Skoči na vsebino

Soljenje da ali ne?


Osama

Priporočene objave

Baje so v takih primerih vcasih uporabljali pepel.

K bi ti vedu,kok je šele to škodovalo flori in fauni!!!!!!!!

Lejte lupči zlati.....če se nebi solilo.....khm,kako naj vam razložim........vsa vesoljna Slovenija bi bila na nogah,kako se ne da vozit........

Posipanje "SAMO" s peskom.......joj kok mamo pikic na avtomobilih!!!!!

Pluženje.......ma ne vem kdo verjame,da se učinkovito pluši pri višini snega manj kot 10 cm..........billllllllššššššiiiiiittttttttttttt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah kaj... a nisi ti ne vem kje v eni dalni deželi?? :eek:  :hmm:  :hmm:

Jep v daljni Dolenjski :lol1:

Očitno si me zamenjala z Desert soulom, verjetno zaradi avatarja.

Eh ne se sekirat tudi najboljši se včasih zmotijo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj mišljenje glede posipanja in soljenja:

če pogledamo avtoceste, tam ne posipajo s peskom pa tudi solijo ne. Baje polivajo z neko tekočino, ki pa je kar draga, tako da jo ne uporabljajo za navadne ceste.

Je pa pomojem prisotno očitno razsipništvo (dobesedno) s soljo po navadnih cestah. Je že kak teden od zadnjega snega in tudi soljenja cest, ampak ko grem peš s šihta, še kar naletim na velike bele flike same soli :hmm: Tuki pa mislm da bi se lohk mal bl varčn obnašal.

Pa še to: po vsakmu sneženju je na našnu radiu en kao odprt telefon, kako je sneg cestarje presenetu. Pol se pa kaka starejša mamka oglasi, pa prav da pred njeno bajto zjutrej ob 6:00 še ni blo cestarja, da bi ji pred dvoriščem skidal :) Ko da majo sam za njo skrbet :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah kaj... a nisi ti ne vem kje v eni dalni deželi?? :eek:  :hmm:  :hmm:

viš, pupa ... kako naj tiverjamemo, da veš, kaj je preveč soljeno, če še tega ne veš, s katerim sogovornikom se kregaš ;)

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj mišljenje glede posipanja in soljenja:

če pogledamo avtoceste, tam ne posipajo s peskom pa tudi solijo ne. Baje polivajo z neko tekočino, ki pa je kar draga, tako da jo ne uporabljajo za navadne ceste.

Je pa pomojem prisotno očitno razsipništvo (dobesedno) s soljo po navadnih cestah. Je že kak teden od zadnjega snega in tudi soljenja cest, ampak ko grem peš s šihta, še kar naletim na velike bele flike same soli :hmm: Tuki pa mislm da bi se lohk mal bl varčn obnašal.

ne štekam folka ... a vsi pričakujete, da bodo cestarji sposobni natančno za vsak dan sproti mikrograme soli domerjat? Ko se soli, se soli tudi za cel naslednji teden verjetn ... Zdaj ib pa vsak rad kr, da takoj, ko pa ne sneži več, je pa vse čsito in pripravljeno za "poletje na motorju"... halo ... vmes je še pomlad. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep v daljni Dolenjski  :lol1:

Očitno si me zamenjala z Desert soulom, verjetno zaradi avatarja.

Eh ne se sekirat tudi najboljši se včasih zmotijo  :P

no, sej dolenjska je na robu SLO in že skoraj ni več :devil:

Pa kaj pa vi tam veste, kaj je soljenje - tko <_<

:blush: .) ok noooo zajebala sem...... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

viš, pupa ... kako naj tiverjamemo, da veš, kaj je preveč soljeno, če še tega ne veš, s katerim sogovornikom se kregaš ;)

:naughty:

dokler vem, da sem punčka, sem še sposobna za razmišljati, sem zadovoljna in me ne skrbi zase .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo Kuščer, veliki kolesar, je nekega zimskega dne pred MOL nasul en žakelj cestne soli in notri zapičil napis: "Slovenska sol - premalo v glavi, preveč na cesti." ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sej dolenjska je na robu SLO in že skoraj ni več  :devil: 

Samo Dolenjci so Slovenci :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo Kuščer, veliki kolesar, je nekega zimskega dne pred MOL nasul en žakelj cestne soli in notri zapičil napis: "Slovenska sol - premalo v glavi, preveč na cesti." ;)

Ni bil čisto sam. In ni bil žakelj cestne soli (ki ga dvigneš na Tbilisijski) ampak je bila pomedena sol (v glavnem s Hrvatskega trga), ki je bila tam nasuta po 1 cm na debelo prav okoli dreves. Ta drevesa (in druga) na veliko propadajo, zemlja okoli dreves je tako zastrupljena - posoljena, da bi bilo potrebno 8 - 15 let nesolenja, da bi minile posledice (študija na biotehniški fakulteti). Nas Prulah je poškodovanih npr. 36% dreves, na izpostavljenih lokacijah še več. Ko drevo propade ne pomaga sajenje novega, saj se ta v takem okolju ne prime.

Po študiji, ki jo je 2002 naredil VO-KA pa je zaradi soljenja vedno bolj zastrupljena tudi podtalnica. Opažajo sledi bromidov, težke kovine pa zadržuje samo še zaščitna plast nad rezervoarji talne vode (dokler jih). Oboje je dodatek soli. Soli dodajajo zaradi strjevanja tudi heksacianoferat trihidrat, ki je zelo strupen.

Za razliko od soli se da po cesti polivati tudi kalcijev klorid, ki sicer tudi povzroča rjavenje, ni pa škodljiv za rastlinje,saj je gnojilo. Še boljša je UREA, ki je itak v kategoriji gnojil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bil čisto sam. In ni bil žakelj cestne soli (ki ga dvigneš na Tbilisijski) ampak je bila pomedena sol (v glavnem s Hrvatskega trga), ki je bila tam nasuta po 1 cm na debelo prav okoli dreves.

Da, zraven so bili tudi aktivisti Ljubljanske kolesarske mreže ;) Pohvalno! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razliko od soli se da po cesti polivati tudi  kalcijev klorid,

Ze dal časa,se tudi to masovno uporablja.......

Žal je tukaj samo en problem........CENA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi komunalna podjetja dejansko kdaj plužila bi se dalo precej zmanjšat količino soli... ampak ker se morajo pač držati svojih urnikov to žal ni mogoče... tako se je lansko leto zgodilo da sm se zjutri (cca 5.00)pelu iz jesenic v smeri proti ljubljani, cesta je bila splužena in prijetno sem bil presenečen, pridem do table občina radovljica, kaj vidim cesta le še napol plužena???, mal sicer pizdim ampak vožnja je normalna... ko pa pridem do avtoceste....tam me skor kap ker ceste niti probal niso plužt ker je bil popolnoma cel sneg na obeh pasovih.... kje je tle logika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je v tem, da je lublanska ac baza precej oddaljena od gorenjke, majo dost dela ze z samo obvoznico in premal mehanizacije in ljudi, da bi sli vsi naenkrat na vse dele ceste, k jo majo za obdelat. vmes je pa tud se celovska, zlo fajna za tisto gorilo od pluga med tisto guzvo.

cudn, da zna skor vsak, k ga v grabn odnese,rect, da je bla poledica. prov zanimivo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz zanesljivih virov sem izvedel, da naslednji teden začnejo s čiščenjem cest, če bo pa še kej dežja pa toliko boljše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej to ni normalno, ravnokar sem pri vožni na delo skoraj popizdil, ko sem zagledal ceste polne peska, pa naj gredo ti cestarji nakam v tri p.m...niso normalni al kaj, res je da so ceste ponekod spolzke ampak, da gredo posipat s takšno količino pesek po cestak pa tud nevem :SS bog usmili se nas, hočmo dežja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima, ce bojo pesek reciklirali  :hmm:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Vse gre na smetišče.......Barje

Sneg v Ljubljanico

Sol pa spet ob prvi priliki na cesto!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa peska spet ne ponucajo :?

Bi ga lahko kaksen direktor za plato ali pa za omete za novo bajto uporabil. Al je mogoce prevec slan, pa je predrago, da ga operejo :?

:hmm:

To da bi slan pesek trosili spet naslednjo zimo najbrz ni niti za pomisliti, anede :P

:slap:

Seveda, skladiscenje stane.... Pa sol bi dez spral v podtalnico. Kaksna ekoloska skoda bi nastala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Na temle naslovu www.delo.si najdete cel članek z naslovom:

Ali bo zima spoštovala predpise?

V njem piše tudi:

Tudi to sodelovanje je menda vedno boljše. Morebiti bi se tu vmešali z izkušnjo motoristov, da je pesek za posipanje marsikje obležal na cestišču daleč v poletje!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pometanje peska vedno zmanjka denarja. Važno je le, da so ceste pozimi čim bolj posute, da nam ne bi bilo treba slučajno vozit prepočasi. Taki pač smo.

Kaj je že to zimska idila ?? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav dokler na ledu ne oddrsaš v prvo drevo. Z avtam seveda. Potem pa že bentiš zakaj niso solili. NAjlažje bi blo če bi sneg nametal, ga splužl, potem pa bi ostala suha cesta in sneg okoli. Problem pa je, ker sneg pade, skopni in tako naprej. Potem imamo pa kup plundre in ostale nesnage. Rešitev je nekje vmes, pomoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!