Skoči na vsebino

NAKUP MOTORJA


sims

Priporočene objave

PROSIM ČE MI LAHKO SVETUJETE GLEDE NAKUPA MOTORNEGA VOZILA KI SEM GA KUPILA V PODJETJU KJER SE OKVARJAJO Z UVOZI VOZIL IZ TUJINE.VSE JE POTEKALO V NAJLEPŠEM REDU DOKLER NISEM HOTELA VOZILO REGISTRIRATI IN TAM UGOTOVILA DA MI MANJKA ORGINALEN RAČUN IZ TUJINE.NATO SEM POKLICALA LASTNIKA PODJETJA IN GA OPOZORILA NA TO INFORMACIJO KI SEM JO DOBILA NA UPRAVNI ENOTI.LASTNIK JE DEJAL DA IMA RAČUN PRI SEBI IN DA GA BO TAKOJ POSLAL.OD TEGA J MINILO ŽE 1 MESEC IN ON TEGA ŠE NI STORIL NE GLEDE NA TO DA SEM GA VSE SKOZI KLICALA IN GA OPOMINJALA.MOTOR BI RADA ČIM PREJ REGISTRIRALA IN NE VEM KAM NAJ SE ŠE OBRNEM.LASTNIK IMA PODJETJE D.O.O. ŽE 15 LET IN JE POPOLNOMA NEODGOVORNA OSEBA. (od dokumentov ki sem jih dobila so prometna iz tujine,slo homuligacija in račun da sem kupila vozilo )

LEP POZDRAV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne kriči no, saj se bo vse uredilo...povej ime podjetja, da se še kdo ne zajebe, pa obrni se na pravna sredstva.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen račun sploh rabiš, če pa navajaš da si dobila tuje PD, našo homologacijo in račun za vozilo in to so vsi dokumenti, ki jih rabiš za registracijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče jo zajebavajo za original pogodbo al pa kaj takega... :hmm:

Če bi ti direkt kupila v tujini, ne prek posrednika, bi ti znal vse do pikice obrazložit, tako pa....jeba.... :doze: (pa dosti sreče pri birokraciji - been there, done that :ninja: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-če se račun (pogodba) iz tujine glasi na končnega kupca, je pri registraciji potrebno predložiti ta (originalen) dokument (posrednik ti v tem primeru na svojem računu obračuna le stroške posredovanja)...

-če pa se račun (pogodba) iz tujine glasil na posrednika (podjetje d.o.o.) in ti ta izstavi svoj račun, ki vključuje ceno vozila in stroške posredovanja kateri se glasi na končnega kupca, je pri registraciji potrebno predložiti račun posrednika...

iz računa morajo biti namreč razvidni podatki o vozilu in kupcu

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuba,d.o.o .)

tud mene zanima kje si to nabavla,upam da boš čimprej uredila zadevo

:grrr pr men so stranke kralji, nkol ni bilo in tudi ne bo problema (sej to pa ze tudi ti ves). drgac pa to mece zelo slabo luc na postene prodajalce. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgac pa to mece zelo slabo luc na postene prodajalce.  :(

:OK: dober glas seže v deveto vas :OK:

:fight2: slab glas pa v stoto :oops:

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

mene pa zanimajo kakšni uvozniki iz tujine, ker ne poznam nobenega!

rad bi uvozil yamaho wild star(rabljeno) ker se ta motor v sloveniji težko dobi.

vsi ki imate kakšn dobre izkušnje s temi uvozniki prosim da mi poveste za kkšnga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
A je kdo že zasledil tole spletno stran: http://www.motoradvise.com

Cene so namreč zelo nizke! Npr: ninja zx 6rr za 8099 dolarjev.

Kje je tu natega?  :hmm:

Matematika slovenceljni! Amerika je daleč, kolk stane prevoz enega motocikla: od 800 do 1200 dolarjev + zavarovanje prevoza, razen če greš s kakim China ladijskim prevoznikom, ki ti nič ne garantira. Ko odpreš paket maš lahko notri buuu nič.

Nato: nimaš evropske homologacije in nimaš evropskih svetilnih teles. Sledi jeba s papirji in nov atest zaradi predelave (gor daš nove luči-kolk stanejo? cca 150 tisoč je hec).

Garancija? Pozabi, od ZDA robe je ni v EU.

Plus: a veš kateri modelski letnik ti ponujajo? lahk je 2002 model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auspuh ima ninja pod sedežem, tako da je nov model. Sam vprašanje, če ni slika kar tako zraven...

Američanom že velja; itak imajo višje plače, zdej majo še pa motorje tk poceni :angry2:

Popravljeno . Popravil Gionni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matematika slovenceljni! Amerika je daleč, kolk stane prevoz enega motocikla: od 800 do 1200 dolarjev + zavarovanje prevoza, razen če greš s kakim China ladijskim prevoznikom, ki ti nič ne garantira. Ko odpreš paket maš lahko notri buuu nič.

Nato: nimaš evropske homologacije in nimaš evropskih svetilnih teles. Sledi jeba s papirji in nov atest zaradi predelave (gor daš nove luči-kolk stanejo? cca 150 tisoč je hec).

Garancija? Pozabi, od ZDA robe je ni v EU.

Plus: a veš kateri modelski letnik ti ponujajo? lahk je 2002 model.

Pozabil si se carino, intelektualec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Zdej sm iskau pa nism nasu, maybe nism prou isku :blush:

Mene zanima kok pride uvoz motorja iz Italije in katere papirje je treba dobit da se lahko brez problema voziš in reg. motor pri nas.

Hvala za odg. Lp. Jure

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sm iskau pa nism nasu, maybe nism prou isku :blush:

Mene zanima kok pride uvoz motorja iz Italije in katere papirje je treba dobit da se lahko brez problema voziš in reg. motor pri nas.

Hvala za odg. Lp. Jure

uvoz? ce ga sam nalozis v kombi ali na prikolico potem samo vrednost nafte/bencina.

Od dokumentov rabis odjavo iz prometa, racun nate napisan in ce se prav spomnim je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ko ga pelješ čez mejo, so dovol pač PD, račun name, ne bo kašnih komplikacij ?

Pa carina ? To prvič počnem tako da nebi rad da se kaj.."sfiži" :) hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ko ga pelješ čez mejo, so dovol pač PD, račun name, ne bo kašnih komplikacij ?

Pa carina ? To prvič počnem tako da nebi rad da se kaj.."sfiži" :) hehe

Nalozis in peljes, AFAIK ni nobenih komplikacij - EU pa to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kako je v zvezi z uvozom NOVEGA motorja iz države EU (npr. Austrije). Ker tam je export preis občutno nižji kot tukaj redna cena.

Je tukaj treba plačat davek, prej ko ga lahko registriraš? Ali tega ne rabiš storiti in tvegaš kazen, če te davčna dobi...?

LP

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalozis in peljes, AFAIK ni nobenih komplikacij - EU pa to

Hvala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala :worship:

Ni ti treba iti v Italijo, lahko prideš na Dolensko,mamo enga na frišnu pripeljanga iz Italije (poceni )rad ti ga bo prodal dobil ga je 20% ceneje kot bi bil pri nas,ma pa verjetno 300% KM več kot na števcu pa še en cilinder ne dela,bil je že pri vseh strokovnjakih,najbrž bo treba nazaj v Italijo po denar pol pa pri nas kupit saj je motorjev dobrih za isti gnar mogoče ti dajo še malo garancije,pa tud na servis boš mel kam peljat -PREMISLI!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!