Skoči na vsebino

Starost motorja, homologacija


ICE_MAN

Priporočene objave

Uceri sm klicu na carplus v lj pa je comet se zmer 1,1mio. Pa sm prasu ce so lanski letnik (zaloga je pa se lanska 2004) pa mi je trgovc reku da zdj ni vazn zato ker je kao vazn kdaj se motor registrera.

A je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede registracije in tehničnih pregledov je tko, da od dneva prve registracije pa naslednja tri leta ni treba motorja peljat na tehnični pregled. Če bo letošnji letnik isti potem je isti šmorn, no, kakor za koga?

Am I wrong :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sm prasu ce so lanski letnik (zaloga je pa se lanska 2004) pa mi je trgovc reku da zdj ni vazn zato ker je kao vazn kdaj se motor registrera.

A je to res?

:stupid: kaj "zdaj ni važno" (in kdaj je bilo važno če zdaj ni več :? )? sorry sej vem da sem butast ampak tvoje indjanščine res ne razumem...kaj si sploh hotel povedat...da ni važno ker letnik je zaradi tega ker....

Kdo je zdaj kle nepismen :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede motorja je isti smorn sam k bos pa enkrat motor prodaju bo pa na papirju 1let starejsi kot v resnic. A mam prov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral (se mi zdi :D ), da se v prometno pod leto izdelave ne vpisuje več leto izdelave ( hecno a ne :D ) ampak datum prodaje ali nekaj takega?

Če kdo natančno ve kako je s tem, naj prosim napiše!

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kupu letnik 2004 boš pri prodaji zgubu, ker bo pač eno leto starejši. Pa tut če piše v prometni prva reg. 2005, to nobenga ne zanima, važn je kdaj je bil narejen. To je nateg trgovcev, da bi prodali lansko zalogo po isti ceni kot bo zaloga 2005.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem se v prometno vpišejo podatki za tisto leto ko ga registriraš.

Primer. Leto izdelave 2004,po novem v prometni piše leto izdelave 2005,tako kot drugje v EU.

To ,da so ti vpisali leto izdelave ne pa leto dejanskega nakupa,je bilaSlovenska posebnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da ti pod 'leto izdelave' vpišejo karkoli drugega, kot leto izdelave, je kratomalo bedarija.... Zakaj pa imamo podatke o prvi registraciji?

Leto izdelave je pomembno - vsaj zato, ker so med različnimi letniki enakih modelov motorjev majhne (ali pa tudi večje) razlike.

Tako tudi Comet Gt650 letnik 2005 ne bo čisto enak letniku 2004 - če druga ne, bo imel nastavljive 'fusrasterje' (vsaj na sejmu v Münchnu je bil predstavljen takšen in tip tam je trdil, da bo l.2005 točno tak).

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

važno je modelno leto, polovica motorjev ki ste jih kupili v 2004 je bila tudi izdelana v 2003 samo da vam noben tega ni povedal. a misliš da če februarja ali marca dobiš motor, da je bil narejen, pripeljan iz azije v centralno EU skladišče in ocarinjen v 2-3 mescih????? tisti motorji, ki so narejeni januarja in februarja so navadno pri nas v prodaji šele konec maja ali navadno šele junija (pri japoncih).

torej če se je model iz 2004 do 2005 kaj spremenil, potem je pomembno katero (modelno) leto je bil narejen, drugače je vseeno. na tistih nekaj mesecev pa gledajo samo tisti, ki bi na račun tega radi kak popust dobili kar je bedarija. važno je kdaj je bil prvič registriran ker šele takrat je bil v uporabi, edina izjema so motorji, ki so stali v salonu in se le folk po njih guncal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: ampak v EU se motor ki stoji na lageru več kot 11 mesecev ne prodaja več kot nov ampak kot rabljen in z garancijo, razlika v ceni je očitna.

lp Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem se v prometno vpišejo podatki za tisto leto ko ga registriraš.

Primer. Leto izdelave 2004,po novem v prometni piše leto izdelave 2005,tako kot drugje v EU.

To ,da so ti vpisali leto izdelave ne pa leto dejanskega nakupa,je bilaSlovenska posebnost.

A pol je to res al ne? Zanima me zaradi tega, ker sem novega cometa kupil decembra, registriral ga bom pa šele marca/aprila in bi blo fajn, da bi pod letnik bila številka 2005.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot da je važno kaj piše v tisti kurčevi prometni.... lahko piše da je tudi now..

starost se bo štela od dne ko je pršu v trgovino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem zaradi morebitne prodaje, ko sem prodajal 125ccm je bil edini dokument iz katerega je bil razviden letnik prometno dovoljenje. Homologacijo sem imel nadomestno, ker sem original izgubil, v njej pa so pod leto izdelave napisali kar tiso leto izdaje nadomestne homologacije (mogoče napaka? :hmm: ). Motor je bil pa tako in rako registriran šele leta 2000, ker je bil kupljen novembra 1999. Se pravi če bi v prometnem pisalo 2000, bi motor lažje prodal, ker bi bil kao 2000 letnik, zaradi tega sprašujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor ali avto se rodi ko ga postaviš na cesto in začneš vozit...

če pa pride kupec kupovat motor in gleda prometno in ugotovi da je motorin kupljen decembra pa začne mutit o letnici :SS

gasa ga naženem takoj z dvorišča :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot da je važno kaj piše v tisti kurčevi prometni.... lahko piše da je tudi now..

starost se bo štela od dne ko je pršu v trgovino...

a tut dojenčkom štejemo starost od dne, ko pridejo domov?

Ej, starost motorja ni važna - železje in plastika je dost neuničljivo. Zabeleženo bo, kolikor je meni znano (lahko, da narobe) - kdaj je motor prodan ali/oz. prvič registriran. T obi blo treba še mal preverit. Bom naredu in sporočil. če me kdo ne prehiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor ali avto se rodi ko ga postaviš na cesto in začneš vozit...

če pa pride kupec kupovat motor in gleda prometno in ugotovi da je motorin kupljen decembra pa začne mutit o letnici :SS

gasa ga naženem takoj z dvorišča :lol:

Meni osebno je pomembno oboje - letnik izdelave (oz. modelno leto) prav tako kot tudi letnik prve registracije...

V Nemčiji je npr. ogromo Suzukijev SV650S, ki so bili prvič registrirani l. 2003, so pa v bistvu letniki (oz. ML) 2002 in s tem bistveno drugačni od ML 2003...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če motor npr. leto,dve,tri ne najde kupca? Pa mu potem za letnik vpišejo leto proaje oz. prve registracije :?

Že res,da je nevožen,nov pa NI! :BUA: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!