Skoči na vsebino

Hyosung GT 650 Comet


pobalin

Priporočene objave

Glede eloksiranja jst vem za 2 mojstra v Lj. Eden je na lavrci, če se pelješ po dolenjki proti kočevju je firma na levi strani. Sem vidu da so tud za akrapoviča takrat eloksiral.

Drugi je pa na litijski cesti pred štepanjskem naseljem če se pelješ iz centra proti štepanjskemu naselju semafor, kjer bi zavil proti btc. Tam na tem križišču je pa drugi mojster.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede eloksiranja jst vem za 2 mojstra v Lj. Eden je na lavrci, če se pelješ po dolenjki proti kočevju je firma na levi strani. Sem vidu da so tud za akrapoviča takrat eloksiral.

Drugi je pa na litijski cesti pred štepanjskem naseljem če se pelješ iz centra proti štepanjskemu naselju semafor, kjer bi zavil proti btc. Tam na tem križišču je pa drugi mojster.

Tistega na Lavrici mislim, da ni več...oz. so se preselili v Grosuplje v večji obrat. Pri njemu dobiš črno, natur, zlato skoraj vedno, rdečo, modro, zeleno pa če ima kako večje naročilo in te uturi zraven.

Na litijski cesti pa dobiš le natur in črno, meni pa je vedno naredil skoraj zastonj in zelo hitro (zjutraj pred šihtom dostavil, popoldne prišel iskat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni kr črna zadostuje...

Bom se potrudil poiskat enga od teh mojstrov no... Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko prosim poveš kam si lahko dam eloksirat ror, pa mogoče še štel, pa felne... TTC nemški mi je nenormalno všeč in bi ga rad naredil takega ....

Jaz sem dal eloksirat na TEROXAL d.o.o. Podjetje se nahaja na Bizajnovi ulici 7 v Ljubljani, njihov telefon je pa: 01/515 73 00 So prijazni, priporočam :)

Za eloksiranje lonca sem dal 10eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hyosung Movie

Hyosung Movie

A je kdo opazil, da voznik v prvem filmu dvigne stransko tačko na desni strani, po tistem ko umakne želve iz ceste :eek: :? :hmm: še nisem videl motorja z stransko tačko na desni ?

Popravljeno . Popravil the JACK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo opazil, da voznik v prvem filmu dvigne stransko tačko na desni strani, po tistem ko umakne želve iz ceste :eek: :? :hmm: še nisem videl motorja z stransko tačko na desni ?

+ zvok 4-valjnika oz formule :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rečete kaj čete..ampak meni zadnja bremza škripa ko pes...sprednja pa spušča neke čudne zvoke...a je to normalno al...naj grem razkurjen nazaj? .. k je moped čist nov..današnji v bistvu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rečete kaj čete..ampak meni zadnja bremza škripa ko pes...sprednja pa spušča neke čudne zvoke...a je to normalno al...naj grem razkurjen nazaj? .. k je moped čist nov..današnji v bistvu :P

Je dokaj normalno, naš je tudi.

Bremze je treba 'ajnfarat'. Škripanje je npr. lahko eden izmed znakov slabo utečenih zavor.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je dokaj normalno, naš je tudi.

Bremze je treba 'ajnfarat'. Škripanje je npr. lahko eden izmed znakov slabo utečenih zavor.

D.

To je res.. Ampak meni je npr. tresel disk, sem kontaktiral uvoznika, je ta rekel naj se še malo vozim, da se bo ulaufalo.. Seveda se ni ulaufalo, ker je biu zvit disk in sem ponovno klical, so mi pa rekli, da zdaj nimam kaj, da bi morali to takoj rešit, ker češ da sedaj je disk že rabljen in ga ne morejo zamenjat pod garancijo, ker jim ga v tovarni nebi zamenjali.. Le kdo je biu tisti, ki je rekel naj se vozim, da se bo ulaufalo.. No kakorkoli že, po skoraj enem letu dopisov, ipd.. smo nekako skompenzirali stvari na drugačen način, dobil 50% popusta na ene kose, disk pa kupil sam (rabljenega) in zamenjal.. :)

Tako da če kaj fajn ne štima, je najbolš pelat nazaj dokler je novo in rešit takoj, da ne bo potem kolobocij.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto, ko ima tačko in menjalnik na desni strani je pomoje to, da so se malo z računalnikom igrali in prezrcalili tist del filma, kao, da se bomo gledalci čudili, kako ima vse obratno, he, he :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res.. Ampak meni je npr. tresel disk, sem kontaktiral uvoznika, je ta rekel naj se še malo vozim, da se bo ulaufalo.. Seveda se ni ulaufalo, ker je biu zvit disk in sem ponovno klical, so mi pa rekli, da zdaj nimam kaj, da bi morali to takoj rešit, ker češ da sedaj je disk že rabljen in ga ne morejo zamenjat pod garancijo, ker jim ga v tovarni nebi zamenjali.. Le kdo je biu tisti, ki je rekel naj se vozim, da se bo ulaufalo.. No kakorkoli že, po skoraj enem letu dopisov, ipd.. smo nekako skompenzirali stvari na drugačen način, dobil 50% popusta na ene kose, disk pa kupil sam (rabljenega) in zamenjal.. :)

Tako da če kaj fajn ne štima, je najbolš pelat nazaj dokler je novo in rešit takoj, da ne bo potem kolobocij.. .)

meni ga nič ne trese...zadnja škripa kot da imam zavore od starega kolesa...prav nerodno mi je z zadnjo zavirat. Sprednja pa ko jo stisnem pa zumi ko da bi števec v prazno letel...včeraj imali prvo furco pa ni sicer blo težav, pač moteče je.

Drugač pa..moped gre zelo lepo in sem zadovoljen...zdaj grem pa častiti boga sonca da mi bo malo naklonjen :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto šumenje spredaj je normalno, ga majo vsi motorji odvisno je pa od strukture ploščic.

Za škripanje zadaj pa vzemi ploščice ven jih očisti in pobrusi z grobim šmerglnom. Pobrusi tudi vse robove, pa bi moral nehat škripat za neki cajta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto šumenje spredaj je normalno, ga majo vsi motorji odvisno je pa od strukture ploščic.

Za škripanje zadaj pa vzemi ploščice ven jih očisti in pobrusi z grobim šmerglnom. Pobrusi tudi vse robove, pa bi moral nehat škripat za neki cajta.

:nono: No, morda brušenje tudi pomaga, a to ni to...

Škripanje se zmanjša tako, da zadnjo stran ploščic (tisto, ki se dotika zav. čeljusti oz. batka) namažeš z bakreno mastjo. Pri tem seveda moraš pazit, da ne popacaš prednje strani ploščic in/ali diska.

Škripanje pa bolj ali manj popolnoma neha, ko so diski in ploščice popolnoma utečeni.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je to bakrena mast. A pol naj bi stik med batkom in ploščico bil problematičen, da škriplje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je to bakrena mast. A pol naj bi stik med batkom in ploščico bil problematičen, da škriplje?

Bakrena mast ali cin pasta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim nekdo razloži kaki problem je namestiti oz narediti gor spodnjo plastiko za R model na S-a?

Danes se bomo poslužili te poteze...zato ker pač uvoznik nima časa...pa bi bila kaka pametna opazka oz. navodilo dobrodošlo... torej na S model spodnjo plastiko montirat od R-a ( z nosilci jasno )

Je treba kaj posebaj pazit?

mi lahko prosim poveš kam si lahko dam eloksirat ror, pa mogoče še štel, pa felne... TTC nemški mi je nenormalno všeč in bi ga rad naredil takega ....

Razmisli za plastiko v rdeči ali črni barvi, srebrn izpade monoton.

Razmisli za plastiko v rdeči ali črni barvi, srebrn izpade monoton.

Če si v bližini Tržiča vprašaj na Rozman servisu za montažo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bakrena mast ali cin pasta....

Si prepričan da je to to ??

Samo da si ne bo kdo tlačil gor kakšnega CINOLA!!!!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si prepričan da je to to ??

Samo da si ne bo kdo tlačil gor kakšnega CINOLA!!!!!

lp

Mislim da sm tko nekje prebral...samo...cinol pa cin pasta je isto a ni?pol pa raj ne mažte s tem....

PS:zakaj pa ne cinola?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da sm tko nekje prebral...samo...cinol pa cin pasta je isto a ni?pol pa raj ne mažte s tem....

PS:zakaj pa ne cinola?

:slap:

Poanta bakrene masti oz. paste je v tem, da zdrži visoke temperature in se pri tem ne utekočini... Ker ostane gosta, preprečuje vibracije zavornih ploščic in s tem škripanje.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam konkretno vprašanje, ali je kakšen junak med vami, da bi dal svojega husota na kratko probno vožnjo, seveda proti plačilu ali :beer2: , lahko tudi v kakšni slepi ulici, da ne bi kdo mislil kaj narobe, namreč rad bi ga preizkusil pa ga nikjer nimajo za test, kupujem S ali R varijanto, probal bi pa kakršnegakoli, kupujem ga ker mi je cena zanimiva ! V vsakem primeru sem pripravljen tudi plačat ! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam konkretno vprašanje, ali je kakšen junak med vami, da bi dal svojega husota na kratko probno vožnjo, seveda proti plačilu ali :beer2: , lahko tudi v kakšni slepi ulici, da ne bi kdo mislil kaj narobe, namreč rad bi ga preizkusil pa ga nikjer nimajo za test, kupujem S ali R varijanto, probal bi pa kakršnegakoli, kupujem ga ker mi je cena zanimiva ! V vsakem primeru sem pripravljen tudi plačat ! :yea1:

Hmm,

mogoce v nedeljo na Marofu kak krog ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da sm tko nekje prebral...samo...cinol pa cin pasta je isto a ni?pol pa raj ne mažte s tem....

PS:zakaj pa ne cinola?

Cinol je pasta (bolj mast) za mehko cinjenje/spajkanje, ko se segreje se stopi in postane tekoče, pa še jedka je.

Bakrena mast, pa je mast, zelo lepljiva, naj bi bila obstojna na temperaturo in vodo.

Bakrena mast in Cinol ni isto / enako / podobno!!!

Ker pa nisem vseved, sem dopustil (glede napisanega v tvojem postu) da se da uporabljat tudi bakreno pasto za cinjenje. Kar pa očitno ni tako.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je kdo zamenjal olje v prvih vilicah za gostejše, katero olje je uporabil, kako se obnese, ter kako je dejansko zapleten postopek menjave doma. Nisem še nikoli počel kaj takega, ampak nisem ravno nesposoben kar se tiče šraufanja, sem tudi že motorje podiral..

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!