Skoči na vsebino

Vzroki za "grozljive številke"


dr-big

Priporočene objave

Kar se tiče avtošol:

mi je ata k je bajker že 20 let reku k sm dam prnesu izpit "no zdej se bo pa ta prava šola začela" pa se ni zmotu!

Kar se tiče stiskanja v kot ,k je en prej napisu, tut men se je zgodl: sm šel na vikend pa familija za mano voz ( kkšne 500m za dolskim proti litiji) me mulo u BMW-ju prehiti pol mu je pa placa zmankal in koga je izsilu valda mene !!

Ker ne verjamem v boga! Hvala men da sem pametno odreageru sm še dons cel pa živ!!

Ata je pa po tem reku " dobr voznik si takrt k preprečš nesrečo " pa se kr strinjam z nemu pa to vela za vse v prometu od pešca naprej!!

Pa da nau kšn reku da sm pameten sm kumi 21 let str !!

:afro1: :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izsilili so me že kmetje z vilami v prtljažniku avta, izsilili so me "gospodje" v merđotu, zakravatani do ušes... ni razlike

nekdo spregleda, nekdo bi rad vozil dinamično in mal hitreje potegne na cesto kot bi smel. izživljanja ne bom komentiral, razen tega da so mi na križišču kazali naj gas navijem, še ni bilo hujšega

izsiljevali so me ko sem vozil nad omejitev, pa tudi ko sem se držal omejitve ali šel počasneje.

tudi sam sem z avtom izsilil že kak avtomobil.

sem pa opazil eno in edino razliko če divjam ali če vozim počasi (v avtu in na motorju):

če vozim "počasi" jaz rešujem napake, ki jih naredijo drugi, jaz vozim bolj ob desni strani, ... ,  če pa "divjam" pa drugi rešujejo moje napake

in se zavedam kaj se bo zgodilo če se dva taka srečava

Nekako tako gledam na stvar tudi jaz..... :rolleyes: je pa res, da z avto vozim vedno večkrat počasneje kot včasih, leta naredijo svoje.

Motor.. :oops: bo pač treba čim večkrat uporabljat glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se sploh ne sekiram več glede izsiljevanja prednosti. še zmeri sem srečal kakeka takega tako, da je to pač del vožnje... je pa res, da so mi izsiljevali prednost daleč največkrat ko sem bil z motorjem...kdove zakaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tema ne sprašuje po rešitvi....temveč bolj o vaših izkušnjah in vaša mnenja....

Tema----bolj se sprašujem, čeb ta kaj je bil za volanom naredil vse dab nezgodu preprečil....al je mel na uhi mobi, al pa je lih neki štelu na svojem kenwud-u....da si mogoče ni vzel GOSPOD časa, dab se prepriču če se lahko varno vključi v promet.....samo zato... :hmm:

Fantje prepričan sem, da je že vsak od vas bil tik pred tem, da te eden zbije.....

ja....in kdo po VAŠEM mnenju, bi ali pa celo je bil kriv......bi lahko preprečil nezgodo, če bi bil vsaj pol tolk zbran na stezi kot smo mi bajkeri.....

mi smo ja zmerom na preži....

Kaj pa, če bi motorist malenkost počasneje vozil ? Pa malo manj "zalagal ovinek"? Si pustil malo več rezerve? Bil malo manj "na preži, ker vozi ostro in dobro"?

ehh. .. saj res: smo na motorističnem forumu, je treba avtomobiliste pluvat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo, sej sem vedel, da mi ni treba preveč tipkati, .... sem raje nate počakal. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, vse ok, res je velikokrat kriva prevelika hitrost motorista. Ampak ne morem pa mimo dejstva, da me še nikoli ni nihče poskušal zriniti s ceste, ko sem bil z avtomobilom. Pa naredim cca 50.000 km/leto.

Pa z motorjem? :grim

In me sploh ne skrbijo stari ati, pa mame, pa traktoristi.. Skrbijo me pof..... zakompleksani tipi, ki nimajo ali denarja ali jajc, da bi si kupili motor. In potem svoje komplekse in fovšijo poskušajo razčistiti na cesti, namesto v ležečem položaju na kvču!

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In me sploh ne skrbijo stari ati, pa mame, pa traktoristi.. Skrbijo me pof..... zakompleksani tipi, ki nimajo ali denarja ali jajc, da bi si kupili motor. In potem svoje komplekse in fovšijo poskušajo razčistiti na cesti, namesto v ležečem položaju na kvču!

:SS

Točno to se je men zgodilo!!! :angry:

Jeb...ti mulce preklete! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, vse ok, res je velikokrat kriva prevelika hitrost motorista. Ampak ne morem pa mimo dejstva, da me še nikoli ni nihče poskušal zriniti s ceste, ko sem bil z avtomobilom. Pa naredim cca 50.000 km/leto.

Pa z motorjem?  :grim

In me sploh ne skrbijo stari ati, pa mame, pa traktoristi.. Skrbijo me pof..... zakompleksani tipi, ki nimajo ali denarja ali jajc, da bi si kupili motor. In potem svoje komplekse in fovšijo poskušajo razčistiti na cesti, namesto v ležečem položaju na kvču!

:SS

Mah ... letno me, ko sem pešec, vsaj 5-krat "skoraj zbijejo" na križiščih. Z motorjem - mogoče 1-2-krat letno ... ko sem v osebnem avtu: se tudi najde kdo, ki me enkrat letno izsili ... ko vozim šlepar, pa me ne izsili nihče... kaj šele, ko vozim tanker čez ocean .

catch my drift?

size does matter ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra navada je se v situaciji, katero sprovociramo (izsiljevanje itd.) se opraviciti izsiljenemu. dvig roke (tudi v avtu) je viden in pomiri marsikaterega saj vidi, da nam je jasno da smo ga "vsrali".

se mi kaksne 2-3 letno zgodi. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da nau kšn reku da sm pameten sm kumi 21 let str !!

In zato ne morš biti pameten :slap: Mogoče ti manjka izkušenj (tako kot meni) a že s tem dase tega zavedaš in to upoštevaš v prometu si veliko naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa prijatelji, kaj vi res samo divjate al kaj... :eek: ....no pol pa se ne čudim več

Ko naslednjič, vidim kerega ležat....si rečem tipično slovenc....

Mislim da bi bil hudo zacuden, ce bi se komu dalo delat anketo o tem kdo vozi izven naselja po omejitvi...

Seveda ne zanikam moznosti, da si ti edini na tem forumu, ki se stoprocentno drzi omejitev hitrosti, jaz pa do sedaj nisem spoznal se nikogar ki ni vsaj enkrat na furo kje šel čez omejitev.

Tudi s tem se ne strinjam da smo taki samo Slovenci.

Sicer pa, ti kar mirno naprej moraliziraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, a je izven naselja kkšna omejitev? Saj ni nobene table... .)

˝Vsak ima svoj način˝ je reku tist, k se je v steno zaletu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa jaz narobe delam, da me nihče ne izsiljuje, nihče ni nasilen ali objesten do mene in do sedaj še nisem imel omembe vredne kritične situacije na cesti (razen, ko mi je odneslo sprednje kolo na olju) :hmm: :hmm:

?

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa jaz narobe delam, da me nihče ne izsiljuje, nihče ni nasilen ali objesten do mene in do sedaj še nisem imel omembe vredne kritične situacije na cesti (razen, ko mi je odneslo sprednje kolo na olju)  :hmm:  :hmm:

Kaj se je pa s tvojim prvim monstrom zgodilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa jaz narobe delam, da me nihče ne izsiljuje, nihče ni nasilen ali objesten do mene in do sedaj še nisem imel omembe vredne kritične situacije na cesti (razen, ko mi je odneslo sprednje kolo na olju)  :hmm:  :hmm:

?

Premalo se voziš :P :D .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa opazil eno in edino razliko če divjam ali če vozim počasi (v avtu in na motorju):

če vozim "počasi" jaz rešujem napake, ki jih naredijo drugi, jaz vozim bolj ob desni strani, ... ,  če pa "divjam" pa drugi rešujejo moje napake

in se zavedam kaj se bo zgodilo če se dva taka srečava

to je to :worship:

vozit je treba tako, da lahko ti popravljaš napake drugih....

kaj pa jaz narobe delam, da me nihče ne izsiljuje, nihče ni nasilen ali objesten do mene in do sedaj še nisem imel omembe vredne kritične situacije na cesti (razen, ko mi je odneslo sprednje kolo na olju)  :hmm:  :hmm:

?

očitno delaš vse prav...povej, napiši, poleti pridem k tebi na predavanje kako vozit...da bom po eni sezoni lahko rekel isto kot ti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se je pa s tvojim prvim monstrom zgodilo?

1. enkrat v preglobokem pesku pri 15km/h zadel 200l sod, ki je stal sredi moje izletne cone in zvil balanco na desni.

2. enkrat zdsnil na oljnem madežu in zvil balanco na levi.

3. zamenjal balanco

4. prodal

to je pa tut vse v 50.000 prevoženih kilometrih

to je to :worship:

vozit je treba tako, da lahko ti popravljaš napake drugih....

očitno delaš vse prav...povej, napiši, poleti pridem k tebi na predavanje kako vozit...da bom po eni sezoni lahko rekel isto kot ti.....

TC, si si že sam odgovoril (glej povdarjeno) ... poleg tega pa bi dodal še predvidevanje vsega kar se lahko zgodi na cesti, vključno z nemogočim.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. enkrat v preglobokem pesku pri 15km/h zadel 200l sod, ki je stal sredi moje izletne cone in zvil balanco na desni.

2. enkrat zdsnil na oljnem madežu in zvil balanco na levi.

...

Sprasujem zato, ker si meni razlagal, da si najprej imel monstra 600, imel z njim nesreco in potem kupil monstra 750 o katerem sedaj pises zgoraj.

:hmm: Kdaj si torej malo raztegnil resnico zdaj ali takrat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprasujem zato, ker si meni razlagal, da si najprej imel monstra 600, imel z njim nesreco in potem kupil monstra 750 o katerem sedaj pises zgoraj.

:hmm: Kdaj si torej malo raztegnil resnico zdaj ali takrat?

uf tisto sem pa že skoraj pozabil.

1. kupil nov Monster 600 (moj prvi pravi motor)

2. po 150km prevoženih me zbije pijan šofer

3. čez 10 dni sem kupil novega Monstra 750

4. od takrat nobene situacije več oz. beri zgoraj

... kot kaže takšna zgodnja izkušnja šoferju vgradi močan občutek previdnosti in v možgan položi dejstvo, da "na cesti pazi nase, ker drugi sigurno ne bodo" B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

"Če pa je motorist zbil kolesarja po krivdi slednjega (pomeni, da motorist za nezgodo ni odgovoren, ker je nastala po izključni krivdi kolesarja, kar pa je le malo verjetno), bo zavarovalnica krila škodo le, če ima kolesar zavarovano svojo osebno odgovornost napram tretjim osebam, na primer na polici stanovanjskega zavarovanja."

VIR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kot kaže takšna zgodnja izkušnja šoferju vgradi močan občutek previdnosti in v možgan položi dejstvo, da "na cesti pazi nase, ker drugi sigurno ne bodo" B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!