Skoči na vsebino

Zavorna tekočina - DOT 4, DOT 5.1, itd.


Speedo

Priporočene objave

...stane v specializirani moto-trgovini dobrih 4.300 SIT (0,5 L),

na bencinski crpalki pa 700 SIT (tudi v 0,5 L - oznaka na plastenki: zavorna tekočina s povišanim vreliščem).

Ali ne gre v obeh primerih pravzaprav za isto zadevo, ki jo v moto-trgovinah prodajajo pod krinko kao visoke kvalitete in nas za šestkratno ceno pošteno nateg....?

LP

Speedo

Popravil/a - Ice on 27/02/2002 19:06:14

Popravil/a - Ice on 10/04/2002 15:10:07

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem tisto s bencinske parkrat uporabil in je za cestno uporabo cisto dovolj.sicer pa stane 0,5 l tekocine v AUT ca.EUR 7,00.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je takšna, da mora olje z oznako DOT4 imeti lastnosti ki so predpisane s standardi (temperatura vrelišča,koliko se olje peni,viskoznost...)

Vendar razlika med zavornimi olji z isto oznako vsekakor je!

Recimo, kot primer lahko navedem uporabo tega olja za hondo cr katere lastnik sem bil.

Pri cross motorjih se zavoro uporablja vsaki 2-3 sekunde za kar vsako olje ni bilo dobro ampak sem moral uporabljati olje višjega cenovnega razreda (motorex).V kolikor sem nalil olje s črpalke se mi je zgodilo da je zavore enostavno zmanjkalo ko se je olje malce bolj segrelo.

Vendar za vožnjo po cesti je dobro vsako le da ima oznako kot jo je predpisal proizvajalec,razlika med dragim in poceni zavornim oljem se poznas le na stezi pa morda še to ne povsod.

Shit happens,unfortunetly all the time!

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem temo nazaj med motocikle porinil - zakaj so potem gume tukaj,ce zavorna tekocina sem ne bi spadala?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

LINDAU

quote:

zavorno tekocino menjaj sam! ce ti ne pazijo in pride tota brozga na tank ....adijo pamet ......in farba!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

OK ICE!!!Bos pa ti nadzornega spilal!!

PS: se bojim, da bom kaj zaj....

Katera je dobra?

Eintopf schmeckt immer!!

Popravil/a - Ice dne 10/04/2002 ob 15:07:35

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE

v bisvu so za na cesto zadovoljive vse,ki imajo specifikacijo DOT 4,DOT 5.1 ali visje.PAZI: DOT 5 je neka silikonska zadeva za HD.te ti ne bi priporocal,ker se je ne da mesati z drugimi zavornimi tekocinami.v bistvu mesanje ni priporoceno,samo ce moras kje doliti,je bolje,da mesas 4 z 5.1 kot z 5.

sam uporabljam castrol ali pa gericke zavorno tekocino.samo so druge enakovredne - dokler ne gres na pisto dirkat!

glede menjave pa ni problema.mighty-vac je nekje v blizini,cela operacija ne bi smela trajati dlje,kot 30 min (brez cveka in pavz vmes ).

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Ammm :hmm: ...A se lahko zavorno tekočino samo dotočit??

Mal sm jo ponesreči vn spustu :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm :hmm: ...A se lahko zavorno tekočino samo dotočit??

Mal sm jo ponesreči vn spustu :headbang: :headbang: :headbang:

Seveda. Vendar ne iz kakšne stare odprte embalaže, ki že dve leti na kaki polici nabira vlago. :)

Če pa je tvoja zav. tekočina starejša od ene sezone, raje kar zamenjaj... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Vendar ne iz kakšne stare odprte embalaže, ki že dve leti na kaki polici nabira vlago. :)

Če pa je tvoja zav. tekočina starejša od ene sezone, raje kar zamenjaj... :whistle:

D.

Hvala...bom kupil novo in dotočil...menjal pa še ne bom ker še ne popušča pri zaviranju :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mesajo se lahko zavorne tekocina DOT 3, DOT 4 in DOT 5.1, ker so na glikolovi osnovi.

DOT 5 je na silikonski osnovi in se z ostalimi zavronimi tekocinami NE SME mesati !

da ne bo kdo rekel, da ni bil opozorjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjal pa še ne bom ker še ne popušča pri zaviranju :closedeyes:

:lol1:

Am, stara zavorna tekočina ne popušča, ampak spusti pri močnem zaviranju. Voda v olju zavre, zavorni učinek drastično pade in že čakaš v vrsti pred sv. Petrom. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavorno tekočino naj bi se menjalo na vsaki dve leti, tako meni piše v servisni bukvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOT 5 je zato na silikonski osnovi da ne veze vode tako kot druge zavorne tekocine...pa ne polivat zavorne tekocine po barvi ker vecina zavornih tekocin ji skoduje! Menjava je predpisana razlicno..nekateri imajo predpisano sezonsko menjavo, nekateri na dve leti...popolnoma odvisno od proizvajalca. Vecinoma pa se za motorje uporabljajo DOT 4 in DOT 5.1 (pa ne 5 da ne bi kdo zabluzu)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

Am, stara zavorna tekočina ne popušča, ampak spusti pri močnem zaviranju. Voda v olju zavre, zavorni učinek drastično pade in že čakaš v vrsti pred sv. Petrom. :huh:

Sj to pravim...ne popušča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
... na vsaki bencinski črpalki ....

Stari, ti meni sploh nisi kul, ker nimaš ama baš nobenega filinga za dramo :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš ugodno, greš na Petrol in vzameš celo paleto v litrski embalaži... Seveda Petrol DOT 4...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes kupu zavorno tekočino motul dot4 1l = 7.94€

Nekje vem da so že pisali kakšen je postopek menjave zav. olja.... sam js tega ne morem najt. Zato bi pa prosu za pomoč (razlago).

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!