Skoči na vsebino

Deponiranje tablic je preteklost


tango

Priporočene objave

Ker možnosti polletne registracije (še) ni, imam navado jesni motor odjavit in spomladi nazaj prijavit. Seveda tablico deponira na UE.

ko pa sem letos šel po tablico in opravil registracijo, me je referentka (ga. Cehner, UE SG) opozorila, :eek: da jeseni deponiranje tablic ne bo več mogoče, ampak samo še oddaja in uničenje.

Tako bom moral spomladi kupiti novo tablico (cca 1700 sit). :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Kaj pravite na to?

Ne samo, da pri nas nimamo urejene polletne registracije za motorje, še tablice ne bo možno več deponirati! :angry2: :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naša ljuba birokracija :angry2:

bo država spet kak tolar več pokasirala, pa tis ki tablce dela...

potem bo treba tud vsakič drugo prometno dobit... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe. Bomo pa tablce na karton pisal, ker to ni pol ponarejanje, ko me bodo pa policaji ustavili bom pa reku da majo mojo na UE ljubljana :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če maš "custom" tablico? Pride nekolk drazja za narest, pa tut postopek nekolko vec traja.. bo to tut treba vsako leto na novo narocit/cakat/placat? :o a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni več nalepk in ni več deponiranja tablic ! ergo ! namesto nalepke bo pač potrebno plačati za novo tablico ! v aktualno političnem žargonu : nekaj je treba narediti ! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker možnosti polletne registracije (še) ni, imam navado jesni motor odjavit in spomladi nazaj prijavit. Seveda tablico deponira na UE.

ko pa sem letos šel po tablico in opravil registracijo, me je referentka (ga. Cehner, UE SG) opozorila,  :eek:  da  jeseni deponiranje tablic ne bo več mogoče, ampak samo še oddaja in uničenje.

Tako bom moral spomladi kupiti novo tablico (cca 1700 sit).  :BUA:  :BUA:  :BUA:  :BUA:  :BUA:

Kaj pravite na to?

Ne samo, da pri nas nimamo urejene polletne registracije za motorje, še tablice ne bo možno več deponirati!  :angry2:  :angry2:  :angry2:

<Mislim,da nimaš pravih informaj(poglej motosvet 1/2 LETNO ZAVAROVANJE)

SEM ŽE REGISTRIRAL ZA 1/2 LETA.(triglav) :kva2: Tablice pa ni možno več deponirat ker jih lahko imaš doma še 1 leto po preteku registracije :OK: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Khm, fantje, ne pozabit - tudi deponiranje tablic ni bilo zastonj... vedno so nam pobirali cash in tudi še naprej ga bodo, to je edina konstanta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če maš "custom" tablico? Pride nekolk drazja za narest, pa tut postopek nekolko vec traja.. bo to tut treba vsako leto na novo narocit/cakat/placat?  :o a

14 dni nazaj sem imela cpp in nam je predavatelj povedal, da so te "custom"

tablice za vedno tvoje, tako da jih ne bo treba ponovno narocat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je letos registracija potekla in nisem tablice vrnil še okrog 2 meseca po poteku. Mislil sem, da bo kak problem, na kar mi je nakazal tudi zavarovalniški agent. Rekel je, da bom moral prej napraviti še odjavo, ker je poteklo več kot mesec dni. Kasneje mi je ob plačilu cestnine rekel, da pri motorjih sedaj ni potrebna odjava več eno leto po poteku registracije.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce nekak povzamem tole temo in temo o registracij za pol leta...

25.4. opravim tehnični pregled (nalepk po 20.4. ni več) in registriram motor za pol leta (zavarovalnica triglav baje to ponuja), dobim nove tablice. Registracija poteče 25.10. Pospravim motor in tablice (jih ne vračam) do recimo naslednjega leta. Takrat grem delat tehnični pregled in motor na novo zavarujem. Tablica ves čas ostane na motorju, zato samo pospravim novo zavarovalno polico in picim na morje :P

Bi tole zgornje po novem torej slo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo treba mogoče nove nabavt ker bo namesto nalepk kr na tablci letnica registracije gor? :hmm: Nevem ugibam kr sm to na enem avtu vidu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je pa meni znano, je pa tako kot je pero58 reku. Baje da jo boš lahko še en let doma imel...

:hmm:

Živeli pa videli... Sicer pa saj naši veleumi, ki v Lj zasedajo stolčke, zmer pogruntajo kako novo, tako da ni ankol dolgcajt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce nekak povzamem tole temo in temo o registracij za pol leta...

25.4. opravim tehnični pregled (nalepk po 20.4. ni več) in registriram motor za pol leta (zavarovalnica triglav baje to ponuja), dobim nove tablice. Registracija poteče 25.10. Pospravim motor in tablice (jih ne vračam) do recimo naslednjega leta. Takrat grem delat tehnični pregled in motor na novo zavarujem. Tablica ves čas ostane na motorju, zato samo pospravim novo zavarovalno polico in picim na morje  :P

Bi tole zgornje po novem torej slo?

tole je pravilno in drži

problem bo le za tiste, ki bodo registriral za celo leto in, če bodo hotel dobit zavarovanje za pol leta nazaj, bodo moral motor odjavit

Registrske tablice po naročilu ni treba vrnit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

197. člen ZVCP-1 se glasi (skrajšano, napisal sem le to kar je pomembno za motoriste):

(1) Lastnik registriranega vozila mora odjaviti vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izročiti registrske tablice, če:

5. je veljavnost prometnega dovoljenja potekla pred več kot 30 dnevi oziroma je veljavnost prometnega dovoljenja potekla pred več kot letom dni za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike ter starodobna vozila;

6. je v času veljavnosti prometnega dovoljenja prenehala veljati zavarovalna pogodba, ker ta ni bila obnovljena oziroma ker ni bila poravnana letna obveznost v skladu z zavarovalnimi pogoji.

Pisec se je nerodno izrazil, ker je rok napisal v točki namesto v odstavku, menim da bi moralo pisati nekako tako:

(1) Lastnik registriranega vozila mora odjaviti vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izročiti registrske tablice, če je nastal eden spodaj naštetih vzrokov pred več kot 30 dnevi oziroma pred več kot letom dni za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike ter starodobna vozila:

5. je potekla veljavnost prometnega dovoljenja;

6. je v času veljavnosti prometnega dovoljenja prenehala veljati zavarovalna pogodba, ker ta ni bila obnovljena oziroma ker ni bila poravnana letna obveznost v skladu z zavarovalnimi pogoji.

Glede na to, ker je večina zakonov pisana rahlo dvoumno, upam, da je možno plačati zavarovanje in cestnino do določenega roka, po tem roku parkirati motor, obdržati tablice doma in v tem enem letu enostavno podaljšati registracijo za poljuben čas. Oziroma plačaš cestnino in zavarovanje za celo leto, ko se naveličaš vožnje (po snegu) odjaviš iz prometa, obdržiš tablice in v roku enega leta greš podaljšati registracijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 dni nazaj sem imela cpp in nam je predavatelj povedal, da so te "custom"

tablice za vedno tvoje, tako da jih ne bo treba ponovno narocat.

Vsi custom tablce :yea2:

Moja bo GO*FAST d se ne bomo kregali pole :lol: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce nekak povzamem tole temo in temo o registracij za pol leta...

25.4. opravim tehnični pregled (nalepk po 20.4. ni več) in registriram motor za pol leta (zavarovalnica triglav baje to ponuja), dobim nove tablice. Registracija poteče 25.10. Pospravim motor in tablice (jih ne vračam) do recimo naslednjega leta. Takrat grem delat tehnični pregled in motor na novo zavarujem. Tablica ves čas ostane na motorju, zato samo pospravim novo zavarovalno polico in picim na morje  :P

Bi tole zgornje po novem torej slo?

-TOČNO TAKO JE :klicaj :kva2: :SEM ŽE UREDIL :OK:

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lep pozdrav vsem - moj 1. prispevek - ...a se mi sam zdi al se moraš na tehničnega potem pripeljat z "neregistriranim", a rabiš kakšne "proba tablice" ali pa "sam da te ne dobijo" :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi custom tablce :yea2:

Moja bo GO*FAST d se ne bomo kregali pole :lol:  :lol1:

Kaj to pomeni, da deponiranje ne bo potrebno in jo boš lahko imel ob sebi? Kolikšna je cena takšne tablice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi custom tablce :yea2:

Moja bo GO*FAST d se ne bomo kregali pole :lol:  :lol1:

pol bi pa jaz mel

CE*

PEC :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Custom tablica z dvočrkovno oznako mesta ima to pomanjkljivost, da jo ne morete prenesti na drugo področje, če se preselite. Meni so ob selitvi iz LJ v PO prav prizanesljivo povedali, da si pa lahko v PO isto naročim, če jo hočem imeti. In jo, seveda, še enkrat plačam.

Glede na spremembe zakona pa se še zmeraj čudim, da še nismo ugotovili vsaj dvajset različnih tolmačenj le-tega s strani upravnih enot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne morete prenesti na drugo področje, če se preselite.

...vozilo imaš pač še vedno registrirano v LJ, teh.preglede in podaljšanje reg. pa lahko opraviš v vseh upravnih enotah, ne glede na reg. oznako na vozilu...

...podobno je če npr. kupiš vozilo v MB, sam pa stanuješ v LJ...voziš se pač z MB registracijo - če so bile na vozilu custom tablice pa na UE v MB dobiš nove...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!