Skoči na vsebino

OLJA MOTUL


sims

Priporočene objave

super kul ampak še vedno ne vem kaj je boljše za lubico 7100 od motula ali 300v

i guess i'll never know

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super kul ampak še vedno ne vem kaj je boljše za lubico 7100 od motula ali 300v

i guess i'll never know

Ugibaj. :rolleyes: Če po toliko napisanih straneh še vedno ne veš, potem ne boš nikoli vedel.

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super kul ampak še vedno ne vem kaj je boljše za lubico 7100 od motula ali 300v

i guess i'll never know

jest sm uporabljal 5100 15W50

nobenih problemov..če mene vprašaš je to sigurno dovolj kvalitetno olje za nas, povprečne uporabnike..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je res, ampak zakaj se mi zdi da Brumer kar pričakuje da mu bo nekdo nasprotoval? :whistle: hechec

Brumer, lahko razložiš zakaj imajo nekateri slabe izkušnje s 300V; drsenje sklopke ipd...

zato, ker nekateri vozimo take stare kante, katere se brumer z grabljami na 5 m ne bi dotaknil. pozablja samo, da od taksnih osebkov zivi/je zivel. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prid probat na Thunderace; sicer speljal ne boš, boš pa čutil kako močno vleče;

ko pa se omenja buče se vedno spomnim na tisto tvojo, o glasnosti izpuha, ki se meri v "Schall"ih in od tam pride Schalldaempfer :hooray:

Če bi mi bil v bližini bi dobil eno po buči :lol1: ,jaz ti nemorem pomagat če nerazumeš. 1 Šal = 1 mah, 1mah= hitrost zvoka ca 1200 m/sek. in kaj sem jaz hotel povedati z šaldemferjem,da je to blažilec zvoka,kajti pri polovični obremenotvi motorja je ta hitrost v izpušni cevi ca 2-3 maha-šala kar pomeni ca 2,5-3,6K km/h zato se mu reče po nemško šaldemfer.Sam pa dobro vem,da se glasnost meri z foni.

Ps; kar pa se tvoje sklopke tiče,če imaš pravilno nastavljeno in dovolj dolge prste tega motor nebismel delat! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je res, ampak zakaj se mi zdi da Brumer kar pričakuje da mu bo nekdo nasprotoval? :whistle: hechec

Brumer, lahko razložiš zakaj imajo nekateri slabe izkušnje s 300V; drsenje sklopke ipd...Nisem si jaz tega zmislil ampak enim se to pač dogaja pa si ne znam razložit zakaj. Mensezdi da najraje na Yamahi. Ob tako prehvaljenem olju se to ne bi smelo dogajati....ali pač? :unsure: Je možno, da ima to olje dobre mazalne sposobnosti šele ko se dodobra segreje, saj je to vendarle ˝dirkalno˝ olje in takrat deluje najbolje? :hmm:

Nevem,če me boš razumel dobro olje dobro maže in se oljni film NETRGA kot pri slabem olju zato mora biti sklopka vedno 100%-na in verjetno imajo boljši motorji tudi drugačne lamele in trše vzmeti namreč z slabšim oljem olje v sklopki zgori posledično sklopka dosti bolj prime zato tudi prej postane olje črno.Zato imajo vsa sintetična olja dodatek proti drsenju sklopke,če pa je sklopka že malo obrabljena ali so vzmeti postale premehke pa je drsenje sklope logično. Idealno bi bilo,da bi motor imel sintetiko,menjalnik in sklopka,pa mineralno olje.

Počasi boste prišli do spoznanja,da je sintetika za mašino PERFEKNA ni pa idealna za sklopko,namreč tako kot se pri mineralnem olju trga film v sklopki se trga oljni film(visoka batna hitrost) tudi na cilindru in zato mašino mineralno slabše maže.

Ps; pa še tole jaz olja NEPRODAJAM sam vozim vedno sintetiko tudi v čoperju sem jo imel,ker za olje nežalim saj star pregovor pravi: kdor maže ta vozi.Sicer pa je to odločitev posameznika,kot sem že napisal zaradi mene lahko vozite tudi z olivnim,bučnim ali z zvezdo! (čeprav si na ignore sem se potrudil in ti odgovoril)

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem,če me boš razumel dobro olje dobro maže in se oljni film NETRGA kot pri slabem olju zato mora biti sklopka vedno 100%-na in verjetno imajo boljši motorji tudi drugačne lamele in trše vzmeti namreč z slabšim oljem olje v sklopki zgori posledično sklopka dosti bolj prime zato tudi prej postane olje črno.Zato imajo vsa sintetična olja dodatek proti drsenju sklopke,če pa je sklopka že malo obrabljena ali so vzmeti postale premehke pa je drsenje sklope logično. Idealno bi bilo,da bi motor imel sintetiko,menjalnik in sklopka,pa mineralno olje.

Počasi boste prišli do spoznanja,da je sintetika za mašino PERFEKNA ni pa idealna za sklopko,namreč tako kot se pri mineralnem olju trga film v sklopki se trga oljni film(visoka batna hitrost) tudi na cilindru in zato mašino mineralno slabše maže.

Ps; pa še tole jaz olja NEPRODAJAM sam vozim vedno sintetiko tudi v čoperju sem jo imel,ker za olje nežalim saj star pregovor pravi: kdor maže ta vozi.Sicer pa je to odločitev posameznika,kot sem že napisal zaradi mene lahko vozite tudi z olivnim,bučnim ali z zvezdo! (čeprav si na ignore sem se potrudil in ti odgovoril)

OK, hvala za odgovor, se pravi, da če je sklopka obrabljena, potem bo z uporabo sintetike bolj drsela.....če sem prav razumel :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, hvala za odgovor, se pravi, da če je sklopka obrabljena, potem bo z uporabo sintetike bolj drsela.....če sem prav razumel :hmm:

Prav si razumel in vsak,ki gre na pisto naj vozi z sintetičnim oljem in ko prvič začutiš,da bi sklopka zadrsela obvezno nove lamele in močnejše vzmeti.V skrajnem slučaju,če za dotični motor ni močnejših(bolj trdih) vzmeti podložiš z podloško vendar vedno vse enako.Problem je,če imaš samo eno vzmet(v obliki rinka) tam se da pomagat tako,da vstaviš eno lamelo ali eno kovinsko ploščo več samo treba je pazit,da potem slabo odvaja in je potrebno podaljšati vzvod(štangico)zavisi od sistema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče zaradi problema zdrsavanja sklopke zaradi uporabe NAJBOLJBOLŠEGA(volsintetiš) olja dirkalni stroji uporabljajo suhe sklopke?

Samo vprašam, ker bi bil rad samo enkrat neumen :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi mi bil v bližini bi dobil eno po buči :lol1: ,jaz ti nemorem pomagat če nerazumeš. 1 Šal = 1 mah, 1mah= hitrost zvoka ca 1200 m/sek. in kaj sem jaz hotel povedati z šaldemferjem,da je to blažilec zvoka,kajti pri polovični obremenotvi motorja je ta hitrost v izpušni cevi ca 2-3 maha-šala kar pomeni ca 2,5-3,6K km/h zato se mu reče po nemško šaldemfer.Sam pa dobro vem,da se glasnost meri z foni.

:eek:

Dej brumer, zdaj pa nehaj govorit bedarije. Verjamem, da si dober mehanik in se spoznaš na marsikaj, hitrost zvoka ti je pa očitno neznanka. Kolikšna je hitrost zvoka, si poišči v kaki literaturi, naj ti samo namignem, da NI 1200 m/s, "schalldaempfer" pa nima nobene zveze s hitrostjo zvoka ampak to ne pomeni nič drugega kot "dušilec zvoka" (kdo bi si mislil).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zraku pri temperaturi 15 °C je hitrost zvoka enaka 340,5 m/s ali 1225,8 km/h

Hitrost zvoka v plinih pa je odvisna od njegove temperature!!!.

Še enačba: 6f784d9839f9a07853f2f36fa7069a91.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kar se tiče motula 300 V, vam lahko potrdim, da sem imel težave s porabo olja in z drsenjem sklopke ...

... na Banditu 12oo, Mk I je pričela sklopka kar precej drseti, ko sem imel 300 V v motorju, pa tudi "popapal" ga je kar nekaj ...

... s 5100 tega problema ni bilo več, čeprav sklopka nikoli več ni bila to, kar je bila prej ...

... po razgovoru s strici, ki se po mojem osebnem mnenju spoznajo na moto tehniko, pride do tega efekta predvsem pri motorjih, ki imajo generacvijsko starejšo znasnovo in so tolerance nekoliko večje, sintetično olje oz. mulekule, iz katerih je sestavljen, pa so manjše kot pri mineralnih ali polsintetičnih oljih, zaradi česar ga motor nekaj "popapa" ...

... v sintetičnih oljih so tudi drugačni dodatki za sklopke, saj se predvideva, da gre za motorje novejše konstrukcije, pri katerih je tudi sklopka nekoliko drugačna ...

... ni vsako olje dobro za vsak motor ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej moja lubica še spada v kategorijo novejših glede na to da ma emšo 2004?

no do zdaj sem mel not 300v (kakih 4k km) pa ni blo za opazit kakega drsenja sklopke.

..bom vido kaka bo "prijateljska" razlika v ceni med obema pa se bom na podlagi tega

odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sam eno; dve bi ti dal!

Se opravičujem res sem napačno napisal 1200 m/s namesto 1200 K/m (tiskarski škrat) vse ostalo pa štima šal je mah in šaldemfer se imenjuje po nemško zato ker blaži pok-anje,ki nastane zaradi hitrosti plinov.Zaradi tega me nitreba kar za jajca obesit ! ! ! :beer2:

Ps;bom pa v nadaljne gledal,da se manj oglašam samo nevem,če grem nekim tako na živce zakaj me ne date lepo na IGNORE jaz jih imam že veliko in je zelo vredu njihove poste včasih celo preberem vendar nobenemu neodgovorim.Doslej je samo parim od ca 20-setih uspelo,da niso več na ignore. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem res sem napačno napisal 1200 m/s namesto 1200 K/m (tiskarski škrat) vse ostalo pa štima šal je mah in šaldemfer se imenjuje po nemško zato ker blaži pok-anje,ki nastane zaradi hitrosti plinov.Zaradi tega me nitreba kar za jajca obesit ! ! ! :beer2:

:lol1: Ne moreš priznat, da se motiš? Kaj pa je 1200 K/m? :eek:

Lahko si pa malo prebereš, kaj je Schall, kaj je Schalldämpfer, kaj je Schallemission in na koncu še, kaj je Schallgeschwindigkeit.

Da se še na stara leta česa naučiš... :slap:

Ps;bom pa v nadaljne gledal,da se manj oglašam samo nevem,če grem nekim tako na živce zakaj me ne date lepo na IGNORE jaz jih imam že veliko in je zelo vredu njihove poste včasih celo preberem vendar nobenemu neodgovorim.Doslej je samo parim od ca 20-setih uspelo,da niso več na ignore. :hmm:

Zato, ker včasih paše malo smeha... :P In ker je včasih potrebno koga obvarovati pred tvojimi umotvori.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci, sej se mu ne da dokazat da je Wiki pametnejša od njega. Od ma 40let izkušenj, poglej kolk cajta Wiki obstaja :naughty: :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
da, 13 ali 14€ mislim da je, sam se ti ne splača vozit na dolenjsko zaradi par €

Dobavitel (glavni)za Motul olja je v Idriji,cena potrjuje,da Dolenjci posljujemo z najmanjšo maržo ! ! ! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobavitel (glavni)za Motul olja je v Idriji,cena potrjuje,da Dolenjci posljujemo z najmanjšo maržo ! ! ! :whistle:

Hvala bogu, škoda je le, da nimamo nobenega!!! kvalitetnega uradnega serviserja za nobeno znamko!!! Mogoče Barborič, kolkr slišim pa le še včasih....

Kakšen bolj konkreten podatek kje se dobi 300V po 13-14€?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!