Skoči na vsebino

V sredo ukinejo nalepko


safrane

Priporočene objave

a gdo kaj ve o tem da motorja ni treba peljati na tehničnega do 3let in potem od 5 do 7,neki takega se govori sam ne razumem glih čist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a gdo kaj ve o tem da motorja ni treba peljati na tehničnega do 3let in potem od 5 do 7,neki takega se govori sam ne razumem glih čist

za na novo registrirana vozila je prvi TP čez 3 leta, naslednja dva pa na vsaki dve leti...pa sploh ni potrebno razmišljati - na TP pelješ takrat kot ti piše na PD v rubriki opombe...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih tako je...najprej 3 leta nič...potem pa vsaki dve leti....za nove motorje...

jep. in pomislite - to velja tudi za motorje, ki niso bili prvič registrirani na sončni strani Alp.

Aleluja. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in če bo letos motor star 4 leta ( tako kot moj ) ali 6 let, ti ni treba naTP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in če bo letos motor star 4 leta ( tako kot moj ) ali 6 let, ti ni treba naTP.

Pravzaprav so ti roki malce bolj komplicirani:

4.člen 211 člena ZVCP med drugim določa, da se tehnični pregled (TP) za vozila mlajša od 7 let, ki so že opravila 1. TP (torej recimo po prvih 3eh letih) opravlja VSAKI DVE LETI.

Primer: vozilo je letnik 2000. Prvi TP je bil leta 2003, naslednji (in do sedaj zadnji!) je bil leta 2004. Vozilo bo letos staro 5 let. Ker bo po 2-eh letih staro (do) 7 let, pade v sistem 3-5-7. Načeloma bi moralo tako vozilo na TP sedaj, naslednjič pa leta 2007. Vendar zaradi omenjenega člena (VSAKI DVE LETI) lahko opravi TP v letu 2006 in nato 2007. Zakaj? Ker je zadnji TP opravilo 2004, DVE LETNO obdobje pa bo minilo šele 2006.

Na kratko: če bo motor drugo leto star do 7 let (torej 7 ali manj), lansko leto pa ste opravili TP, vam letos ni potrebno opraviti TP - to so letniki 1999, 2000, 2001. 2002 pa imajo letos tako ali tako 1. TP.

lp

TSC LABA d.o.o. - Oddelek TEHNIČNI PREGLEDI

Litija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bil prelen nalepke prejsnji mesec nisem nalepil. Ali jo moram nalepiti, ker sem motor registriral pred ukinitvijo nalepk?

Moraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa primer, da je vozilo l.98 kupljeno in registrirano pa 99, in tudi lansko leto je bil opravljen TP. Ga je letos potrebno opravljati ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa primer, da je vozilo l.98 kupljeno in registrirano pa 99, in tudi lansko leto je bil opravljen TP. Ga je letos potrebno opravljati ali ne?

šteje se od datuma prve registracije. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš

ne funflaj ! .) si jo pač kupil in zmanjšal zaloge nalepk ! ne vidim potrebe po leplenju, ker si prometno itak dobil enako kot tisti ki so opravili tehničnega po ukinitvi nalepk ! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne funflaj !  .)  si jo pač kupil in zmanjšal zaloge nalepk ! ne vidim potrebe po leplenju, ker si prometno itak dobil enako kot tisti ki so opravili tehničnega po ukinitvi nalepk !  B)

Po moje ni dobil iste prometne, ker mislim, da niso dopisovali do kdaj traja registracija.

Meni so namrec vceraj na obstojeco prometno samo dopisali da velja prometna do drugega leta.

Pa prav z uzitkom sem vceraj v klubhouse-u odstranil nalepko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne funflaj !  .)  si jo pač kupil in zmanjšal zaloge nalepk ! ne vidim potrebe po leplenju, ker si prometno itak dobil enako kot tisti ki so opravili tehničnega po ukinitvi nalepk !  B)

normalno, da jo mora nalepit,

saj na prejšni prometni ni pisalo, do kdaj je vozilo registrirano, ampak je to pokazala nalepka :angry2:

zdej maš pač datum na prometni, tak kot je to že včasih blo ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalno, da jo mora nalepit,

saj na prejšni prometni ni pisalo, do kdaj je vozilo registrirano, ampak je to pokazala nalepka  :angry2:

zdej maš pač datum na prometni, tak kot je to že včasih blo ... :D

Da, nalepko je potrebno nalepiti, ker je bila pridobljena pred 20.4. in v prometni ni omejitve datuma registracije.

lp

TSC LABA d.o.o. - Oddelek TEHNIČNI PREGLEDI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rtfm:

sem :slap: na čelo si jo bom nalepil !

pa zakaj mam pa potem trodelno prometno ! da je malo več materiala, pa onih zvezdic črnih :ninja: !? :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rtfm:

sem  :slap: na čelo si jo bom nalepil !

pa zakaj mam pa potem trodelno prometno ! da je malo več materiala, pa onih zvezdic črnih  :ninja:  !?  :angry2:

Trodelno prometno sem jaz dobil ze septembra, ko smo bli se daleeeec od ukinitve nalepk. Pač je v njej več podatkov, zato je tolko bolj obežna, za štampiljke o registraciji je itak prazen prsotor samo čez pol strani, tko da ni tok večja zaradi tega .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Pejte se pelat z njo al pa z brez. Ste se razpisal o tej jebeni nalepki, kot bi vam vzela nekaj moci motorja :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vzame ti moči ampak izgleda pa res kr nagravžno. Sem lepo rekel, da noben ne bo po mojih stvareh nalepk popal, še SLO nalepke nimam, potem se moral pa tisto gravžo limat. :SS

Še dobro da se jo je smelo tudi na notranjo stran vilic nalepit, pa se vsaj ni videla. :OK: V glavnem, v torek ko bom (upam) registriral motor, bo to na srečo že preteklost.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če zdej dajo novo prometno al kar v staro napišejo do kdaj velja registracija? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi če mi v prometni piše (nova 3-delna):

velja do: dd.mm.ll

potem lahko brez skrbi nalepko dol spraskam :?

raj še enkrat vprašam kot pa da kako neumnost nardim :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi če mi v prometni piše (nova 3-delna):

velja do: dd.mm.ll

potem lahko brez skrbi nalepko dol spraskam :?

raj še enkrat vprašam kot pa da kako neumnost nardim :doze:

Pravzaprav da, čeprav bi morala biti praviloma le ena možnost: ali nalepka z veljavnostjo do dd.mm.ll ali vpis v prom. dov. pod Opombe.

Oboje ni možno, ker eno izključuje drugo ali pa je prišlo do pomote.

lp

TSC LABA d.o.o. - Oddelek TEHNIČNI PREGLEDI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jz sm mogu zarad spremembe barve zamenat prometno in sm tako dubu "ta novo" prometno nalepko pa imam še od prej :)

u se prav da loh dol spravm tega hudiča :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!