Skoči na vsebino

Honda in problemi s CBS


mat

Priporočene objave

Tole sem pobral iz Varadero foruma, verjetno ima kdo tak motor tudi pri nas:

Hi Derorists,

This message below was send to me prv. and although it is not been

officialy released by Honda (yet), it seems important enough to put on the

list here.

Honda has discovered possible failures with several Honda Motorcycles

including the Honda Varadero. Honda is now in preparation to several

recalls in Europe to check out the following models mentioned below.

Regarding the DUAL CBS braking system: Check of the 'proportional' valve.

The following Honda motorcycles are using the same type of valve (PCV).

Due to an failure during production, the system can cause leakage which

can reduce the efficiency of the secondary brake circuit which is

activated by the secondary main cylinder:

VFR 800 -> 2002/2003/2004

VFR 800 A -> 2002/2003/2004

XL 1000 V Varadero -> 2002/2003/2004

XL 1000 VA Varadero-> 2004

CBR 1100 XX Blackbird-> 2002/2003/2004

ST 1300 Pan European-> 2002

ST 1300 A Pan European-> 2002/2004

GL 1800 A Goldwing-> 2002/2003/2004

There are also recalls in preparation regarding to the main power circuit

(Pan European ST 1300, 2002 and ST 1300A 2002-2004)and regarding the frame

of the GL 1800A (2001, 2002 and 2003)

This recall has not been officialy released by Honda (yet).

So... Check out your local Honda agent to see if your bike is / could be

affected.

Regards & See you at VIM-7

Bernard 'Two Plugs', NL

www.varadero-international.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole deluje bolj kot delo konkurence ali nekoga, ki mu gre Honda na živce ter v povezavi z modernimi možnostmi širjenja novic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole deluje bolj kot delo konkurence ali nekoga, ki mu gre Honda na živce ter v povezavi z modernimi možnostmi širjenja novic.

bo že držalo to kar praviš .. namreč, če bi šlo za kaj takega bi se gotovo "na veliko" slišalo, ne pa kot opravljivo šepetanje v nekem temnem kuloarju interneta

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja antipropaganda ziher :grim eh to je problem vse te tehike, več ko jo je, več lahko crkne in tudi vsemogočna honda (merceres med motorji :blink: :lol: :grim ) tu ni imuna. bemti še FZ6 se kvari, ma ne da se nebi honda :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, vse živo se lahko pokvari. Moja op/pripomba leti na način in obliko podajanja informacije, še najmanj pa bilo prav, da se iz tega izcimi nabijanje o kvalietti Hondinih in drugih izdelkov ter podobno. Začne se pa že pri naslovu topica - Honda in problemi z ABS. Narobe, prav je - Honda in problemi z Dual CBS.

Glede Honde naslednje. Ve se javno, da je bila Pan European nekaj časa umaknjena iz prodaje zaradi tehničnih težav, ve se tudi, da ti pri GW zamenjajo CPU zaradi možnih težav pri hlajenju motorja, ve se, da so pri nekaterih okvirjih GW nastale razpoke, ipd...

Ampak za vse so neki odgovori, ki ti jih podajam, za kar vem. Okvirji na GWjih pokajo, ker so bili ti motorji preobteženi (debeli Američani!!!!). Pregrevanje GWjev v Evropi je posledica drugačne konfiguracije cest in uporabe (ker fani hladilnikov pihajo naprej in ne nazaj!!!). Za Pan European sem pisal pred letom na tem taistem Forumu.

Napaka na zavornem cilindru? Možna, ker imam tudi sam nenavadno izkušnjo na Valkiri. Pri 35.000 km mi je en par zavornih batov na sprednji čeljusti zablokiral/zarustal. Mehanik je rekel - ne bi smelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne ceco saj vem, malo sem zloben danes :P ampak mi je hecno ko nekateri ljubitelji (pe niti nisem mislil tebe) takoj skočijo v zrak če kdo omeni kakšno možnost, da je kaj narobe na njihovi oh in ah znamki. ne se menit za mene, lepo preverite če vam vse štima pri bremzah pa bo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja op/pripomba leti na način in obliko podajanja informacije, še najmanj pa bilo prav, da se iz tega izcimi nabijanje o kvalietti Hondinih in drugih izdelkov ter podobno. Začne se pa že pri naslovu topica - Honda in problemi z ABS. Narobe, prav je - Honda in problemi z Dual CBS.

Moderatorji ali lahko prosim spremenite iz ABS v CBS.

Ceco, sam nimam honde in jo nikdar nisem imel in jo tudi nočem, verjetno sem res konkurenca. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se zopet oglašajo nekateri, ki nimajo CBS.

Jaz imam Hondo VFR 800 Fi, ki ima ta odličen CGS sistem. Meni deluje brezhibno in ni videti, da bi se množično kvaril, tako kot pravijo. Sistem je odličen, tudi za hitro vožnjo, npr Route 69 - Golica ali kaj podobnega.

Kot pa verjetno veste, bodo imele drugo leto VSE HONDE CBS sistem, kasneje pa verjetno še ostali Japončki. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pa verjetno veste, bodo imele drugo leto VSE HONDE CBS sistem, kasneje pa verjetno še ostali Japončki.  :P

SAMO DA MI NEBI KDO TEGA NA MOTOR VGRADIL!!!! ok naj bo možno kot dodatno ampak jaz hočem "neumne" bremze ne "brakes for dummies!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sam nimam honde in jo nikdar nisem imel in jo tudi nočem...

Kaj nimaš / nisi imel Varaderota?? Še v profilu ti piše da imaš varo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kot pa verjetno veste, bodo imele drugo leto VSE HONDE CBS sistem, kasneje pa verjetno še ostali Japončki.  :P

Od kje ti ta informacija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem še razumel v nedeljo zvečer v hotelski sobi kakih 1000 km iz Lj. (vir: TV Motors ali nekaj takega - same dirke vrtijo) naj bi imele vse Honde ABS (in ne CBS) najkasneje z 2007. Prispevek je pa bil v kazanju starih Hond CX 500 in novih CBF 500/600 brez in seveda z ABS na vodi in na pesku. Pa priložene izjave mladih motoristk, da so švohcane in da zato rabijo ABS in še kup neumnosti.

Ma Pervy po malem prav. Žal zato ker ni dummy. Pri avtih je to že dolgo in se večinoma že ne da izklopit marsikaj. V imenu varnosti ali pa blamaže firme, morebiti celo obojega, ko pride do potencialne ali dejanske paštete.

Ampak back to the roots - poglejte cilindre na svojih Hondah, če kaj pušča ali izgleda tako tako, boste konjem spet bolj zaupali. In zato matu tenksi. Nevednim je pa seveda lažje. Ne vedo za potencialno možnost odpovedi drugega krogotoka zavornega sistema. To bodo zvedeli najkasneje takrat, ko bo en disk čisto izrabljen, drugi pa ne. Ampak to pri Hondah že dolgo vemo tudi tisti, ki nimamo dual CBSa. Ker je hidravlična povezava na drugi par zavornih čeljusti zelo "dual" v premeru cevi. Primerka zavornih diskov hranim v garaži, če koga zanima.

Ceco,

ki se po novem hvali z Braking marjeticami na kravi. Zgleda hudo pa še res res dobr je. Tudi ceneje od original Hondinih kovaških izdelkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, men se zdi bistvena razlika med cbs in abs. Abs bi se pogoltnil, cbs pa zagotovo ne, tako kot se marsikdo ki si dejansko ne zeli blokirat zadnje gume na pisti samo zato da bi mu sprednje bremze konkretno prijele.

Zato sem tudi vprasal od kje maticu ta informacija, ker ne verjamem da bodo v sportne modele zares vgrajevali cbs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor dela, dela tudi napake in felerje.

Vseeno pa zahvala za novico, ... fantje pa saj preventivni pregled še nikogar ni ubil, ali se motim?

Zoolo :blink:

P.S.: Tradicionalist, ... Medvedka je brez CBSa, pa ABSa, .... pa še česa podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nimaš / nisi imel Varaderota?? Še v profilu ti piše da imaš varo :?

Mam, mam malce sem karikiral, doslej sem imel samo Honde, če ne štejemo 20-30 let nazaj tomosa ČZete. Zakaj, verjetno ne toliko, ker je honda ampak ker so bili v ASu vedno korektni do mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Meni je CBS super, zadeva me je vedno dobro ustavila. Malce si lahko komot, drugače je pa tudi za hitre vožnje primerna(tisti ki me poznate že veste, kaj govorim), na grobniku pa res nisem nikoli bil z njim.

Popravljeno . Popravil mat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel bi in abs in cbs na motorju. samo honda me nekako ne vlece. oz. hondini modeli, ki bi me pritegnili nimajo ne ene in ne druge opcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel bi in abs in cbs na motorju. samo honda me nekako ne vlece. oz. hondini modeli, ki bi me pritegnili nimajo ne ene in ne druge opcije.

Naslednji motor bo obvezno moral imeti ABS., če bo pa še CBS, pa toliko bolje.

Pa saj BMW ima tudi že en svoj CBS, za moj okus še boljši kot Honda, ko na zadnjo bremzaš, res bremzaš samo na zadnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!