Skoči na vsebino

Hyosung GT 650 Comet


pobalin

Priporočene objave

Sej ni bil štrihan. Kolikor sem pogledal, je vsa barva original in brezhibna..

Z izjemo tam kjer na tanku piše Hyosung, se je prejšni lastnik odločil nalepko stran dat in je poškodoval zgornjo plast laka.. Tank je namreč dvojno lakiran, ena plast, potem nalepke in še ena čez.. Tako da je zdej videt Hyosung obris. Ampak to bom lepo spoliral pa nalepil novo nalepko čez in ne bo nič videt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, pol pa vse jasno :)

Zakaj si pa sploh nabavil? Ker je blo tako pocen al maš še kake druge namene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa je prišlo na dan.. :rolleyes:

@suhi

No, poleg planov o slanem jezeru sem nabavil verjetno bolj zato, da se bom imel spet s čim ukvarjat ob deževnih dnevih ko ni kaj bolj pametnega za počet, oziroma ko imam dovolj knjig.. Suzukija nimam kej šraufat, hudič kar dela in dela, tisti redni servisi, ki jih komu naredim so itak bolj dolgčas kot ne, kej večjega se trenutno izogibam, ker je s časom bolj tako tako. Če vzameš kakšno večje delo, se potem pričakuje da bo narejeno v zglednem času, to mi ap trenutno ne ustreza najbolj, ker moram poleg svojega časa usklajevat še plac v delavnici pri kolegu, kjer delam kakne bolj resne zadeve.. Tale hyosung je pa lepo parkiran v garaži, nobenega ne moti in bom počasi že kej pogruntal z njim :)

Je pa vsekakor bila eden glavnih dejavnikov ugodna cena. V vsakem primeru se mi splača, če ga bom zrihtal, še ne vem kaj bom, mogoče obdržal, mogoče prodal, če pa ne bom dobil kosov, bo šel pa za dele.. Itak me stalno kliče folk za šraufat Hyosunge pa za rezervne kose, tako da ne bo nič hudega, če imam enega doma za dele :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Še fura kdo husota? vse potihnilo...

Dele še rabi folk, vem ker prodajam enga po kosih, pa me kličejo, tako da nekaj jih je še na cesti :)

En me je zadnjič klical, ima menda že 50k km na njem. Pohvalno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še fura kdo husota? vse potihnilo...

Naš 'racing' Huso še dela... Je pa res, da se je lani bolj malo vozil. :)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-bogi husoti,kaj so sploh izboljšali novejše letnike,kje prodajajo nove,.če sploh?

-moj sosed ga še zmeraj ima,samo se nič ne vozi,1.lastnik l.2004 pa še nima 10 000km,vse original,mogoče je vse skupaj bil vožen 3 sezone,eno sem zvozil jaz :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

nekateri še vozimo Huse.... Oziroma jih šraufamo whistle.gif

Končana je predelava izpuha, iz original v "open ror". Porabil sem skoraj komplet vsebino original izpuha, od perforiranih cevi do reducirke (malo varjenja itd)...

Nete sem zamenjal z inbus vijaki, maticami, rezanje navojev, locktite... Če potrebuje kdo detaljni postopek, ga lahko objavim, zaenkrat pa par fotk,...

Zdaj je zvoj krepko boljši od originala... Potrebno bo pa zamenjati dize, saj dobi občutno premalo goriva (ročka za zaug mora bit konstantno malo stegnjena)...

Med tem sem tudi zamenjal zvezdo menjalnika (hvala Jureworship.gif), v upanju, da nebo metalo iz 2 prestave. In res je malo boljše, vendar pravi test še čaka...

Glede čudnega zvoka iz sklopke... Ko sem razstavil sklopko, sem ugotovil, da vijak košare sploh ni bil pritegnjen in sem ga lahko kar z roko odvil blink.gif . Vse skupaj sem pritegnil, kot mora bit in sklopka ne oddaja več čudnih plehnatih zvokov....

Še enkrat hvala Jure za nasvete.

LP

post-24597-127460786905_thumb.jpg

post-24597-127460788747_thumb.jpg

post-24597-127460792091_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako hudiča se razdre sprednje vilice :evilgrin: :evilgrin:

Pri levi cevi spušča semering in treba nujno zamenjat, ker motor ne pelje več naravnost, niha levo-desno. Razdrte so že skoraj do konca. Noter naj bi bilo 4dcl olje, ven ga je mogoče priteklo 1,5dcl :wallbash:

Torej, kako spraviti notranjo cev iz zunanje?

Gre pa za gt250, samo imata pomoje enake vilice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zamenjane dize (original suzuki SV650) - 137,5 ter premaknjena pozicija varovak na iglah uplinjačev.

Deluje brez zaug-a. Filter zaenkrat originalen.

Ko dobim iz koreje novega bomo pa še to dodelali :)

Kaj res nobeden na forumu (več) ne vozi Hyosunga ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene zanima kje ma comet tisti avtomat za žmigavce? mam 125 ampak mislim da je pr 650 enako...pod tankom sm pogledu ni, po sedeži glih tako ni, je glavni rele za štarter, CDI pa 2 varovalke

Help! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjane dize (original suzuki SV650) - 137,5 ter premaknjena pozicija varovak na iglah uplinjačev.

Deluje brez zaug-a. Filter zaenkrat originalen.

Ko dobim iz koreje novega bomo pa še to dodelali :)

Kaj res nobeden na forumu (več) ne vozi Hyosunga ?

LP

Lahko pa ti prodam še enega in boš imel dva :)

http://www.bolha.com/motor-sport/lepo-ohranjen-servisiran-dobre-gume-carbon-atraktiven-videz-vreden-ogleda-oglas1272180451

P.S. original Suzuki dize priložene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kje ma comet tisti avtomat za žmigavce? mam 125 ampak mislim da je pr 650 enako...pod tankom sm pogledu ni, po sedeži glih tako ni, je glavni rele za štarter, CDI pa 2 varovalke

Help! :)

Klicu sm na servis in je reku da more bit pod sedežom ampak tam je sam 1 rele od štarterja, mu rečem to in mi prbije da bi pod sedežom mogli bit trije releji :D

lahko kdo pri sebi pogleda kje je ta avtomat za žmigavce :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-če koga zanima,sosed prodaja svojega husota,letnik 2004,rumen,1. lastnik,samo 7400km,saj je vožen kakšne 3 sezone,od tega sem eno vozil jaz,on niti izpita nima :whistle:

-zaenkrat vse dela,ima tipične huso bolezni,včasih vrže iz 2.prestave,ko odvzameš plin,plastika na sprednjem blatniku poka od vibracij,ogledala so razpadla

-ampak 1500 evrov pa je dobra cena,namig,ni zadnja :naughty:

-primeren za začetnika,motor ni na avto netu,glede na to kaj tam ponujajo,je ta ugoden

-koga zanima,naj mi piše,pa bomo uredili kontakt s prodajalcem (on nima ne časa,ne volje,da se zajebava s tem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je prebarvan? Zakaj pa niso dize že noter?

Ne rabim 2, 1 je dovolj... Pa še tega bom počasi lifral...

P.S.: 3M carbon nalepke pa sekajo rolleyes.gif

Prebarval sem ga zaradi nalepk ki so na tanku pod lakom, za dize mi je zmankalo energije, karbon pa je pravi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebarval sem ga zaradi nalepk ki so na tanku pod lakom, za dize mi je zmankalo energije, karbon pa je pravi :)

Glede barvanja, tudi razmišljam na barvanje...

pravi karbon? Kje pa si ga nabavo? Meni zgleda kot 3M di-noc ali pa kakšna kopija. Sem iskal carbon za HUSOta pa nisem našel. Mi lahko posreduješ link, kje si to nabavo?

Dize zamenjaš v 10 min (100kJ energijetrance_21_laughing1.gif). Tank dol, airbox dol, uplinjače odtegneš na IN-TAKE - ih, vse ven, šalčke dol zamenjaš dize, nazaj in je to to. Problem se ti pa lahko pojavi, ker imaš original izpuh in ti bo zalivalo stroj.

Meni je delalo ravno kontra, ko sem izpuh predelal, sem moral večje dize not dat in zdaj dela kot je treba (brez predelave filtra - še vedno čakam na filtre iz koreje).

LP

P.S.: naročil sem 3X zavorne ploščice + 2X oljni filter + 2x zračni filter. Skupaj dobrih 60€. pri saplexu je samo zračni filter slabih 40€ .trance_30_punk.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede barvanja, tudi razmišljam na barvanje...

pravi karbon? Kje pa si ga nabavo? Meni zgleda kot 3M di-noc ali pa kakšna kopija. Sem iskal carbon za HUSOta pa nisem našel. Mi lahko posreduješ link, kje si to nabavo?

Dize zamenjaš v 10 min (100kJ energijetrance_21_laughing1.gif). Tank dol, airbox dol, uplinjače odtegneš na IN-TAKE - ih, vse ven, šalčke dol zamenjaš dize, nazaj in je to to. Problem se ti pa lahko pojavi, ker imaš original izpuh in ti bo zalivalo stroj.

Meni je delalo ravno kontra, ko sem izpuh predelal, sem moral večje dize not dat in zdaj dela kot je treba (brez predelave filtra - še vedno čakam na filtre iz koreje).

LP

P.S.: naročil sem 3X zavorne ploščice + 2X oljni filter + 2x zračni filter. Skupaj dobrih 60€. pri saplexu je samo zračni filter slabih 40€ .trance_30_punk.gif

link je moj PM, v kratkem več na www.carbonum.eu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!