Skoči na vsebino

Postani darovalec organov po smrti


ixs

Priporočene objave

to je čisto res,samo kaj ,ko pa še zaslužjo zraven ,pa organe dobijo tisti z veliko $$$-samoplačniki,tisti, ki pa že čakajo več let, pa bojo še čakal,povsod okoli nas je ena velika korupcija

Slepec, večina organov se proda od ljudi, ki jih sami prodajajo, zato da zaslužijo. Tisto pa, kar se nakrade, se pa ne izključno darovalcem ampak prvemu, ki ga dobijo pod nož in je uporaben.

In ta paranoja s korupcijo itd mi gre počasi že na :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ga napadate, ker sploh ne veste zakaj toliko ve o tem. Dobite se kje, pa rečte kakšno tudi o tem. Kaj je podpisal tudi jaz ne vem, vendar če je, potem je že v določenih krogih in o tem ve več kot si mi mislimo.

Drugače sem pa tudi jaz mnenja, da se na korupcijo ne smemo obračat in hvala bogu, da so nekateri vseeno pripravljeni darovati organe, ker kljub vsemu pridejo tudi v prave roke. Kaj bi se zgodilo, če ljudje zaradi par afer, npr. Rdeči Križ, ne bi več prispevali prispevkov v podobne organizacije. 100% gre določen denar v žepe nekaterih, vendar se vseeno iz teh prispevkov veliko naredi in pomaga drugim.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem podpisal da sem darovalec,ampak sem v službi tam

Jaz sem to že prej predvideval, zato sem tako napisal kot sem.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem to že prej predvideval, zato sem tako napisal kot sem.

Pozdrav od Roberta

Bravo Robert, kako si ti brihten...... :slap:

Dejstvo je še bolj zaskrbljujoče, da človek, ki je zaposlen "tam" ne verjame v to, kar dela. O ja, zdej me res skrbi......

In vsak človek slej ko prej umre. če bom pa zaradi tega umrla pa kurc kej - upam, da bo vseeno zaradi tega vsaj preživel.

In če bomo gledali iz tega vidika potem adijo solidarnost in humanitarnost itd......

In če ne drugo - upanje umre zadnje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v teh časih, je skrajno nevarno podpisovat take reči..kaj pa če nekdo odklopi kak aparat, le zato, ker je nekdo drugi mastno plačal za to "mlado" meso...ne pozabite, da je vse zmeri večji biznis :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa,tudi če ne boš podpisala darovanja organov,se lahko tvoji organi znajdejo v drugem telesu,zato pa kar upaj, da bo dobil tisti ,ki to rabi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v teh časih, je skrajno nevarno podpisovat take reči..kaj pa če nekdo odklopi kak aparat, le zato, ker je nekdo drugi mastno plačal za to "mlado" meso...ne pozabite, da je vse zmeri večji biznis  :doze:

Gorazd, zagotovo je to dejanje samo za ljudi, ki se tega zavedajo in to lahko sprejmejo. In tako ti povem: če se tako močno sesujem z motorjem ali avtom, da bom na aparatih vegitirala, potem zagotovo raje umrem od tega, ker me bo en namenoma odklopil iz aparatov, kot pa da odvegetiram še par let.

In če se tega zavedam in to sprejmem in sprejmem tudi dejstvo, da me lahko zagrabijo v neki temni uličici in mi odrežejo ledvico (kar se mi zdi absurdno, da bi me samo azto, ker sem darovalka), potem pa hudiča naj mi jo, dokler je še uporabna in kot sem rekla, upam, da bo nekdo zaradi tega lahko živel.

In še nekaj: glede na to, da se darovalcev ne pregleduje in ne vemo ali so zdravi ali ne - ker se to ugotavlja šele AKO se pojavi taka situacija, da bi se dalo pobrati organe, potem res ne vidim logike, da bi se še prej spravljali na ljudi, kateri so darovalci in ne na kar prvega mimoidočega.

In kot sem že omenila, pa očitno ne berete: ogromno ljudi prodaja svoje organe, ker so tako revni, da za kruh nimajo........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa,tudi če ne boš podpisala darovanja organov,se lahko tvoji organi znajdejo v drugem telesu,zato pa kar upaj, da bo dobil tisti ,ki to rabi

Glede na tvojo paranojo je najbolj, da se danes ubijem, pa se dam pokopat in še prej zažgati, da ja ne bo kdo dobil moje organe.

In še to: tudi multimilijonar, ki podkupi ljudi, da mu priskrbijo nove ledvice jih rabi, če ne si jih ne bi naročeval...... kapiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na tvojo paranojo je najbolj, da se danes ubijem, pa se dam pokopat in še prej zažgati, da ja ne bo kdo dobil moje organe.

preden boš sežgana,boš prazna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden boš sežgana,boš prazna

Hmmm glede na to, da ne vem kaka je krematorijska praksa potem je tudi čisto možno, da me bodo spraznili. In nič ne de.... upam, da bo kaj uporabnega in da bodo tudi uporabili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... upam, da bo kaj uporabnega in da bodo tudi uporabili.

Srček? :004

A a ..... niplčke? :naughty:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srček? :004

A a ..... niplčke? :naughty:

Če sem mrtva mi lahko niple poberejo, al pa ščegetavček.... v pepelnatem stanju mi kaj dosti ne bo pomagalo :lol: :devil: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Robert, kako si ti brihten......  :slap:

Vem, mi tega ni potrebno posebej potrjevat :slap: Ti, pa tudi ne bi bila ti, če ne bi vedno špikala .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst se strinjam glede vegetiranja in humanih dejanj, podpiram to, vendar jst ne zaupam. žal tako je. mogoče bom kdaj rabil kak kos od koga, ampak moje mnenje bo enako. konec koncev, tudi kri, ki jo tako na veliko darujemo prodajajo naprej, sploh pa tisto, katere ne primanjkuje tisti trenutek. točno tako, lahko si izračunate koliko ste v resnici vredni. 100EUR/liter (na grobo) x 7litrov (povprečno)= 700 EUROV. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi bili vsi taki skeptiki in cvikači bi jih večina že umrla med vsako manjzahtevno operacijo....ej kaj pa če vam takrat, ko vam dajo nerkozo, ukradejo še jetra?!?!?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se obrnil na Slovenija-transplant z vašimi dvomi, skepso,....pa so mi podali tale odgovor:

Da lahko pokojniku odvzamemo organe in tkiva, morajo biti izpolnjeni naslednji pogoji

UGOTOVLJENA SMRT skladno s Pravilnikom o medicinskih merilih, načinu in postopku ugotavljanja možganske smrti ... (ULRS 70/2001)

IZPOLNJENA MEDICINSKA MERILA:

- izključene prenosljive okužbe in bolezni mrtvega darovalca ter

- dobro delovanje organov oz. tkiv in

- dobra prekrvljenost organov do odvzema

ter

IZPOLNJEN POGOJ S STRANI POKOJNIKA OZIROMA NJEGOVIH BLIŽNJIH (opredelitev za darovanje po smrti na KZZ oz. nenasprotovanje bližnjih).

Šele ko so izpolnjeni vsi pogoji za odvzem tkiv in organov mrtvega darovalca, se prične izbira prejemnika za posamezne organe.

Prejemniki so lahko le bolniki, ki so že vključeni na čakalni spisek za presaditev za posamezni organ oz. tkivo na območju Eurotransplanta (ET).

Tudi za vključitev bolnikov na čakalni seznam za organ umrlega darovalca veljajo stroga pravila. Izpolnjeni morajo biti pogoji in vodeni postopki skladno s Pravilnikom o načinu vodenja čakalnih seznamov ter imunogenetska in medicinska merila za določitev vrstnega reda in izbiro prejemnika delov človeškega telesa (UL RS 70/2003).

Za organ, ki ga odvzamemo umrlemu darovalcu, izbere prejemnika centralni računalniški sistem ET glede na krvno skupino, velikost, medicinsko nujnost, tkivno skladnost, čakalni čas, tkivno ujemanje, ... Tkiva na odločitev o prejemniku čakajo v tkivnih bankah. Za presaditev srca, jeter in pljuč je potrebna skladnost krvne skupine in velikosti oz. kapaciteta, za presaditev ledvic pa je potrebna velika tkivna skladnost (skladnost v HLA antigenih) med darovalcem in prejemnikom. Prejemnike za srce, jetra in pljuča izbere centralni računalniški sistem že pred odvzemom, saj je čas od odvzema organa mrtvemu darovalcu do vsaditve bolniku izjemno kratek (za srce do 4 ure, za pljuča do 6 ur, za jetra do 12 ur). Za ledvici pa izbira prejemnika traja dalj časa, saj preiskave tkivne skladnosti trajajo dlje časa, od odvzema do vsaditve sme miniti do 24 ur (oz. v skrajnem primeru največ do 48 ur).

Vsi postopki od opredelitve možnega mrtvega darovalca do izbire prejemnika za posamezni odvzeti organi ter njegove vsaditve smejo potekati le v za to usposobljenih in pooblaščenih ustanovah. O vseh postopkih pooblaščene osebe natančno vodijo predpisano dokumentacijo, tako da je celotna dejavnost v vsakem trenutku pregledna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da saj mate prav in kot sem rekel sem vedno za humana dejanja. vendr mi je enkrat stvar dala mislit, ko sem bil na eni krvodajalski (evo, dokaz da nisem mevža in da dam tudi lastno kri če je treba.. .) ) in sem malo spraševal dohtarco, ki mi je povedala, da mojega tipa krvi je dovolj in da se potem stvar tudi "lifra" drugim bolnicam izven slovenije. no sej ni pomembno, važno da pride do tega, ki stvar potrebuje kot ste nekateri dejali. vendar se mi zdi glede darovanja organov le malo preveč izpostavljanja raznim šušmarijam in "zapletom"...sicer je pa dovolj ugrabljenih mladostnikov po celem svetu, ki gredo za rezervne dele in ne prmanjkuje organov mogoče primanjkuje "uradno"...

sicer pa je to odločitev posameznika in jo spoštujem. sam pa ne podpišem nič. sej ne zamerite a ne? več kot krvi vam ne dam :afro1:

ps. ko berem o preglednosti in strokovnosti in vsem tem pesku me sploh mine vse skupaj... :photo:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej IXS. Vidim, da kar prides do informacij na to tematiko. A bi bilo mozno najti nekoga, ki transplant ze ima, naj se pridruzi, in on sam malo pokomentira v tej temi. Na ne bodo dezevali samo negativni pritiski.

Lp. Gorazd Hitipocasi. INC. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem mrtva mi lahko niple poberejo, al pa ščegetavček.... :lol:  :devil:  ;)

Pa ti se sploh ne zavedas, da mors se mimo Sv-ga Petra, predn je vsega konc, al kaj? :cry: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti se sploh ne zavedas, da mors se mimo Sv-ga Petra, predn je vsega konc, al kaj? :cry:  :lol:

za une kurčeve pobožnike pa zagotovo ne sme nič ostati... kurc jih gleda, teli bi res vse pobrali, tut ščegija, če bi ga lahko........ :angry2: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za une kurčeve pobožnike pa zagotovo ne sme nič ostati... kurc jih gleda, teli bi res vse pobrali, tut ščegija, če bi ga lahko........ :angry2:  .)

Vsaj nekje bi ga lahko dobili, ce ga za zivljenja ne smejo (kar jih tako ali tako ne omejuje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj nekje bi ga lahko dobili, ce ga za zivljenja ne smejo (kar jih tako ali tako ne omejuje)

Sej za časa življenja imajo raje lulčke majhnih fantkov, za časa smrti pa lule starih bab :lol1: :lol1: :lol1: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!