Skoči na vsebino

Ali lahko motorist prehiteva?


Insallah

Priporočene objave

To si jaz razlagam tako, da ti lahko prehitiš motor (enosledni, brez prikolice) pa če si z avtom ali pa motorjem.

Ne smeš pa prehiteti dvoslednega vozila, čeprav si ti na enoslednem.

ja burgy... imaš prav.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

logika je eno resnica pa drugo. enosledna vozila ne smejo prehitevat. al pa so me 6 let nazaj slabo učili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zadeva je res tako napisana, da če natančno prebereš je razumeti, da lahko zgolj dvosledna vozila prehitevajo enosledna. Kar je absurd. Pomen znaka je bolj jasen, če pogledaš sosednji zanak, kjer je prehitevanje prepovedano tovornjakom in je razlaga zelo jasno napisana. http://www.signaco.si/prepoved1.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte si to zapomnit

Prehitevas lahko LE CE JE VARNO in NEGLEDE na oznacbe in znake!!

.)

Pa razloži ti to policaju :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri očitno ne znajo brati, oz. nočejo znati in berejo kot jim paše.

No in ker so nekateri takoooo pametni, prosim, naj mi razložijo, kje piše, da se lahko prehiteva, če ne prevoziš polne črte.

Potem bom pa ali popravil zapise v moji glavi, ali pa vam :P :fight2: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa razloži ti to policaju :grrr

Mi ni treba ker se ponavad on trudi razlagat nasprotno, jaz pa z njim v bistvu nic nimam. Raje to utemeljim v pritozbi na tako argumentiran nacin da mi potem tista "gospoda" tam gori "oprostijo" :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piše tam, kjer je definiran in razložen pomen prometnih znakov.

Je zadeva popolnoma logična.

Da lahko prehitimo enoslednika.

Enosledniki so namreč tudi bicikli.

In predstavljaj si, da ene 2 km poti zaradi znaka ne smeš prehiteti biciklista, ki jo v polni formi maha, denimo, s 15 km/h v lepšo prihodnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piše tam, kjer je definiran in razložen pomen prometnih znakov.

Je zadeva popolnoma logična.

Da lahko prehitimo enoslednika.

Enosledniki so namreč tudi bicikli.

In predstavljaj si, da ene 2 km poti zaradi znaka ne smeš prehiteti biciklista, ki jo v polni formi maha, denimo, s 15 km/h v lepšo prihodnost.

Ta znak ničesar ne dovoljuje, ampak nekaj prepoveduje. Podobno kot tisti znak, ki prepoveduje prehitevanje tovornjakom. In če tisti znak prepoveduje prehitevanje samo tovornjakom, to pomeni, da dovoljuje prehitevanje os. avtomobilom in motorjem. In če znak o katerem govorimo prepoveduje prehitevanje dvoslednim vozilom, dovoljuje prehitevanje enoslednim. Zadeva bi se mi tako zdela še najbolj logična. Ampak pri zadevah, ki jih ureja država logika ponavadi odpove. Zato ni nujno, da bi moja logika zdržala pred organi. :?

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ena zanimivost, če vozilo pelje 30 kmh ali počasneje ga lahko oz moraš prehitet neglede na znake in črte.

Prehitevanje čez polno črto ali odseku ceste kjer je to z znakom prepovedano je dovoljeno samo vozila katera ne presegajo več kot 30km/h, do te hitrosti se pojmuje kot ovira na cesti (traktorji, konjske vprege....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje čez polno črto ali odseku ceste kjer je to z znakom prepovedano je dovoljeno samo vozila katera ne presegajo več kot 30km/h, do te hitrosti se pojmuje kot ovira na cesti (traktorji, konjske vprege....)

Jaz bi tukej samo nakaj dodal in sicer današnji sodobni traktorji grejo 50 in več!

Verjetno si mislil tomovinkoviče,pa IMT-je....

Zgolj v vednost! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tukej samo nakaj dodal in sicer današnji sodobni traktorji grejo 50 in več!

Verjetno si mislil tomovinkoviče,pa IMT-je....

Zgolj v vednost! .)

teh sodobnih traktorjev hvala bogu se ni dost pri nas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se znate pa v furat v debato enga znaka :kva2: BTW:kako vam je bilo šele na CPP-ju :? :? :? Upam, da vam ni zmankal časa??? :lol1: :D :lol1:

Lepa debata, a damo še kkšn znak gor??? :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj,

kar prilepi.

Saj poznaš tisto

o trajnem in neprenehnem in doživljenskem izobraževanju. :lol:

Če ne v šoli, pa na prometnih znakih :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če znak o katerem govorimo prepoveduje prehitevanje dvoslednim vozilom, dovoljuje prehitevanje enoslednim. Zadeva bi se mi tako zdela še najbolj logična. Ampak pri zadevah, ki jih ureja država logika ponavadi odpove. Zato ni nujno, da bi moja logika zdržala pred organi.  :?

Ja res je logika včasih za...ana .)

Ampak fora je tem da znak o katerem sprašuješ ne prepovedujeje prehitevanja samo dvoslednim vozilom.

Ta znak prepoveduje VSEM vozilom prehitevanje dvoslednih (ali več) vozil!

Dovoljuje pa vsem vozilom da lahko prehitijo enosledno vozilo.

Če bi bilo tako kot ti misliš pa bi verjetno pisalo prepovedano prehitevanj za dvosledna vozila!

Kaj boš izgubil stavo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, stave še nisem zgubil, dokler se tukaj ne oglasi neki poznavalec s potrdilom o vrhunskem poznavanju CPP. :P

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tisti ki slučajno naleti na tale forum in tole debato zna celo dobiti vtis da se vsi 100% držite zakonov in predpisov :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratk, dovoljeno je prehitevati, če pri tem ne prevoziš polne črte. Kompromis je ponavadi najslabša rešitev O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tebi na motorju je dovoljeno prehitevati enosledno vozilo, to se pravi motor, nikakor pa ne dvoslednih vozil! tudi, ce pri tem ne prevozis polne crte! zgubil si, zdej pa ze nehi bluzit, mas ti sploh izpit za motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek težko prizna poraz. Sem zaradi tega že bil na terapiji. No, pa sem povedal. Mi je laže :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!