Skoči na vsebino

Ali lahko motorist prehiteva?


Insallah

Priporočene objave

Če dovolite, bi pojasnil na način kot je meni inštruktor že pred davnimi leti, pa sem si zaradi slikovitosti zapomnil:

1. Ali Honda lahko prehiti fičota:

NE

2. Ali fičo lahko prehiti Hondo:

DOVOLJENO JE, je pa težko izvedljivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tudi prav eno pravilo, ki dovoljuje prehitevanje traktorjev, vozov, in podobnih vozil ki gredo manj kot 30km/h oz nekaj takega?  :glare: Se mi zdi, da je bilo že govora o tem, mogoče prav v tej temi.

Zaradi enakega razmišljanja sem pri štirinajstih ponavljal teorijo za (menda) G (ali pa H) kategorijo dvakrat. Takrat se jim je zdelo, da je polna črta pač polna črta neglede na to s kakšno hitrostjo se kdo po vozišču premika.

Drži pa, da ima policija pravico iz prometa izločiti vozilo, ki se giblje z manj kot 50% dovoljene hitrosti. Mi pa (večina vsaj) nismo policija. Torej, konkreten odgovor komisije takrat je bil: "Da, 5km se moraš voziti za traktorjem dokler se sklenjena črta ne konča."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Prepovedano prehitevanje vseh motornih vozil razen enoslednih :)  :krneki:

...kar pomeni da avto (dvosledno) lahko prehiti motor (enosledno), motor pa ne sme avto :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kar pomeni da avto (dvosledno) lahko prehiti motor (enosledno), motor pa ne sme avto  :BUA:

Res je, vendar lahko pa motor drug motor prehiti! To je tudi nekaj a ne? :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah nič... poletje bo... ni lepšega kot balansiranje motorja + dekle + prtljaga v kolonah proti slovenski obali... najbolj pri vsem tem je da avtomobilistom ne bo treba izsiljevat prednost ker jo bojo itak mel :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Prehitevanje" ni isto kot "vožnja mimo". Tako, da se stoječa kolona lahko smatra za "oviro na cesti". :kva2:

Po :hmm: zakonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druščina!

Kaj ga serjete? Že pol leta se prekladate okrog pomena tega prometnega znaka in občutek imam, da postajate čedalje bolj razdraženi, otožni, izgubljeni, osamljeni... da že razmišljate o prodaji motocikla in opreme, da ugotavljate, da bo v prihodnje vožnja motorja zaradi enega prasca po imenu II-28 izgubila ves čar.

Če bi bili v praksi tako svetohlinski, ne bi nihče poznal končne hitrosti svojega konja, se na Čopovi v Ljubljani ne bi videlo nobenega motorja (da ne govorim o 3M - se mi zdi, da je zadnje čase na vseh dostopih en tak čuden bel krog z rdečo obrobo), da ne govorim o mlatenju iste teme - ne bi videl nobenega motorista, kako švigne čez polno črto, za katero me je inštruktor v avtošoli učil, da je kot zid.

Nisem boljši, enako brezobzirno kršim omenjene predpise, omejitve in prepovedi, vendar se ne afnam in ne zgražam zaradi pomena mednarodno sprejetega znaka II-28, ki ubogim motoristom ne daje privilegijev.

Srečno na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!