Skoči na vsebino

Izlet po Evropi-nujni nasveti!!!!


bondi78

Priporočene objave

quote:

Zakaj bo možno?

Ali lahko v I, A ali D na primer, kupiš motocikel ali avto in ga registriraš, ne da bi imel v dotični državi prijavljeno kakršno koli bivališče?

kolikor je meni znano v A ne mores registrirati vozila brez prebivalisca v A.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ena stvar me še vedno mrcvari: kako je pa s tem v Ameriki? Večkrat berem,da se je tip v zda peljal z avionoto, tam kupil motor in pol z njim po celi ameriki?

v ZDA je stvar bistveno enostavnejsa: obstaja kar veliko rent-a-bike-ov,ki "prodajajo" motor na cas; ti ga kupis in se ob (ali pred) nakupom dogovoris za kaksno fiksno ceno ti ga ob vrnitvi odkupijo nazaj.seveda se tu steje se kilometrina (vecja ali manjsa),ki se ustrezno obracuna.rabis samo se veljavno mednarodno ali amerisko VD in denar.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ZDA je stvar bistveno enostavnejsa: obstaja kar veliko rent-a-bike-ov,ki "prodajajo" motor na cas; ti ga kupis in se ob (ali pred) nakupom dogovoris za kaksno fiksno ceno ti ga ob vrnitvi odkupijo nazaj.seveda se tu steje se kilometrina (vecja ali manjsa),ki se ustrezno obracuna.rabis samo se veljavno mednarodno ali amerisko VD in denar.

simpl se mizdi. tudi pri nas je verjetno registriran kak renta bike podjetje, ampak tako enostavno kot v zda ne gre

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

V ZDA se zavedajo, da vsaka prodaja prinese tudi denar v drzavno blagajno (davki), pa je potem vseeno, ceta denar prinese tujec. Pri nas pa se tega sploh ne zavedamo...in stvari otezujemo na vsakem koraku, da ja ne bi kdo kaj prevec kupil.

Pa še nekaj je treba vedeti.....vsa stvar je opravljena prej kot v 10 minutah.....izbereš bajk,potegnejo kartico,podpišeš zavarovanje......GASSSSSSSSSSSSSSSSSSS(preverjeno).

BTW....ni pa to poceni špas.

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me spomin ne vara, se z izposojo pri nas ukvarja tudi Elisa iz Domžal (vsaj vem da se je)... Moraš pa imeti veljavno vozniško dovoljenje...

LP

Drekavac

drekavac@vavpycom.net www.vavpycom.net

Bilo kuda, drekavac svuda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bondija stvar očitno ne zanima več,v Elisi morse tud sposojajo sam te zadeve so prekleto drage.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Nekaj je izposoja, drugo je pa nakup.

V USAju lahko kupiš, ne da bi tam stanoval. Potem pa zopet prodaš. Kskšno razliko v ceni dosežeš, je druga stvar.

Evropa je bolj konzervativna, brez prizemljitvenih papirjev ni nakupa, razen za izvoz, seveda.

Brrrm

sej kupiš lahko, le registrirat ga ne moreš

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni me bilo doma par tednev (domovina me je rabila...), prebral sem vse odgovore. Zanima me se nekaj-ali bo za dost en teden za opravke- nakup motorja in opreme (zgleda v Trstu)?

Tukaj v Izraelu so motorji dvakrat drazji- jaz prodajam svojega- Suzuki GS500e za 3800 Evro. Da ne govorim o boljsih motorjev. Meni se veliko bolj izplaca kupit veliko boljsi motor- je velika razlika vozit na YZF 600 ali CBR 600 kot pa na "usranem" GS500- in tudi ne vem ce bo moj motor tak izlet zdrzal.

Kar se tice drzavlanstva- ga imam, ampak moj partner za izlet ga pa nima. Kakor sem vas razumel- je treba kupit motor, ki ima reg. saj za dva meseca izleta- in potem je pa treba poskrbeti samo za zavarovanje...

Ce bom uspel vse to v enem tednu (pa po izletu je motorje treba tudi prodat!!!)

Obupan-bondi78

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MACICA

Če boš kupil rabljen motor in se skeširal bi najbrž bil en teden zadosti. Sicer ne vem kako je s tem v Trstu, samo celo pri nas v Sloveniji se da vse postoriti v par dneh, če imaš keš in je motor na zalogi.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TRISHA

ni zadosti samo državljanstvo...... moraš si zrihtati prebivališče..... začasno ali stalno, da boš motor lahko registriral na svoje ime...

v nasprotnem primeru, lahko registriraš motor največ za 30 dni .. z izvoznimi tablicami, ampak v tem primeru ne vem, kako bo na mejnem prehodu ... verjetno boš moral opraviti izvozne procedure

kako pa bi bilo tukaj kupiti, izvoziti, registrirati v Izraelu??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, to se pa ne da. Samo ne vem kaksen problem bi bil ce bo motor ze registiriran v naprej?

Nisem pa razumel tisto idjeo z tablicam.

Ej-res ste super vsi tukaj- kaj bi ce vas ne bi nasel?

Ali bi lahko tukaj nasel kaksnega volunterja- da bi z nami sel ta prvi teden malo po opravkih? Jaz se Ljubljane skor nic ne spomnim :) in mi bo malo nerodno, ce bo moj partner (ki sem ga nasel preko interneta tukaj v Izraelu) videl, da se ne znajdem po svoji domovini...

Rad bi zvedel malo cene jaken (italjanskih firm) in celad (ARAI,SHOEI ali Dainesse)-natancno po modelih tako, da bi lahko tukaj premirjal. Ali ima kdo kaksen Italjanski prospekt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bondi78, ni problema ti samo povej kdaj prideš, pa se nas bo nekaj našlo za vodiča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pridem na zacetku Junija.

Potem pa ni problem. Ti kar na E mail pošlji točen čas pa se vidmo. Takrat bom imel čas, poleg službe seveda. Konev junija pa grem na Korziko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se kupiti tudi malo tako, tako, brez prepisa, kot se je nekdaj delalo. To bi šlo za Bondija, SLO državljan na v SLO registriranem motorju. Ne bo pa šlo za tovariša, ki ima tuje državljanstvo. Pri nas te ne pustijo voziti v tujini registrirano vozilo in mislim, da v tujini tudi ne tolerirajo voznika iz ene države v/na vozilu druge države, razen če je zadeva uradni rent-a-car.

Tako, da Bondijeve težave še vedno nismo rešili. Razen, če ne bosta oba na enem motorju.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v debato o postopkih registracije se ne bom spuscal ker ne poznam predpisov, poznam pa cene opreme torej:

biondi celade pri nas:

nolan (cenovno ugodno) od cca 40.000 sit za N82 ali N100E, 70-95.000 sit X-lite 901 cene imas na www.compaco.si

arai cca 90.000 quantium kocinsky replica (stara zaloga)

drugace je arai od 130.000 do 180.000 sit

dainese celade ne vem ce jih majo na zalogi (sigurno lahko narocis) splacajo se v trstu.

drugace pa imas se shark, agv, driver,.... cene pa ponavadi od 40.000 do 90.000 sit za celade zgornjega srednjega in zgornjega razreda.

solidne jakne gore-tex lahko dobis od 35.000 sit naprej. dainese je nekoliko drazji, malo manj je axo, drugace pa imas ogromno razlicnih manj znanih znamk, ki pa se jih splaca kupit v austriji (za italijo ne poznam cen).

ce te zanima kaka posebna znamka ali model povej pa ti bom zrihtal cenik.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj partner ima tukaj Kawasaki ER-5 '01 letnik- in res obstaja moznost, da bi motor pripeljal preko Grcije do Italije. Na to sva ze premisljevala, ampak ko sem mu pokazal malo cene rabljenih motorjev v SLO sva se odlocila, da bo bolje ce bi kupila za "male pare" kaksen boljsi motor. Toraj nasa dilema je bila ce pripeljat motorje ali jih kupit- mislim pa, da moj motor ne bo zdrzal takega izleta (GS 500 '95 letnik).

Lahko pa nerediva tako: on naj pride z svojim cez Grcijo, jaz pa lahko kupim v SLO. Sem drzavljan SLO, kaksne dokumente naj bi potreboval za nakup in za izlet? Potovalni list in osebno? Problem bo z osebno- me zanima koliko casa bom rabil za to-ne vem se bom to uspel v enem tednu...

Potovalni list pa lahko uredim tukaj na SLO ambasadi.

Slabe novice za partnerja... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biondi, ali imaš tu v Sloveniji kakšno sorodstvo, pri katerem bi lahko prijavil bivališče?

Brez bivališča ni osebne izkaznice, katera pa sploh ni obvezna.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam idejo!

Kaj ce i jaz kupil oba motorja -na moj ime in bi za en od motorjev uredili zavarovanje ki velja za dodatnega voznika??? A bi slo?

Ze ne vem kaj naredit! Pa res hocem uspet z tem izletom :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da bi rad prikazal tvojemu frendu Slovenijo čim bolj prijazno - vsa čast. Ampak v prvi vrsti opusti zadeve okrog zavarovanja. Če boš kupil motor (moram priznat, da še vedno ne vem, ali ga boš lahko, ali ne), ki je registriran, je motor tudi zavarovan in plačaš samo prepis in konec. Glede na to, da imaš SLO državljanstvo (potni list?), bi bilo (po moje) najbolj enostavno, če motorja, ki bi ga kupil sploh ne bi prepisal nase, ampak bi imel pri sebi samo kakšno overjeno pooblastilo za uporabo - s tem mislim, da kakšnih večjih problemov po Evropi ne bi smel imeti. Za tvojega prijatelja bo pa večji problem.

Sem se pa spomnil še nečesa. Rent - a - bike pri nas ne deluje več (preveč uničenih motorjev), ampak tisti, ki so to imeli, imajo to še vedno registrirano. Če bi se dogovoril, da se motorja napišeta na tako firmo (ne gre za velike firme, ampak za male podjetnike - posameznike), on vama pa potem motorje renta, ko se pa vrneta s poti jih pa proda?! Bom vprašal brata - ima tudi registracijo za rento.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roman, krasno si se tole spomnil..... če se vmes postavi še en člen, ki renta, bi blo najbolš..... s tem se izogneta papirni vojni in tako bo bondi lahko prikazal našo slo v najlepši luči

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Imam idejo!

Kaj ce i jaz kupil oba motorja -na moj ime in bi za en od motorjev uredili zavarovanje ki velja za dodatnega voznika??? A bi slo?

Ze ne vem kaj naredit! Pa res hocem uspet z tem izletom :(

Bondi, tukaj govorimo o Sloveniji, ki ima enkratna zavarovalniška pravila v Evropi. Kaj takega seveda naše zavarovalnice ne predvidevajo, tako, da lepo pozabi!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Lojzi, nimaš prav.

Zavarovanje je vezano na vozilo in ne na voznika.

Če si ti odprtega srca in mi posodiš svoj motorciklin, ga lahko peljem in bo zavarovanje, ki si ga plačal, še vedno veljalo.

In če se s tvojim motorciklinom zagrizem, recimo v kakšen avto, bo šel kuponček iz zavarovalne police tvojega motorcikla (torej tvoje in ne moje).

Brrrm

Brrrm najbrž se ne razumemo dobro.Mislim, da je Bondi78 spraševal po vrsti zavarovanja, ki jo poznajo recimo v Švici, kjer lastnik lahko zavaruje svoje vozilo in vsako naslednje na svoje ime (mislim, da za vsakega naslednjega plača določen % zavarovanja, cca 20 do 30) in ga da v uporabo družinskemu članu ipd). S tem se da prihranit lepe denarčke za drugi in vsak nadaljni avto pri hiši. Lahko pa, da sem jaz Bondija narobe razumel!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi BONDI78 priletel v Trst tam pa šu na rent-a-bike in zadeva je rešena!

Ob predpostavki da v Trstu je rent-a-bike!

Glede opreme pa tako!

Ne vem kaj imaš od opreme doma, če kaj imaš pripelji s sabo, če nimaš nič pa bi mogoče bilo nesmiselno kupovat nekih čelad za 100.000 sit ker boš rabil čelado za kratek čas!Jst bi kupu najbolj poceni robo!

Sploh pa če imaš v Israelu že opremo in boš to rabu sam za potovanje!

Pa srečno potuj!!!

Thundercat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!