Skoči na vsebino

MOBIKROG


joe1

Priporočene objave

Ta primerjava ne gre glih skup velik, pannonia je dolga preko 4.7 km....

Sicer pa...po mojem mnenju bo tole use skup nazalost ostalo samo pri poligonu...pa se tle se bo verjetno ustavl pri zelenih in miroljubih ki jih moti hrup..

Glede na predvideno dolžino kroga 3.5km je skoraj enako velika zadeva kot pannonia-ring, kar je pa za vse drugo kot dirkanje preveliko :)

Popravljeno . Popravil ganini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o jest sm pa z Moto Guzzi V35 in falcone 500, prevozil vlko krogov, inštruktor na motorju sm bil :OK:

No, no, ne hvali se preveč, bodo ta mladi mislili, da si se imel dobro. 

 

Nazaj k dirkališču. Upam, da jim bo uspelo. Kar se hrupa tiče, se ga da omejiti. Na Nurburgringu imajo senzorje hrupa in če si preglasen, te naženejo ven. Za hitrost in užitek hrup res ni nujno potreben. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tega itak ne bo verjetno nič ! Poznam zadevo še izpred ene 10 let nazaj, tko da ne se preveč veselit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na hrup avijončkov se pa noben ne buni  :kva2:  :music4:

Ne , na "avijončke" se pa noben ne buni! In zakaj?

Ker so "avijončki " tle še iz cajta pred 2. sv. vojno in vsi ki so zdej še živi so se kasneje naselili in vedeli da živijo v bližini letališča.Tastarejših pa večinoma ni več ker so pod zemjlo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

CITAT(RSV Mille @ 16 Apr 2009 @ 21:55) <{POST_SNAPBACK}>
 
V začetku je bilo še super, kasneje ko so ograje podrl se je pa začel nor-haus (z avti uleteli direkt na progo, vozili se v kontra smeri, na stezili bili 50ccm in tisočaki naekrat). Še sreča, da ni kdo umrl.

Pokalo je na stezi in pred vhodom...

post-6263-0-06951900-1428431543_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm pa prepričan, da bo Anderlič to spelu, že dolgo nazaj se je govorilo, da je najmočneji človek v državi :grim , zdej pa da vidmo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se bodo učili šleperje voziti. V JNA smo s kamioni na dirkališču v Požegi trenirali.

Katereva leta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tega itak ne bo verjetno nič ! Poznam zadevo še izpred ene 10 let nazaj, tko da ne se preveč veselit!

Pozabi tisto izpred 10 let. To je sedaj nova zgodba. Novi interesi. Pa pr'jatli v igri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Čento iluzioni!!"

Ne hvali dneva pred večerom!

Spet kakšno spakedralo, ki ne bo za nobeno (pametno) rabo, kot vedno. Hvalijo se s petimi dirkališči!!!

In to se je spravil delati eden, ki z motorizmom blage veze nima. Ali mi lahko eden našteje vsaj enega, ki je uporabno za pametno dirkanje??

 

Vseh pet naj podrejo in naredijo pametno pisto, ki se bo tudi tržila... Samo, tega slovenčki - žal še lep čas ne bodo zmožni narediti. Pa tudi, če bi jo imeli, bi država z njim naredila tako kot z Lipicanci... :slap:

Saj nebi rad pljuval, ampak te zguljene štose poslušam že 40 (z besedo) štirideset let!!

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si bo treba vizo za na kranjsko zrihtat :kva2: , tak ko si je mogu NX650 za na štajersko :kva2:

Nisem je hoto.. sem obdržal kranjski potni list :kva1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem da je mogoče off topic ampak zakaj bi mi sploh postavljali svoje dirkališče? Še slovenske dogodke na Grobniku se ne udeležuje zadosti slovenskih motoristov, potem bi pa gradili svoje dirkališče in ne vem kaj...dam primer: če vam je za grobnik ki je zelo poceni težko dat 100 eur ne vem zakaj pol sanjate o slovenskem dirkališču?!? kot da bo potem to čist pocen.

 

Pač samo moje mnenje. :)

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti misliš da se samo motoristi vozijo po pistah? Na avtu mi pa Grobnik raztrga novo gumo po 10-15 krogih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti misliš da se samo motoristi vozijo po pistah? Na avtu mi pa Grobnik raztrga novo gumo po 10-15 krogih.

 

Tud pri motorju ni veliko drugač.

 

Sej vem da je mogoče off topic ampak zakaj bi mi sploh postavljali svoje dirkališče? Še slovenske dogodke na Grobniku se ne udeležuje zadosti slovenskih motoristov, potem bi pa gradili svoje dirkališče in ne vem kaj...dam primer: če vam je za grobnik ki je zelo poceni težko dat 100 eur ne vem zakaj pol sanjate o slovenskem dirkališču?!? kot da bo potem to čist pocen.

 

Pač samo moje mnenje. :)

 

Lp

 

Razmišljanje da kapo dol..... mogoče to za sabo potegne tudi nova delovna mest ... razvoj regije ...... vrjetno bi kakšen evro več ostal v Sloveniji, ne da ga sam nosim na Hrvaško in Madžarsko itd.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud pri motorju ni veliko drugač.

 

 

Razmišljanje da kapo dol..... mogoče to za sabo potegne tudi nova delovna mest ... razvoj regije ...... vrjetno bi kakšen evro več ostal v Sloveniji, ne da ga sam nosim na Hrvaško in Madžarsko itd.....

.....pa ne samo to, .....konkurenca je vedno zdrava,.......za nas uporabnike ( potrošnike ) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z vsem sem sam pač skeptičen da bi se res tok vozil da bi se cela regija oz okoliš začel razvijat. Sej verjetno bi prišlo veliko ljubiteljev na začetku...skrbi me da ne bi imel tok prometa da bi lahko konstantno vlagal v dirkališče. In posledica bi bla ista usoda k jo ma grobnik. Nobene investicije in nobenega razvijajanja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se kar strinjal. Pa sej se lahko zracuna kolkrat bi vsak mogu it letno,da bi zadeva laufala....pa bi marsikoga minil...financno seveda. Cist hipoteticno.....ne se zdej zapalit na malenkosti,da bojo se avti pa pa motogp pa f1.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha pa kdo govori o motogp pa formuli1, zdej smo pa mal že preveč optimistični.

 

Progo v smislu naprimer Adria v Italiji je tuki govora če jo poznata ,,,,, vrjetno bi jo tujci pokupil kot je to v progah okoli nas mal je treba pogledat kolk dni je zakupljena na leto naprimer Pannonia al pa Adria in to večinova zakupjo Avstrici, Nemci in Italjani.

 

Če pa črto potegnemo brezveze razglabljamo ker iz te moke itak ne bo kruha oz. dirkališča :OK:

 

PS.

 

Če pa je kdo iz tistih koncov nej pa le skoči pogledat če res sekajo ..... upanje umre zadnje :blush:

Popravljeno . Popravil alex86
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem da je mogoče off topic ampak zakaj bi mi sploh postavljali svoje dirkališče? Še slovenske dogodke na Grobniku se ne udeležuje zadosti slovenskih motoristov, potem bi pa gradili svoje dirkališče in ne vem kaj...dam primer: če vam je za grobnik ki je zelo poceni težko dat 100 eur ne vem zakaj pol sanjate o slovenskem dirkališču?!? kot da bo potem to čist pocen.

 

Pač samo moje mnenje. :)

 

Lp

 

Če samo en cestni kemikaza, pa ni važno ali motorist ali avtomobilist preide iz ceste na dirkališče in ne ugroža ljudi na cesti, potem je investicija upravičena. Pa ni problem dati 100€, problem je, da dirkališče Grobnik niti ni tako blizu, -> problem logistike, da o izletnih conah niti ne govorim. Meni bi bil Mobikrog zakon, ker imam do njega par km, Raceland pa je večino časa zaseden z varnimi vožnjami. Sicer je med tednom tudi fraj, samo moramo delati, da lahko vozimo motorje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz seznanjen, imajo gospoda, ki so v ta projekt vpleteni, kar precejšnje načrte - od varne vožnje in raznih dogodkov, do dirk.

Kaj pa se bo iz tega dejansko izcimilo, je seveda vprašanje in bo pokazal čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz seznanjen, imajo gospoda, ki so v ta projekt vpleteni, kar precejšnje načrte - od varne vožnje in raznih dogodkov, do dirk.

Kaj pa se bo iz tega dejansko izcimilo, je seveda vprašanje in bo pokazal čas.

čak, da se ena na hitro ustanovljena komisija spomne, da nekaj ne štima :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vedno so tudi tukaj v ozadju politične naveze in prijateljstva.

V bistvu gre za to, kdo ima bolj vplivne prijatelje - načrtovalci nove piste ali njeni nasprotniki.

Itak pa raznorazne piste in dirkališča v SLO gradimo že od pamtiveka. Ves čas se samo malo prireja načrt in spreminja lokacija.

Dobro se še spomnim, da je bilo v začetku osemdesetih let (torej pred +30 leti) predvideno in "samo što nije napravljeno" dirkališče v Zalogu pri LJ, v trikotniku sotočja Save in Ljubljanice.

Takrat sem stanoval v Zalogu in sem bil zaradi tega čisto "naspidiran".  :yea1:

In se potem čez čas tudi "odspidiral".  :eek:

in takih projektov, ki niso nikoli ugledali luč sveta, je bilo kasneje še kar nekaj. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!