Skoči na vsebino

vozniško dovoljenje za A brez omejitev


trisha

Priporočene objave

Novi Zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1, Ur. list RS, št. 83/04) v 147. členu določa, da se vozniško dovoljenje za kategorijo A brez omejitev lahko izda osebi, ki je stara najmanj 21. let in ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za kategorijo A z omejitvijo.

V prehodnih določbah je navedeno, da se določbe 147. člena pričnejo uporabljati v enem letu od uveljavitve (t. j. 13.08.2005). Do takrat se uporabljajo določbe 124. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (ZVCP, Ur. list RS, št. 30/98, 61/00, 21/802, 67/02), kjer je navedeno, da se vozniško dovoljenje za kategorijo A brez omejitev izda osebi, ki je stara 18 let in ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za kategorijo A z omejitvijo.

Če izpolnjujete pogoje za izdajo vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije A brez omejitev, lahko do 13. 08.2005 pri upravni enoti z vlogo zaprosite za izbris omejitve oz. za izdajo vozniškega dovoljenja za kategorijo A brez omejitev. :yea2:

Če je v vašem vozniškem dovoljenju v opombah navedena le ena omejitev (torej omejitev za kategorijo A), se omejitev na vašo vlogo izbriše. Vlogi je potrebno priložiti le vozniško dovoljenje in znesek za upravno takso.

V nasprotnem primeru ali če želite vozniško dovoljenje zamenjati, je vlogi potrebno priložiti eno sliko, vozniško dovoljenje in znesek za upravno takso in obrazec vozniškega dovoljenja.

V kolikor te možnosti ne boste izkoristili do 13.08.2005, bodo za izdajo vozniškega dovoljena za kategorijo A brez omejitev, veljale določbe 147. člena ZVCP-1. :?

Da ne boste rekli, da niste vedeli.

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je že dougo urihtano :OK: so pa s temi zakoni neki zapalamudli d sploh nevem več kaj se lahko in kaj ne (vozi naprimer) Vem sam d mi ne težijo ne za moped ne za avto zato me prou kej preuč tudi ne zanima :grrr

Hvala za info!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem smo se ze veliko pogovarjali tu na forumu, tako da mislim, da so zainteresirani vecinoma ze seznanjeni s tem. Je pa vseeno ql, da je stvar se enkrat razlozena v svoji temi, ker vedno se pojavi kdo, ki ga to zanima.. Lahko bi tudi zdruzili to temo s kaksno drugo kjer so tekle debate o tem. Samo predlog..

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko stane izbris praktično toliko kot novo VD. No jaz sem že skoraj 5 let omejen na 350ccm paočitno bom toliko dolgo da bo izšlo novo VD do takrat pa ne mislim dajat za novo VD razen če se zdravje čudežno spremeni :cry: pa bomo veselo motorirali na kaki pravi zverini. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hm.. ne bi vam rada težila s tem, pa mi vseeno (vsake toliko) ne da miru.

Namreč iz vsega povedanega in prebranega okrog vozniškega za A neomejeno vem, da bom sama dobila A neomejeno 15.07.2006.

vozniko5cw.th.jpg

Se strinjate z menoj, da nimam možnosti do 13.08.05 dobiti A neomejeno ?

zadnji zic je bala :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ce se vedno nimam 2 leti izpita, ne glede na leta si s tem ne morem cist nc pomagat... ce sm prow razumela... :?

Vedno blizje, pa se vedno dalec je 10. 10. 2005... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he,lucky bastard :) No,jest mam pa lih en mesec prej(18.07) tko da :grupni: :yea1: :yea2: :kva2: :OK:

'later

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ce se vedno nimam 2 leti izpita, ne glede na leta si s tem ne morem cist nc pomagat... ce sm prow razumela... :?

Vedno blizje, pa se vedno dalec je 10. 10. 2005... :cry:

A tista varijanta še obstaja, da greš lahko delat kao nek dodaten izpit, Če si dost star/a in dobiš neomejeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo jaz sem izpit za 125 naredo 17.7.04 torej jaz 17.7.06 nimam brez omejitve? Kolko sem se jaz pozanimal je tak da tisti ko smo takrat delali mamo čez dve leti open?! Tak da zaj pa nevem.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti 17.7.06 dobiš do 25kw. Če te pa zanima zakaj, pa preberi čisto taprvi post, je use natančno in razumljivo razloženo. Pa še vsaj v ene treh drugih temah..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj frend ma 125ko, pa mu v prometnem piše 23 KW, kva nj nardi d mu bodo lahko na tehničnem not napisal 11KW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pogleda v homologacijski karton.

Če tam piše kaj drugega,

se bo dalo na upravni enoti zadevo popraviti kot napako.

Če tudi v homologacijskem kartonu piše 23 kW,

bo potrebno iz denarnice potegniti denar,

odpeljati motorček na pooblaščeni servis, kjer mu ga bodo ustrezno zablokirali na 11 kW,

potem iti na ponovno homologacijo in potem na upravno enoto.

To je seveda možno, če ima proizvajalec predvidene blokade na 11 kW.

Sicer bo še bolj zakomplicirano in dražje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo ve kje je kakšen pooblaščeni servis, po možnosti na gorenjskem (aprilia) in koliko bi stala nova homologacija in montiranje blokad

btw: če mu sedaj vstavijo blokade in naredi novo homologacijo, potem motor lahko spet odblokira, pa mu ne bodo nič težili??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler ga ne bodo odkrili.

kakšne možnosti sploh obstajajo, da to odkrijejo, npr. če ga dobijo na rada s hitrostjo 160 km/h, še kakšna druga možnost ?

na tehničnem itak tega ne gledajo :OK:

ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!