Skoči na vsebino

Postani darovalec organov po smrti


ixs

Priporočene objave

@Klimbra in Icy

Dragi moji legendi, vajine mašince prov dobr delajo in marsikateri rezervni del je lahko še uporaben! :grim Če ne drugega, bo pa srečni dobitnik dobil lepe nohte, ali pa kaj takega... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen izgovor :grrr

Sem jih že poslušal od sester da zakaj hodim za brezveze gužvo delat :angry2: (in zarad tega sem pred dvema mesecema izvedel da sem imel nogo že drugič zlomljeno, sam pa sem mislil da je bilo to prvič ampak baje rentgen ne laže -> prvič sem mislil da je samo gleženj zvit in nisem hotel k dohtarju, pa očitno ni bilo samo zvito)

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PO MOJI SMRTI ŠENKAM VSE,........razen "legende" seveda......pa ne mislim na motor,da ne bo pomote....

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva kar se mene tiče urejena že vrsto let.

Klinc, če komu kaj prav pride naj pa poberejo, bo manj za skurit. :P

Sicer pa "Respect" Firestarterjem za idejo in izvedbo še ene prekleto dobre zadeve! :OK:

Zoolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Klimbra in Icy

Dragi moji legendi, ... snip, snip ... Če ne drugega, bo pa srečni dobitnik dobil lepe nohte, ali pa kaj takega...  :lol1:

O groza, kaj pa če kakšna beyba še moj jezik faše :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce velja omenit samo se tole:

Po veljavni zakonodaji za vsakega Slovenca starejsega od 18 let velja, da je pripravljen darovati organe po smrti, razen v primeru, ko njegov pomembni drugi to izrecno prepove.

S kartico ste darovalci tudi ce se vasi pomembni drugi ne strinjajo.

Tako da v koncni fazi, to ce imamo ali nimamo kartice nima kakih hudih posledic.

Bo verjetno tudi mustang z lahkoto potrdil (sva oba precej pred kratkim to studirala).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce velja omenit samo se tole:

Po veljavni zakonodaji za vsakega Slovenca starejsega od 18 let velja, da je pripravljen darovati organe po smrti, razen v primeru, ko njegov pomembni drugi to izrecno prepove.

S kartico ste darovalci tudi ce se vasi pomembni drugi ne strinjajo.

Tako da v koncni fazi, to ce imamo ali nimamo kartice nima kakih hudih posledic.

Bo verjetno tudi mustang z lahkoto potrdil (sva oba precej pred kratkim to studirala).

Se strinjam s kolegom :yes:

Je pa lepa gesta, tako da ne bo pretirane škode, če pridemo k Firestarterjem. Če ne na drugo, pa vsaj na pijačo in dobro družbo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj nam je pa storiti tistim ki nas takrat ne bo v SLO, nekdo je omenil da lahko to pri osebnem zdravniku urediš, ampak glede na to kako polne so vedno ambulante itd. ne želim biti še en dodatni (ker hipohondrov je že tako preveč :BUA: ), ki bi povzročil večjo čakalno dobo tistim ki pomoč res potrebujejo

Odvisno iz katerega kraja si!

V Mariboru je namreč že mogoče postati uradni darovalec orghanov po smrti tudi v lekarnah in na številnih drugih mestih, v Ljubljani, kolikor mi je znano je Slovenia Transplant samo v Kliničnem centru - delsajo pa med tednom mislim da do 16:00 ure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s kolegom  :yes:

Je pa lepa gesta, tako da ne bo pretirane škode, če pridemo k Firestarterjem. Če ne na drugo, pa vsaj na pijačo in dobro družbo  :)

Itaq da vabljeni!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od mene nej kar ponucajo, kar bo še solidnega ostalo, edin otepača bi pa rajš obdržu za na drug svet ( tuk za vsak slučaj ).

Upam, da se spomnim priti. Prej še kej omente ko se bo bližal datum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od mene nej kar ponucajo, kar bo še solidnega ostalo, edin otepača bi pa rajš obdržu za na drug svet ( tuk za vsak slučaj ).

Upam, da se spomnim priti. Prej še kej omente ko se bo bližal datum.

Ti ga kar mej, odnes ga s sabo ... jaz ga nekako ne rabim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti ga kar mej, odnes ga s sabo ... jaz ga nekako ne rabim  :lol1:

thats not what your girlfriend said :whistle: JOKE

a za to mors bit star 18 sam prasam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pol pa pridejo iz nemčije,avstrije, italije s kufri, pa te oropajo, kot banko,je za razmislit... :angry2:

:slap:

(za to mamo Kitajce pa zamorce) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pol pa pridejo iz nemčije,avstrije, italije s kufri, pa te oropajo, kot banko,je za razmislit... :angry2:

Oropajo te lahko če si darovalec ali ne. A misliš da "organski roparji" ropajo le tiste, ki imajo kartico darovalca....?!?! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oropajo te lahko če si darovalec ali ne. A misliš da "organski roparji" ropajo le tiste, ki imajo kartico darovalca....?!?! 

to je čisto res,samo kaj ,ko pa še zaslužjo zraven ,pa organe dobijo tisti z veliko $$$-samoplačniki,tisti, ki pa že čakajo več let, pa bojo še čakal,povsod okoli nas je ena velika korupcija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je čisto res,samo kaj ,ko pa še zaslužjo zraven ,pa organe dobijo tisti z veliko $$$-samoplačniki,tisti, ki pa že čakajo več let, pa bojo še čakal,povsod okoli nas je ena velika korupcija

Temu ni ravno tako. Dej si preberi začetek te teme.

Zadeva o darovanju je zelo nadzorovana ravno zaradi tega da nebi prihajalo do zlorab in da bi ljudje dobili več zaupanaj v tovrstne "podvige" saj navsezadnje s takšnim nesebičnim dejanjem lahko rešiš življenje drugega in to po svoji smrti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu ni ravno tako. Dej si preberi začetek te teme.

Ko boš tam in videl kaj se dogaja,pa govori,za zdaj pa se tolaži z začetkom teme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem, ker sem podpisal,še to sem preveč povedal,kar sem pa povedal je pa 100%

naj vam bo jasno,organ ki je na voljo,dobi tisti ki mu ustreza-več dejavnikov med njimi je na žalost tudi $$$

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si podpisal se lahko še vedno premisliš in podpis "storniraš"....bi bilo pa bolje da bi 26.4.2005 prišel k nam na obisk v Clubhouse Firestarter v Ljubljani kjer bo tudi uradna oseba iz Slovenija Transplant in jo lahko vprašaš tudi o takšnih stvareh!

Deal?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!