Skoči na vsebino

OLJA MOTUL


sims

Priporočene objave

CASTROL POWER 1 RACING 4T = 14 eur za liter

MOTUL 300V = 20 eur za liter

Pri 4 litrih je razlika že 24 eur, to pa je več kot 1,5 litra castrola.

Za polsintetična olja se ne zanimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CASTROL POWER 1 RACING 4T = 14 eur za liter

MOTUL 300V = 20 eur za liter

Pri 4 litrih je razlika že 24 eur, to pa je več kot 1,5 litra castrola.

Za polsintetična olja se ne zanimam.

Jaz sem dozdaj vglavnem uporabljal sintetiko Motul,zdaj pa Castrol pover racing T-4 ni bistvene razlike(katero pa en laik brez natančne laboratorijske analize nemore zagotoviti), je pa res da imam sedaj suhi karter in olje dosti manj trpi menjam 1X letno ali na 10K kil.tako predpisuje tudi proizvajalec !

Res da je motul eno najboljših in najdražjih olj za motor in če bi se jaz še gonil po pistah in dirkah kot pred leti z 10k o/min + bi motorju sigurno privoščil Motul sintetiko neglede na ceno.Kvaliteta se pač odraža tudi v ceni kajti nepozabi zelo važno je kakšni vse aditivi so v olju in te je potrebno plačat.Moto šport je pač drag šport in na olju in gumah nešparaj - raje pri kakem odvečnem piru in nepotrebni nočni fešti,ki jih organizirate pred dirko,ki je naslednji dan se dosti bolj splača in obrestuje pri uspehu! :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderator na delo 2X kliknil !!

???

Da se kvaliteta odraža ravno v ceni, ta stavek mene ne prepriča.

Sem imel tudi že castrol olje (kar cenejše napram motul), sicer 2t pa nisem mel nobenih problemov. 4t jih ne poznam.

Vprašal pa sem za sintetična olja in to ne za dirkalno uporabo. Pač pa za na cesto z dodatkom, da hočem olje, ki bo zdržalo recimo vožnjo konstantno

nad 10.000 z veliko 'šaltanja' v kosu recimo 150km. Če še ne razumeš ti povem, da sem pridelal porabo 13litrov na 750 in 10 na 600ccm. Nikoli kaj dosti manj. Sedaj je motor še bolj vrtljiv, povrhu star in rabi sploh najboljšo zaščito, kontrolo in intervale menjanja.

Pa naj mi ne govori nasvetov nobeden, ki ima porabo pod 8 litrov, ker takih ne rabim.

Iščem torej olje za ekstremne pogoje in kratke hitre ture, itak pa nisem nikoli naredil več kot 4500km letno. Nisem tip touring motorista ampak

sport, rad dirkam, ampak žal mi dirkališče letos ni dosegljivo.

Sicer se pa opravičujem za reklamiranje in malo 'važno' pisanje, ampak nekak moram razložit.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na slepo zaupal samo Agipu, Motorexu, Motulu in Castrolu.

Sej, zna bit, da bi s katerimkoli od teh moj moped šel še dolgo, ampak nekako iz preventive vlivam Motul 300V.

Sicer pa odvisno kaj predpisuje proizvajalec. Če sintetika, potem Motul 7100 ali 300V oziroma primerljivo pri drugih proizvajalcih.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na slepo zaupal samo Agipu, Motorexu, Motulu in Castrolu.

Sej, zna bit, da bi s katerimkoli od teh moj moped šel še dolgo, ampak nekako iz preventive vlivam Motul 300V.

Sicer pa odvisno kaj predpisuje proizvajalec. Če sintetika, potem Motul 7100 ali 300V oziroma primerljivo pri drugih proizvajalcih.

Kolikor jaz vem je Motul 7100 pol sintetika 300V pa je vol sintetika.Nevem zakaj sploh toliko razpravljamo okoli olj saj zato so tabele kajti od vsega je najvažnejši podatek kdaj se pri katerem olju začne trgat oljni film, kajti takrat je z zmogljivostjo mazanja konec.Na osnovi obratov in hoda bata se lahko izračuna povprečna hitrost bata v m/sek in se lahko primerja z tabelo v kateri je navedeno za dotično olje kdaj se prične trgati oljni film.To pa je vaše delo ne pa moje, mene osebno to sploh nezanima tako kot tudi cena olja ne.Še za salato uporabljam dokaj drago domače bučno olje iz Prekmurja. :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7100 je 100% sintetika, tako kot 300V, le da ima 300V pač več dodatkov(Ester bla bla:) ).

Kje pa dobiš podatke, kdaj se začne trgat oljni film? Na uradnih straneh proizvajalcev olj so podatki tok revni, da je kr joj... Če lahko prosim daš link ali če imaš kako tabelo, me zelo zanima. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da je motul eno najboljših in najdražjih olj za motor in če bi se jaz še gonil po pistah in dirkah kot pred leti z 10k o/min + bi motorju sigurno privoščil Motul sintetiko neglede na ceno.

Da je eno najdražjih, vsekakor drži. :) Verjetno pa ni med najslabšimi - čeprav laik brez laboratorijskih raziskav tega ne more ugotovit... :P

Kvaliteta se pač odraža tudi v ceni

Ni pa nujno, da se cena odraža v kvaliteti...

Moto šport je pač drag šport in na olju in gumah nešparaj - raje pri kakem odvečnem piru in nepotrebni nočni fešti,ki jih organizirate pred dirko,ki je naslednji dan se dosti bolj splača in obrestuje pri uspehu! :hmm: :hmm:

To pa vsekakor...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7100 je 100% sintetika, tako kot 300V, le da ima 300V pač več dodatkov(Ester bla bla:) ).

Kje pa dobiš podatke, kdaj se začne trgat oljni film? Na uradnih straneh proizvajalcev olj so podatki tok revni, da je kr joj... Če lahko prosim daš link ali če imaš kako tabelo, me zelo zanima. Hvala.

Jaz sem se to učil v šoli iz knjig ne preko računalnika in če bi ti hotel kaj natančneje o tem pisat kdaj se pri katerem olju začne trgat oljni film bi moral malo po knjigah prebrskat.Ker pa mene osebno to nezanima saj dam motorju vedno predpisano olje neglede na ceno boš moral kar sam kje poiskat ali pa mogoče nekdo drug najde kako tabelo,ki sigurno obstaja. :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se to učil v šoli iz knjig ne preko računalnika in če bi ti hotel kaj natančneje o tem pisat kdaj se pri katerem olju začne trgat oljni film bi moral malo po knjigah prebrskat.Ker pa mene osebno to nezanima saj dam motorju vedno predpisano olje neglede na ceno boš moral kar sam kje poiskat ali pa mogoče nekdo drug najde kako tabelo,ki sigurno obstaja. :hmm:

res je problem, ker stric google nič več ne najde..

in še večji problem je, ker so baje stvari v knjigah tam tudi ostale..baje..

še največji problem pa je, da smo pametni ko sto hudičev in se tukaj sprašujemo kdaj se bo na 5100 motulu začel trgat film..

sigurno ne takrat ko se boš šel normalno peljat za dušo..

tudi ne ko ga boš žgal ko svina na kočevje-dvor (zihr ga bo en še bolj žgal)

tudi ne ko boš na marofu drgnil drugo in tretjo prestavo (boš prej ti se strgal)

se pa najbrž bo "strgal", če maš motor zanemarjen, premalo olja itd..

trenutno je najbrž res naš brumer najbolj "izkušen" tule..

ampak je vajenec proti stručkotom ki se s temi stvarmi ukvarjajo..

torej-če piše da je za vaš motor polsintetika dobra, je dobra in zaradi nje ne bo motor crknil pa tut če mislite da ste na grobniku pri 1.40 hitrejši od rossija..

kaj je tu za filozofirat ne vem..

servis na predpisan interval, malo prej škodovalo ne bo...in to je to..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7100 je 100% sintetika, tako kot 300V, le da ima 300V pač več dodatkov(Ester bla bla:) ).

Pol je isti šmorn al notr rukneš 7100 al 300v ?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se najde kje pozlačen ole ... bo pasu k vilcam in ročkam :whistle:

za moj sintensajzer je dovolj MOTUL 5100 (vsaj mislim, da mam tega not :? )... če pa ni... mi je že zihr zaribu pred 70.000 km :P

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na slepo zaupal samo Agipu, Motorexu, Motulu in Castrolu.

zgolj slucaj?

danes sem govoril z enim kar podkovanim mehanikom (tudi bivsi profesionlani dirkac, sedaj boljl v enduro sektorju) in meni, da castrol ze kar precej casa razvija v narobe smer.

castrolovo olje je "preredko" oz. nima dovolj "grobih delcev" za mokre sklopke in pride (lahko) prehitro do zdrsavanja sklopke. kar lahko osebno potrdim na dveh motorjih katera sem vozil dlje casa.

torej-če piše da je za vaš motor polsintetika dobra, je dobra in zaradi nje ne bo motor crknil pa tut če mislite da ste na grobniku pri 1.40 hitrejši od rossija..

kaj je tu za filozofirat ne vem..

servis na predpisan interval, malo prej škodovalo ne bo...in to je to..

iz istega pogovora izluscil tudi, da se tovarne z servisnim intervalom na 6000 km zascitijo pred tocno taksnimi petardami, kot je RHonda in njihovim pocetjem z motorji.

a se najde kje pozlačen ole ... bo pasu k vilcam in ročkam :whistle:

za moj sintensajzer je dovolj MOTUL 5100 (vsaj mislim, da mam tega not :? )... če pa ni... mi je že zihr zaribu pred 70.000 km :P

ahem....... ti preskrbim eno olje, stari, ti bo sintesajzer delal 200 let z istim. cena: sitnica. samo od € 11.000 in kusur za litercek. :naughty:

aja...... brez ddv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahem....... ti preskrbim eno olje, stari, ti bo sintesajzer delal 200 let z istim. cena: sitnica. samo od € 11.000 in kusur za litercek. :naughty:

aja...... brez ddv.

Hmm, zanimivo, moj post, ki je bil bedast zbrišeš in potem prav enako bedastega ti napišeš. Res je, da si nadrejen, vendar nadrejen mora kljub vsemu biti podrejenim za zgled kajne moderator :surrender: (predzakonomsmovsienakiceverjamesvbaltazarja.press) :whistle:.

Edit: Sorry za offtopic!

Popravljeno . Popravil bikez
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zgolj slučaj, ne prodajam olj ali karkoli drugega. Castrol sem napisal bolj zaradi slovesa, se mtudi jaz že slišal to o poslabšanju Castrola, koliko vrjet je pa druga stvar. Težko vrjamem, da bi se šla znamka kot je Castrol blamirat s polizdelkom, možno pa je...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim novo olje pa bi rad čimbolj tapravga. Ker v Slo ne najdem Mobil 1 Racing full sintetika 10w40 rabim neko alternativo.

Zanima me predvsem kaj pomenijo oznake API in JASO? Ker ko gledam kaj mi piše v service manual da rabim se mi malo katero olje res ujame

s proizvajalčevimi podatki? Je pa res da imam sedaj notr 5100 15w50 in poleg tega da ga žre, se tudi težje šalta itd...

Kakšno mnenje nasvet... Če pa kdo ve kje se da dobit mobil olja pa naj pove.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

api je neka ameriška inštitucija za olja, jaso pa japonska.

pa če ti 5100 15w-50 papa, ti bo pomojem karkoli drugega kvečjemu še bolj.

Motorex je tut kul, če hočeš bit mal fensi, je ena sintetika take lepe zelene barve. :D

PS: Proizvajalčevim specifikacijam ustreza že skoraj vsako levo olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

api je neka ameriška inštitucija za olja, jaso pa japonska.

pa če ti 5100 15w-50 papa, ti bo pomojem karkoli drugega kvečjemu še bolj.

Motorex je tut kul, če hočeš bit mal fensi, je ena sintetika take lepe zelene barve. :D

PS: Proizvajalčevim specifikacijam ustreza že skoraj vsako levo olje.

Na tujih angleških forumih pravijo da jim vse polsintetike žre. Ko pa vlijejo noter čisto sintetiko je pa vredu, oziroma zmanjka na 10k km 2dcl.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawl ker motor maš?

Načelno imaš v manualu eno tabelico v kateri imaš navedeno kakšno olje imaš za določen temperaturni pas... Kaj je tam navedeno?

Popravljeno . Popravil SF
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawl ker motor maš?

Načelno imaš v manualu eno tabelico v kateri imaš navedeno kakšno olje imaš za določen temperaturni pas... Kaj je tam navedeno?

Ja tam pise da je lahko olje 10w40 da ne sme biti 5w ali pa 15w. Sem pa nasel motul 7100 10w40 kateri ustreza tudi po API in JASO specifikacijah? To naj bi bilo tudi full sintetika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, zanimivo, moj post, ki je bil bedast zbrišeš in potem prav enako bedastega ti napišeš. Res je, da si nadrejen, vendar nadrejen mora kljub vsemu biti podrejenim za zgled kajne moderator :surrender: (predzakonomsmovsienakiceverjamesvbaltazarja.press) :whistle:.

Edit: Sorry za offtopic!

te posipam s pepelom in sploh se cirkuliram.

zanimivo je predvsem dejstvo, da ti gre v nos tretina mojega posta. ok, tvoj prerogativ. a vseeno zanimivo, o vzgled vseh vzgledov.

in ne, ne verjamem v baltazarja. sorry.

ce te se kaj pece, tisci, stiska ali ti hodi v nos lahko mirne duse uporabis za to doloceno funkcijo foruma in opozoris ekipo preko ZS.

grem raje na motor kot se tukaj udelezevati special olympics.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te posipam s pepelom in sploh se cirkuliram.

zanimivo je predvsem dejstvo, da ti gre v nos tretina mojega posta. ok, tvoj prerogativ. a vseeno zanimivo, o vzgled vseh vzgledov.

in ne, ne verjamem v baltazarja. sorry.

ce te se kaj pece, tisci, stiska ali ti hodi v nos lahko mirne duse uporabis za to doloceno funkcijo foruma in opozoris ekipo preko ZS.

grem raje na motor kot se tukaj udelezevati special olympics.

Če bosta ti in Cufa malo več na motorjih in manj na forumu(moderirala), vama bom še jaz za kak liter Motula dal!

Ps:da nesmetim po temi, sicer bi vama dal za benzin !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tam pise da je lahko olje 10w40 da ne sme biti 5w ali pa 15w. Sem pa nasel motul 7100 10w40 kateri ustreza tudi po API in JASO specifikacijah? To naj bi bilo tudi full sintetika.

tudi 5100 je sintetika, le da ima 300V recimo dvojno dozo estra (double ester), zato tudi tako lepo diši po sadju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!