Skoči na vsebino

1995 Kawa zx-6r


GreenZX-6R

Priporočene objave

Najprej lepo pozdravljeni.Sem nov tako tukaj ,kot v celotnem motorističnem svetu.Cel popoldan prebiram forum in tudi iskalnik je kar precej vroč ,ampak mi nekako ni uspelo najti odgovorov na vsa moja vprašanja.

Torej,kupil sem motorno kolo,vsaj jaz še temu rečem tako,kateri je je razvidno že iz naslova teme.To je moj prvi resni motor,razen če štejem tisto malo motorno žago izpred 6 let (Gilero SP 02-125ccm) pa par raznih sesalcev pred tem(skuter,apn,avtomatik,atx).

Zdaj mi je čez vikend uspelo navoziti 300km pa me zanima,kaj storiti po vožnjah.ali so kakšni nasveti glede vzdrževanja motorja?kako je z verigo?kako pogosto se maže ali šprica z raznimi sprayi za verigo?kaj treba redno pregledovati?kako ga čistiti in v kakšnih intervalih naj preglejujem olje?po vsaki vožnji?po 1000km?katero olje je najbolj primerno za dotični motor?

čeravno je sezona bo motor recimo 3-4 tedne stal (delo v tujini),kako ga potem negujem in ali je dovolj če ga punca enkrat tedensko vžge pa pusti 10min.prižganega?

potem pa še malo ortodoksna vprašanja:kakšno držo na motorju med vožnjo priporočate?po teh 300km me malo bolita oba palca na rokah pa tudi imam to zoprno navado še iz skuterja da na obeh ročicah-tako za sklopko,kot prednjo zavoro zmeraj med vožnjo držim kazalec.potem ko treba pritisnit ,pritisnem z vsemi štirimi prsti ampak vseeno-kaj priporočajo izkušeni motoristi?

Upam da se bo komu zdelo vredno odgovorit na moje teženje-hvala že vnaprej

LP Danijel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mi je čez vikend uspelo navoziti 300km pa me zanima,kaj storiti po vožnjah.ali so kakšni nasveti glede vzdrževanja motorja?kako je z verigo?kako pogosto se  maže ali šprica z raznimi sprayi za verigo?

lahko ga po vsaki vožnji očistiš ko se motor SHLADI. ni nujno, lahko čistiš tudi 1x na sezono pa ni panike. preden greš na vožnjo pri hladnih gumah preveri pritisk. če se voziš vsak dan ni treba ravno vedno če je vse OK z gumami in ventilčki. mažeš po potrebi, ni dobro če preveč, še slabše če premalo. probaj z roko, če je veriga mastna je OK. včasih pred mazanjem očistiš verigo z krpico pomočeno v nafto ali našpricaš z WD40 in potem obrišeš pa namažeš z sprejem za ketno.

kaj treba redno pregledovati?kako ga čistiti in v kakšnih intervalih naj preglejujem olje?po vsaki vožnji?po 1000km?katero olje je najbolj primerno za dotični motor?

olje kontroliraj na cca 1000 km, če je motor dober ti od enega do drugega servisa - menjave olja (cca 6000 km mislim da za ninjo) nebi smelo bit potrebno dolivat olja. ČE DOLIVAŠ, DOLIVAJ ENAKO OLJE KOT JE V MOTORJU. V NAJSLABŠEM PRIMERU SICER DRUGO AMPAK OBVEZNO Z ENAKIMI/PODOBNIMI LASTNOSTMI (OZNAKAMI). NIKOLI NE MEŠAJ SINTETIČNEGA IN POLSINTETIČNEGA OLJA.

čeravno je sezona bo motor recimo 3-4 tedne stal (delo v tujini),kako ga potem negujem in ali je dovolj če ga punca enkrat tedensko vžge pa pusti 10min.prižganega?

ne rabiš naredit nič, prižiganje na suho je brezveze oz. bolj škodi kot koristi. namaži verigo preden greš, ko prideš nazaj preveri pritisk v gumah in to je vse.

potem pa še malo ortodoksna vprašanja:kakšno držo na motorju med vožnjo priporočate?po teh 300km me malo bolita oba palca na rokah pa tudi imam to zoprno navado še iz skuterja da na obeh ročicah-tako za sklopko,kot prednjo zavoro zmeraj med vožnjo držim kazalec.potem ko treba pritisnit ,pritisnem z vsemi štirimi prsti ampak vseeno-kaj priporočajo izkušeni motoristi?

drži se kot ti najbolj paše, ko se boš malo navadil na motor in natreniral ne bo več problemov.

uživaj in zapomni si, motor ni otrok ali žival, rabi nekaj nege ampak ni treba pretiravat. redno delaj servise kot so predpisani in ne šparaj pri olju, drugače pa samo vozi, tankaj, pumpaj in maži :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej dobrodošel med nami :OK: :OK:

Veriga se maže približno na vsakih 500km. Motorja naj ne bi bil prižgan na mestu, bolje da se prej oblečeš in se potem počasi max do 3500rpm furaš do delovne temperature motorja.

Če hočeš motor oprati, počaj da se shladi, šele potem ga lahko opereš.

Želim ti veliko srečnih kilometrov :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o vsem je ze bilo pisano (veriga, vzdrzevanje itd.).

o drzi na motorju je nacinov in stilov kolikor je voznikov. ze drzis kazalce na rockah ni nic narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!