Skoči na vsebino

Vzroki za "grozljive številke"


dr-big

Priporočene objave

Že nekaj časa me matra ta debata, o porazdelitvi krivde pri nezgodi, kjer je

bil udeležen motorist ali več.....v motosi sem razbral da zavarovalnice, kar delno ,čene kar vso krivdo pripišejo motoristu....neglede nato kar piše v policijskem zap. ali razsodbi sodnika....in potem je pot do pravice zelo dolga... :cry:

Najbrž tud policaji krivdo, kar pripišejo motoristu....češ saj je tako ali tako divjav...

Zavarovalnice na podlagi teh statistik nato določa premije in razno...

Tu pri nas številke, kar naprej rastejo in me zanima, kaj je vzrok tega...

Smo SLO-bajkeri resnično tako slabi vozniki in ne obvladamo naših konjičkov :hmm: ....

ali pa so-smo tako slabi šoferji osebnih vehiklov in in drugih dvosledikov...

in se ne oziramo na bajkere, ker smo-so tako sihurni v teh kletkah...ha?

Izsiljujejo prednost, tišijo po plinu, nimajo vzratnih ogledal....

Meni osebno se šoferji v tujih deželah zdijo bolj ovidevni do bajkerjev....

In pri nas se statistika moti in pravi da pretežno povzročamo nezgode sami...mi bajkeri...nebi lih reku. :doze:

Napište kaj o tej temi, vaše iskušnje,predvsem pa mnenja...

Hvala lepa.. :worship:

post-6275-1110149050.jpg

post-6275-1110149087.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot motorist se strinjam da vse prevečkrat kar posplošijo in krivdo avtomatsko pripišejo motoristom, ampak kot voznik avtomobila pa čisto razumem zakaj je to tako :angry: tolko "odpuljencev" in idijotov kot jih je v Ljubljani na motorjih bi bilo že čudno če ljudje nebi imeli splošno slabega mnenja o motoristih. Vseh ostalih, ki kolkor tolko normalno vozijo, ljudje sploh ne opazijo (tako kot pri Cigančkih v OŠ, niso vsi barabe in pokvarjeni, ampak tisti 3je naredijo dosti škode in preglavic da spravijo tudi ostalih 30 v slabo luč).

Dokler bomo imeli norce ki se bodo šli supermoto kar po Celovški med avtomobili in Rossija po kolenu na tomačevskem rondoju sploh ne pričakujem da se bo kaj spremenilo!

Saj vem da gre tu za veliko posploševanje, pa se vseeno postavite v kožo nemotoristov, ki že tako ne razumejo zakaj sploh dodatno tvegati in se sploh vsesti na motor, smo le v taki manjšini naspram avtomobilom, da se z njihovega stališča to ne zdi preveliko posploševanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z mnenjem zgoraj....tudi sam ko se usedem v avto razumem od kje tako mnenje in posledično posploševanje...problem je tudi, da če je po radiju povedalo, da je motorist padel, ker ga je izsilil avto bodo vsi rekli, ja kaj pa je tako hitro vozil(motorist)....če bi vozil počasneje bi lahko ustavil...kar seveda delno drži...v postojni v glavnem križišču je že dvakrat bil izsiljen motorist.....enkrat je ena ženska to storila...pa so se vsi zgražali da kako lahko baba sploh za volan gre ker takoj neumnost naredi...sam nihče ni povedal da se je motorist katerega je izsilila čez mesto gnal 130+ km/h....pri takih hitrostih se hitro zgodi nesreča oz. izsilitev prednosti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto je bilo pri moji nesreči. Ker živim zlo blizu kraja nesreče je bilo med vsemi možnimi firbci ki so se zbrali na kraju nesreče precej znancev in kolegov, ki pač niso vedli za koga gre. Kasneje sem od njih zvedel vse mogoče, špekulacije ostalih firbcev. Od tega, da sem "ful priletu", da sm šu čez rdečo, da sm mel še sopotnico, katero so v kritičnem stanju odpeljali v bolnico, da sem pobegnil, itd itd. Skratka motorist je bil kriv v vseh možnih njihovih variantah.. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal je svet tak, da se vedno okrivi močnejše, hitrejše, pametnejše, lepše ali bolj bogate ... tudi ZDA načeloma krivimo za večino gorja na svetu, pa motoriste krivijo za večino nesreč... pa ne, da bi motorista primerjal z ZDA... ampak "čenče" imajo nek svoj sistem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA recimo primer:

Pelješ se po cesti z 70 km/h. Dovoljenih je le 60 km/h. Po parih minutkah vožnje ti iz stranske poti pripelje osebni avtomobil, ki te spregleda in BUM! Letiš po zraku, premišljuješ če se je tako počutil Superman in na to ali si podaljšal dodatno zavarovanje. Špljeh.....in že si razmazan po ograji.....

In potem novinarji in policaji zapišejo...zaradi neprilagojene hitrosti motorista,.....bla bal....

Po moje če osebnega avtomobila nebi bilo na vcesti nebi prišlo do te nesreče...torej ne gre za prilagojeno hitrost ampak zaradi spregledanja...

Tut na to temo bi lahko začel opozarjati ker smo ravno Motoristi pred parlament ugotovili da se pri nas dejansko sploh ne da narediti nobene statistike v zvezi z nesrečami ker ne zapisujejo točnih podatkov,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje če osebnega avtomobila nebi bilo na vcesti nebi prišlo do te nesreče

ne moreš tako gledat na stvar...ker potem lahko rečeš če bi motorist šel 40 km/h bi itak ustavil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...ja.....pa me zanima, če ste opazli da v drugih deželah(AUS, NEM, itd..)

bolj pazijo na motoriste in primerjevalne študije so tam lih obratne....

kažejo na krivdo avtomobilistov al pa so bajkeri tam zgor bol normali"boljši"

šoferji....jast sem doživel enkratne ture po tujini, brez nekih klavrnih situacij...

pa tud ko sem dal mal bolj na plin....kaj?

Prispel čez mejo.....evo ga šminkera, BMW-ja(avto) in on bi dirkal zmano....

ja pa kaj še....lepo te prosim....sem ga spusto naj se razbije ...TELLLE... :angry2:

Nevem no....kaj se vam zdi?

post-6275-1110190962.jpg

post-6275-1110190997_thumb.jpg

post-6275-1110191022.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tujini so dosti bolj ažurni in natančni glede popisovanja nesreč. Napišejo da je prišlo do nesreče ker je voznik osebnega vozila spregledal motorista in zapeljal na cesto. Da pa je imel motorist neprilagojeno hitrost.

Dosti šoferjev na hitro , s pogledom,"oplazi" stanje na levi in se poda na cesto...kamiona že nebi spregledal(redko)...tudi zato ker ve da bi v takšnem primeru kamion čez njega zapeljal.....motorist pa bolj asocira na malo večjo mušico....

Vem mal pretiravam - ampak menim da bi lahko bolj dosledno popisovali razloge za nesrečo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je tud....sem prebral v motosi....pišejo v cajtgih....iz še neznanih razlogov voznik avtomobila ta in ta zletel iz steze, se zabil v drevo PIKA...za bajkera pa....

zaradi neprilagojene hitrosti zletu s ceste, trčil v drevo....glede motorista bo uveden kazenki postopek....JA KAJ PA voznik avtomobila...on pa ne al kaj?? :angry2: :angry2:

Kje je tu TRIK :blink: :kva2: :zzz:

post-6275-1110193387.jpg

post-6275-1110193407.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto sem šel iz Dajle (z motorjem seveda) proti domu. .)

Pridem na koprsko obvoznico in glej ga šmenta promet se je ustavil prec po 500 metrih!

Seveda,nobenega problema,pač po levi mimo stoječe kolone! Počasi grem mimo avtomobilov in kmalu dohitim motorista(mogoče je tu na ms) na cestarčku s sopotnico,ki lepo počasi vozil mimo avtov. .)

Kmalu pa se skor čisto ustavimo in to zaradi enga "mulca",ki je glih naredil izpit in špilal frajerja! :blink:

Motorista pred mano enostavno ni spustil naprej,ker ga je stiskal ob ograjo! :eek:

To me je pa res precej razborilo,pač po nekaj času se je malo umaknil in seveda še meni zapr pot! V tistem trenutku bi najraje ustavil pa ga nalomu-mulc prekleti! :angry:

Nekaj sem mu žugal,no potem se je pa mlo umaknil in sem šel mimo! :nono:

Nevem pa kaj ima od tega,da motorista stiska ob ograjo!! :BUA:

Pri avtošoli mi je inštruktorca :winkiss: rekla,da je vzrok,ker smo še vedno na balkanu!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk oz uradne osebe kot so policija in zavarovalnica, ko napišejo zapisnike in pravijo, da se je motorist zaletel v osebni avtomobil zaradi ne prilagojene hitrosti in se ni mogel usatviti,.....itd. Oni nimajo pojma kaj je to hitrost oz teža motorja + motorista + hitrost cca 200km/h in tresk v katerikoli predmet oz premikajoče se vozilo!

FRIEND (hvala bogu še živ in zdrav) se je pred leti zaletel v avtobus z zelo ogromno hitrostjo in z motorjem vred DOBESEDNO razkosal bus! Bus je prletu vn na cesto on pa v njega! Če bi se avto prmajal vn, iz avta nebi nč ostalo, to je neprilagojena hitrost motorista!

Moja poanta: ko motorist nemočen leži na cesti po prometni, okrivijo njega za nesrečo, voznik avtomobila seveda zagovarja sam sebe in adakta zapisnik je končan, policija preživelemu, zdravemu, celemu verjame!

4kg težak ruzak (nahrbtnik) položen na zadnjem sedežu avtomobila in ne fiksiran ob prometni nesreči v avtomobilu in ob tresku v zid (nepremikajoči se objekt) pri hitrosti 50km/h doseže tudi do 700kg moči udarca, kar pomeni, da če prileti v voznika na sprednjem sedežu ga zlomi do konca.

Kaj se šele zgodi s težo, ki jo ima motorist z motorjem ob neprilagojeni hitrosti v prometni nesreči v osebni avto :? :? :? To analizo vedno pozabijo v zapisnikih in to bi tudi spremenilo izjavo obeh udeležencev! Pri nas ni strokovnjakov za nesreče kot so npr. v tujini! Slo bo vedno balkan, kar se tiče iskanja pravice!

lp

nofrus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem pa kaj ima od tega,da motorista stiska ob ograjo!! :BUA:

Pri avtošoli mi je inštruktorca  :winkiss: rekla,da je vzrok,ker smo še vedno na balkanu!!

mladenič,pa si ti že kdaj vozil po balkanu....ali pa tvoja inštruktorica mogoče???.....

namreč jaz takšnih stvari tam še nisem doživel.....za razliko od "moje" dežele,kjer se mi to dnevno dogaja......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Pri avtošoli mi je inštruktorca  :winkiss: rekla,da je vzrok,ker smo še vedno na balkanu!!

Vzrok je čisto lepo pristna in neuničljiva Slovenska fovšija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzrok je čisto lepo pristna in neuničljiva Slovenska fovšija!

to je prvo ja...drugo pa vecinoma spregledovanje avtomobilistov ko ne vidjo motoristov,al pa se delajo da ne vidjo...Ne vem... :hmm: Drgac pa k vids kaksnega nemca v sloveniji al pa kjer kol,pa da si hitrejsi od njega se ti lepo odmakne,kaksn slovenc bi su se tekmovat... :? :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mladenič,pa si ti že kdaj vozil po balkanu....ali pa tvoja inštruktorica mogoče???.....

namreč jaz takšnih stvari tam še nisem doživel.....za razliko od "moje" dežele,kjer se mi to dnevno dogaja......

:D

na balkanu vozijo motorje samo mafija...tko da teh se ne upajo stiskat ob ograje :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo....sem našel kolumno v motosi....ki je bila pobuda za to temo...

Piše gospod Marko Clemenz.....domov se vračam čez Vrtojbo, natočez Ajdovčino...do Logatca.In že na vse kriplje grabim po zavori.Osebni avto, ki sem ga želel prehiteti, zavije brez smernika na levo....eeee...to so tile primeri, ki se men tud dogajajo....ali pa piše dalje-...nato na poti do LJ prehitim osebni avto(moja hitrost 70km/h) začne ta pospeševati, zapelje čez črto in me rine na sredino nasprotnega pasu......lej, lej pa to lih mislim nekaj neverjtnega...grrroza...

Dalje v tem prispevku še napiše stavek, kateri zadane piko na I....

Takole....5tkm , 14 dni, po različnih državah in nobenih problemov.120km, 4h v SLO in tri situacije, ki bi se lahko končale zelo klavrno.Je to slučaj?

post-6275-1110205505.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...kot motorist in avtomobilist lahko napišem sledeče...nobeden voznik avtomobila ne izsili namerno motorista.....zadeva o kateri se pogovarjamo se imenuje nesreča....in pove veliko....sem že povedal pa bom še enkrat...če se poleti usedem v avto in se odpeljem na morje me je groza kaj se na cesti dela s strani motoristov...in velikokrat motorista sploh ne vidim v vzvratnem ogledalu....ampak ga prvič vizualno in slušno registriram ko ga gledam v zadnji del motorja ko me je že pred 1 sekundo prehitel...

motor je na cesti težje opazit kot avto...to je dejstvo katerega lahko priznajo vsi ki vozijo motor in avto...motoristi vozimo po cestah hitreje kot avti(ne v smislu končnih hitrosti, čeprav je to druga tema, ampak sploh gibanje po cesti, pospeški,)...zato se zgodi, da avto izsili motor in nikoli ne obratno....

neke neumne debate kako avtomobilisti izsiljujejo motoriste nalašč je pa brez veze sploh sprožat...

in tudi tisti, ki z avti s ceste letijo in podobno so kazensko odgovorni za to...sem že videl da so motoristi leteli s ceste in policija ni nikoli registrirala teh nesreč(zaradi motoristov ki so to prikrili), med tem ko za avto je to težje reči....ko tonski avto zleti s ceste je zadeva bolj opazna kot pri motorjih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodba, ob kateri me še vedno prime, da bi šel poiskat tistega debila in mu odtrgal jajca:

S kolegom se lani peljeva proti MB po stari cesti preko Vurberka (tistim, ki ne vedo, kakšna je tu cesta - ni ravno avtocesta). na edini dolgi ravnini najprej on (zraven je bila še njegova punca) po vseh pravilih skuša prehiteti pred nami vozečo Toyoto. Toyota upočasni in zdi se, kot da ga bo voznk mirno spustil mimo. nato pa pazi: ko sta vzporedno, voznik sukovito zavije v levo, tako da je kolega in njegovo punco skoraj zrinil v obcestni jarek (pri recimo 90 na uro). jaz sem se vozil zadaj in nisem mogel verjet, da prav vidim. kolega je komaj obdržal motor pokonci, oni debil v avtu pa se mu je privoščljivo režal.

No potem ga kolega le prehiti in za njim še jaz, ter se po kakem km vstaviva, da bi ga počakala, pizdamumaterina. ampak tipček je očitno stisnil pičko in se obrnil, kajti ni ga bilo ene 15 min.

v glavnem tip je popolnoma zanalašč hotel kolega spravit v jarek in verjetno v bolnico ali celo grob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...kot motorist in avtomobilist lahko napišem sledeče...nobeden voznik avtomobila  ne izsili namerno motorista.....zadeva o kateri se pogovarjamo se imenuje nesreča....in pove veliko....sem že povedal pa bom še enkrat...če se poleti usedem v avto in se odpeljem na morje me je groza kaj se na cesti dela s strani motoristov...in velikokrat motorista sploh ne vidim v vzvratnem ogledalu....ampak ga prvič vizualno in slušno registriram ko ga gledam v zadnji del motorja ko me je že pred 1 sekundo prehitel...

motor je na cesti težje opazit kot avto...to je dejstvo katerega lahko priznajo vsi ki vozijo motor in avto...motoristi vozimo po cestah hitreje kot avti(ne v smislu končnih hitrosti, čeprav je to druga tema, ampak sploh gibanje po cesti, pospeški,)...zato se zgodi, da avto izsili motor in nikoli ne obratno....

neke neumne debate kako avtomobilisti izsiljujejo motoriste nalašč je pa brez veze sploh sprožat...

in tudi tisti, ki z avti s ceste letijo in podobno so kazensko odgovorni za to...sem že videl da so motoristi leteli s ceste in policija ni nikoli registrirala teh nesreč(zaradi motoristov ki so to prikrili), med tem ko za avto je to težje reči....ko tonski avto zleti s ceste je zadeva bolj opazna kot pri motorjih...

Res je ,kar si napisal.....sam sem ogromno za volanom in nesreča je nesreča....

nisem ga videl, ne slišal.....je bil prehiter..... :ninja: ...to je razumljivo in dopustno...

Vendar izsiljevanje, se ne prepričati, če je prehitevanje varno in spremembe smeri brez smernika,itd....to...to pa je zame neznanje al pa mentaliteta(slaba) nas voznikov in velja tud za motoriste

Kot šofer avta, tako motorja se zmerom trudim prilagoditi drugim udeležencem v prometu.....in zmeraj sem na novo začuden, kaj se mi vrača.....ne divjam, ne pritiskam od odzadaj......pa venar, da ga ni hudiča v kamjonu, začne prehitevati ko prehitevam že jast....norrro.... :xx: :eek:

Gre za etiko fantje... :zzz:

pa še ena kr mi neda mira.. :cry: :cry: :OK:

post-6275-1110207747.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne moreš tako gledat na stvar...ker potem lahko rečeš če bi motorist šel 40 km/h bi itak ustavil.....

In če bi šel 100...bi bil že zdavnaj mimo, ko bi se avto privlekel do glavne ceste :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je prvo ja...drugo pa vecinoma spregledovanje avtomobilistov ko ne vidjo motoristov,al pa se delajo da ne vidjo...Ne vem... :hmm: Drgac pa k vids kaksnega nemca v sloveniji al pa kjer kol,pa da si hitrejsi od njega se ti lepo odmakne,kaksn slovenc bi su se tekmovat... :?  :wacko:

Ne vem no, mene so na poti skozi Nemcijo na avtocesti pri hitrosti okrog 200km/h na prehitevalnem pasu prehiteli po levi in desni naenkrat. Jest pa vmes. Kot sunka v sendvicu.

Na regionalnih cestah po Nemciji pa so me v par dneh brutalno izsilili sigurno vsaj petkrat. Precej bolj grobo kot kadarkoli v Sloveniji.

Sicer pa, ce govorimo o krivdi... men je ravno, ce prezivim brez vecjih poskodb mam itaq AO plus pa zavarovalnica itaq 100x bolj naj*be kot bi ce bi bil kriv avtomobilist. To, kako to statisticno prikazejo mi pa itak ne bi moglo bolj dol viset.

Premije se dvigajo ker zavarovalnice hocejo $$$ in ne zato, ker bi bili v igri kakrsnikoli fer izracuni stroskov. Ne glede na to koliko bomo modrovali bodo premije vsako leto narasle za prib. 10% ne glede na nase pocetje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če bi šel 100...bi bil že zdavnaj mimo, ko bi se avto privlekel do glavne ceste :)

če bi se par minut poznej rodil, bi se pa tut zaletu v taisti avto .. .razn, če bi mu Metka v 3. razredu pokazala res, kaj ma v hlačkah, pol bi pa spet lohk zamudu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
[motor je na cesti težje opazit kot avto...to je dejstvo katerega lahko priznajo vsi ki vozijo motor in avto...motoristi vozimo po cestah hitreje kot avti(ne v smislu končnih hitrosti, čeprav je to druga tema, ampak sploh gibanje po cesti, pospeški,)...zato se zgodi, da avto izsili motor in nikoli ne obratno....

Da preidem nazaj na temo....deljena krivda ?

Tud kolesarja je težje opazit kot avto, to je tud dejstvo.....pa lih ne divjajo....

V avtu, na motorju, v prometu je treba ahtati vse, ta hitre ,močne , počasne...itd..

Saj vam pravim "tema" smo krivi mi?...je tolk nekulturnih voznikov na naših stezah.....

Se ne spomnim kdaj mi je na prehodu kateri ustavil, da bi lahko varno prečkal cesto..........................................aja enkrat,sem še bil pionirček... :kva2:

Popravljeno . Popravil dr-big
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!