Skoči na vsebino

Preboj reševalcev med kolonami


.T.

Priporočene objave

Včeraj popoldne sem skočil z motorjem na morje. Pred predorom Kastelec naletim na kolono.

Začnem šklocat z digitalcem, da bi slike poslal na DARS skupaj z vprašanjem zakaj se plačuje cestnina?

Z motorjem sem se prebil do začetka, tam pa o fak! Ena mlada punca v razbitem Twingu.... (op. by Perla: izmišljena situacija)

Pol se se reševalci nekako začeli prebijat skozi kolono...

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se se reševalci nekako začeli prebijat skozi kolono...

Spet še en dokaz, kako nujno potrebni so reševalci na motorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa ne gre v račun ... ti si tam zraven stal in slikal?  :eek: Te ni nihče čudno gledal?  :doze:

Najprej sem slikal tko javno, ker sem mislil, da je pač navaden zastoj in sem se že videl, kako bom slike poslal na Dars...

No, potem, ko sem prišel do konca kolone sem slikal bolj na skrivaj. Drugač je pa folk veselo šklocal z mobiteli.

S punco pa ne vem kako je. Sem šel pol samo naravnost domov po omejitvah....

Ko vidiš tako nesrečo, ti bolj zalaže kot vse kazni in kazenske točke...

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vidiš tako nesrečo, ti bolj zalaže kot vse kazni in kazenske točke...

Tadej

Absolutno - jaz sem bil sluzbeno dve leti konstantno v avtu na terenu - mislim, da sem samo pol leta rabil, da sem se absolutno umiril, ker sem hudo prevec nesrec videl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tudi jaz spomnim nesreče, kjer sem videla dva mrtva v avtu, katerega je zgazil tovornjak. In se tudi spomnim tiste vožnje z motorjem proti domu..... jst sem bila kar precej presrana in pretresena, voznik motorja pa tudi......

ni prijetno :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi pa vi odreagirali, ko bi prišli prvi na kraj prometne nesreče?

Tadej

jaz grem takoj do ponerečencev, čeprav pri zadnji nesreči, kot sem že napisala, ni bilo kaj dosti za pomagat :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščitil bi kraj nesreče, nekoga prosil/ali sam/ poklical 113 in takoj pomagal. Najprej bi obrnil kontaktni ključ na Twingu (OFF) pogledal, če je nevarnost, da se kje vname benzin (avto je gotovo precej vroč po hitri vožnji), dekletu na sliki bi takoj vsaj glavo pridržal (kot so to kasneje storili drugi), pogledal če krvavi v predelu nog, ker jih ima vkleščene, iz njene prve pomoči vzel povoje in morebitno krvavitev oskrbel.

Tako bi jaz. Tako bi si želel, da bi mene nekdo oskrbel, če bi bil v njeni koži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak pri sebi naj se vprašal, kaj storiti, kako reagirati, ko med prvimi pripelješ na kraj prometne nesreče.

Je že res, da smo se udeležili veliko tečajev, predavanj, posvetov in še česa na temo o prvi pomoči. Toda, kako bomo odreagirali, ko bo šlo zares? Bomo pomagali, se nam bodo tresle noge, bomo bruhali, bomo stekli stran,...

Sam sem že nekajkrat med prvimi pripeljal na kraj prometne nesreče. Saj sploh ne veš kaj narest. A bi se zavaroval, da te ne bo kdo zbil oz. naletel, a bi klical 113, a bi pomagal,....

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, meni osebno se še ni zgodilo, da bi prva prišla na kraj prometne nesreče...mi je pa več ljudi reklo, da so se kar odpeljali naprej, ker so se ful ustrašli....tko, da nimam pojma kako bi sama reagirala...rečem pa rajš nič....in upam, da ne bi zbežala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah dejstvo je, da ne veš kako boš odreagiral, dokler nisi tam. Bi si že želeli, da bi pomagali, ampak kaj pa če nas zvije??

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi naredil? obrnil kljuc na off, poklical policijo in opozarjal na nesreco ostale, v tem primeru nepotrebno. ponesrecenca se tudi dotaknil ne bi, ker ne bi fasal kaksne tozbe. si pa zelim, da se mene v takem primeru dotaknejo samo tisti, ki znajo dotikat.

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah dejstvo je, da ne veš kako boš odreagiral, dokler nisi tam. Bi si že želeli, da bi pomagali, ampak kaj pa če nas zvije??

Jaz sem enkrat na Vojkovi ustavljal avtomobiliste in jih prosil za prvo pomoč, da bi dal šoferju v avtu zloženec na rano, ker je kri lila. In kaj so odgovarjali: Joj jaz je pa nimam dons sabo in so mirno peljali naprej...

Tadej

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tudi jaz spomnim nesreče, kjer sem videla dva mrtva v avtu, katerega je zgazil tovornjak. In se tudi spomnim tiste vožnje z motorjem proti domu.....  jst sem bila kar precej presrana in pretresena, voznik motorja pa tudi....

shit, saj res! Dva fanta, oba zatlačena z avtom pod šlepar ... :( jep, takrat sem pa res za 30 km/h počasneje vozil domov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi pa vi odreagirali, ko bi prišli prvi na kraj prometne nesreče?

Tadej

predvsem ne bi fotografiral. pa bilo to fake ali resnicno. v prvem primeru ker nisem zijalo, v drugem ker bi imel najbrz kaj bolj koristnega za poceti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pomagat....jest bi bila zelo vesela, da bi mi nekdo sam kri ustavil...če bi mi iz neklje lila...ostalo pa...pustite me čist pri miru...doler ne pridejo ludje od stroke...nikamor me ni treba vlečt in dajat v kakšne položaje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraja se mi eno konstantno vprašanje pri taki zadevi.

Kaj pa če je sum, da vse zagori (oz. da že malo gori kje, pa ne morš pogasit)? Ali potem ven potegniti ali ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodite pa pozorni.

Ljudstvo drži dekle za krvavečo glavo kar z golimi rokami.

Reševalec ima na rokah rokavice.

Zakaj?

Nekaj zato, da ne okuži dekleta,

nekaj pa zato, da ne okuži sebe.

Zato so v novem kompletu prve pomoči tudi rokavice.

Uporabljajte jih. Če ne zaradi drugih, zaradi sebe.

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dio bono Tadej! :angry2:

Ko te vidim, ti dam dve okrog uh, k mi je blo prow bad na zacetku... sam, če niti za sekundo ne pomisliš da bi lahko blo fake, pol na te stvari enostavno ne gledaš tko... oz... tud ce se ti zdi "sumljivo" pomislis: "bo ze res, ce tle tko trdijo" - v tem primeru, ce tko trdi un k je bil na kraju nesrece! :)

sicer pa ja... svoj namen si dosegu ti... a spot je uni: "Policija svetuje"... mislim pac za manjso hitrost in vecjo varnost na voziscih? upam da gre za tovrstnega, ce je ze taka vsebina... in da ga bo tud spot dosegu...

drgac pa nimam pojma kako bi reagirala... nikol se nism prletela prva na kraj nesrece, vedno so bli ze policaji pa resilci tam... nekako sm vesela da je tko, k pomoje bi se ustrasla tudi jst in ponesrecenci takih ne rabjo... :ninja: mislim... obrnla bi kljuc na off, pa resilce bi poklicala, pa pol policijo... druzga si pa ne bi upala...

kdaj mi rata zow, da sm tecaj prve pomoci mela samo v osnovni soli neki ur, pol pa se pred izpitom za avto... v obeh primerih nas je bolj ku vse drugo zanimalo samo da nas spustijo skozi... pac... neki malega se se spomnim, ampak fuuul premalo da bi si upala komu huje poskodovanemu pomagat dokler ne pridejo resilci na kraj nesrece... :(

lp

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraja se mi eno konstantno vprašanje pri taki zadevi.

Kaj pa če je sum, da vse zagori (oz. da že malo gori kje, pa ne morš pogasit)? Ali potem ven potegniti ali ne??

Jaz bi eno deko čez vrgu, da ogenj v začetni fazi zadušim in pri tem pazil, da ne bi deka (ponavadi se vedno kaj najde v avtu) postala vzrok požara, če bi bila položena na kaj vročega napr. auspuh. Mokril, če bi me tiščalo ???

Večji ogenj. ADAC je dalal statistiko in poskuse. Ugotovili so, da imaš vsaj 20 min časa oz. ko je ogenj že po celi kabini, da pride do eksplozije v stilu TV. Torej, če gori armatura še vedno lahko pomagaš (strupeni plini in vročina !). Potem je stvar presoje: pustiti ukleščenega zgoreti ali ga zmrcvariti, in potegniti ven ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

kdaj mi rata zow, da sm tecaj prve pomoci mela samo v osnovni soli neki ur, pol pa se pred izpitom za avto... v obeh primerih nas je bolj ku vse drugo zanimalo samo da nas spustijo skozi... pac... neki malega se se spomnim, ampak fuuul premalo da bi si upala komu huje poskodovanemu pomagat dokler ne pridejo resilci na kraj nesrece...  :(

...

Saj se lahko prostovoljno udeležiš brezplačnih tečajev, ki jih organizirajo moto društva in Policija. Gotovo ti bo koristilo in mirneje se boš soočila z nesrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen vprašanja je ljudem pokazati, kaj pomeni, če se avti ne umaknjejo reševalcem - punca umre, ker pridejo prepozno.

Ko se avtomobili umaknejo vsak na svojo stran, se na sredini naredi koridor, po katerem pridejo reševalci pravočasno do dekleta in dekle preživi.

To je v civiliziranih državah UE čist nekaj normalnega - koridor

Jaz se pa sprašujem:

Kdo je pozabil na reševalni motor?

:? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

:angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2:

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Tadej

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!