Skoči na vsebino

Zavore + zavorna pot...


Zagi

Priporočene objave

Če nisi že dalj časa zamenjal zavornega olja ga spusti vsega ven in nato natoči noter novega in odzrači zavore če ne veš kako se to naredi maš na yt precej filmčkov na to temo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi že dalj časa zamenjal zavornega olja ga spusti vsega ven in nato natoči noter novega in odzrači zavore če ne veš kako se to naredi maš na yt precej filmčkov na to temo

Glede menjave zavornega ojla, je to pogojeno samo časovno, ali tudi s kilometri? Imam en motor starejšega letnika z malo kilometri....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje naj bi menjal na 2 leti.

Postopek: na nipl na zavorni čeljusti natakni prozorno cevko drug konec pa daj v steklen kozarec. Z brizgo potegni olje iz posodice in nalij sveže olje. Potem napumpaj zavoro, in jo drži stisnjeno ter majčkeno odvij nipl, tako da zavorna tekočina steče v cevko. Postopek ponavljaš na obeh čeljustih, dokler se ne zamenja vsa tekočina v sistemu in v cevki ne vidiš več zračnih mehurčkov. Pa ne pozabit dolivat olja v posodico-pazi, da ti ga ne zmanjka, ker ti bo potegnilo zrak v sistem. Za pomoč pri pumpanju ročke pa prosi prijatelja.

 

P.S.-glede na to, da se zavorno olje kar pogostom menja se pomoje splača investirat v vakumski prezračevalnik. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da ima tale posoda povratni ventil, tko da čist možno da ni treba. Poskusi pa poročaj :) (zajebat itak nimaš kej).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poizkusil potegnt zrak skozi pa ne gre, ima povratni ventil, bom porocal a je za kej.

Lansko leto je bil v akciji za 15€, moral sem porabit 10€ bon, ki smo ga dobili iz louisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

koliko je še normalno da zavorne ploščice drsajo po disku? danes sem prezračeval sistem in malo obrnu kolesa z roko in ruži, nove zavorne ploščice imajo tolko materjala da skoraj nič ni ostalo hoda za batek.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm enkrat in edinkrat kupu organic neki v louisu. So mele tolk mesa da sm jih moral na roke zbrusit, ker je zadnji disk plav ratal, tolk je drzal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko je še normalno da zavorne ploščice drsajo po disku? danes sem prezračeval sistem in malo obrnu kolesa z roko in ruži, nove zavorne ploščice imajo tolko materjala da skoraj nič ni ostalo hoda za batek.

LP

Ko sem se ukvarjal s prednjim kolesom, na zacetku se do pol kroga nisem prisel, sedaj se obraca lepo za kak krog in pol in skoraj neslisno...

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ugotovil da tisto kar se malo sliši na problem, ni nič v primerjavi s tem kolikor so prej ružle zavorne ploščice ker je bil cilindrček zablokiran, na roke se sliši, vendar se ob porivanju motorja ne občuti nikakršne obremenitve, tako da ne drsa tolk hudo.

( samo zdej ne vem al se morejo malo ulaufat zavorne ploščice al kaj sam zadi extra počasi bremza zadaj, preden okrivim zavorne ploščice bom še 1x prezračil morda se še kakšen mehurček skriva, drugače pa danes naredil testni krog.. mašina po skor 3 mescih upalla u prvo  :010 )

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predno montiraš ploščice jim malenkost pobrusi robove, saj je možno da od litja mesa ostane kak srh, malo se pa vedno sliši ruženje, saj so ploščice stalno naslonjene na disk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj sem kmalu pustil perje na cesti, zaradi (nenadne) odpovedi prednjih zavor.

Ko sem prišel domov sem šel pogledat zavore in našel, da 1 ploščica je bila brez zavorne obloge, nadaljnji 2 sta bili delaminirani in zamakjnjeni (zavorna obloga je odstopila od kovinske podlage), ostalih 5 pa je na poti, da se jim to zgodi v kratkem.

Ko se menjaval prednjo pnevmatiko, 4-5000 km nazaj, ploščice so bile še v redu.

Motor je KTM SMT 990, l. 08/2010 s 30.000 km.

 

Zdaj ne vem kaj na si mislim...  če bi samo ena odstopila, bi rekel sh*t happens, tako pa, da vseh 8 odpoveduje...

 

 

post-10572-0-88375800-1367143655_thumb.jpg     post-10572-0-51044100-1367143673_thumb.jpg

 

post-10572-0-22074000-1367143716_thumb.jpg     post-10572-0-85469100-1367143809_thumb.jpg

 

post-10572-0-52504200-1367143826_thumb.jpg     post-10572-0-98696900-1367143735_thumb.jpg

 

post-10572-0-18252300-1367143747_thumb.jpg     post-10572-0-28664800-1367143762_thumb.jpg

 

post-10572-0-40482300-1367143778_thumb.jpg     post-10572-0-73549500-1367143793_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne uporabljam FB in zaradi tega ga ne mislim začet uporabljat.

Slike sem poslal na KTM, vendar ne gojim kakšnega upanja, ker še, ko je bil motor v uradni garanciji so iskali izgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne uporabljam FB in zaradi tega ga ne mislim začet uporabljat.

Slike sem poslal na KTM, vendar ne gojim kakšnega upanja, ker še, ko je bil motor v uradni garanciji so iskali izgovore.

Mi dovoliš, da uporabim tvoje fotke? Bom jihj pa jaz povprašal, če je to normalno... :)

 

  D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi dovoliš, da uporabim tvoje fotke? Bom jihj pa jaz povprašal, če je to normalno... :)

 

  D.

 

Seveda, jih lahko uporabiš.

Verjetno boš dobli odgovr, da je to tvoja odgovornost, ker živi(m)š zraven morja. ;)

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem kmalu pustil perje na cesti, zaradi (nenadne) odpovedi prednjih zavor.

Ko sem prišel domov sem šel pogledat zavore in našel, da 1 ploščica je bila brez zavorne obloge, nadaljnji 2 sta bili delaminirani in zamakjnjeni (zavorna obloga je odstopila od kovinske podlage), ostalih 5 pa je na poti, da se jim to zgodi v kratkem.

Ko se menjaval prednjo pnevmatiko, 4-5000 km nazaj, ploščice so bile še v redu.

Motor je KTM SMT 990, l. 08/2010 s 30.000 km.

 

Zdaj ne vem kaj na si mislim...  če bi samo ena odstopila, bi rekel sh*t happens, tako pa, da vseh 8 odpoveduje...

 

lp

Podoben primer sem imel l.2010 ko mi je odstopila ena obloga pri cca 26 000km,motor je bil še v garanciji,ni bilo nobenega problema s strani KTM Slovenija.

Priznane nove,zdržale so 41500km brez problemov(tudi brembo).

post-5502-0-93278700-1367330991_thumb.jpg post-5502-0-76996400-1367331046_thumb.jpg post-5502-0-72095400-1367331091_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mogoče kdo ve kje bi dobil zadnji diska za Ducati Monster 600 dark, l.00? Na uradnem servisu je cena okoli 110€, ploščice pa okoli 40€. Bi se dalo kaj od tega kje ceneje dobiti ali se ne splača šparat pri takih zadevah? Po internetu sem gledal so diski okoli 50€ ploščice pa 25€, potem je pa še špoštnina pa bog si ga vedi kam pridem   :D

Popravljeno . Popravil T1cK0
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni, katere zavorne ploščice mi priporočate? Gledam brembotove racing (srebrne) in carbon ceramic (modre) za motor bmw k1200r. Hočem da bodo vredu zavirale, ker sem že imel brembotove navadn (rdeče) pa so se mi zdele slabse kot original...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prav vceraj vozil k1200s in sem z originali cist over the moon. Zakaj pa ne original?

Imam pa z nissini enake izkusnje. Organske aftermarket niso slabe, so pa slabse kot originalne! Sintranih se nism upal kupt, ker so deazje kot original.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, katere zavorne ploščice mi priporočate? Gledam brembotove racing (srebrne) in carbon ceramic (modre) za motor bmw k1200r. Hočem da bodo vredu zavirale, ker sem že imel brembotove navadn (rdeče) pa so se mi zdele slabse kot original...

Vozi original ploščice saj niso tako drage,če boš experimentiral z ploščicami boš uničil diska-e,cena enega orig.  je ca 300€+

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prav vceraj vozil k1200s in sem z originali cist over the moon. Zakaj pa ne original?

Imam pa z nissini enake izkusnje. Organske aftermarket niso slabe, so pa slabse kot originalne! Sintranih se nism upal kupt, ker so deazje kot original.

cena original ploščic je 130€ brembo pa 70...  pa tudi zaradi zaviranja če so boljše...

 

Vozi original ploščice saj niso tako drage,če boš experimentiral z ploščicami boš uničil diska-e,cena enega orig.  je ca 300€+

zakaj bi uničil disk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti veliko hitreje popapca diske. Meni recimo neoriginalne nenormalno cvilijo. Se očitno splača prej po tujih forumih preverit kakšne aftermarket so na dolgi rok OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!