Skoči na vsebino

Delavnica dobre vožnje - MAKSI


Društvo MAKSI

Priporočene objave

Naslednja delavnica bo 15.5.2005. Vabljeni vsi! (gledalci, vozniki,.... )

Moti me, da pise : VABLJENI VSI ...

Zakaj pa ste me NAGNALI iz poligona.

Vozil sem krog s skuterjem z isto obodno hitrostjo kot motoristka na "TAPRAVEM" motorju in pride "tip" ki se je izrazil da je sef in me nagnal, ger divjam - NORO.

Moja razlaga je mozna sledeca : da je bila to soproga od "sefa", da je bila njegova prileznica ali pa samo simpatija.

Predno sem imel pa namen vozit ta krog, pa so se vozili ze trije. Ko pa je ostala samo ena voznica, sem se pridruzil.

Temu "sefu" pa ni pisalo ne na celu ne na telovniku kdo je. Bil je popolnoma "normalen" dolgolasec.

Pa kaj naj sploh se hodim, kljub res POHVALNO organizirani delavnici.

Bolje da se preganjam po cesti, kjer me tud pandurji nic ne morejo ...

Kmalu za tem, ko me je spodil iz poligona, pa je res nek motorist DIVJAL po pisti s polnim gasom in to mimo mladoletnega mladega motorista ki se je se ucil ... Njega pa ni ta "sef" spodil s piste - TO JE KRIVICA !

Uzaljeni motorist ki bo premislil, ce bo se smel priti na delavnico ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj vidik, ker sem stala in gledala kaj se dogaja: motoristki si peljal čisto za ritjo in jo je znerviralo in se ti je hotela umakniti, takrat si jo pa še skoraj zgazil. KO je spet začela voziti, si ji spet za ritjo visel in jo na nek način "priganjal".... in zato so te odstranili, da je lahko motoristka vadila v miru in da je bila zbrana.....

kot sem rekla: to je moj pogled na situacijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil sem krog s skuterjem z isto obodno hitrostjo kot motoristka na "TAPRAVEM" motorju in pride "tip" ki se je izrazil da je sef in me nagnal, ger divjam - NORO.

nisi vozil z isto hitrostjo, pač pa si motoristko (ki je vozila po srednjem krogu) prehiteval po zunanjem krogu in bi skoraj prišlo do trčenja, ko je le-ta hotela zapeljati na zunanji krog - če si pozorno poslušal navodila bi izvedel, da moraš paziti na vozila pred sabo, tako da ne pride do križanj vozil na isti vaji in s tem medebojnega ogrožanja ...

in poudarek poligona je na izvajanju prikazanih vaj - tvoja vožnja pa je bila čisto divjanje in izživljanje, na kar smo bili organizatorji tudi opozorjeni s strani drugih udeležencev in smo temu primerno ukrepali

Predno sem imel pa namen vozit ta krog, pa so se vozili ze trije. Ko pa je ostala samo ena voznica, sem se pridruzil.

dokler si na posamezni vaji sam in s svojim ravnanjem oz.neupoštevanjem navodil ne ogrožaš nikogar drugega razen sebe se zadeva še tolerira, ko pa so poleg tebe še ostali udeleženci je pač potrebno paziti na varnost vseh

in če si videl način vožnje "tistih treh" si verjetno opazil, da so vsi vozili z enako hitrostjo po istem (zunanjem) krogu, kar je tudi ena izmed vaj za nadzor motocikla - pri tem pa je pomembna primerna varnostna razdalja med vozili

Temu "sefu" pa ni pisalo ne na celu ne na telovniku kdo je. Bil je popolnoma "normalen" dolgolasec.

Vsi izvajalci delavnic imajo oblečene telovnike oz. oranžne majice z oznako ORGANIZATOR oz.logotipom društva - in tudi če te je na neprimerno vožnjo opozoril eden izmed udeležencev bi moral opozorilo upoštevati...

Pa kaj naj sploh se hodim, kljub res POHVALNO organizirani delavnici.

Bolje da se preganjam po cesti, kjer me tud pandurji nic ne morejo ...

Kmalu za tem, ko me je spodil iz poligona, pa je res nek motorist DIVJAL po pisti s polnim gasom in to mimo mladoletnega mladega motorista ki se je se ucil ... Njega pa ni ta "sef" spodil s piste - TO JE KRIVICA !

vsi, ki kršijo pravila udeležbe oz. ne upoštevajo navodil organizatorjev so opozorjeni - večina jih opozorila takoj upošteva, nekateri (na zadnji delavnico na srečo samo eden) pa kljub opozorilu nadaljujejo s kršitvami in so zato izločeni iz poligona...

Tvoja pravica je pač, da se odločiš, kje se boš preganjal, na vsak način pa dirkanja na delavnicah varne vožnje ne bomo tolerirali...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno sem se naučil. Vstrom se mi je lani dvakrat podrl, ker sem nepravilno uporabljal prednjo zavoro. Izpit sem polagal lani, torej sem bil tudi na poligonu. Na žalost me inštruktor ni poučil o pomembnosti zadnje zavore pri počasni vožnji.

post-4666-1113978818_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem, ki bi radi dirkali predlagam, da se glede tega dogovorijo z AMD ORJAKI, ki imajo ob nedeljhah dopoldan na isti lokaciji trening in predstavitev minimota in skuterjev...

post-507-1113979140_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a po tanovem se morajo tisti, ki stojijo ob strani opravicit pisno in predlozit dokaze da so med tednom dovolj delali za maksi, da bojo lahko v nedeljo stali ob strani?

al se sploh ne sme hodit ne delavnice ce nimas namena vozit? :angry2: .....

cela gora voznikov ali bivsih voznikov hodi na delavnice in zbira pogum......in ga enkrat koncno zbere in gre pelat... :angry2: ......

ampak najboljs da ga grejo zbirat nekam v lokal a ne? da ne bodo motli na poligonu :angry2:

Nagaya, ne bit tolk huda. Ko sem pisal vtise, nisem imel v mislih ne tebe ali katerega od motosvetovcev (razen DTW in Ervine, ki ju je zeblo :whistle: ter nekega motorista, ki ga sicer dobro poznam, ampak več v nadaljevanju).

Mislim, da nikjer v objavi nisem nikogar obsojal, napisal sem samo moja opažanja.

Seveda se vsak sam odloči, če bo poslušal predavanja in če bo kasneje vozil. Seveda ti ni treba voziti, vendar me je zmotilo prepričanje nekoga, ki je samo poslušal, da on ne bo šel vozit, ker:

- še ni čisto navajen motorja,

- ker se je bal, da mu ne bo šlo,

- bo enkrat kasneje sam preizkusil vaje,

- ...

...v glavnem milijon razlogov, ki si jih človek izmisli, da sebi in drugim opraviči svojo odločitev.

Moje mnenje je, da je bolje, da vaje opraviš na pripravljenem poligonu pod strokovnim nadzorom, kar omogoča Maksijeva delavnica :OK: kot če vadiš sam(a), saj te takrat nihče ne bo opozoril na napake, ki jih delaš.

Sicer lahko cela gora motoristov zbira pogum za drugič, lahko pa se zgodi, da bi izkušnje rabil(a) na cesti že prej.

P.S.: Tudi :rolleyes: pri motosvetovem srečanju ima svojo vlogo.

P.P.S.: Mene na poligonu nisi motila in me tudi naslednjič ne boš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzaljeni motorist ki bo premislil, ce bo se smel priti na delavnico ...

Kot prvo je bila tvoja hitrost višja od Majine. Kot drugo tudi meni, s svojo vožnjo in obnašanjem, nisi vlival zaupanja v potrebno mero zdravega razuma, ki naj bi ga imel udeleženec delavnice. Sploh pa verjetno te še danes boli ego od tistega prikupnega prevračanja s skuterjem?

Kot drugo, ko je zapuščala notranji krog, sta skoraj trčila, tvoja odgovornost je, da spremljaš, kaj se dogaja na notranjih krogih in ne tistega na notranji liniji.

Maja ni ne genitalno ne genetsko povezana s "Šefom". "Šef" je eden izmed gonilnih pri Maksiju in eden izmed organizatorjev. Ne vem a želiš biti žaljiv ali si samo slab komedijant, v vsakem primeru, ti priporočam, da se vzdržiš takšnih izjav.

Jap si lahko na poligonu, na lastno odgovornost, dokler se držiš navodil, organizatorjev in inštruktorjev, ... v vseh ostalih primerih, pa si s strani drugih udeležencev delavnice samo motnja in kot takšen nezaželjen na delavnici (in to je moje mnenje kot udeleženca delavnice in ne organiztorjev ali inštruktorjev).

Sicer pa dobrodošel če se lahko normalno obnašaš, drugače pa povej v kateri peskovnik ti pošljem kanglico, lopatko in robčke, da ti bodo lahko malemu užaljenemu fantku solze brisali.

Zoolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Homar!

Odgovarja ti tisti dolgolasec, ki ti je stopil na žulj. Škoda, da ti ga nisem predrl, ker potem se gotovo sploh ne bi spraševal, ali boš na delavnico še prišel. Takšnih izpadov, kot si ga prikazal na poligonu, ne bom toleriral, dokler bom pri projektu in vlagal ves svoj trud v njegov obstoj. Tvoje divjanje, ja, po moji oceni je bilo divjanje, sem nekaj časa mirno opazoval, ob skorajšnjem trčenju z motoristko v krožni vožnji pa sem moral ukrepati. Takrat sem te samo prosil, da tega ne počni, in raje počakaj, da boš v krogu sam. Pa se ti je že takrat "odpeljalo" in si mi začel agresivno odgovarjati, češ "Ja, kaj pa delam narobe, saj drugi počnejo enako!" Nisem se imel namena preprirati, zato sva ostala pri opozorilu, ti pa si se užaljeno odmaknil, čeprav ti nadaljevanja vožnje po poligonu nisem prepovedal. Kasneje sta si pa s fantom na skuterju vzela prazen poligon za treniranje ne vem česa, zelo koristno pa ni bilo videti. Spet sva se zapletla, ker si mi očital, da motoristu na kawasakiju, ki se je šel nekakšen drag race, nisem zatežil tako kot tebi. Tudi njega sem najprej opazoval, ko pa se mi je zdelo, da je dovolj, sem poskrbel, da je s početjem prekinil. Ni ti dalo miru in si mi moral utrujati z očitki, češ kdo sploh sem, da lahko delam red in da si podpisal izjavo, da uporabljaš poligon na lastno odgovornost, pa da je to tako ali tako nikogaršnje parkirišče. Ja, ampak za svoje dirkališče ga lahko uporabljaš katerikoli drug dan, samo tretjo nedeljo v mesecu popoldne pa pač ne. Nikjer v naših pravilnikih ne piše, da lahko počneš, kar ti pade na pamet. Za to imaš cesto, kar si tudi večkrat očitno pokazal.

Če te bo naslednjič slučajno spet zaneslo na našo delavnico, vedi, da te bom imel še posebej na očeh, in te bom ob prvem izpadu brez debatiranja izključil. Pa se lahko pritožiš samemu Benediktu. Moja odgovornost je, da delavnice potekajo nemoteno in s čim manj zapleti za vse udeležence z minimiziranjem možnosti nesreč. Pri tem bo tudi ostalo, če ti je prav ali ne.

Pa še to glede mladoletne osebe na skuterju. Če se prav spomnim, sem jo videl po poligonu voziti tvojo cebeerko. Kdo je zdaj neodgovoren?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš pač tudi takšne ljudi, ki so prepričani, da se jim vedno in povsod dogaja krivica.

Ti si bil gost na tem poligonu in zato se moraš obnašati primerno. Basta! Če si dobil opozorilo, si očitno prekoračil mejo. In če misliš, da se ti dogaja krivica se vprašaj, zakaj si od vseh tistih motoristov ravno ti dobil rdeči karton. Je problem v tebi ali organizatorjih?

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Seveda se vsak sam odloči, če bo poslušal predavanja in če bo kasneje vozil. Seveda ti ni treba voziti, vendar me je zmotilo prepričanje nekoga, ki je samo poslušal, da on ne bo šel vozit, ker:

- še ni čisto navajen motorja,

- ker se je bal, da mu ne bo šlo,

- bo enkrat kasneje sam preizkusil vaje,

- ...

...v glavnem milijon razlogov, ki si jih človek izmisli, da sebi in drugim opraviči svojo odločitev.

...

Hecno,

Vse to sem rekel tudi jaz, (razen, da bom enkrat kasneje preskusil vaje) in glej ga zlomka, se potem vseeno sel vozit in zvozil tisto kar sem pac zmogel.

Eni pac nismo taki carji in obvladoni kot ti, ceprav sem lani kar velikrat prisel na poligon in ga zvozil z drugimi motorji in ceprav sem predlani sel na BMWjev tecaj varne voznje. Zgleda, da si moram kupit motor z manjsim rajdnim krogom, da bom potem lahko caroval na poligonu.

Srce se mi para, ker ne dosegam tvojih moralnih standardov in ce bi vedel, da moram na delavnici izpolnit tvoja pricakovanja, ne pa svojih, bi se sigurno bolj potrudil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj vidik, ker sem stala in gledala kaj se dogaja: motoristki si peljal čisto za ritjo in jo je znerviralo in se ti je hotela umakniti, takrat si jo pa še skoraj zgazil. KO je spet začela voziti, si ji spet za ritjo visel in jo na nek način "priganjal".... in zato so te odstranili, da je lahko motoristka vadila v miru in da je bila zbrana.....

kot sem rekla: to je moj pogled na situacijo!

Da sem ji vozil za ritjo - ja po zunanjem krogu in je bil med nama cel krog kegljev. Da pa sva se oba dogovorila da se ustaviva in vadiva obratno smer, pa nisi opazila oziroma sliaala - kar pomeni sva se dogovorila in sva OBA vadila se levi krog - je to kaj narobe ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisi vozil z isto hitrostjo, pač pa si motoristko (ki je vozila po srednjem krogu) prehiteval po zunanjem krogu in bi skoraj prišlo do trčenja, ko je le-ta hotela zapeljati na zunanji krog - če si pozorno poslušal navodila bi izvedel, da moraš paziti na vozila pred sabo, tako da ne pride do križanj vozil na isti vaji in s tem medebojnega ogrožanja ...

in poudarek poligona je na izvajanju prikazanih vaj - tvoja vožnja pa je bila čisto divjanje in izživljanje, na kar smo bili organizatorji tudi opozorjeni s strani drugih udeležencev in smo temu primerno ukrepali 

dokler si na posamezni vaji sam in s svojim ravnanjem oz.neupoštevanjem navodil ne ogrožaš nikogar drugega razen sebe se zadeva še tolerira, ko pa so poleg tebe še ostali udeleženci je pač potrebno paziti na varnost vseh

in če si videl način vožnje "tistih treh" si verjetno opazil, da so vsi vozili z enako hitrostjo po istem (zunanjem) krogu, kar je tudi ena izmed vaj za nadzor motocikla - pri tem pa je pomembna primerna varnostna razdalja med vozili

Vsi izvajalci delavnic imajo oblečene telovnike oz. oranžne majice z oznako ORGANIZATOR oz.logotipom društva - in tudi če te je na neprimerno vožnjo opozoril eden izmed udeležencev bi moral opozorilo upoštevati...

vsi, ki kršijo pravila udeležbe oz. ne upoštevajo navodil organizatorjev so  opozorjeni - večina jih opozorila takoj upošteva, nekateri (na zadnji delavnico na srečo samo eden) pa kljub opozorilu nadaljujejo s kršitvami in so zato izločeni iz poligona...

Tvoja pravica je pač, da se odločiš, kje se boš preganjal, na vsak način pa dirkanja na delavnicah varne vožnje ne bomo tolerirali...

LAHKO BI OPAZIL, da je napisano da sva vozila z isto OBODNO hitrostjo - samo se enkrat te na to opozorim in sem stalno spremljal njeno OBODNO hitrost. Fizikalno pa je jasno, da sem imel jaz vecjo hitrost kot ona, ker sem bil na zunanjem krogu. NIKOLI pa je nisem imel ali pa da sem jo prehitel - mogoce tvoje predvidevanje. Tudi to sem imel za vadbo, saj sem spremljal potek voznje sovoznika - podobno kot na vozni v skupini na cesti

Kako sem z isto OBODNO hitrostjo JAZ divjal, drugi sovoznik pa je vozil solidno ? Pred mano so pa podobno vozili trije - niso bili vsi v istem krogu - ZAKAJ RAZLIKE - ker sem imel skuter in nisem bil na isti moto ravni kot TAPRAVI motoristi ? Je mogoce bilo za skuterje prepovedano. Obnasas se kot civilisti na cesti, ki opazujejo VSE motoriste kot izobcence. Tako se sedaj jaz pocutim.

Divjal pa je res eden TAPRAVI motorist, pa ni dozivel nobene sankcije - kot si tudi priznal.

In se enkrat TRDIM da v krogu z isto OBODNO hitrostjo ne more biti za enega DIRKANJE, za drugega pa sola varne voznje - KAKA LOGIKA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da sem ji vozil za ritjo - ja po zunanjem krogu in je bil med nama cel krog kegljev. Da pa sva se oba dogovorila da se ustaviva in vadiva obratno smer, pa nisi opazila oziroma sliaala - kar pomeni sva se dogovorila in sva OBA vadila se levi krog - je to kaj narobe ?

ah no ja no.... tistih par cm med keglji ne pomeni baš neko varnost in sigurnost, se ti ne zdi??

sicer pa sem jaz samo svoj vidik povedala....... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Homar!

Odgovarja ti tisti dolgolasec, ki ti je stopil na žulj. Škoda, da ti ga nisem predrl, ker potem se gotovo sploh ne bi spraševal, ali boš na delavnico še prišel. Takšnih izpadov, kot si ga prikazal na poligonu, ne bom toleriral, dokler bom pri projektu in vlagal ves svoj trud v njegov obstoj. Tvoje divjanje, ja, po moji oceni je bilo divjanje, sem nekaj časa mirno opazoval, ob skorajšnjem trčenju z motoristko v krožni vožnji pa sem moral ukrepati. Takrat sem te samo prosil, da tega ne počni, in raje počakaj, da boš v krogu sam. Pa se ti je že takrat "odpeljalo" in si mi začel agresivno odgovarjati, češ "Ja, kaj pa delam narobe, saj drugi počnejo enako!" Nisem se imel namena preprirati, zato sva ostala pri opozorilu, ti pa si se užaljeno odmaknil, čeprav ti nadaljevanja vožnje po poligonu nisem prepovedal. Kasneje sta si pa s fantom na skuterju vzela prazen poligon za treniranje ne vem česa, zelo koristno pa ni bilo videti. Spet sva se zapletla, ker si mi očital, da motoristu na kawasakiju, ki se je šel nekakšen drag race, nisem zatežil tako kot tebi. Tudi njega sem najprej opazoval, ko pa se mi je zdelo, da je dovolj, sem poskrbel, da je s početjem prekinil. Ni ti dalo miru in si mi moral utrujati z očitki, češ kdo sploh sem, da lahko delam red in da si podpisal izjavo, da uporabljaš poligon na lastno odgovornost, pa da je to tako ali tako nikogaršnje parkirišče. Ja, ampak za svoje dirkališče ga lahko uporabljaš katerikoli drug dan, samo tretjo nedeljo v mesecu popoldne pa pač ne. Nikjer v naših pravilnikih ne piše, da lahko počneš, kar ti pade na pamet. Za to imaš cesto, kar si tudi večkrat očitno pokazal.

Če te bo naslednjič slučajno spet zaneslo na našo delavnico, vedi, da te bom imel še posebej na očeh, in te bom ob prvem izpadu brez debatiranja izključil. Pa se lahko pritožiš samemu Benediktu. Moja odgovornost je, da delavnice potekajo nemoteno in s čim manj zapleti za vse udeležence z minimiziranjem možnosti nesreč. Pri tem bo tudi ostalo, če ti je prav ali ne.

Pa še to glede mladoletne osebe na skuterju. Če se prav spomnim, sem jo videl po poligonu voziti tvojo cebeerko. Kdo je zdaj neodgovoren?

pozdravljen Lucky

Glede na to, da sedaj vsaj vem, kako ti je na motosvetu ime, se ti javljam.

Kot sem ze na prvem popisu omenil cisto na zacetku - tako tudi sedaj tebi - organizirano je bilo do sedaj najbolse od vseh delavnic varne voznje ki sem jih obiskal. Do sedaj pa nisem prisel do podobnega konflikta.

Ko sem se vozil s CBR po tem poligonu, sem vozil po stevcu hitreje od tistega s skuterjem, pa ni bilo ocitno nobenemu narobe in tudi v paru z nekom na krogu ...

Skuter vam je sel pa v nos, ceprav nisem imel tega obutka ...

Da pa sem mladoletnega fanta pustil na CBR pa je zaradi delavnice ki je temu namenjena, da pridobi iskusnje obvladovanja na soli varne voznje pod nadzorom, kaj pocne. Tudi na Grobniku je vozil CBR ze tretje leto. Na cesto ga pa NE PUSTIM - je to slaba vzgoja ?

In lep dan ti zelim g.Lucky kljub dezju

Homar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni pac nismo taki carji in obvladoni kot ti, ceprav sem lani kar velikrat prisel na poligon in ga zvozil z drugimi motorji in ceprav sem predlani sel na BMWjev tecaj varne voznje. Zgleda, da si moram kupit motor z manjsim rajdnim krogom, da bom potem lahko caroval na poligonu.

Nikjer nisem napisal da sem car, ker sem se šel peljat po poligonu ter da vožnjo obvladam. Lahko tudi povem, da ne obvladam počasnega slaloma (ki ga moram potrenirat), če ti bo kaj lažje pri srcu.

Recimo, da sem preprost človek, ki kadar gre v restavracijo - je in pije, kadar gre na smučišče - smuča in kadar gre na tečaj varne vožnje - vozi.

Srce se mi para, ker ne dosegam tvojih moralnih standardov in ce bi vedel, da moram na delavnici izpolnit tvoja pricakovanja, ne pa svojih, bi se sigurno bolj potrudil.

Glede na to, da si (kot sem slišal) razumen človek, se čudim, da si kaj takega napisal. Seveda si vzel malo iz konteksta. Kot sem napisal, tega nekoga, o katerem pišem, dobro poznam. In vem, da vožnjo obvlada. Zato me tudi čudi njegova odločitev, da ne bo vozil.

Žal nekateri, ki niso vozili, vzamejo to kot osebni napad na njihov motoristični ego.

Predlagam, da nehamo smetiti Maksijevo temo in se PM-jamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem napisal, tega nekoga, o katerem pišem, dobro poznam. In vem, da vožnjo obvlada. Zato me tudi čudi njegova odločitev, da ne bo vozil.

Žal nekateri, ki niso vozili, vzamejo to kot osebni napad na njihov motoristični ego.

Verjetno je stvar osebne odločitve posameznika, ali bo vozil, ali samo gledal. Ali se ti pač zdi,da bi morale posebne enote maksija tiste, ki so tam z motorji, pa ne vozijo poligona, odstraniti iz prizorišča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se vozil s CBR po tem poligonu, sem vozil po stevcu hitreje od tistega s skuterjem, pa ni bilo ocitno nobenemu narobe in tudi v paru z nekom na krogu ...

Skuter vam je sel pa v nos, ceprav nisem imel tega obutka ...

mogoče si res vozil s CBR hitreje vendar si imel vozilo pod nadzorom in z vožnjo niso nobenega ogrožal...

sem pa opazoval tvojo vožnjo oz. bolje rečeno dirkanje s skuterjem na poligonu za hitri slalom, kjer si večkrat precenil svoje zmožnosti, kar je imelo na koncu za posledico izgubo nadzora in padec - no na tistem delu poligona si bil več ali manj sam in s svojim ravnanjem nisi nikogar oviral oz. ogrožal...ko pa si z istim načinom vožnje nadaljeval na poligonu za kroženje, kjer je vadila še ena motoristka, si bil opozorjen s strani organizatorja...

...na sami delavnici ne delamo nobene razlike med vozniki skuterjev (koles z motorjem) in motorjev (motornih koles)...opozorila in posledično izključitve s poligona bo deležen vsak udeleženec, ki ne bo upošteval navodil in s svojim ravnanjem ogrožal ostale udeležence...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo, da sem preprost človek, ki kadar gre v restavracijo - je in pije, kadar gre na smučišče - smuča in kadar gre na tečaj varne vožnje - vozi.

Glede na to, da si (kot sem slišal) razumen človek, se čudim, da si kaj takega napisal. Seveda si vzel malo iz konteksta. Kot sem napisal, tega nekoga, o katerem pišem, dobro poznam. In vem, da vožnjo obvlada. Zato me tudi čudi njegova odločitev, da ne bo vozil.

Žal nekateri, ki niso vozili, vzamejo to kot osebni napad na njihov motoristični ego.

Predlagam, da nehamo smetiti Maksijevo temo in se PM-jamo.

Odgovarjam kar tukaj, ker mislim, da gre za bolj obsirno tematiko, kot najino prepucavanje.

Mojo poanto si, se mi zdi, tudi sam lepo pojasnil. Jaz grem vcasih s prijatelji v restavracijo, kjer ne jem, ker nisem lacen, ampak se pac druzim z njimi. Kar je seveda delno tudi cilj Maksijevih delavnic. Seveda ne edini in ne najvecji, ampak vendarle.

Morda sem malo pregrobo reagiral. Vseeno se vedno mislim, da razlicni ljudje rabimo razlicno casa, da se spravimo pocet neko stvar. Vse zgoraj navedeno je cisto res - ne upam si zvozit celega poligona z mojim motorjem, ker ga je treba bolj nagibat, kot prejsnjega - ima pac vecji rajdni krog. Sej vem, da je treba in da je dobro, da to obvladam. Pocasi. Res je tudi, da se nisem cisto navajen motorja, je pac nov in drugacen kot prejsnji. Tudi to se bo pocasi spremenilo. In mislim, da so to stvari, ki jih bom ocenil sam. Tako kot verjamem, da jih bo vsak zase. Ce kolega ne vozi danes, bo pa naslednjic, ali pa nikoli, ali pa na kakem drugem tecaju. Njegova stvar. Po mojem.

Obcutek sem imel, da to, kdaj se kdo spravi ali ne, ocenjujes in obsojas. Sej ni slo tolk zame, ceprav tudi, ampak na splosno. To se meni ne zdi najbolj fino. Pac, vsak ima svoj tempo, eni so boljsi v enih stvareh in eni v drugih. Na to sem reagiral. Nisem si sploh mislil, da govoris o meni, na koncu koncev ne bi mogel reci, da se zelo dobro poznava, kar ni nujno dobro :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!