Skoči na vsebino

Ali lahko motorist prehiteva?


Insallah

Priporočene objave

Človek težko prizna poraz. Sem zaradi tega že bil na terapiji. No, pa sem povedal. Mi je laže  :D

Saj ti kot POLŽ teško prehitevaš :kva2: :kva2: :kva2:

joke :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, kaj boste vsi čakali da se talne označbe spremenijo - beri polna črta v prekinjeno. :? Če imaš prostor in ne oviraš drugih udeležencev v prometu, po gasu, sploh pa če ne vozijo po omejitvah - na regionalkah eni vozijo 60-70km/h, ampak to vsi vemo.

Drugače pa se prehitevanje traktorjev, motokultivatorjev, delovnih strojev prehitevanje smatra bolj kot obvoz vozila - nakažeš spremembo smeri, ročica plina do konca, :devil: ................. delirij!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojojoj... Ajajajaj! Naj Vsemogocni tukaj nekaterim pomaga. PROSIM!!!

Ze bilo razlozeno, pa bom vseeno poskusil z malo bolj izbranimi besedami, ker je ocitno treba v barvah naslikati:

II-29: Prepovedano prehitevanje ZA tovorna vozila. Prepovedano prehitevanje KOMU, ZA koga velja prepoved? Za tovornjake. To pomeni, da tovornjaki ne smejo prehitevati. Upam, da je do tukaj jasno vsem.

II-28: Prepovedano prehitevanje VSEH motornih vozil RAZEN enoslednih. Prepovedano prehitevanje KOGA ali CESA? Vseh razen enoslednih. KOGA ali CESA se torej ne sme prehitevati? Vseh razen enoslednih. KOGA ali KAJ se sme prehitevati? ENOSLEDNA VOZILA, NJIH se sme prehitevati (je ze bilo razlozeno kaj to so).

Prehitevanje je dovoljeno tam, kjer prometna signalizacija to dovoljuje, CE je prehitevanje varno in s tem ne ogrozamo soudelezencev v prometu. Zmotna pa je razlaga, da je omenjeno pocetje dovoljeno vedno kadar s tem ne ogrozamo soudelezencev v prometu. Torej: dasiravno prometna signalizacija prehitevanje dovoljuje, pa prihaja po nasprotnem pasu podmornica, NE SMEMO prehiteti, saj s tem ogrozamo soudelezence v prometu (npr. nasproti prihajajoco podmornico ali prehitevani boeing).

Polne crte se ne smemo niti dotakniti, hkrati pa polna crta nadomesca prometni znak II-28. To v praksi pomeni, da tudi z gokartom ne smete prehiteti tovornjaka, cetudi v gokart lezete in ste z vetrobranom se vedno nizji od tovornjakovega diferenciala. In to kljub temu, da se polne crte niti dotaknili ne bi.

A bo stava koncno izgubljena ali bo se kdo moral v tej temi dokazati, da bi mu morali vzeti voznisko dovoljenje in se enkrat na CPP poslati.

Polz, pa upam, da ne res ne bo glava letela (pa testisov si tudi ne rezi kot tisti angleski prismuknjenec!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bom v glavnem drzal svojega misljenja glede tega znaka  :OK:

kr pogumno...verjetno maš tudi mnenje glede omejitev na cesti... :BUA:

znaki na cesti niso zato, da imajo udeleženci svoje mnenje o njih....ker potem nastane kaos....v kolikor je omenjen znak res tak problem se obrnite na mnenje oz vprašajte na strani policija.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj veš, kako je če se kar nekaj let ne ukvarjaš s prometnimi znaki oziroma njihovim natančnim pomenom, ker pač voziš. Pol pa takole zvečer ob pivu sredi neke debate rukne noter prometni znak, malo si že v alkoholni omami, začneš trditi nekaj in potem sprejmeš stavo. Potem se trudiš samo še na gladini obdržati navrtano barko :D In potem takole pokončno in z dvignjeno pestjo priznaš poraz. Pa brez skrbi. Saj je šlo samo za pico. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, imas prav - kapitan pac res zadnji zapusti barko. :( Sem pa vesel, kar malo ponosen nase, da mi je uspelo nedvoumno pognati podmornico v globino! Egoisticno, vem. Pizza pa tudi ni tako strasna stvar, vse dokler na njej ni jajc (ali pa ce ni druzinska). :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... prosim, naj mi razložijo, kje piše, da se lahko prehiteva, če ne prevoziš polne črte.

Potem bom pa ali popravil zapise v moji glavi, ali pa vam  :P  :fight2: !

Kot sem obljubil: :P :fight2: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar je ob cesti tale znak, na cesti pa polna črta, ali lahko prehiteva enosledno vozilo? Gre za stavo oz. življenje in smrt. :)

znak pomeni "prepovedano prehitevanje vecslednih vozil".

ergo se avtomobili, traktorji, kamioni, in ostala vecsledna golazen ne sme prehitevati, medtem ko lahko vsak yugo prehiti hayabuso, ZX12 ali gixxerja.

neprekinjena crta pa upam ves kaj pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No in ker je stava ze padla, se lahko, da tema ne bo zamrla, posvetite se razlagi znaka II-19, kot je predstavljena na http://www.signaco.si/prepoved1.htm :lol1: Ocitno se je nekomu zelo mudilo...

Kar pomeni, da je lahko tudi razlaga poleg znaka II-28 narobe napisana. Stava še ni zgubljena :grrr Upanje umre zadnje. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne bom komentiral tistega kar bi moral. To je tako ali tako jasno.

Torej bom spet :topic: , ampak saj ste že vajeni :blush:

Se bom skril enkrat v grmovje ob kaki *kritični* polni črti(našel jih bom na ridah, pa Kalce - Godovič - Idrija pa naprej do Tolmina) in malo zapisoval tiste, ki ne boste upoštevali opevanega znaka, še hitreje pa bom moral pisati tam kjer tega znaka ni, je pa na cestišču dolga neprekinjena črta.

Potem bomo pa odprli novo temo : Ali upoštevate prometne znake in označbe na vozišču!

Vprašanje in odgovori bodo pa v stilu Avrelio: Ali ste zvesti??? :grim

Skratka, odgovorili ste polžu na vprašanje, potem pa začeli s komentarji kot duhovniki v cerkvi! Poslušajte boga in spoštujte zapovedi, mene pa ne gledat. :grrr :grrr

OK, zdaj pa navalite

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne bom komentiral tistega kar bi moral. To je tako ali tako jasno.

OK, zdaj pa navalite

LP Cvetoo.

Res mal :topic:

sam povedu si resnico

ln

Mič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar je ob cesti tale znak, na cesti pa polna črta, ali lahko prehiteva enosledno vozilo? Gre za stavo oz. življenje in smrt. :)

znak pomeni:

prepovedano prehitevanje VSEH vozil razen enoslednih vozil brez bočne prikolice !

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr pogumno...verjetno maš tudi mnenje glede omejitev na cesti... :BUA:

znaki na cesti niso zato, da imajo udeleženci svoje mnenje o njih....ker potem nastane kaos....v kolikor je omenjen znak res tak problem se obrnite na mnenje oz vprašajte na strani policija.si

samo sem mislil povedati, da avto ne sme prehitevati, kao

drugi pa lahk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Polž: Sem čakal to tvojo reakcijo. Pa ni, veš. Daj no, pljuni že tisto pico, no! :D

@ Cvetoo: Vprašanje ni bilo: Ali pri znaku II-28 z motorjem prehitevate? Vprašanje se je glasilo približno takole: Ali je pri znaku II-28 dovoljeno to in to? Res je :topic:

@ stuhec: Saj mislim, da je tudi Thundercat razumel kaj si mislil povedati (v bistvu si misel tudi zapisal, mar ne?). Und Stuhec, Gas ist noch immer ein Substantiv, auch auf Deutsch. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mislim, da do sedaj še ni bilo pravilnega odgovora, ta pa se glasi:

" Pri polni črti lahko prehiti avto motorista, če motorist nima prikolice, in če avto ne zapelje čez polno črto."

motorist ne sme pod nobenim pogojem.

To je odgovor na moje vprašanje, ki sem ga dobil na teoretičnem izpitu za A kategorijo. ZATO SI GA BOM ZA VEDNO ZAPOMNIL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorist ne sme pod nobenim pogojem.

:? :?

Mi je prav žal, vendar motorist tudi lahko prehiti motorista, če slednji nima prikolice, oz. tudi motorist lahko prehiti katerokoli enosledno vozilo. Zakaj bi avti lahko prehitevali enosledna vozila, motorji pa ne?? :blink: THINK! Sem imel tudi jaz to na izpitu A kategorije..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOTORIST LAHKO VEDNO IN POVSOD PREHITEVA - ZATO SO IZUMILI MOTORJE! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Pred četrt stoletja pa ni bilo ne takih znakov in vprašanj na polah za izpit. Zna bit, da takrat še znak te sporočilnosti sploh ni obstajal?!?

PS/ Ko sem opravljal teorijo (pole za B kat.) nam je bilo rečeno: "Kdor bo delal še za motor, naj zgoraj v vogal pole pripiše še "A" in to je bilo to. :OK:

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znak pomeni:

prepovedano prehitevanje VSEH vozil razen enoslednih vozil brez bočne prikolice !

Na izpitni vožnji (l.87) sem preko neprekinjene črte prehitel traktor. :hmm: Izpit sem naredil, komisija zadaj še omenila ni, da bi bilo lahko kaj narobe.

Kaj potem misliš s tem VSEH vozil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je to komisija upoštevala kot višjo silo? Menda ja ne bos 5km vozo za traktorjem če je 5km neprekinjena črta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tudi prav eno pravilo, ki dovoljuje prehitevanje traktorjev, vozov, in podobnih vozil ki gredo manj kot 30km/h oz nekaj takega? :glare: Se mi zdi, da je bilo že govora o tem, mogoče prav v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!