Skoči na vsebino

Vzroki za "grozljive številke"


dr-big

Priporočene objave

... pol ga pa civilno tožiš  :grim

Ja to bi pa mogl bit res nevemkva d bi ga civilno šeu tožit. Take zadeve se običajno ne obnesejo. Živlene ni film, kjer vedno zmaga pravica. Kva pa če je kolesar lih odvetnikov sin (oziroma Slovenija je majhna) :hmm: ?

Pa še tole: ˝B´l če drek mešaš b`l smrdi˝

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...kot motorist in avtomobilist lahko napišem sledeče...nobeden voznik avtomobila  ne izsili namerno motorista...

neke neumne debate kako avtomobilisti izsiljujejo motoriste nalašč je pa brez veze sploh sprožat...

Ne bo držalo! Občutil že večkrat na lastni koži! Vendar z eno veliko razliko.

Nikoli me niso namerno izsiljevali, kadar sem vozil >>velik<< motor 600 in 1000. Velikokrat pa so me izsiljevali, ko sem se peljal z 50 cc skuterjem. Od namernega izrivanja s ceste do pospeševanja v trenutku, ko sem se jih z 50 km/h kot zmore skuter lotil prehitevat.

Ti številni dogodki so me napeljali k razmišljanju, zakaj je toliko žrtev med mladimi 14 in 15 letniki - skuteristi in mopedisti. Saj nisem ne vem kako dober motorist, vendar sem se zaradi svojih 20 letnih izkušenj vožnje z dvokolesniki iz vseh teh situacij doslej vedno uspel rešiti. Vprašanje koliko 15 letnikov pa je v takih primerih obležalo ob cesti in niso nikoli več mogli povedati svoje zgodbe.

Kadar se peljem z skuterjem sem zaradi svoje suhe postave in barvnih oblačil v očeh avtomobilistov prepogosto samo razvajeni 14 letnik, katerega foter ima dosti denarja in mi je zato potrebno dati lekcijo.

Žal je tako. Sem navdušen motorist in tega mojega hobija pred otroci ne morem skrivati. Vendar me je zelo strah, ko bodo moji otroci v bližnji prihodnosti začeli sami voziti motorje v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar se peljem z skuterjem sem zaradi svoje suhe postave in barvnih oblačil v očeh avtomobilistov prepogosto samo razvajeni 14 letnik, katerega foter ima dosti denarja in mi je zato potrebno dati lekcijo.

še vedno trdim, da je namernega izsiljevanja prednosti na cesti bodisi motoristom ali skuteristom zelo malo.....za kaj pa pride do tistega 1%, ki namerno izsiljujejo je pa že druga tema....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še slovar... :slap: Skratka, tortica prikazuje povzročitelje nesreč...

Pkw - osebni avto

Lkw- tovornjak

Motorradfahrer selbst - motorist sam

Fahrrad - kolo

anderes Motorrad - drugi motor

Sonstiges - ostalo

Pomoje je takih, ki bi namerno izsiljevali motoriste malo. Ampak ljudje navadno premalo gledajo in opazujejo okolico in pričakujejo le avtomobile (motor je pa nekajkrat ožji od avtomobila in ga je težje opaziti). Če pripelješ prehitro avtomobilistu daš še več možnosti, da te zbije. Zato je vsaj po naselju priporočljivo voziti vsaj 60km/h. So pa tudi take skrajnosti, ko te gleda ko tele iz avta in zavija pred tebe na cesto. Tu pa ne najdem nobene logične razlage, zakaj to počnejo. Mogoče so ajhani... :wacko:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to bi pa mogl bit res nevemkva d bi ga civilno šeu tožit. Take zadeve se običajno ne obnesejo. Živlene ni film, kjer vedno zmaga pravica. Kva pa če je kolesar lih odvetnikov sin (oziroma Slovenija je majhna) :hmm: ?

Pa še tole: ˝B´l če drek mešaš b`l smrdi˝

Maš prov ja ironija.gif

Glede na to da je v mojem primeru identicno (ni kolesar ampak pesec), boljse da kar "pozrem" cca 900.000 sit skode, ce ne gre po tisti varianti ki je ze bila omenjena (stanovanjsko zavarovanje,... )? :angry2:

Popravljeno . Popravil Mike_E_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!