Skoči na vsebino

Dovolj mi je!!!!


Tepko

Priporočene objave

Ok folk zdej vam bom pa zamoril kaka popoldne, mogoče dan al pa še več... ampak počas mi popuščajo živci na vseh koncih. In kje naj začnem?

Bom začel pri cestah:

-Zakaj koji kurac moramo motoristi plačevati enako cestnino kot avtomobilisti???

Zakaj ne gremo motoristi napisat kako protestno pismo na DARS in jim povemo, da motor 5x manj uničuje cesto kot osebni avtomobil (težak do 1500kg) in 50x manj kot 40 tonski šlepar!!! Kaj njim tukaj ni jasno????

-Zakaj koji kurac plačujemo cestnino pri registraciji in delež za ceste pri gorivu, ceste pa imamo huje kot bohinjski sir. Po njih ne moreš niti 90km/h peljati normalno, ne da bi poskakoval kot indijanska baba na motorju! Dva primera, ki sta katastrofična: Relacija Ljubljana-Celje cesta čez Trojane. NACIONALNA SRAMOTA ZA CELO SLOVENIJO!!!! Relacija Logatec-Žiri-Škofja loka. Kriza na kubik. Pa še je takih cest... Zakaj nebi motoristi nehali plačevati cestnino ob registraciji???? Preprosto zato, ker nam naša pof***ana država niti varovalnih ograj ne postavi in mi se naj vozimo po teh cestah pa še plačujemo naj! Dokler nam ne postavijo varovalnih ograj in preasfaltirajo cest ne plačujemo 5150 SIT ob registraciji. Kdo ma jajca za to nardit? Motorji tudi veliko manj onesnažujejo okolje, vendar nas tretirajo kot osebne avtomobile! Zakaj???

-Zakaj koji kurac plačujemo za obvezno zavarovanje skoraj toliko če ne še več kot avtomobilisti???? Komu na čast? Temu, da potem tisti direktorji zavarovalnic živijo od naših zavarovalnin. Recimo temu preprosto NE! Mnogo študentov ima motor (tudi jaz), ker je avto za nas predrag. Obdavčijo nam delo in povečujejo cene bonov v nedogled. Koliko nas lahko še zatirajo??? Zakaj bi plačevali za 650-kubični motor 80.000 SIT zavarovanja???? Ta denar raje porabim za novo čelado!

-In zakaj koji kurac motoristi ne smemo (po zakonu seveda) prehitevati stoječih kolon? Recimo kolone avtomobilov pred semaforjem in kolone na avtocestah. Zakaj ni zakona, ki bi druge voznike motornih vozil "prisilil" da naredijo prostor motoristom da gredo mimo? (seveda če je le to mogoče).

Preprost odgovor: ZATO KER SE NOBENDEN NE ZGANE!!! Ajde gremo vsi MK, MC in vsi motoristi skupaj in pokažmo tej fuk**neni državi, da v takih razmerah človek ne more "živet".

Če ne drugega, bom vsako leto z krampom in lopato spraskal za 5000 SIT asfalta iz kake glavne ceste, da bom dobil povrnjeno cestnino za nemogoče ceste, ki so vse prej kot varne...

Pa sorry če sm komu zamoril dan, sam počas mi leze vse na kurac!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: :yea2: Res bi se moral en dan vsi zbrat pa mal po ljubljani popeljat da naredimo mal gužve ko kamijonarji.Banda nas samo obira ceste so kot sir sama luknja pol se pa najdejo še naši jeb*** subvencionirani kmetje pa še oni nasirjejo ceste z zemljo pa gnojem.Policaji pa nič.BANDA!!! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2:  :yea2: Res bi se moral en dan vsi zbrat pa mal po ljubljani popeljat da naredimo mal gužve ko kamijonarji.Banda nas samo obira ceste so kot sir sama luknja pol se pa najdejo še naši jeb*** subvencionirani kmetje pa še oni nasirjejo ceste z zemljo pa gnojem.Policaji pa nič.BANDA!!! :SS

To da bi delali gužvo nima pomena in NEBI vžgalo. Itak pa kamionarji so tudi ljudje in samo služijo denar s tem da vozijo tovor, in sem sam dostikrat srečal kamionarje, ki so se umaknili kolikor so se pač lahko desno, da sem jih lahko prehitel oz. so prižgali desni žmigavc, ko je bilo prehitevanje "varno" za motorista. Itak samo mimo padeš, ne potrebuješ 5 sekund da prideš mimo. Samo 2 sekundi. Pa kamionarji me ne matrajo. Vse bi se dalo naučiti kulture vožnje v avtošolah. Kar se pa tiče kmetov: nasvet: polisicti namesto da praskajo svoje prečastite ritke in merijo z radarjem, raje naj preverjajo ceste, kdo jih nasvinja in uničuje in ustrezno kaznujejo povzrošitelje. Ali pa kmetom ob registraciji ralunati 5150 SIT cestnine več za čiščenje :devil: Boli me kurac kaj nardijo samo da uredijo.

In še tole bi rad povedu: Jaz bom probal sam dobiti čimveč motoklubov in motoristov na svojo stran, da se to NEHA! Kdor je z mano in ve kako v takih primerih postopati (ve kam kaj pisati in kje se pritožiti) lahko pošlje PM meni pa se bomo naprej pogovarjali. Hvala val lepa za podporo.

Bodimo motoristi SOLIDARNI in SLOŽNI!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo naši u napad, REVOLUCIJAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če je vse res?

Hmmm.... ubistvu je...

U KURAC!

LP

PS: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

Samo vsaj za eno izjavo bi pa bi bilo bolje, ce je ne bi omenjal:

Motorji tudi veliko manj onesnažujejo okolje, vendar nas tretirajo kot osebne avtomobile! Zakaj???

Se tudi motorji razlikujejo med seboj ;)

Tezko primerjas jabolka in hruske. Ti lahko hitro kdo pokaze zdravo jabolko pa gnilo hrusko. In obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodaj motor, pa se nauš več sekiral.

Sicer pa še par realnih pogledov:

- glede cestnin ti dam prav: samo manjši popravek: to uničevanje ne gre linearno, po masi, ampak narašča nekoliko bolj rapidno. en šlepar namreč cesto uniči bolj, kot avtomobili, katerih masa je v seštevku primerljiva... tako so mi nekoč povedali na upravi za ceste... Motor ceste praktično ne uničuje, razen, če se raztrešči ...

- motor okolja ne onesnažuje bistveno manj od avtomobila... poraba goriva je zelo blizu porabi povprečnega majhnega avtomobila, s hrupom pa onesnažuje celo bolj... :doze:

- zavarovalnine so sorazmerno višje morda zaradi sorazmerno višjih odškodnin (predvsem zdravstvenih)?

- asfalt na relaciji ljubljana-trojane-celje je za moje pojme povsem zadovoljivo dober (in ne, ne vozim enduro motorja :P) je pa katastrofalen na Celje-Sl.Konjice...

- študenti zmer neki jamrate okol obdavčitve dela in bonov. hej, jaz plačam za kosilo v gostilni 1500 SIT, študent da bon, katerega je plačal 300-700 sit... kje je tu pravica, a? PS: obdavčeni so samo tisti "nekoliko večji" študentski prihodki. Tanižji pa imajo pač vgrajeno "varčevalno shemo" - pač dobiš čez 1 let dohodnino nazaj, pa je ... :P

- kolikor jaz vem, je nekako dovoljeno prehitevanje kolon, če le ne oviraš drugih. ..

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje kolon ni dovoljeno, kukr jest vem iz CPPja, še posebi če prekoračiš pohno črto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- zavarovalnine so sorazmerno višje morda zaradi sorazmerno višjih odškodnin (predvsem zdravstvenih)?

Ja to je najpogostejše opravičilo zavarovalnic.

Če pa pogledamo iz strogo formalnega stališča pa je zavarovanje, ki ga plačujemo "zavarovanje avtomobilske odgovornosti", kar pomeni, da mora iz tega naslova zavarovalnica plačati škodo, ki jo povzroči motorist tretji osebi.

Če pogledamo vse nesreče z motoristi, je določen del takšnih, kjer se motorist sam strese. Iz naslova zavarovanja avtomobilske odgovornosti ni upravičen do nikakršnega izplačila (drugo je AO+ vendar tukaj ni govora o tem). Še večji del nesreč je, ko nekdo povozi motorista. Tudi tukaj zavarovalnica ne izplačuje iz zavarovanja motorista ampak povzročitelja nesreče (avto, kombi... ) Majhen del nesreč povzročijo motoristi sami in povzročijo škodo drugemu udeležencu v prometu. Tukaj se škoda krije iz zavarovanja avtomobilske odgovornosti motorista.

Vprašanje je ali so v tem delu nesreč škode res večje kot tiste povzročene z avtomobilom? Močno dvomim. Rekel bi celo, da so bistveno manjše.

Premija bi se morala torej izračunati glede na cifro kolilo škode povprečno naredi motorist tretji osebi in to bi bilo dejansko zavarovanje odgovornosti.

Ne izključujem možnosti da cifre res so takšne ampak ne verjemem, dokler nekdo ne pove konkretnih številk in na kakšen način so izračunane.

LP

Popravljeno . Popravil mrki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- zavarovalnine so sorazmerno višje morda zaradi sorazmerno višjih odškodnin (predvsem zdravstvenih)?

Tale je pa malo bosa :P Vsaj glede obveznega zavarovanja:

- ker ce je kdo drug kriv, se zavarovanje crpa z njegove police in ne s tvoje

- ce se razlepis ali zapeljes s ceste (vemo, kako je z neprilagojeno hitrostjo ;)), si itaq sam kriv in ne dobis nic

Mogoce sem pa slabo informiran? Bi se zahvalil za popravke...

Drugo je glede kaska ali AO+

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- zavarovalnine so sorazmerno višje morda zaradi sorazmerno višjih odškodnin (predvsem zdravstvenih)?

iz obveznega zavarovanja povzrocitelj nesrece ne dobi nicesar in tudi skode, ki jih motoristi povzrocamo drugim so precej manjse od skod vecjih vozil (avtomobili, kamioni). torej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje kolon ni dovoljeno, kukr jest vem iz CPPja, še posebi če prekoračiš pohno črto...

definicija polne crte: ne smes voziti po njej in preko nje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je pa malo bosa  :P Vsaj glede obveznega zavarovanja:

- ker ce je kdo drug kriv, se zavarovanje crpa z njegove police in ne s tvoje

- ce se razlepis ali zapeljes s ceste (vemo, kako je z neprilagojeno hitrostjo ;)), si itaq sam kriv in ne dobis nic

Mogoce sem pa slabo informiran? Bi se zahvalil za popravke...

Drugo je glede kaska ali AO+

:)

ma ja, saj dejansko ne vemo, kako oni to določajo ... ergo je bosa tudi tista, da so "previsoke zavarovalnine"... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi jih bilo res treba malo povprasat, na podlagi cesa dolocajo visino zavarovanja... Naj vrzejo ven lepo crno na belem. Pa da vsi skupaj nehamo v prazno nabijat.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponekod po Evropi plačujejo zavarovanja za več vozil skupaj. Torej za več motorjev na eno zavarovalno polico ali pa kombinirano. Izvzeta so tovorna vozila. Zakaj plačujemo največjo zavarovalnino v Evropi prav mi???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponekod po Evropi plačujejo zavarovanja za več vozil skupaj. Torej za več motorjev na eno zavarovalno polico ali pa kombinirano. Izvzeta so tovorna vozila. Zakaj plačujemo največjo zavarovalnino v Evropi prav mi???

A imamo res najvišjo? Nisem vedel ... Kje si pa delal primerjavo?

Aja - pa saj študentje ste revni ... imate samo en motor ... ali se motim? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogo študentov ima motor (tudi jaz), ker je avto za nas predrag.

Tole pa moraš malo razložit!

Ne res, kako si to ugotovil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Zakaj koji kurac moramo motoristi plačevati enako cestnino kot avtomobilisti???

2. Zakaj koji kurac plačujemo cestnino pri registraciji in delež za ceste pri gorivu, ceste pa imamo huje kot bohinjski sir.

3. Zakaj nebi motoristi nehali plačevati cestnino ob registraciji????

4. Dokler nam ne postavijo varovalnih ograj in preasfaltirajo cest ne plačujemo 5150 SIT ob registraciji.

5. Zakaj koji kurac plačujemo za obvezno zavarovanje skoraj toliko če ne še več kot avtomobilisti????

6. Mnogo študentov ima motor (tudi jaz), ker je avto za nas predrag.

7. Obdavčijo nam delo in povečujejo cene bonov v nedogled. Koliko nas lahko še zatirajo???

8. Zakaj bi plačevali za 650-kubični motor 80.000 SIT zavarovanja????

9. In zakaj koji kurac motoristi ne smemo (po zakonu seveda) prehitevati stoječih kolon? Recimo kolone avtomobilov pred semaforjem in kolone na avtocestah.

10. Zakaj ni zakona, ki bi druge voznike motornih vozil "prisilil" da naredijo prostor motoristom da gredo mimo? (seveda če je le to mogoče).

1. Vožnja po AC niti pod razno ni zanimiva, zato se jih izogibaj. Če še nimaš motorja dolgo, se pozanimaj pri kakšnem "bajkerju."

2. Če greš v kino moraš nabavit vstopnico, a ne?! Ceste lahko uporabljaš celo leto za tistih neki kSIT.

3. Si že poizkusil registrirat motor brez te dajatve?

4. A misliš, da bojo že kr jutr začel z delom???

5. Kupi si traktor, ker je obvezno zavarovanje ful poceni. (nisem preverjal)

6. Aja! Prvič slišim! Če se ravnaš po tistem naši SLO navadi imeti boljši avto kot sosed bi blo to lahk res. Po mojih izkušnjah je cena km od 2-3:1 v korist avtomobila, zato ne nakladaj. Motor je pač neke vrste luksuz.

7. Zaenkrat še nisi kaj prispeval v državno blagajno, zato ne tolk jamrat.

8. Zato, ker je tolk nekdo predpisal. Tud jaz bi raje dal kam drugam ...

9. Zato ker ogrožaš sebe in tudi druge. Če se mimo zapelješ zelo počas in previdno lahk tud tisti v moderem tolerirajo.

10. Nekateri avtomobilisti to tvojo idejo jemljejo preveč resno, zato se ti lahk zgodi, da te zasuje s peskom iz bankine.

Poglej, sistema ne moreš obrnit v drugo smer tako kot zemlje ne moreš zavrtet nazaj. Največ kar lahko narediš kot motorist je da nekako sprejmeš pravila, ki so enaka za vse nas. Mogoče bo od vsega napisanega izvedljivo samo odbojne ograje, pa še te ne pričakovat prej kot v času 3-5 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogo študentov ima motor (tudi jaz), ker je avto za nas predrag. Obdavčijo nam delo in povečujejo cene bonov v nedogled. Koliko nas lahko še zatirajo??? Zakaj bi plačevali za 650-kubični motor 80.000 SIT zavarovanja???? Ta denar raje porabim za novo čelado!

Tale je iz trte zvita. Cene rabljenih povprečnih oziroma slabših avtov so neprimerno nižje, kot to velja za motorje, ki vrednost držijo in držijo. Razen tega je vzdrževanje avtomobilov cenejše, so dosti bolj funkcionalni in praktični. Skratka, kdor nima denarja se vozi s kolesom, kdor ga ima malo z mopedom, kanček več star avto....motor..sploh 500 cc + je že bolj ali manj priviligeij.

Poglej, sistema ne moreš obrnit v drugo smer tako kot zemlje ne moreš zavrtet nazaj. Največ kar lahko narediš kot motorist je da nekako sprejmeš pravila, ki so enaka za vse nas.

Se ne strinjam s tako resigniranim pogledom. Če trdiš, da se sistema ne da spremeniti, potem bi še vedno živeli v srednjeveškem fevdalizmu, oz. raje v kameni dobi.

Potrebno je iskati konstruktivne rešitve in mobilizirati zainteresirane zanje.

Kar se v tem trenutku meni zdi konstruktivna rešitev, je to, da se umiri rast cen obveznih zavarovanj. Letos sem kljub 5% bonusu plačal pri zavarovanju več kot lani...in to celo 5 prešernov več...ali nekaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se v tem trenutku meni zdi konstruktivna rešitev, je to, da se umiri rast cen obveznih zavarovanj. Letos sem kljub 5% bonusu plačal pri zavarovanju več kot lani...in to celo 5 prešernov več...ali nekaj takega.

a lahko skupaj spravimo statistično primerjavo recimo povprečnih OD, povprečnega zavarovanja, cene mleka, kruha, piva, bencina, moke, čelad, dunajskih... za zadnjih 10 let? Me res zanima, če res raste tako nesorazmerno?

PS: spomnim se še, ko so ducatiji monstri 900 stali 1,8 milijona, ko je bil liter bencina po 120 tolarjev ... in je moja mama imela plače 90 tisočakov - sedaj pa ima okoli 190 jurjev penzije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko skupaj spravimo statistično primerjavo recimo povprečnih OD, povprečnega zavarovanja, cene mleka, kruha, piva, bencina, moke, čelad, dunajskih... za zadnjih 10 let? Me res zanima, če res raste tako nesorazmerno?

PS: spomnim se še, ko so ducatiji monstri 900 stali 1,8 milijona, ko je bil liter bencina po 120 tolarjev ... in je moja mama imela plače 90 tisočakov - sedaj pa ima okoli 190 jurjev penzije ...

Je bilo to mišljeno s kančkom posmeha? :)

Jah no, itaq da cene rastejo. Mogoče se le meni zdi, a pri zavarovanjih nekam (pre)hitro.

Sym: nikdar se ne pritožuješ zaradi visokih stroškov. Hmm, si mar tako premožen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej men je motor veliko cenejši kot avto. Ker tudi uporabljam motor kot transport in ne kot samo užitek!

Motor mi popije 5-6l /100km, medtem ko mi je 1.3 75KM avto pil več kot 8l/100km. Tudi 10l/100km sm imel pozimi!!!

Registracijo za avto sem plačal 150.000 SIT, za motor 80.000SIT.

Servisi za avto so veliko dražji kot za motor, ker najmanjša stvar na avtu je takoj 5000SIT (že malo boljši brisalci) in sem moral vsak mesec nekaj menjati na avtu. Če ne drugega dolivati antifriz in olje ali pa menjati brisalce. Za avto sem imel 15.000SIt stroškov na mesec + 40.000 SIT za bencin. (ja jaz naredim veliko kilometrov). Seveda takrat sem lahko vse plačal ker sem delal preko študenta in sem zaslužil lepo.

Za motor dajem 10.000-15.000 SIT / mesec za bencin, na vsake pol leta 30.000 za kak servis (olje, veriga,...). Motor stane mene veliko manj. Še posebej pa če se z tomos APN 6 vozm v službo, kjer imam 1,5l/100km porabe in 1 servis na leto (ja 6-ke so vzdržljive). In ne vem zakaj bi moral plačevati zavarovanje za motor in za moped posebej, če bi lahko vse imel skupaj in plačal samo 1x?

In v naši državi se močno zatira vse študente (ker nas je občutno preveč) in vse mlade da ja najbolj težko pridejo do denarja in službe, potem pa ni otrok ne nič... Pa nebi sedaj o tem...

Ceste v sloveniji so pošteno sfukane in noben jih nima namena obnoviti ampak jih samo krpajo pa flikajo in se je bolje voziti po AC kjer je cesta saj normalna in ne zjebeš amortizerjev vsake pol leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bilo to mišljeno s kančkom posmeha? :)

Jah no, itaq da cene rastejo. Mogoče se le meni zdi, a pri zavarovanjih nekam (pre)hitro.

Sym: nikdar se ne pritožuješ zaradi visokih stroškov. Hmm, si mar tako premožen?

... god knows, da nisem :)

samo vsak od nas ima možnost pač "ne imeti/voziti" motocikla... stvari pač imajo svojo ceno ...:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste v sloveniji so pošteno sfukane in noben jih nima namena obnoviti ampak jih samo krpajo pa flikajo in se je bolje voziti po AC kjer je cesta saj normalna in ne zjebeš amortizerjev vsake pol leta.

ha?! :hmm: to je pa zanimiv razlog zakaj po AC... :BUA:

lp alena

p.s.1. komu pa pozimi stroške nabijaš, ko se ne moreš z motorjem okoli vozit, ali pa ko je treba malo večjo škatlo kam prepeljat... pa naj še uganem kdo pa tisto registracijo plača... :glare:

p.s.2.

motor je luksuz in luksuz se temo primerno plača... zdaj pa že nehaj jokat!!!!! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!