Skoči na vsebino

Kam dati nalepko?


Climber

Priporočene objave

Eh sm pač srečko....

Šala.. men so jo nalepli (Bandit) med vilce (nosilc prvega blatnika).

Se ne vidi in je dokaj umaknjena zunanjim vplivom kateri bi lahko poškodovali nalepke.

Edin slaba je, da jo policaj ne najde.. nazadnje ko so mi mahal z liziko, je hodu okol motorja k mačk okol vrele k.. in na koncu se je le skorajžil in povprašal kam jo je strokovnjak za nalepke nalepu.

Ice pa tebi, ti maš tud tako zverinico (če si jo mel že na leplenju)?

In a je kdo slučajo (zgolj slučajno) uprašal kašen je postopek pri odjavi za čez zimo?

LP!

Krokar

...SOMEBODY STOP ME!!!...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Nikakor ne!! Midva si lase sušiva na zraku in soncu. Imajo lepši lesk, pa tudi konice se manj cepijo.

LP, PEPE

yep....zato pa sedita vedno zunaj na soncu z rokami za glavo (podpazduhojedzunglapress)

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Kakani, kakani Ice! Naša generacija je še znala spoštovati starejše, zrele osebe! Just kidding. Po pravici povedano mi je všeč, kako se znaš zabavati. In danes pri Top Catu smo se ravno začeli zabavati, ko je vmes posegel Gregs, kamniten v svoji mogočnosti. KAKANI, KAKANI GREGS!!!

MFG, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so jo strokovno nalepili (mimogrede, strokovnjak je sosolec iz OS ) na ZADNJO vilco, ki je kot ustvarjena za nalepko. lepo ploscata, ravno prav siroka. Slik asledi, ko dobim mopeda iz servisa. Na vprasajnje, ce lahko policniki kaj bluzijo, je odgovor da je STROKOVNO nalepljena by STROKOVNJAK in on ze ve kam jo lahko in kam ne. Tak da ce keremu ni vsec, naj se vgrizne, tudi ce je pod zicom, kot sem ze slisal jih tja coperjem lepijo, ker se drugje od silnega kroma in bleska tak nebi vidle :))

LP, elB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so presenetili in vljudno vprašali, kje želim nalepko:) Bil sem tolk presenečen, da smo jo kar piknili na najbližje mesto-prednje vilice, pa še moteče ni!! Kje? Štajerski avtodom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas so še v soboto zahtevali strokovnjaki na tehničnem pregledu, da mora biti nalepka na vidnem mestu, zvečer na TV smo pa lahko videli, da je dovoljeno lepljenje tudi pod sedež. Ravno zaradi zlonamernih poškodb, ker novo boš moral kupiti sam, če bo poškodovana.Potem res nevem kje so se naši strokovnjaki učili pravil lepljenja. Saj kolikor stane lepljenje bi jih lahko poslali na nekamesečni tečaj lepljenja.

O kvaliteti samega lepljenja ne bi govoril.Čevljarji so v primerjavi z lepilci nalepk doktorji lepljenja.To pravim z razlogom, ker je moja nalepka pomečkana pa vseeno nalepljena.

Lep dan jutri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so jo v AH na Vodovodni prilepili po moji želji na notranjo stran sprednjih vilic. Sploh se je ne vidi.

Res pa je, da sva z lepilcem ugotovila, da bi (najbrž) imela oba težave, če bi jo nalepila pod sedež. Zvečer istega ali naslednjega dne pa tisti prispevek o varstvu nalepke in leplenju pod sedež. Kdo ima zdaj prou? Lepljenje na kolikortoliko vidno mesto, ali zaščita pred nazaželjenim trganjem?

Lojzi ma vas rad

Popravil/a - lojzi dne 24/04/2002 ob 08:44:01

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne vem za vas folk,

ampak meni je tukaj v Slov. Bistrici decko lepo zalimal

nalepko in sicer na vilco 20 cm pod volanom, tak da se

prakticno skoraj ne vidi.

Lepo, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravim tehnični, pride brkonja z nalepko v roki in pravi:''Bomo kr tlele na tank dal''.

''Da ne bi slučajno'', mu rečem.

''Zakaj pa ne?'', se čudi brkati.

''Zato, ker prov grdo zgleda in zato, ker dokler bo ta motor moj, tale nalepka ne bo na lakirani površini''.

''Pol pa na vilce!'', misleč da bo zdaj pa OK reče Brko.

''Ne, tudi te so lakirane! Saj tank in vilice nista edini vidni mesti na motorju.'', mu pojasnim.

''Ja kam pa pol? Na, sej lahko sam nalimaš'', reče in mi da nalepko.

In sem jo napopal na kos črne plastike, ki je v bistvu spodnji podalšek prvega blatnika še preden se je Brkec mel cajt zbunit.

Se skoraj ne vidi, če ne zasukam balance in ni prav nič moteče.

Pol sta še dva prletela in so vsi trije trobental da to ni v redu in kaj bojo policaji rekli, ko bojo videli.

Pa sem jih potolažil, da naj se za policiste nič ne sekirajo, da se bom sam z njimi zmenil.

Ma so imeli ljudje kar malo šova, hehe.

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimixtz, dober si. Čestitam. Tako si v minuti, dveh podrl vse strokovno šolanje strokovnih strokovnjakov.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor lima nalepko na kromiran del teleskopa (prednje vilice), naj pomisli, da, ko mu bo šel semering v teleskopu ali bo želel menjati olje v vilicah, bo moral teleskop sneti s križa => uniciti nalepko.

Lp Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

In a je kdo slučajo (zgolj slučajno) uprašal kašen je postopek pri odjavi za čez zimo?

LP!

Krokar

...SOMEBODY STOP ME!!!...

Sem se pozanimal... Moja vespa je 1988 po papirjih in je nimam namena novembra vozit na tehnicnega. Postopek je naslednji (če si pravilno tolmačim dveminutni monolog tete na drugi strani okenca): tablico deponiraš na upravni enoti in vozilo odjaviš iz prometa, nalepko (strokovno) odstraniš in jo vrneš.

Naj se mi lepo je..jo, pol pa drugo leto pred sezono spet prijavo vozila delat na upravni enoti, namesto da bi to pri pooblaščencu počel...

Bomo vidli.. menda se tak na črno (vsaj s starejšimi letniki) zaradi nalepke ne bo več dalo vozit po preteku 6 mesecev od tehničnega. Jaz bom pa vseeno probal obdržat tablico in bom pač počakal, da dobim kakšno pošto iz upravne enote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Enkrat nazaj je Ice rekel, da se bo nalepko odstranjevalo s »špohtlom«. Sem si mislil, se pač heca. Potem pa zadnjič na satelitski gledam, da nemški TUV tiste njihove okrogle nalepke, ki so prilepljene na reg. tablico, res odstranjuje s posebnim »špohtlom«. To je cca 10 cm dolgo strgalo, ki ima strgalno rezilo zavito nazaj (tako, da ne potiskaš, ampak vlečeš). Na tistih reg. tablicah s katerih je bila nalepka odstranjena se je zelo videlo poškodbe pod nalepko. Če so naše nalepke iz podobnega materiala in se jih bo podobno odstranjevalo, potem bo še zanimivo. Ga. Vesna Drole (stiki z javnostjo pri MNZ) je pozimi v Pismih bralcev v DELU odgovorila, da pri odstranitvi nalepke nastalo škodo krije povzročitelj, t.j. Tehnični pregledi. Potem so nam dovolili, da si sami lahko lepimo nalepke. S tem sedaj skušajo zmanjšati verjetnost plačila škode pri odstranitvi nalepke. Če malo pomislim, kaj potrebujem za povračilo nastale škode. Dokaz, da mi je nalepko proti plačilu nalepil njihov strokovnjak (račun), oko kamere ali fotoaparata, ko zopet njihov strokovnjak proti plačilu odstranjuje nalepko in po možnosti ostanke barve lakirane površine na lepilu nalepke ali na »špohtlu«. Upam, da niso tako podli, da bodo v kakšen droben tisk zapisali, da ne odgovarjajo za nastalo škodo, ko boš plačal njihovega strokovnjaka, da bo to naredil. Ja potem je pa boj mravlje s slonom, ki gotovo ne bo potekal izven sodišča. Sam imam namerno zalepljeno nalepko na gladko barvan Al. okvir (geštel). Pri barvanju okvirja je daleč največja postavka razstavljanje in sestavljanje motocikla, da se lahko okvir pripravi na barvanje (cca 300k SIT).

Prosim naj me kdo potolaži, da je mogoče nalepko odstraniti tudi brez posledic.

Lp Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No, če že tako lepo prosiš, Leon: nalepko se da odstraniti tudi brez posledic. A si zdaj potolažen

PEPE

Enostavna in učinkovita odtsranitev: Doma si sposodiš močnejši fen za lase sušit in počasi greješ rob nalepke. Ko je rob dovolj zagret, ga previdno "zavihaš" in in vzporedno vlečeš/greješ preostali del nalepke. Previdnost je potrebna, če želiš nalepko uporabiti drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš, zato je meni "strokovnjak" predlagal lepljenje pod sedež. Rekel mi je - drugače ti jo bodo ukradli.

Hitro sem se strinjal, pa še moti nič...

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj kako znate pa Vi človeka potolažit (fen rulez). Morate priznati, da so naši birokarti čist out. Nekaj mesecev nazaj so vztrajali kam točno morajo »strokovnjaki« nalepko limati, celo v zakon so zapisali. Danes si jo lahko lepimo sami, kamor želimo. Super. In ti biseri se bodo pogajali za vstop SLO v Nato in EU.

Ampak Busa imaš pa srečo, da si jo dobil pod sedež.

Lp Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me res zanima, kako bo jeseni, ko bom deponiral tablico in bo treba grdo nalepko (taboriščno oznako) odret z vilic... Kaj se bojo še zmislili glede "strokovne odstranitve" in podobnega birokratskega perja (glej še topic "Točne cene registracij" - baje rabiš potrdilo o "strokovni odstranitvi nalepke")? Da ne bom nazadnje brez tablice, pa bo treba motor k "strokovnjakom s špohtli" vozit, al kaj? Pol bojo pa zihr rekli, da "sama izvedba postopka ni njihova stvar" in da naj se znajdem (prikolica, kombi)... Že tako ali tako spomladi plačam eno fajn večerjo oderuški zavarovalnici, da dobim papirnato preizkušnjo za na tehničnega. Jeseni bo pa postopek kot kaže še bolj butast. Pri teh bedarijah bo najbrž lažje in ceneje teleskop z nesrečnim pildkom z motorja odmontirat in ga prinesti k "špohtl-majstrom", kot v tisti reklami za loto, k en tip cela vrata z napopanim loto listkom prvleče na loterijo.

Sorry za tole "peno", ampak s "strokovnimi lepljenji" in zdaj baje še potrdili o "strokovnem odstranjevanju" so pa res brez zveze zakompliciral...

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji prijatelji imajo to reč nalimano tam kamor so rekli na teh. da jo mora strokovno nalimat.Pri diversionu pod sedežem,pri gpz na oklepu,pri guzziju na šipi ,pri triumphu na okvirju.Torej kaj je prav?

LP

TRIKE JE ZAKON

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ej busa kuk je že pokazal brzinomer na tvoji busi?

320 - na toliko so jo mali rumenci elektronsko omejili pri letniku 2000. Preveč za mene, zanimajo me bolj divji pospeški, dost navora kadarkoli ga rabiš ......

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!