Skoči na vsebino

Ali lahko motorist prehiteva?


Insallah

Priporočene objave

Kadar je ob cesti tale znak, na cesti pa polna črta, ali lahko prehiteva enosledno vozilo? Gre za stavo oz. življenje in smrt. :)

post-5358-1107885824.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kje si ti vidu da se prehiteva cez polno crto???

cez polno ne smeŠ v nobene primeru, razence gre PODMOrNica po tvojem pasu in se pripravlja na iZstrelek torpeda ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je na cesti polna crta ne sme prehitevati ama nihce , ni sam sveti otac .) ops , lahko edino modra luc- vklopljena seveda. :angry: Oznake na cestiscu so enakovredne prometnim znakom, ce ni drugacnih posebnih obvestil , prepovedi in podobnih oznak.

Polz, upam da se zivis ker si zanimiv. :whistle:

Pa srecno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehiteva lahko, če med prehitevanjen ne prevozi polne črte in ne ogroža ostalih udeležence v prometu :closedeyes:

Mogoče se pa motim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehiteva lahko, če med prehitevanjen ne prevozi polne črte in ne ogroža ostalih udeležence v prometu 

Potemtakem lahko vozis tudi skozi rdeco luc, pa prevozis stop znak ce ne ogrozas drugih , ter jasno ,da nisi opazen s strani plavih :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kako mu to lahko rata  :hmm:  :blink:

Polno črto ne prevozi, samo pod pogojem da se mu spredaj vozeče vozilo odmakne kolikor pač se da na desni rob cestišča in ti kot motorist stisneš mem!!!

Tako jaz spustim motorista, ko mi je za rito in jaz v avtu, pač se mu umaknem!

Ni pene! Polna črta se ne prevozi!

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znak, ce se ne motim pomeni prepovedano prehitevanje za vsa motorna vozila. Motocikel je tudi motorno vozilo!

Dovoljeno pa je seveda obvoziti drugo vozilo, samo to pa je ze povsem druga zgodba... .)

Popravljeno . Popravil c0Li
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živimo zato da kršimo pravila :grim

jutri ti pridem mamo zaštihat..... :grim :BUA:

mene pa drugo zanima...v kolikor motorist prehiteva avtomobil tudi ob polni črti vendar ne gre čez njo(v kolikor je to seveda dovoljeno), kdo je kazensko odgovoren če takrat avto motorista z bokom zrine s ceste...motorist ali avto :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si jaz razlagam tako, da ti lahko prehitiš motor (enosledni, brez prikolice) pa če si z avtom ali pa motorjem.

Ne smeš pa prehiteti dvoslednega vozila, čeprav si ti na enoslednem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si jaz razlagam tako, da ti lahko prehitiš motor (enosledni, brez prikolice) pa če si z avtom ali pa motorjem.

Ne smeš pa prehiteti dvoslednega vozila, čeprav si ti na enoslednem.

Točno tako! :) Se prav v živo spomnim inštruktorja v avto šoli, ko nam je tupil v glavo, naj nam slučajno ne pride na misel, da bi si razlagali ta prometni znak tako, da lahko kao enosledna vozila prehitevajo, dvosledna pa ne. Znak pomoni točno to, kar je napisal burgy. 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazi ti to!

prepoved23s.jpg

II-20

Prep. promet za vozila,

pri katerih skup. širina ne

presega določeno širino

Široka lahko, ozka ne :kva2: :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazi ti to!

prepoved23s.jpg

II-20                   

Prep. promet za vozila,   

pri katerih skup. širina ne

presega določeno širino

Široka lahko, ozka ne :kva2:  :fredy:

To so se zmotili: PREPOVEDAN PROMET ZA VOZILA, PRI KATERIH SKUPNA ŠIRINA PRESEGA DOLOČENO ŠIRINO!!!

znak.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti znak, dva avtomobila (rdeč in črn) v krogu:

pomeni, da je tam dovoljeno prehitevati enosledna vozila.

To pomeni:

Tovornjak, avtobus, traktor, avto in tudi bicikel, skuter ali motor lahko prehitijo bicikel, skuter ali pa motor.

Nikakor pa ne smejo bicikel, skuter ali pa motor, prehiteti avtomobila, traktorja, avtobusa ali tovornjaka.

Jasno, črte se je prepovedano dotakniti.

Čigava glava je padla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je. prepovedano prehitevanje vseh motornih vozil razen enoslednih. Vsi lahko prehitevajo le motoristi ne. ta znak bi morali malo spremenit in razlago obrnit...da lahko prehitevajo LE ENOSLEDNA vozila... kar bi bilo logično po moje. kako je šla stava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma smo sigurni, da ta znak (dva avta v krogu) u resnici sploh kje stoji, tam kjer je polna crta? :hmm:

Ker znak pomeni, da enosledna vozila lahko prehitevajo dvosledna! To je, da motor lahko prehiti avto. Ce pa ti mas moto s prikolico, pol je ze dvosledno vozilo in ne smes vec prehitevat. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!