatec, ride, Postojno, Pivko, Knežak, Ilirko Bistrico, pa v "lipo našo" :P Avtocesta ki pripelje direktno na mejni prehod Rupa je odlična pogruntavščina Hrvatov, saj je stara cesta zato popolnoma prazna :OK: Po stari torej proti Rijeki, pa malo pred tem v Opatijo. Bemti.. hrvati majo svoj Monaco :eek:

Intermezzo 1: Malo ven iz prestranka me je prvič v letošnji sezoni (po skoraj 8000km) doletela "lizika":

- Dober dan.. bi mal kontrole naredil.

- Ni problema..

- Vozniško in prometno prosim. (med listanjem seveda ogledovanje profila na zadnji gumi - zamenjana včeraj, matr mam srečo  :P - in dejansko pogled v avspuh, če se tam nahaj dB killer  :blink: , no smo ga meli, tko a ni blo panike) Mhm.. v redu.. kaj mate pa od opreme?

- Jah.. vam kar že takoj povem, da prve pomoči nimam, ker je še nisem uspel nabavit..

- Mhm.. no dejte jo čimprej, da ne boste kazni pačeval!

- Je v planu.. se bom potrudu čimprej!

- Srečno vožnjo!

Počas čez Opatijo s skupino nemških čoperistov.. ma so bli mal prepočasni za naju, tko da sva jih prepustil njihovemu tempu po koncu opatije in nadaljevala proti emu majhnemu staremu mestecu Plomin, kjer sva se ustavla na krajši obisk.

Intermezzo 2: Cesta Lovran - Brestova  :worship:  Asvalt odličen, ovinki super.. treba je samo malo pazit na morebitne turiste, ki zarat pomankanja pločnikov lutajo po desnem robu ceste.. razen tega pa odlična ceswta za razne kolenčkarje.. danes žal nisem bil sam  :whistle:  Ma kamikaza ni počivala na tej relaciji  :naughty:

Na poti nazaj še krajši skok v vodo, kavica in malca v Medveji, potem pa po isti poti nazaj.

Odlična turca v dvoje z zelo všečnim tempom torej. Rezultat: 345 kilometrov (vključno s 30km lutanja po ljubljani pred odhodom, ampak to je že druga zgodba :slap: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko, ampak sladdddko (pravzaprav ne sladko, ampak bolj slastno).

do Ormoža gužva na cesti, potem pa Ormož - Ljutomer :yea2: , v Ljutomeru padla odločitev, da na levo krog in nazaj ista relacija :yea2: , potem do matične luke, v matični luki se oglasi trebušček, zato zviz do Lenarta (pred mano dva z MS registracijo, mislim da Gsx-r in ninja - kdo od tu?), pri Švarcu dunajski šnicl, pomfrit, mešana solata + pivo :kva2: (uber porcija - no pivo je bilo standardno 0.5 l), potem pa nazaj v matično luko.

filing na cesti odličen že prej, s polnim trebuščkom še boljši - čista poezija. Sem v matični luki skoraj še enkrat obrnil proti Lenartu, pa sem se spomnil, da ob tisti uri kmeti svojo motorizacijo privlečejo na cesto, zraven tega pa je prebivališče tudi moral še nekdo pospravit in nekako se nisem mogel spomnit kakega drugega kandidata. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezultat: 345 kilometrov (vključno s 30km lutanja po ljubljani pred odhodom, ampak to je že druga zgodba  :slap: )

Si bil opažen pri semaforju pred Cityparkom :hmm: malo po poldrugi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem. Popoldan sam doma, ma kdo bi delal.  :doze: Sem zapeljal proti Škofji Loki in pozdravil Advokata, ki že teka okoli bajte in zavija z očmi ker se ne more voziti. Kaj češ, te ta nove FJR sploh ne delajo tako dobro kot ta stare :whistle:

Povabilo na kavo sem odklonil, klicala sta me tista dva ovinka v neštetih ponovitvah do LJ, Ribnice, Kočevja in nato do Dvora. Čudovito, nobenega gužvanja, srečal par osamljenih motoristov, vsi odzdravili :worship:

Dolenjske sem imel zadosti, zato sem ubral tista dva ovinka nazaj proti Kočevju, Ribnici, Sodražici in kmalu za odcepom Babno polje-Cerknica dohitel možaka na kužotu in parček na LT-ju, ki so LT drseli skozi pokrajino. Zmanjšal sem tempo in se jim prilepil do Planine, kjer so se naše poti razšle. Mene je nekaj odneslo na ride, uff sonce v glavo, vidljivost :BUA: , na ovinku nekaj gledalcev, pozdrav in lepo počasi naprej. Pa sem obrnil in nazaj,  :eek: , sedem in petnajst, fantje res ste vstrajni. Ko zberem nekaj denarja se bom pozanimal kako bi bilo z dokumentacijo za motoristom prijazen bife na ovinku :hooray:

No časa je bilo ravno še za tista dva ovinka proti domu, skozi Logatec. No in tam vozim za fantom na sportaku(CBR ali nekaj takega) nasproti pešačita dve deklici in leva pozdravi motorista pred mano :hmm:  prevozim par metrov in mene pozdravi desno dekle :eek:  :blush:

Joj dekle, če bi ti vedela koga si pozdravila :slap:

No še skozi Žiri in zrak je začel tako prijetno dišati, znan lajež prijatelja je že vabil na peš turo pred počitkom.

Ja luštnih 270 km.

LP Cvetoo

Perfect day or what?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bil opažen pri semaforju pred Cityparkom :hmm: malo po poldrugi

Zelo mozno :D

iskanjepraveceladezasopotnico.press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naknadno še ena dobra fotka z včerajšnje vožnje, ker jih učeraj še nism "snel" s telefona..

post-5020-1123668374_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Blue eye ninđa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!