Skoči na vsebino

Zavore + zavorna pot...


Zagi

Priporočene objave

Kaj si?

"človek, ki vse ve". Ostalih sedem sem pa jaz :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

multiplikator pomeni obratno od reduktor :hmm: , čestitam brumer, torej si strojni element :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

multiplikator pomeni obratno od reduktor :hmm: , čestitam brumer, torej si strojni element :kva2:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoobcestvo je pac radovedno kako se brumer multiplicira (ali kaj ze). :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo ve kaj bi lahko bil vzrok nenadni izgubi pritiska v zavornem sistemu? Pred ovinkom sem stisnil zavorno ročico, ta pa se je pogreznila do ročke :eek: Pred tem sem že naredil cca 50 km z novimi ploščicami in ni bilo problemov. Olja je do max. Nekje sem prebral, da je možno, da se ploščice razmaknejo od diska same od sebe ob hudem tank slapperju? Sedaj je vse spet Ok, nimam pa več zaupanja v zavore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo ve kaj bi lahko bil vzrok nenadni izgubi pritiska v zavornem sistemu? Pred ovinkom sem stisnil zavorno ročico, ta pa se je pogreznila do ročke :eek: Pred tem sem že naredil cca 50 km z novimi ploščicami in ni bilo problemov. Olja je do max. Nekje sem prebral, da je možno, da se ploščice razmaknejo od diska same od sebe ob hudem tank slapperju? Sedaj je vse spet Ok, nimam pa več zaupanja v zavore.

Bom počakal.da ti strokovnjaki odgovorijo (s foruma),nato se mogoče oglasim.Lahko me pokličeš po mobitelu za odgovor. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo ve kaj bi lahko bil vzrok nenadni izgubi pritiska v zavornem sistemu? Pred ovinkom sem stisnil zavorno ročico, ta pa se je pogreznila do ročke :eek: Pred tem sem že naredil cca 50 km z novimi ploščicami in ni bilo problemov. Olja je do max. Nekje sem prebral, da je možno, da se ploščice razmaknejo od diska same od sebe ob hudem tank slapperju? Sedaj je vse spet Ok, nimam pa več zaupanja v zavore.

A si imel pred tem hud tank slapper? Ker če nisi, potem to verjento ni... :hmm:

Drugače pa je možno, da imaš v sistemu kak zračni mehurček, čeprav bi to moral opaziti že pri prvem stisku ročice. Ali pa že dolgo nisi menjal zavorne tekočine in vsebuje precej vlage - ta se ob segrevanju zavornega sistema lahko upari in postane stisljiva...

Aja, še to: morda pa nimaš originalnih zavornih ploščic, ampak ponaredke... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom počakal.da ti strokovnjaki odgovorijo (s foruma),nato se mogoče oglasim.Lahko me pokličeš po mobitelu za odgovor. :OK:

najbolje da si tiho, ce cloveku nisi pripravljen odgovoriti na vprasanje.

eno je ce zagovarjas nekaj o cemer ocitno nimas pojma - ker vsak proizvajalec seveda vgrajuje zavorne ploscice lastne proizvodnje; gume tudi vsak dela v lastni tovarni, dele za blok masine tudi vsak sam vliva, enako bate, verige, ventile, tesnila, olja, plastike, baterije, zarnice itd. itn. japajade. in potem tista o svizcu in cokoladi......

druga stvar je, ce zelis nekomu pomagati.

ker v to ocitno nisi pripravljen je najbolje, da se se malo razpises o tvojem bemflnu. mogoce je se kdo na forumu, ki ni slisal kaj vozis.

grosskotz elendiger. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo ve kaj bi lahko bil vzrok nenadni izgubi pritiska v zavornem sistemu?

Možno, da je počena ali obrabljena gumica na batu v glavnem zavornem cilindru. Ob stisku zavore gre olje mimo gumice nazaj v posodico (rezervoar), tako da je okvaro težko odkriti, saj olje ne pušča ven iz sistema.

Če je razpoka majhna, se puščanje ne pojavi vedno, mogoče le pri nekaj % stiskov zavore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno da se diski premikajo nazaj-naprej pa levo-desno za par mm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da se naprej-nazaj nebi smel premikati,levo-desno pa ja...če se ne motim je to bistvo plavajočih diskov .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, razen če so te našponali in ti montirali t.im. plavajoče diske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolkem času je priporočljivo menjat zavorno tekočino?

Po navodilih proizvajalcev motorjev 2 leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, razen če so te našponali in ti montirali t.im. plavajoče diske

Sej sože original plavajoči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pojma nima, kaj je kaj, mu priporočam ,da motor pelje k kakem userviserju, plača nekaj jurjev in ga prosi, če mu pregleda motor, da je vse v redu z njim ... preko foruma spraševat če je to ali ono v redu ali pa je kaj narobe, je lahko zelo dvorezno. Forum pač ni nek "competence centre"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pojma nima, kaj je kaj, mu priporočam ,da motor pelje k kakem userviserju, plača nekaj jurjev in ga prosi, če mu pregleda motor, da je vse v redu z njim ... preko foruma spraševat če je to ali ono v redu ali pa je kaj narobe, je lahko zelo dvorezno. Forum pač ni nek "competence centre"...

Joj sorry Sym k sem 1 post napisu ker nisem bil preprican cist. Vem da so plavajoci in vem da se morjo premikat, sam nism vedu ce se lohk za tolk...

Sicer pa nevem kaj se pizdis za brezveze, mogoce bo ta moja objava se komu pomagala, in ce se ne motm je forum lih zarad tega. Ce pa mislis ti zarad tega motor peljat na servis pol pa bog ti pomagaj.

Nebi pa o tem kolk brezveznih objav ti napises pa se ne pizdimo zmeri nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa nevem kaj se pizdis za brezveze....

Nočem bit njegov odvetnik, ampak pri tem odgovoru nisem dobil občutka da se pizdi.

Zame ti je dal vredu nasvet!!!

Raje pejdi vprašat enega mehanika če si v dvomih, ti bo povedal v sekundi a so vredu diski ali ne, ker zavore so le zavore. Kaj pa če imajo le preveč lufta ?? Boš tvegal z odgovorom preko neta, od nekoga ki jih sploh ni videl ??

Nebi pa o tem kolk brezveznih objav ti napises pa se ne pizdimo zmeri nazaj...

to pa je druga zgodba :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če med vožnjo ne ružijo preveč, pol ni take sile.

Nič ne ružijo in tudi lepo primejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!