Skoči na vsebino

Soljenje da ali ne?


Osama

Priporočene objave

sem potem največjo budalo in divjak in kaj jest vem kaj še.

Ni to zaradi snega, tud v suhem ni nič drugače :P

Edini pogoj so zimske gume, sam kaj k je nekaterim škoda $$ za to

Glej kdo se oglaša, res takih zimskih gum kot jih imaš na svoji novi lubici si ne more vsak privoščit .)

Sicer pa si to kakšna je cesta, če je ne posipaš vztrajno kot pri nas videl tam v okolici Salzburga če se ne motim :P

Ma sem žleht

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta sol (kalijeva) je definitivno ena velika pizadrija. Sicer je ful dražja od natrijeve, ampak drži dlje in tako prišparajo na posipanju.

Rezultat:

pizdarija ostane na asfaltu zelo dolgo, tudi potem, ko je že obsolete

ostane tudi gor na vozilih - konkretno na mojemu motorju, kar mi ni niti najmanj všeč, glede na to, da je narejen iz železa in ga razžira :angry2:

ceste so zaradi tega tako mastne in spolzke, da lahko še peš fukneš po tleh

Moje mnenje :BUA: (i hate it!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Edini pogoj so zimske gume, sam kaj k je nekaterim škoda $$ za to

Glej kdo se oglaša, res takih zimskih gum kot jih imaš na svoji novi lubici si ne more vsak privoščit .)

Sicer pa si to kakšna je cesta, če je ne posipaš vztrajno kot pri nas videl tam v okolici Salzburga če se ne motim :P

Ma sem žleht

v petek (včeraj) sem ostal zaradi tega doma, ker se v takih razmerah z letnimi pač ne vozim.

Ja, tam okoli Salzburga še plužili niso, dokler ni bilo vsaj 10 cm. (Pa vseeno je promet potekal razmeroma tekoče). Splužili so edino vhode/izvoze na AC, to je pa tudi vse. Si predstavljaš da pri nas to naredijo. :hmm:

@cypena: dvakrat to zimo se mi je zgodilo da so posuli s peskom suho cesto (SUHO), kolikokrat pa mokro se pa ne spomnim več. Rezultat: 10 avtomobilov, še kak tovornjak in tega peska ni bilo po kolesnicah nič več (zato pa makedam po sredini obeh pasov). In to vedno cesta Videm (Dobrepolje) - Rašica.

Dvomim da je cesta Rašica - Ribnica kako drugače narejena, pa vendar sem tam pesek videl samo ... sploh ne vem če sem ga videl (definitivno je bil neopazen glede na količine le-tega v dobrepolju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud na suhi cesti lahko hitro do poledice pride in to tiste najbojl nepričakovane(avtocesta torovo).to se dela preventivno ob slabih vremenskih napovedih. najhuje je, kadar je cesta suha in zelo hladna(pod 0°C), potem pa pride topli val in pade dež, kateri se v trenutku na hladni cesti spremeni v led. takih in še nekaj drugih situacij se ne da drugače rešit kot z predčasnim preventivnim posipanjem. če se ne in pride do nesreče, so pa pol cestarji leni in nevemkaj še.

če sneg pade na neslano cesto in se to zvozi pa nastanejo snežno-ledene deske na cesti, katere se pa zelo težko odstrani.

glede peska nisem najbojl na tekočem, ampak nekaj ga še vedno tudi na sredini in ob strani ceste ostane in ravn taka zaplata peska te lahko reši iz krizne situacije, če te mal odnese(seveda ne na motorju :) , je pa še zmer bolje pesek kot živ led).

ga pa včasih tud cestarji lahko malo mimo udarijo, vsi smo ljudje in se uštejemo.

če pa cest sploh ne bi plužili in posipali, bi se folku zmešal, ker je pač tko, da nismo nikoli zadovoljni. zima je pač zima in kaže svoje zobe.

ne bi peska, ne bi soli, bi lepo, suho cesto pa še zlato uro za povrhu :grim

aja, pri nas se večinoma uporablja navadna morska sol, v določenih težjih pogojih(pod -7°C ali mraz brez vlage in nevarnost otoplitve in dežja, pa še kaj) pa v kombinaciji z kalcijevim kloridom(tekočina) v razmerju približno 15%tekočine in 85% soli. vsaj na avtocestah. pesek se na AC uporablja edino na predelih, kjer so hujši dolgi klanci, recimo tam nekje med vrhniko in postojno.

možno, da v avstiji uporabljajo kameno sol. pravijo, da veliko bolje dela kot morska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč soli, pramal soli, preveč peska, prepočasni penzionisti ki ne znajo več kot 20 vozit, ekologi, pa tačke, pa ne vem kaj še...... :kva2:  :blink:  :blush:

Kilavom kurcu i dlaka smeta! Sam ljubi jamr vas je!  Kje so pa ideje? :eek:

No se vidi, da pomanjkanje motoriranja povzroča posledice v glavah :?

Sej bo kmal sonček, pol pa take debate ne bodo več aktualne.

Lp T

Ti sigurno nimaš psa, ko ne razumeš, kako pasje tačke trpijo ob vsem tem soljenju :engry

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti sigurno nimaš psa, ko ne razumeš, kako pasje tačke trpijo ob vsem tem soljenju :engry

Pes ni za v mesto in asfalt, pes je za na kmete ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pes ni za v mesto in asfalt, pes je za na kmete ... :)

Samo hudič je, ko so kmeti v mestu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pes ni za v mesto in asfalt, pes je za na kmete ... :)

Tako in na ketno ..pa ne predolgo. Kje si pa vidla punco, ki bi se s psom sprehajala...kaj nimaš fanta??? :blink:

Res nimam ideje kako bi se poledice znebil in NEsolil.....mogoče bi se navezala na začetek debate o ureaxxx kaj že??...v glavnem...fantki od sedaj naprej boste ob slabi vremenski napovedi vsi vabljeni na cesto...seveda bo treba prej veliko piti in pivo se mi zdi da se hitro ,,izloča,,.

Jest grem pa delnice laškega kupit in batovčke za pesota...nikol ne veš kdaj naju v mesto zanese.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res nimam ideje kako bi se poledice znebil in NEsolil.....

Pa dobro.....Pa kje pise, da bi se morali znebiti poledice? :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2:

Naj bo mraz, naj bo led, naj bo sneg, naj bo zima :evilgrin:

Tisti penzionisti naj se polomijo ali pa ostanejo doma. Pa kdor nima avta pripravljenega na zimo naj si kupi dereze ali pa gre z avtobusom. :angry2:

Folk razvajen do konca, pa bi se vsi radi pripeljali od vrat do vrat. In to z letnimi gumami, pa s plesnimi ceveljci. Kidal pa ne bi noben. Bi morala zimska sluzba vse naredit. :angry2: :angry2: :angry2:

Ma dej, saj to je za bruhat..... :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist hipotetično...kdo pa bo določal o sposobnosti ,,voznika,,....in kot imam jaz srečo bom zaradi enga ,,sposobnega,, stala v zamašku 5 ur...dokler ne bodo posledice prometne nesreče odstranjene.

Edin če si hoowercraft omislim...pol mi pa čist dol visi za ceste .

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....kdo pa bo določal o sposobnosti ,,voznika,,....

Cesta bo odlocala .)

Tisti voznik, ki se bo premikal, je sposoben... tisti, ki se ne bo premikal.....V graben z njim :devil: Pa avto za njim....

Ko ga j*be :evilgrin:

Bo pa naslednjo zimo vedel, v kaksnem stanju se gre na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves popoldan berem tole temo. Zdaj pa mi dajte nekaj povedati:

Kakšno zvezo ima pluženje, sneg in zimski avtoplašči na eni strani s poledico, ledom in zmrzaljo na drugi, zaradi katerih se ceste posipava s peskom in soli? Torej, če sem nekatere prav razumel, se naj bi solilo sneg, in če bi vsi imeli zimske avtoplašče in bili oh in sploh frajerji na cesti, soljenje ne bi bilo potrebno?

Dajte no. Sicer pa se mi glede na dinamiko debate dozdeva, da bom spet narobe razumljen.

Čakam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da takoj, ko očistijo sneg s cest, začnejo soliti... in to ne v majhnih količinah... še preden bodo vedeli, ali bo zmrzovalo, ali ne (čeprav pri teh temapraturah, ki so v LJ ne more drugače, kot da zmrzne vse) in to posipajo tako na veliko, da niti ne veš, ali je sneg ali je sol............. in saj ne pravim, da ni smotrno soliti ceste in mogoče celo pločnike, samo kar je preveč je preveč........ to kar škripa pod nogami.

In niti ni bil namen teme (vsaj meni se tako zdi) ali je sploh smotrno soliti ali ne.... ampak toliko???? mah kaj pa vem, če mene vprašaš ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko soliti vejo tisti ki so za to zadolženi. Kolikor vem ne določajo glih na uč kdaj se bo posipalo in kdaj ne, sploh pa koliko.

Sicer pa se pizdite zdaj ko se posipa, in bi se tudi potem ko se ne bi več posipalo ko bi kdo od vas "sposobnežev" z razbitim plehom končal v grabnu.

Zanimivo pa kako se spozna folk na vzdrževanje cest ne glede na njihovo izobrazbo, skratka vsi od peka do ministra se bolj zastopijo na to tematiko kot tisti ki so že dolgo v tem poslu.

Edina rešitev je it kam bolj v tople kraje pa vam bodo tele nočne more s soljo prihranjene .)

Najlažje je sedet na toplem in se kurčit na cestarje ki se jebejo v snegu po cestah da jih naredijo prevozne za nas navadne zemljane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlažje je sedet na toplem in se kurčit  na cestarje ki se jebejo v snegu po cestah da jih naredijo prevozne za nas navadne zemljane.

Naj grejo se oni na toplo :devil: Naj bodo ceste neprevozne. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko soliti vejo tisti ki so za to zadolženi. Kolikor vem ne določajo glih na uč kdaj se bo posipalo in kdaj ne, sploh pa koliko.

Sicer pa se pizdite zdaj ko se posipa, in bi se tudi potem ko se ne bi več posipalo ko bi kdo od  vas "sposobnežev" z razbitim plehom končal v grabnu.

Zanimivo pa kako se spozna folk na vzdrževanje cest ne glede na njihovo izobrazbo, skratka vsi od peka do ministra se bolj zastopijo na to tematiko kot tisti ki so že dolgo v tem poslu.

Edina rešitev je it kam bolj v tople kraje pa vam bodo tele nočne more s soljo prihranjene  .)

Najlažje je sedet na toplem in se kurčit  na cestarje ki se jebejo v snegu po cestah da jih naredijo prevozne za nas navadne zemljane.

Sorry, ker ti bom tole rekla - samo jaka muda ti čez nas pizidiš, ko te sploh ni v SLO oz. niti ne govorim za SLO, ampak za LJ.

In še enkrat.... jaz nisem proti temu, da bi se solilo, meni se zdi potrebno, da se. Samo da so pa take ogromne zaplate po par cm debele po cestah in po pločnikih je pa čisto nepotrebno. In ne rabim solinarske šole, da vem, da se tako pač ne dela...... Če že zaradi drugega ne, ni ekonomično........ - na to pa se spoznam ;)

Upam, da sem to dovolj v razumljivem jeziku napisala, da boš razumel.......... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem se spomnu <_< !

Ježevke je treba dovolit (to so tiste gume z bodicami) pa ceste z vodo polivat celo zimo. Je ekološko čisto, ni peska, pa še dobro prime. Tudi poleti :OK:

Pa ne se kregat :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj solijo glavne ceste in avtoceste.Ostale ceste pa naj malo bolj pogosto (in pravočasno) plužijo.Tako penzionisti ne bodo padali,pa tačke tudi ne bodo trpele.Jaz vem,kako je če pes stopa po soli.Sem doma enkrat fejst posolil dvorišče,na mojega črnuha pa niti pomislil nisem,dokler ni začel cviliti.Potem pa panika,vodil sem ga po snegu,mu spiral tačke...vso dvorišče pa potem "splaknil" z vodo.Res,da sem s tem naredil pravo drsalnico (mi je žal,da nisem karte pobiral),ampak rad imam živali in ne privoščim nikomur,da mu kuža,muca ali kerakoližvat pride na soljeno površino.

Pločnike pa,če že ne plužijo z miniplugi...fantje in dekleta,šafle v roke.Res,da ni več obvezno kidati pred del pločnika pred svojim domom,pa bodimo vseeno toliko kulturni in napravimo vsaj to.Saj koneckoncev,če bo penzionist padel;a ne plačujemo tudi mi za njegovo zavarovanje???

Zdaj pa naj neha snežit! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, ker ti bom tole rekla - samo jaka muda ti čez nas pizidiš, ko te sploh ni v SLO oz. niti ne govorim za SLO, ampak za LJ.

In še enkrat.... jaz nisem proti temu, da bi se solilo, meni se zdi potrebno, da se. Samo da so pa take ogromne zaplate po par cm debele po cestah in po pločnikih je pa čisto nepotrebno. In ne rabim solinarske šole, da vem, da se tako pač ne dela...... Če že zaradi drugega ne, ni ekonomično........ - na to pa se spoznam ;)

Upam, da sem to dovolj v razumljivem jeziku napisala, da boš razumel.......... ;)

Ni v SLO :? :? Tud prav :eek:

Eh škoda se preganjat s takimi strokovnjaki, škoda sline.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni v SLO  :?  :?  Tud prav  :eek:

Eh škoda se preganjat s takimi strokovnjaki, škoda sline.

LP

Leteči

Pupika je na napačen gumbek stisnila! :slap:

Desert Soul :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč soli, pramal soli, preveč peska, prepočasni penzionisti ki ne znajo več kot 20 vozit, ekologi, pa tačke, pa ne vem kaj še...... :kva2:  :blink:  :blush:

Kilavom kurcu i dlaka smeta! Sam ljubi jamr vas je!  Kje so pa ideje? :eek:

Lp T

Enim pa je očitno vse ravno - do Sahare.

Ni problem, da ne vidimo rešitev, problem je, da ne vidimo problema (Citat: Miha Brejc, VUŠ, 1996)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni v SLO  :?  :?  Tud prav  :eek:

Eh škoda se preganjat s takimi strokovnjaki, škoda sline.

LP

Leteči

jah kaj... a nisi ti ne vem kje v eni dalni deželi?? :eek: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!