Skoči na vsebino

Pegaso - tezave taksne in drugacne


kasti

Priporočene objave

Ko sem pred nekaj dnevi brskal po nekih tujih moto forumih, sem zasledil, da se je kar nekaj voznikov Aprilie Pegaso pritoževalo, češ da jim je že zelo zgodaj odpovedalo tesnilo glave motorja (head gasket). Ali ima kdo, ki vozi Pegaso(morda se to dogaja tudi pri BMW f650 - glede na to, da je isti agregat)kakšen podobne slabe izkušnje?

Če jih je imel, kdaj se mu je to zgodilo(??? km)?

Ali je kdo to uspel garancijsko izterjat pri kakšnem pooblaščenem serviserju?

Ali so še kakšni drugi "serijski felerji" za katere bi moral vedeti??

Še enkratz lepo prosim vse ki imate kakršnekoli izkušnje z zgoraj omenjeno napako (NoiseData, Mopedfan,...)da mi odgovorite!

LP Kasti

"It's nice to be important, but it's more important to be nice!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno!

Sam sem menjal tesnilo glave pri 29.000km. Pegaso ima to serijsko napako, toda nihce tega ne bo priznal, da bi ti popravili na njihove stroske, razen ce jih v enem letu tolk prevozis.

Kdaj se ti bo to zgodilo pa ves petsto km prej ker ti golta vodo iz hladilnika v ekspanzijsko, povraca pa se ne...motor se greje za cca 20 stopinj vec!

Menjava te pride cca 40k sit...pri serviserju. drugace pa brez problema. Zdaj mam spet mir za novih 30k

Antifriz rulez!

LP pegaso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prjatu je imel isto težavo pri cca 8000km, za nameček so ga še na avtu-triglav en mesec nategoval, ker so ugotavljali če ni mogoče sam zagrešu feler.

Pozdrav Zdravc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj so te aprilie res tolk v kurcu. Sem ze veckrat zasledil na netu, koliko napak imajo.

Ce se ne motim sem na MCN prebral, da so zadnje case motocikli z najmanj napakami Yamahe, na zadnjih mestih je pa Aprilia.

Skoda, saj imajo edini dokaj ugodne cene pri nas.

DDV in baterije ze vkljuceni v ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam dva človeka ki imata Pegaso in oba dva imata na žalost probleme,eden se jih je rešil tako da jo je prodal drugi pa jo vstrajno šravfa.Prvemu nikakor ni hotela užigati(nov motor)kljub menjavi akumulatorja in na servisu pregledanega motorja.Drugemu pa je nagajal sam agregat kaj točno pa ne vem.Res da je sam motor ugoden cenovno,zgleda da res drži ta rek:mal dnarja mal muske!no ma vedno ni tako.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sem sicer kupil novega Pegasa in po dobrih 9000 prevoženih km deluje kot urca; do sedaj je bilo poleg rednih servisov potrebno nastavit samo izgorevanje, ker je "sekal".

Tako da nad samim delovanjem nimam nobenih pripomb, me pa počasi začenja skrbeti, kaj se bo začelo dogajati!!!(pa saj je Rotax svoje čase izdeloval dobre agregate!!!)

Ali kdo ve, kako agregat deluje na BMW F650, glede na to, da je skoraj identičen Pegasovem?

LP Kasti

"It's nice to be important, but it's more important to be nice!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je imel Pagaso, ki pa ga je hitro prodal zaradi težav, katere so (menda) zelo pogoste pri tem tipu, in po njegovih podatkih ni bil edini s temi težavami. 1. redne okvare oz. nezadovoljivo delovanje hlajenja motorja (ventilator?), kar seveda lahko posledično privede do pregretja (odpovedi), okvare tesnila na glavi motorja. 2. Iztek olja iz prednjih amortizerjev, kar je menda tudi relativno pogosta težava teh drugače zelo lepih motorjev.

Lojzi ma vas rad

Popravil/a - lojzi dne 18/02/2002 ob 08:58:54

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ze enkrat nekje napisal in povzemam napake na mojem motorju (Aprilia PEGASO 650):

- pri 8000 km se mi je začela luščiti barva z bokov

- pri cca. 12.000 km mi je šel zadnji amortizer (steklo olje ven)

- pri 18.000 se mi je strgala veriga (med vožnjo; brez padca!)

- pri 21.000 mi je slo tesilo glave motorja

- trenutno (22.000) mi pusca olje sklopke

Načeloma sem zadovoljen z motorjem (kljub težavam).

Dodam naj le to, da motor redno vzdržujem (glede serviserjev je bilo napisano dovolj).

Žal ne poznam motorja, ki bi delal 100%.

V kolikor pa se odlocas za nakup motorja najprej preveri ali ima ta znamka dobrega serviserja.

MOTSVET FORUM je sigurno naj stran za take nasvete in pritožbe.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je blo o zgodah in nezgodah Pegasov že nekaj napisanega v topicu: Serviserji - najboljši in najslabši, če se prav spomnim.

Se pa pridružujem mnenju mopedfan-a, da če se odločaš za Pegasota pa naj bo to rabljen ali nov je važno da veš že vnaprej kdo ali bolje KAKO ti ga bo, bodo servisiral-i.

Sprašuj, firbcaj, teži, vse je bolje kot da potem plačuješ.

Sam z motorjem nimam problemov(21 kKM), redno servisiranje in vzdrževanje ali pri serviserju ali pa sam. Malo zdravega občutka za motor, pa ni blema, dela kot Rolex

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

TESNILO NA GLAVI .... zakaj ???

BMW F650 tega problema NIMA!!! zakaj??

BMW ima samo 4 ventile na glavi, pegaso pa 5 (3 sesalne in 2 izpušna)

Pegaso ima ventile preveč skupaj...oz. oba izpušna sta bliže dihtungi (tesnilu) kot pri BMW-ju

Če ga bo kdo preveč dolgo teral, in bo imel preveč prevoženih kilometrov, se bo tesnilo glave vtrgalo samo pri izpušnih ventilih, zaradi previsoke visoke temperature (in ventili preblizu tesnila)....... Brez strah; to se dogaja pri stari motorjih...kot pri mojem bivšem!!!

Drugače je motor zelo OK!!! Imel sem starega ..letnik 1995... super motor!!

zelo sem mu bil hvaležen!!!

Stari Pegaso rula!!!.

... ni še bil tak šminkerski kot novi... ..fajn motor...fajn dosti navora...dober sound...malo je pokal iz auspuhov :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ima kdo slučajno kdo kje zakopan ali pa mu hodi odveč tehnični priročnik za ainšpric Pegasota.

Bi se priporočil :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 2 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!