Skoči na vsebino

Ne predelava, izdelava


Dr_Jakob

Priporočene objave

Pocasno kruzanje mislim kot hitrosti do 100 na uro :zzz: , kar je za chopperja cisto dovolj B) ... Pospeski so pa druga stvar :naughty:

100km/h je čisto lepa hitrost in absolutno nikomur ne privoščim ustavljanja v sili pri tej hitrosti brez prednje zavore ... <_<

P.S.: tudi za ubit se 100km/h sploh ni premalo ... :doze:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probi za hec pr avtu pr 50 kmh se ustavit samo z ročno.... da vidiš filing brez spredne bremze.

Sam kolkr bluziš tole itak ne bo nikol narjen, tko da brezveze se matrat pa debatirat neki.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej no strom, prej si biu zagret zdej pa :fredy: Dej Jakob utišej dvomljivce!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej no strom, prej si biu zagret zdej pa  :fredy:  Dej Jakob utišej dvomljivce!

1. Frankie: IZ TVOJIH UST V BOZJA USESA!

2. Strom: Sicer sem full hvalezen za vse tvoje ideje in nasvete, ampak... preberi prvi post in od tam naprej. Nikjer nisem napisal, da bo zadeva kdajkoli zares narejena, nisem pa rekel, da ne bo... (glavna problema sta denar in prepricat fotra, da bi sodeloval... brez njega itak nimam kej delat... )

tale post sem pa objvil, da zbiram mnenja, da resim ze takoj kaj se da in kaj se ne da... da se mal pozanimam in da skupaj predebatiramo kaksno tehnicno, logisticno ali pa sanjsko resitev.

Skratka, kdor bi rad kaj izdelal, predelal, itd. vprasajte. Jaz bom. Strom pa... pomagaj, pa bo. (predstavljaj si, da je frame ze narejen.... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Frankie:  IZ TVOJIH UST V BOZJA USESA!

2. Strom: Sicer sem full hvalezen za vse tvoje ideje in nasvete, ampak... preberi prvi post in od tam naprej. Nikjer nisem napisal, da bo zadeva kdajkoli zares narejena, nisem pa rekel, da ne bo... (glavna problema sta denar in prepricat fotra, da bi sodeloval... brez njega itak nimam kej delat... )

tale post sem pa objvil, da zbiram mnenja, da resim ze takoj kaj se da in kaj se ne da... da se mal pozanimam in da skupaj predebatiramo kaksno tehnicno, logisticno ali pa sanjsko resitev.

Skratka, kdor bi rad kaj izdelal, predelal, itd. vprasajte. Jaz bom. Strom pa... pomagaj, pa bo. (predstavljaj si, da je frame ze narejen.... )

OK, nej ti bo... zaenkrat. Vilce delat.... raj ne. Springerce.... IMHO raje ne. Lahko pa stakneš nekje ene kolikor toliko kvalitetne vilice, pa jih lepo oblečeš.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zpresnje bremze,jojojojoj!

Pri motorju vecino pojemka vzame sprednja zavora. Upam, da ga bos imel samo za izlozbo, ne za vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kle dela en ful simpl springer vilce

http://www.jeris-springer.com/recoil.html

une 'upside down' so tok simple  :slap:

Ja, poznam to stran.... pa upside down so kr lusne... sam ni mi vsec kako je potem montirana sprednja bremza.. nekako svohno mi zgleda.

sem pa nasel nekje na netu... moram se najdet link ... INSIDE SPRINGER vilice.... so se mi zdele kar zanimive... vzmeti so v notranjosti cevi, zato morajo bit cevi kar dosti sirse, pa zgledajo konkretno bolj masivne. Za premislit definitivno.

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...

Pocasno kruzanje mislim kot hitrosti do 100 na uro :zzz: , kar je za chopperja cisto dovolj B) ... Pospeski so pa druga stvar :naughty:

Nacrte za frame sem nasel, za vilice sicer se nisem siguren, ampak sem odlocen, da jih ne mislim kupovat.

kaj pravite na zadnjo gumo 250 sprednjo 200 ? bo vredu?

Je že kej za videt? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

dr jakob, kako napredujeta s fotrom? Vidim, da si nazadnje bral motosvet 6. maja letos, pa nič ne napišeš o napredovanju projekta :(

dej se kaj javi, človek :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr jakob, kako napredujeta s fotrom? Vidim, da si nazadnje bral motosvet 6. maja letos, pa nič ne napišeš o napredovanju projekta :(

dej se kaj javi, človek :devil:

Sploh me ne čudi, da se človek več ne pojavlja na teh straneh. Škoda

http://www.choppersrule.com/

http://www.chopperassemblyvideos.com/learn.htm

http://www.vabiker.net/html/error-404.html

http://www.chopperweb.net/

http://www.bitterendchoppers.com/TechFAQ.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž je že končal moped, seveda brez sprednje bremze. In šel na testno vožnjo. Zdaj se ne bo nikdar več oglasil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dele, ki jih boš kupil (platišča itd.) morajo imet zraven atest (bodi pazljiv pri nakupu).

Dele, ki jih prevzameš od drugih motorjev - natančno navesti za kateri motor gre (to je enostavno).

Dele ki jih sam izdelaš (vilice-springer, okvir, itd), je treba preračunat in izdelat dokumantacijo. Z drugimi besedami kompleten načrt s preračuni.

Za verjene dele potrebuješ atestiranega varilca. Lahko sam delaš, če ti bo varilec odstopil kopijo svojega atesta (to se dobi brez problema).

In seveda pravilno izdelana projektna dokumentacija (strojniki to znamo).

Za sedaj naj bo toliko, če te kaj zanima pa kar z besedo na dan.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa jaz nekaj vprašal. Če zamenjaš le sprednje vilice in recimo predelaš zadnji zavorni sistem iz bobnastega v kolutnega, je potrebno sploh kaj atestirati in dokumentirati? Saj številke kolikor vem so le na okvirju in motorju, na tehničnem pa itak ne bodo vedeli ali so vilice zamenjane ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Torej, sem nov na forumu...z bratom sma se odločla da bi si nardila motor po najinem okusu. :) izgledal naj bi nekako tak.IPB Slika

Kar rabim je motocikel z obvezno V motorjem in cevnim okvirjem. Oba sma nora na V motorje, zato mora met obvezno V motor. Problem pa je da ne poznam velik evropskih motorjev ki ga majo razn kakih ducatijev. Iščema pa nekaj starejšega, ki ga nebo škoda tudi če zajebema vse skup. Ma kdo kako idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, sem nov na forumu...

Moto Morini, ima kolega neko nikoli izdelano predelavo doma, 350ccm, V-mašina, bi izgledala luštno, če ji nardiš kakšn deklc sam in pa vse skupaj prenoviš. Tudi cena bi bla za zajebat čist primerna, dobiš pa na veliko odpadih v Italiji (kako pa je s papirji glede odpadov pa ne vem).

P.S. Do kolk denarja pa naj bi to bilo? Je bistvenega pomena pri tem kaj ti svetovati...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto Morini, ima kolega neko nikoli izdelano predelavo doma, 350ccm, V-mašina, bi izgledala luštno, če ji nardiš kakšn deklc sam in pa vse skupaj prenoviš. Tudi cena bi bla za zajebat čist primerna, dobiš pa na veliko odpadih v Italiji (kako pa je s papirji glede odpadov pa ne vem).

P.S. Do kolk denarja pa naj bi to bilo? Je bistvenega pomena pri tem kaj ti svetovati...

Če pa Vama to rata vse skupej nardim pa :OK:

Motor pomoje najbolje čez mejo pogledat.

Drgač za deklc pa lahko daš karbon čez, zgleda sexy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" Problem pa je da ne poznam velik evropskih motorjev ki ga majo razn kakih ducatijev."

Yamaha virago, Honda vt 500, Suzuki vx 800,... A je dost? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa Vama to rata vse skupej nardim pa :OK:

Motor pomoje najbolje čez mejo pogledat.

Drgač za deklc pa lahko daš karbon čez, zgleda sexy

Amatersko... :BUA: CNC custom izdelani deklci če se že o tem pogovarjamo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" Problem pa je da ne poznam velik evropskih motorjev ki ga majo razn kakih ducatijev."

Yamaha virago, Honda vt 500, Suzuki vx 800,... A je dost? .)

Kateri od teh je pa evropski ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" Problem pa je da ne poznam velik evropskih motorjev ki ga majo razn kakih ducatijev."

Yamaha virago, Honda vt 500, Suzuki vx 800,... A je dost? .)

ja, pizda, moto guzzija si pa pozabu .. ccc ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, narobe sn se izrazo. Rad bi motor ki bi ga lahk v evropi dobil! Japan-fine with me!

Kaj mi lahk malo tisto 350-ko opišeš. Glede cene pa....manj je več! :) Začel bi delat to sam, ampak nimam ne vem kolk izkušenj, brat ma več, ampak trenutno(pa še 3 leta) živi v Venezueli...Zmenla sma se da jaz prvo sam nardim nekaj za finto da vidma kak bi zgledlo, pol pa bi verjetno on kaj iz US polek privleko da bi kaj bol konkretnega nardila. Sam mam izkušnje z manjšimi zadevami, mel sn CB250-to znam nekaj šraufat pa to...letos pa bom vozo bratovega SV650s, sam tega je škoda da bi se kaj zajebaval z njim. Italjanski odpadi pravite...zanimivo.

Še kak predlog?

IPB Slika

kaj je ta morini kaj takega? Zgleda zlo zanimivo, niti nebi rabo tolko predelave...bol samo kozmetično, pa kako disk zavoro spredaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je ta morini kaj takega? Zgleda zlo zanimivo, niti nebi rabo tolko predelave...bol samo kozmetično, pa kako disk zavoro spredaj...

Neki tazga ja... S to mašino je bilo več različic, od klasike do endure. Makaroni so jih imeli kar veliko. Lahko pa vprašam svojega kolega če je njegov naprodaj (je pa rihtan bolj na čoperja, dolge vilice, hardtail geštel, solza tank - je pa še kar precej dela na njem)

PM če se odločiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najnovejse novice o home made chopperju :slap: ...

kako bi se izrazil... pet project je na stranskem tiru (beri; propadla ideja.) :whistle:

kupu sem si normalen motor ( :wub: Aprilia Futura :yea1: ), fotru sem nehal tezit z motorji :headbang: (jih ne mara ), ukvarjava se pa z drugim projektom, ki dejansko uspeva :? , in sicer obnavljanje nase stare jadrnice MAR TINE, ki jo je fotr zgradil sam pred "... jojmene :doze: " leti. Narejena je bila iz lesa,sedaj pa izdelujeva identicen trup iz carbonskih vlaken :kva2: (very hi-tech, ampak drago ko zafran.)

ko bom pa velik in bogat (to bo, ja...), si bom pa kr kupu Excile cycle motor pa pika :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!