Skoči na vsebino

OLJA MOTUL


sims

Priporočene objave

Misliš verjetno 7100 je tudi sintetika, ker 5100 je polsintetika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jst vidim piše semi-synthetic MOTUL

No jst tako vidim...,pa kar vem je polsintetično olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na nalepki 5100 piše synthetic, in ne semi-synthetic

Takrat ko sem jaz uproabljal 5100 je tudi na nalepki pisalo da je polsintetično.. Je pa res, da Motula kakšni dve leti ne uporabljam več in da se je lahko vmes tudi pri 5100 olju kaj spremenilo.. Ampak kaj pa vem, povsod na internetu, vključno na uradni strani, je še vedno označeno kot polsinetično..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

lep pozdrav vsem skupaj..pred nekaj dnevi sem pri motorju menjal olje in filter olja in sem potem noter nalil olje Motul 5100 15W50 in ko sem nalival noter novo olje sem opazil da je iz originalne embalaže že malenkost rjave barve..na koncu mi ga je ostalo nekej malega in sem ga prelil v plastenko od vode (čista in suha) olje sicer rjavo kot bi imelo za sabo 2k km in ko sem plastenko usmeril proti svetlobi se je pojavilo notr tudi ena rdeča-(bakrena) odtenk barve a je to normalno da je že novo olje take barve...motula sicer nisem uporabljal že 3 leta..mal sm že pozabu kko je takrat zgledalo novo olje..za naprej bom uporabljal Bardahl xtc c60 15w50..hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je rdeče-rjave barve ja. Iz opisa je sicer težko razbrat kakšne barve je tvoj-najbolš da mal poslikaš.

Pa ful lepo diši al sem pa sam jst mal wacko.gif

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je rdeče-rjave barve ja. Iz opisa je sicer težko razbrat kakšne barve je tvoj-najbolš da mal poslikaš.

Pa ful lepo diši al sem pa sam jst mal wacko.gif

To maš ziher ponaredek

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To maš ziher ponaredek

Lahko razložiš? Olje kupujem ponavad v Evrotonu oz. pri Odarju-avtoemona, pomoje kr dve zaupanja vredni firmi (no razen Odarjevega servisa tongue.gif )

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko razložiš? Olje kupujem ponavad v Evrotonu oz. pri Odarju-avtoemona, pomoje kr dve zaupanja vredni firmi (no razen Odarjevega servisa tongue.gif )

To je bil HEC, olja za motorje ki je obenem tudi olje za menjalnike ima vonj po dodatkih za menjalnik :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Največjo izbiro olj za motorje in največ znanja o njih imajo sigurno v SAMING-u BTC in Medvodah, tako da sem njihova stalna stranka že več kot 15 let. Za motorje Imajo popolno ponudbo Motula in Silkolena in nekaj malega SHELLa , da za avtomobile ne govorim!!:beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Pred kratkim nabavil olje kot je predpisano za mojo Hornetko.

Motul 5100 10W-40 ki zahteva SG specifikacije in jih to olje tudi ima. Kaj pomenijo nevem, vendar mi

je ta prodajalec rekel da to dajejo v hornetke.

Nabavil še orginal oljni in zračni filter in vse skupaj me je koštalo dobrih 100€.

Zdaj pa še je treba samo zamenjat. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim nabavil olje kot je predpisano za mojo Hornetko.

Motul 5100 10W-40 ki zahteva SG specifikacije in jih to olje tudi ima. Kaj pomenijo nevem, vendar mi

je ta prodajalec rekel da to dajejo v hornetke.

Nabavil še orginal oljni in zračni filter in vse skupaj me je koštalo dobrih 100€.

Zdaj pa še je treba samo zamenjat. :D

Jaz sem samo enkrat kupil orginal zračni in oljni filter in nikoli več. se mi zdi mnogo predrago. zdaj kupujem k&n oljni 20eur s postnino iz ebaya zračnega champion 20 eur in olje 30 eur.sem pa pred k&n dal not tudi hiflo oljnega ki ga dobis ze za 8 eur in ne vidim razlike napram k&n. šparaj človek! raje tankaj razliko:D pač moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejanx se popolnoma strinjam s tabo da je treba šparat in verjem da naslednja nabava materijala nebo več orignal, ker so cene res res zasoljene kvaliteta pa ziher ni 4x bolša kot je dražja.

To je zdaj za prvič in nikol več.

Edin glede olja nebom šparal tu pa bom dal Motul5100 not kot je predpisana viskoznost da sm ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zdaj vliva v FZ6:

Motul 5000 10W40 ali

Motul 5100 10W40?

Nekateri vidim da pišejo, da dajejo MOTUL 5100 (ali ni MOTUL 5100 sintetika)?

Ker YAMALUBE S4 10W40 je POLSINTETIKA.

Čemu je torej enako Yamalube S4? Motulu 5000 10W40 ali Motulu 5100 10W40?

Popravljeno . Popravil WhiteWolf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zdaj vliva v FZ6:

Motul 5000 10W40 ali

Motul 5100 10W40?

Nekateri vidim da pišejo, da dajejo MOTUL 5100 (ali ni MOTUL 5100 sintetika)?

Ker YAMALUBE S4 10W40 je POLSINTETIKA.

Čemu je torej enako Yamalube S4? Motulu 5000 10W40 ali Motulu 5100 10W40?

za tvojo mašinco bo 5100 taprava zadeva. Je polsinetika.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tvojo mašinco bo 5100 taprava zadeva. Je polsinetika.

Ali res drži, da je v embalaži Yamalube S4 popolnoma enako olje kot MOTUL 5100?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prijatl link od motula:

http://www.motul.com/si/en/products/31?f[quality]=29&f[range]=21

Tukaj ti piše kakšno je olje in katerim zahtevam proizvajalca ustreza. Če ne pa si poiščeš olje ki ustreza za tvoj motor in ga kupiš. Men za mojo hornetko piše da more bit olje 10w-40 API Standards :SG

Tako da sm dal to olje notr.

Zdaj al je sintetično al polsintetično me pa ne skrbi, ker itak ustreza zahtevam.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali res drži, da je v embalaži Yamalube S4 popolnoma enako olje kot MOTUL 5100?

Ne, ne drži. In po mnenju večine, ki jih poznam (tudi nekaj serviserjev) raje "tankajo" v svoje konjičke Motula kot Yamalube. Glih zanič pa verjetno ni nobeno olje, ki je na tržišču, če delaš redne servise.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pri hiši sta XT660R in V-Strom 1000, oba pred menjavo olja!

Najraje bi v oba nalil isto olje - Motul 5100! Kateri je bolj primeren 10w40 ali 15w50??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri hiši sta XT660R in V-Strom 1000, oba pred menjavo olja!

Najraje bi v oba nalil isto olje - Motul 5100! Kateri je bolj primeren 10w40 ali 15w50??

Za poleti je boljši 15W-50 za zgodaj spomladi in v jeseni pa je bolje 10W-40 Zdaj se pa sam odloči.Lahko pa tudi mešaš pol pol potem boš imel 12,5W-45 ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri hiši sta XT660R in V-Strom 1000, oba pred menjavo olja!

Najraje bi v oba nalil isto olje - Motul 5100! Kateri je bolj primeren 10w40 ali 15w50??

Če so mopedi vodno hlajeni je 10 - 40 u redu, če pa je zračno hlajen potem se bolj obnese 15 - 50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!